Bine ati venit Vizitator ( Logare | Inregistrare )

8 Pagini V  « < 4 5 6 7 8 >  
Reply to this topicStart new topic
> Despre Perne..., Perna cea de toate noptile!Voi de care aveti?
ruxy
postare Sep 29 2009, 10:30 AM
Postare #51


Top Golden Member
**********

Grup: Top Golden Members
Postari: 37,319
Inscris la: 28-November 07
Membru nr.: 10,411



QUOTE(Alondra @ Sep 29 2009, 11:29 AM) *
Deci are rolul ei si partea mai inalta si partea ma joasa, poate si in functie de cat de mare e capul omului (daca e femeie, barbat) unsure.gif , nu?

Da Ramonik, corect...
  Daca iti place acest topic recomanda pe facebook :
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Alondra
postare Sep 29 2009, 10:32 AM
Postare #52


Maya
**********

Grup: Top Golden Members
Postari: 46,926
Inscris la: 13-February 08
Din: Here and nowhere...
Membru nr.: 14,812



QUOTE(ruxy @ Sep 29 2009, 10:28 AM) *
Si eu am avut la copii pentru drum lung, dar acum de cand au mai crescut nu le mai place...pleaca cu perna de acasa pe care dorm rolleyes.gif acum au si ei pernute anatomice...

Eu am vazut cand am venit incoace pe avion, o gramada de adulti cu astfel de perne si mi-am dat seama ca e ceva ok sa iei perna asta cu tine...in schimb cand am calatorit aici in tara cu ea pe microbuz se uita lumea la mine de zici ca.....doh.gif huh.gif rolleyes.gif


--------------------
  Daca iti place acest topic recomanda pe facebook :
Go to the top of the page
 
+Quote Post
USA
postare Sep 29 2009, 05:47 PM
Postare #53


Top Golden Member
**********

Grup: Top Golden Members
Postari: 17,963
Inscris la: 5-May 08
Din: U.S.A.-Boston MA
Membru nr.: 22,516



QUOTE(Alondra @ Sep 29 2009, 11:32 AM) *
..in schimb cand am calatorit aici in tara cu ea pe microbuz se uita lumea la mine de zici ca.....doh.gif huh.gif rolleyes.gif

liwlol.gif liwlol.gif liwlol.gif liwlol.gif ce dulce esti! hug.gif hug.gif


--------------------
TOT CE E MAI FRUMOS PE LUME E ZAMBETUL DE COPIL!!!

Laugh as much as you breathe and love as long as you live.
  Daca iti place acest topic recomanda pe facebook :
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Alondra
postare Sep 29 2009, 05:57 PM
Postare #54


Maya
**********

Grup: Top Golden Members
Postari: 46,926
Inscris la: 13-February 08
Din: Here and nowhere...
Membru nr.: 14,812




QUOTE(USA @ Sep 29 2009, 05:47 PM) *
liwlol.gif liwlol.gif liwlol.gif liwlol.gif ce dulce esti! hug.gif hug.gif

Zau ca se uitau ciudat...unsure.gif rolleyes.gif partners.gif


--------------------
  Daca iti place acest topic recomanda pe facebook :
Go to the top of the page
 
+Quote Post
USA
postare Sep 29 2009, 06:05 PM
Postare #55


Top Golden Member
**********

Grup: Top Golden Members
Postari: 17,963
Inscris la: 5-May 08
Din: U.S.A.-Boston MA
Membru nr.: 22,516



QUOTE(Alondra @ Sep 29 2009, 06:57 PM) *
Zau ca se uitau ciudat...unsure.gif rolleyes.gif partners.gif

Te credd, serios....dar, ce coneaza tu sa te simti bine!...si apai daca nu venim cu faze din astea..ramanem tot la faza de fara perina la drum..asa ca, tu sa ai gatul relaxat....
Ma intreb de multe ori...cand am sa vin in tara..cred ca o sa fie un mare soc..si ptr mine si ptr cei de pe langa! doh.gif doh.gif liwlol.gif liwlol.gif liwlol.gif liwlol.gif


--------------------
TOT CE E MAI FRUMOS PE LUME E ZAMBETUL DE COPIL!!!

Laugh as much as you breathe and love as long as you live.
  Daca iti place acest topic recomanda pe facebook :
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Alondra
postare Sep 29 2009, 06:10 PM
Postare #56


Maya
**********

Grup: Top Golden Members
Postari: 46,926
Inscris la: 13-February 08
Din: Here and nowhere...
Membru nr.: 14,812



QUOTE(USA @ Sep 29 2009, 06:05 PM) *
Te credd, serios....dar, ce coneaza tu sa te simti bine!...si apai daca nu venim cu faze din astea..ramanem tot la faza de fara perina la drum..asa ca, tu sa ai gatul relaxat....
Ma intreb de multe ori...cand am sa vin in tara..cred ca o sa fie un mare soc..si ptr mine si ptr cei de pe langa! doh.gif doh.gif liwlol.gif liwlol.gif liwlol.gif liwlol.gif

Da draga mea, asa e....sa te astepti sa ai un soc..ce-i drept, mai trece cu timpul...dar...tot soc ramane, si e parca asa o boala: nu te mai faci bine de tot niciodata! unsure.gif doh.gif


--------------------
  Daca iti place acest topic recomanda pe facebook :
Go to the top of the page
 
+Quote Post
dyana
postare Sep 29 2009, 06:37 PM
Postare #57


daydreamer
*********

Grup: Golden Members
Postari: 7,397
Inscris la: 11-July 07
Din: Bucuresti
Membru nr.: 5,089



Intotdeauna mi-am dorit un pat cu o saltea de jumatate de metru grosime, cu niste perne uriase, cu o pilota la fel de pufoasa, sa ma pot scufunda in ele sa nu ma mai gaseasca nimeni. doh.gif Din afara, sa semene cat mai mult cuun nor. rolleyes.gif Dar nu am avut parte; toata lumea ma intreba cum pot sa dorm pe un pat asa tare (adica cu saltea din lana, subtire).
Abia cand m-am mutat pe canapea am inteles cum puteam sa dorm pe patul cel tare; foarte simplu: fara sa simt vreo durere de spate sau gat, incordare...


--------------------



*Zâmbetul e ca ștergătorul de parbriz: nu oprește ploaia, dar îți permite să îți vezi de drum :)
  Daca iti place acest topic recomanda pe facebook :
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Alondra
postare Sep 29 2009, 06:51 PM
Postare #58


Maya
**********

Grup: Top Golden Members
Postari: 46,926
Inscris la: 13-February 08
Din: Here and nowhere...
Membru nr.: 14,812



QUOTE(dyana @ Sep 29 2009, 06:37 PM) *
Intotdeauna mi-am dorit un pat cu o saltea de jumatate de metru grosime, cu niste perne uriase, cu o pilota la fel de pufoasa, sa ma pot scufunda in ele sa nu ma mai gaseasca nimeni. doh.gif Din afara, sa semene cat mai mult cuun nor. rolleyes.gif Dar nu am avut parte; toata lumea ma intreba cum pot sa dorm pe un pat asa tare (adica cu saltea din lana, subtire).
Abia cand m-am mutat pe canapea am inteles cum puteam sa dorm pe patul cel tare; foarte simplu: fara sa simt vreo durere de spate sau gat, incordare...

Parca nici nu mai stii cum e bine unsure.gif Fiecare trebuie sa ne facem sa ne fie bine, cumva , nu? smile.gif

Aceasta postare a fost editata de Alondra: Sep 29 2009, 06:52 PM


--------------------
  Daca iti place acest topic recomanda pe facebook :
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Saya
postare Nov 3 2009, 07:48 PM
Postare #59


Golden Member
*********

Grup: Golden Members
Postari: 4,389
Inscris la: 25-January 09
Din: .
Membru nr.: 66,998



eu am renuntat la pernele soacramii si am luat din acelea cu silicon,le-am tinut ceva timp pana a inceput siliconul din ele sa se faca cocoloase,acum am tot din silicon si mai mari si nu puteam sa dorm bine la inceput pe ele pt ca erau f tari din cauza cantitatii mari de silicon,acum s-au mai tesit...eu mi-as lua din puf de gasca...dar cred ca sunt tratati fulgii ca altfel nu stiu cum ar mirosi...de care perne aveti?sunt mai bune cele cu fulgi?
  Daca iti place acest topic recomanda pe facebook :
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Saya
postare Nov 3 2009, 07:54 PM
Postare #60


Golden Member
*********

Grup: Golden Members
Postari: 4,389
Inscris la: 25-January 09
Din: .
Membru nr.: 66,998



QUOTE(dyana @ Sep 26 2009, 10:36 AM) *
Bunica folosea tot felul de ierburi pe post de naftalina, asa ca m-am scos: si cu perne de puf si mirosind a buruieni laugh.gif
Si ale mele sunt noi... si cred ca vor mai fi pentru o vreme pt ca eu iarna ma invelesc cu cearsaful iar vara... cu ce apuc doh.gif Plus ca zestrea o primesti cand te mariti abia doh.gif tongue.gif

daca mai primesti,eu am renuntat la o plapuma facuta special pt mine de la mamaia,era f mare si groasa dar a purtat-o mama vreo 3/4 ani si anul asta am preferat sa-mi cumpar una pe care am dat 85 ron,dar nici nu se compara cu cea facuta de mamaia ,la cusatura...fata insa foarte frumoasa,dosul la fel din alt material,avea concurenta cu una la 65 ron care avea acelasi material de colo pana colo si am preferat-o pe cea mai scumpa si cea mai buna,pun pariu ca aia se destrama,mai ales in felul in care doarme domnul......si perne...mama mea nu s-a ingrijit de zestrea mea decat cu lenjeriile,nu am cumparat niciuna de 6 ani,si imi plac la nebunie ca sunt din bbc si pe masura patului...
  Daca iti place acest topic recomanda pe facebook :
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Reclama
postare
Postare #


Reclama









Reclama
  Daca iti place acest topic recomanda pe facebook :
Go to the top of the page
 
Quote Post

8 Pagini V  « < 4 5 6 7 8 >
Reply to this topicStart new topic

 

RSS Versiune Lo-Fi Acum este ora: 28th April 2024 - 03:33 AM