Bine ati venit Vizitator ( Logare | Inregistrare )

3 Pagini V  < 1 2 3 >  
Reply to this topicStart new topic
> Nasterea Prematura, bebelusi luptatori?
IOANASTR
postare Apr 25 2009, 09:35 AM
Postare #11


Top Member
****

Grup: Top Members
Postari: 834
Inscris la: 15-November 07
Din: cluj
Membru nr.: 9,694



Urmeaza o pozica de la incubator

Aici lau vazut prima oara bunici

cu tati cand lau adus pe bebe in salon

Si cateva poze facute dupa ce am ajuns acasa
Poze de la o lunita:

Si poze de acum:


--------------------
]



  Daca iti place acest topic recomanda pe facebook :
Go to the top of the page
 
+Quote Post
IOANASTR
postare Apr 25 2009, 09:51 AM
Postare #12


Top Member
****

Grup: Top Members
Postari: 834
Inscris la: 15-November 07
Din: cluj
Membru nr.: 9,694



Valeria imi pare enorm de rau pentru micuta Maria,dar tie nu tiau facut injectia aceea pentru plamani?


--------------------
]



  Daca iti place acest topic recomanda pe facebook :
Go to the top of the page
 
+Quote Post
iubita_tiana
postare Apr 25 2009, 10:10 AM
Postare #13


Golden Member
*********

Grup: Golden Members
Postari: 9,096
Inscris la: 10-November 07
Membru nr.: 9,441



va multumesc pentru povestirile voastre, triste sau fericite, sunt frumoase caci sunt povesti despre bebelusi.......

mi-a fost frica de la inceputul sarcinii sa nu nasc prematur, tot timpul mi-a zis medicul asta, acuma, ca bebelina mea e pelvian, ma gandesc ca voi naste cu cezariana.....si sper sa stea pana la sfarsit de mai, cum zice nenea dr.....


--------------------



  Daca iti place acest topic recomanda pe facebook :
Go to the top of the page
 
+Quote Post
ssimmona
postare Apr 25 2009, 11:54 AM
Postare #14


Mami de bebe dulce :)
*********

Grup: Golden Members
Postari: 6,457
Inscris la: 14-November 08
Din: Spain
Membru nr.: 48,765




Ce povesti, fetelor! M-ati impresionat! crybaby.gif
Va doresc putere in continuare si sanatate bebelusilor! oFloare1.gif
Si va multumim pentru istorisiri, fiindca asa avem si noi sansa de a invata! floare2.gif


--------------------
  Daca iti place acest topic recomanda pe facebook :
Go to the top of the page
 
+Quote Post
VALERIA OANA
postare Apr 25 2009, 08:05 PM
Postare #15


Golden Member
*********

Grup: Golden Members
Postari: 9,834
Inscris la: 17-January 07
Din: Bucuresti
Membru nr.: 1,563



QUOTE(IOANASTR @ Apr 25 2009, 10:51 AM) *
Valeria imi pare enorm de rau pentru micuta Maria,dar tie nu tiau facut injectia aceea pentru plamani?



Mie nu mi-au facut acea injectie, dar i-au facut-o Mariei. Si nu una, ci doua. Dar oricat de multi steroizi i-ai injecta unui prematur, daca in doua zile i s-au facut doua transfuzii totale de sange, oricat de mult ar lupta, la un moment dat, oboseala isi va spune cuvantul. Fetita mea s-a dus sa se odihneasca putin


--------------------
  Daca iti place acest topic recomanda pe facebook :
Go to the top of the page
 
+Quote Post
IOANASTR
postare Apr 27 2009, 12:33 PM
Postare #16


Top Member
****

Grup: Top Members
Postari: 834
Inscris la: 15-November 07
Din: cluj
Membru nr.: 9,694



Dumnezeu sa o odihneasca in pace si sper ca timpul sa iti aline durerea,oricum gandestete ca ea e acum un ingeras si vegheaza asupra voastra.


--------------------
]



  Daca iti place acest topic recomanda pe facebook :
Go to the top of the page
 
+Quote Post
iubita_tiana
postare Apr 28 2009, 08:16 AM
Postare #17


Golden Member
*********

Grup: Golden Members
Postari: 9,096
Inscris la: 10-November 07
Membru nr.: 9,441



IOANA, iti multumesc ca ne-ai impartasit momentele acestea cu bebele tau......si ne rugam sa creasca mare si mancacios...

astept si alte mamici de prematuri sa ne povesteasca ce greutati au intampinat.....


--------------------



  Daca iti place acest topic recomanda pe facebook :
Go to the top of the page
 
+Quote Post
ramonik82
postare Apr 28 2009, 07:22 PM
Postare #18


Junior
*

Grup: Members
Postari: 1
Inscris la: 28-April 09
Membru nr.: 87,512



Buna fetelor!

Si eu sunt o mamica de baietel nascut prematur la 34 de saptamani ,a avut 2.3kg si 46 de cm,am stat 8 zile in spital ,slava Domnului nu a avut probleme cu toate ca nu am prins injectii pt maturarea plamanilor si a mai fost si strangulat dupa gat de 2 ori.Am fost enorm de suparata cred ca de asta nu am avut nici laptic pt el asa ca ii dau lapte formula.
Acum are 2 luni si 10 zile si are 5 kg ,maine mergem la vaccin:(.
Imi pare tare rau pt bebelul ingeras ,eu una nu cred ca as fi putut trece peste un necaz ca acela.Fac greseala ca il compar cu bebeii nascuti la termen si nu ar trebui .
Ma duc sa ii fac baita acum!
Va pupic!
  Daca iti place acest topic recomanda pe facebook :
Go to the top of the page
 
+Quote Post
monik_22002
postare Jun 3 2010, 04:16 PM
Postare #19


Member
***

Grup: Members Plus
Postari: 285
Inscris la: 7-February 10
Din: Hunedoara
Membru nr.: 128,752



Buna fetelor, eu sunt o mamica de iulie 2010..sau cel putin asa ar fi trebuit..se pare ca bebelina mea a vrut sa vina mai repede, s-a nascut pe 26.05.2010..azi am implinit 8 zile..eu sunt in spital (azi mi-a adus sotul laptopul) si m-am si pus sa caut pe net info despre prematuri..
Raisa s-a nascut la 31 de saptamani cu o greutate de 1750 si lungimea 43 scorul apgar 8..e la incubator , doctoritza spune ca e bine sanatoasa doar ca trebuie hranita prin gavaj deoarece ea nu are putere sa suga..aceasta deprindere se formeaza la varsta gestationala de 34 de saptamani..Multumesc lui Dumnezeu pentru minunea care mi-a dat-o si sunt foarte increzatoare ca El va avea grija de ea..e o scumpete de fata si mami are laptic muult (dau laptic si altor copilasi-2 gemene in jur de 700 g) asa ca sper ca av creste repede..deocamdata pana acuma a tot stat la lampa icterul fiind mai sever la prematuri si a luat putin in greutate (si asta dupa ce a scazut la 1620) acuma are 1690.dar speram ca acuma ca am scapat de lampa (Doamne ajuta sa fi scapat definitiv) sa luam mai mult in greutate...
eu tre sa fug da am mulg acuma sa-i duc lapticu...voi mai intra sa va povestesc cum a fost la nastere de ce am nascut prematur si ce mai face micutza mea Raisa- comoara lu mami si a lu tati.
va pup


--------------------


  Daca iti place acest topic recomanda pe facebook :
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Kamelya
postare Jun 3 2010, 04:23 PM
Postare #20


Top Member
****

Grup: Top Members
Postari: 530
Inscris la: 25-June 09
Din: Mangalia
Membru nr.: 96,743



QUOTE(monik_22002 @ Jun 3 2010, 05:16 PM) *
Buna fetelor, eu sunt o mamica de iulie 2010..sau cel putin asa ar fi trebuit..se pare ca bebelina mea a vrut sa vina mai repede, s-a nascut pe 26.05.2010..azi am implinit 8 zile..eu sunt in spital (azi mi-a adus sotul laptopul) si m-am si pus sa caut pe net info despre prematuri..
Raisa s-a nascut la 31 de saptamani cu o greutate de 1750 si lungimea 43 scorul apgar 8..e la incubator , doctoritza spune ca e bine sanatoasa doar ca trebuie hranita prin gavaj deoarece ea nu are putere sa suga..aceasta deprindere se formeaza la varsta gestationala de 34 de saptamani..Multumesc lui Dumnezeu pentru minunea care mi-a dat-o si sunt foarte increzatoare ca El va avea grija de ea..e o scumpete de fata si mami are laptic muult (dau laptic si altor copilasi-2 gemene in jur de 700 g) asa ca sper ca av creste repede..deocamdata pana acuma a tot stat la lampa icterul fiind mai sever la prematuri si a luat putin in greutate (si asta dupa ce a scazut la 1620) acuma are 1690.dar speram ca acuma ca am scapat de lampa (Doamne ajuta sa fi scapat definitiv) sa luam mai mult in greutate...
eu tre sa fug da am mulg acuma sa-i duc lapticu...voi mai intra sa va povestesc cum a fost la nastere de ce am nascut prematur si ce mai face micutza mea Raisa- comoara lu mami si a lu tati.
va pup


Multa sanatate , sa va traiasca Raisa love1.gif , si sa fie rabdatoare ca o sa creasca repede wink.gif
hug.gif Si tie, multa putere in continuare, rabdare ..ca..cu ajutorul lui D-zeu Raisa va lua repede in greutate notworthy.gif ..iar in curand o sa puteti pleca acasa sa va bucurati in familie de minunatia de fetita pe care o aveti love1.gif


--------------------
  Daca iti place acest topic recomanda pe facebook :
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Reclama
postare
Postare #


Reclama









Reclama
  Daca iti place acest topic recomanda pe facebook :
Go to the top of the page
 
Quote Post

3 Pagini V  < 1 2 3 >
Reply to this topicStart new topic

 

RSS Versiune Lo-Fi Acum este ora: 28th March 2024 - 06:07 PM