Bine ati venit Vizitator ( Logare | Inregistrare )

11 Pagini V  < 1 2 3 4 5 > »   
Reply to this topicStart new topic
> Mi-a Placut...
aly80r
postare Feb 8 2010, 07:23 PM
Postare #21


Silver Member
******

Grup: Silver Members
Postari: 1,374
Inscris la: 29-May 09
Din: Bucuresti
Membru nr.: 92,473



QUOTE(mir0108 @ Feb 8 2010, 09:20 PM) *
ruxy ,cate zile ati stat?
pt noi ,care avem o masina dotata ,ma intreb daca ar fi posibil un drum asa de lung ....noi avem copii mici!si apoi nu as vrea sa plecam singuri..si nici sa imi asum in vreun fel raspunderea pt organizarea unei plecari in grup.. rolleyes.gif

eu am o teama:sa nu mergem pt a n-spea oara la noi pe litoral ,si anul asta... unsure.gif pt ca sunt cativa ani de cand ne propunem sa iesim..si pana la urma se precipita treburile si ...fiind in criza de timp ,organizat ,etc!!tot aici ajungem..



Eu va sfatuiesc din suflet, daca aveti posibilitatea, sa "iesiti". Veti gasi o calitate mult superioara la preturi mult mai mici. Noi am intrat pe o oferta a unei agentii pt Mamaia, la all inclusive, si lasa tare mult de dorit. Nu ofereau mai nimic. Dar eu sunt fixata pe all inclusive blush.gif floare2.gif


--------------------
FLUTURAS IUBIT, SA NU UITI NICIODATA CA MAMI ESTE CU UN PAS IN URMA TA. TREBUIE DOAR SA INTORCI PRIVIREA SI SA INTINZI MANUTA SI MAMI TE VA AJUTA IN ORICE CLIPA.

VA ASTEPT CU DRAG AICI http://www.utilecopii.ro/forum/index.php?showforum=193

  Daca iti place acest topic recomanda pe facebook :
Go to the top of the page
 
+Quote Post
mir0108
postare Feb 8 2010, 07:34 PM
Postare #22


Top Silver Member
*******

Grup: Top Silver Members
Postari: 3,822
Inscris la: 8-December 08
Membru nr.: 55,218



QUOTE(aly80r @ Feb 8 2010, 09:23 PM) *
Eu va sfatuiesc din suflet, daca aveti posibilitatea, sa "iesiti". Veti gasi o calitate mult superioara la preturi mult mai mici. Noi am intrat pe o oferta a unei agentii pt Mamaia, la all inclusive, si lasa tare mult de dorit. Nu ofereau mai nimic. Dar eu sunt fixata pe all inclusive blush.gif floare2.gif

la noi ,preturi mari ...in schimb nu primesti nimic..
vom vedea cum ne miscam!!dar sunt sigura ca va fi dificil pt prima data...! rolleyes.gif si cred ca asta,in principal , ne cam tine aici..
  Daca iti place acest topic recomanda pe facebook :
Go to the top of the page
 
+Quote Post
aly80r
postare Feb 8 2010, 07:41 PM
Postare #23


Silver Member
******

Grup: Silver Members
Postari: 1,374
Inscris la: 29-May 09
Din: Bucuresti
Membru nr.: 92,473



QUOTE(mir0108 @ Feb 8 2010, 09:34 PM) *
la noi ,preturi mari ...in schimb nu primesti nimic..
vom vedea cum ne miscam!!dar sunt sigura ca va fi dificil pt prima data...! rolleyes.gif si cred ca asta,in principal , ne cam tine aici..



Daca plecati o data va fi deajuns incat sa nu mai vreti litoral romanesc trandafir.gif


--------------------
FLUTURAS IUBIT, SA NU UITI NICIODATA CA MAMI ESTE CU UN PAS IN URMA TA. TREBUIE DOAR SA INTORCI PRIVIREA SI SA INTINZI MANUTA SI MAMI TE VA AJUTA IN ORICE CLIPA.

VA ASTEPT CU DRAG AICI http://www.utilecopii.ro/forum/index.php?showforum=193

  Daca iti place acest topic recomanda pe facebook :
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Roxie
postare Feb 8 2010, 07:54 PM
Postare #24


Top Junior
**

Grup: Members Plus
Postari: 73
Inscris la: 25-August 09
Din: Bucuresti
Membru nr.: 106,206




Frumooos! yes.gif
Si noua ne place sa calatorim. Grecia ne-a placut foarte mult, si speram sa facem o traditie de familie ca la inceputul lunii septembrie sa mergem acolo pentru o saptamana. Tot cu masina mergem si noi, rezervarile le fac eu pe net, pana acum nu am luat prin vreo agentie.
In 2008 am fost in Neos Marmaras. Ne-am cazat la niste apartamente gasite de mine pe net. Nu va mai spun ca fusesera date in folosinta cu doar un an inainte, deci nu am gasit nici un review pe net, nimic despre ele (Ameris Studios) si pana nu am ajuns acolo si am batut la usa proprietarei, care m-a intampinat cu: "are you Mrs Roxana? ", nu am fost prea linistiti
Deci cazarea la superlativ. Apartament cu doua camere cu o mica bucatarie si cu un balcon imeeens, cu vedere spre mini portuletul din Neos Marmaras... unde veneau si plecau corabioare de croaziera pt turisti...

In fiecare dimineata serveam micul dejun si cafeluta pe terasa:

Masa o serveam la restaurantul de la parterul cladirii (- nimic spectaculos dar foarte ok) si am fost de vreo doua ori la un restaurant pescaresc, si bineinteles la cofetaria din piata centrala. Nu trebuie ratata - delicioase amintiri. eating.gif
La plaja mergeam cu masina 3 minute in afara localitatii, la o plaja maricica si destul de putin populata:

Mi-a placut la nebunie apa de cristal:

Coltisorul nostru de golfulet, unde eram mai tot timpul numai noi:

Apusurile nemaipomenite:



Pe drumul de intoarcere am vizitat Salonicul de care imi era dor, ultima data il vazusem in 2005, intr-un tur al Greciei cu autocarul (eram insarcinata cu Denisa):
Deoarece eram oarecum pe fuga, si cu doi copii mici dupa noi, si un drum lung in fata, nu ne-am oprit decat la Biserica Sfantul Dumitru, unde ce am vrut eu sa revad au fost catacombele:




Asta a fost vacanta noastra in Grecia in 2008.


--------------------
Roxi, mami de Denisa (23.12.2005) si Mihnea (11.01.2007).


  Daca iti place acest topic recomanda pe facebook :
Go to the top of the page
 
+Quote Post
ruxy
postare Feb 8 2010, 07:57 PM
Postare #25


Top Golden Member
**********

Grup: Top Golden Members
Postari: 37,319
Inscris la: 28-November 07
Membru nr.: 10,411



QUOTE(mir0108 @ Feb 8 2010, 07:20 PM) *
ruxy ,cate zile ati stat?
pt noi ,care avem o masina dotata ,ma intreb daca ar fi posibil un drum asa de lung ....noi avem copii mici!si apoi nu as vrea sa plecam singuri..si nici sa imi asum in vreun fel raspunderea pt organizarea unei plecari in grup.. rolleyes.gif

eu am o teama:sa nu mergem pt a n-spea oara la noi pe litoral ,si anul asta... unsure.gif pt ca sunt cativa ani de cand ne propunem sa iesim..si pana la urma se precipita treburile si ...fiind in criza de timp ,organizat ,etc!!tot aici ajungem..

Da, am uitat sa specific...noua nopti...am plecat cu bilete de la agentie...si am ajuns intr-o zi...la3( 15) dupa masa eram acolo...deci din Bucuresti se ajunge usor sa zic...
  Daca iti place acest topic recomanda pe facebook :
Go to the top of the page
 
+Quote Post
ruxy
postare Feb 8 2010, 08:01 PM
Postare #26


Top Golden Member
**********

Grup: Top Golden Members
Postari: 37,319
Inscris la: 28-November 07
Membru nr.: 10,411



QUOTE(Roxie @ Feb 8 2010, 07:54 PM) *
Frumooos! yes.gif
Si noua ne place sa calatorim. Grecia ne-a placut foarte mult, si speram sa facem o traditie de familie ca la inceputul lunii septembrie sa mergem acolo pentru o saptamana. Tot cu masina mergem si noi, rezervarile le fac eu pe net, pana acum nu am luat prin vreo agentie.
In 2008 am fost in Neos Marmaras. Ne-am cazat la niste apartamente gasite de mine pe net. Nu va mai spun ca fusesera date in folosinta cu doar un an inainte, deci nu am gasit nici un review pe net, nimic despre ele (Ameris Studios) si pana nu am ajuns acolo si am batut la usa proprietarei, care m-a intampinat cu: "are you Mrs Roxana? ", nu am fost prea linistiti
Deci cazarea la superlativ. Apartament cu doua camere cu o mica bucatarie si cu un balcon imeeens, cu vedere spre mini portuletul din Neos Marmaras... unde veneau si plecau corabioare de croaziera pt turisti...

In fiecare dimineata serveam micul dejun si cafeluta pe terasa:

Masa o serveam la restaurantul de la parterul cladirii (- nimic spectaculos dar foarte ok) si am fost de vreo doua ori la un restaurant pescaresc, si bineinteles la cofetaria din piata centrala. Nu trebuie ratata - delicioase amintiri. eating.gif
La plaja mergeam cu masina 3 minute in afara localitatii, la o plaja maricica si destul de putin populata:

Mi-a placut la nebunie apa de cristal:

Coltisorul nostru de golfulet, unde eram mai tot timpul numai noi:

Apusurile nemaipomenite:



Pe drumul de intoarcere am vizitat Salonicul de care imi era dor, ultima data il vazusem in 2005, intr-un tur al Greciei cu autocarul (eram insarcinata cu Denisa):
Deoarece eram oarecum pe fuga, si cu doi copii mici dupa noi, si un drum lung in fata, nu ne-am oprit decat la Biserica Sfantul Dumitru, unde ce am vrut eu sa revad au fost catacombele:




Asta a fost vacanta noastra in Grecia in 2008.

Superb Roxie...si noi am vizitat Salonicul, chiar ne-am bucurat si de un shopping frumos...mi-a placut foarte tare...minunate imagini si desigur amintiri... trandafir.gif
  Daca iti place acest topic recomanda pe facebook :
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Miha79
postare Feb 8 2010, 08:06 PM
Postare #27


Golden Member
*********

Grup: Golden Members
Postari: 7,762
Inscris la: 17-April 07
Din: Cluj-Napoca
Membru nr.: 3,230



frumos in Grecia si mie mi-a placut mult , eu am fost in Paralia Katerini a fost fain si apa curata am mai fost si intr-o croaziera pe insula Skiatos si a fost super , pentru cine vrea sa mearga in Grecia sa stiti ca merita si nu o sa regretati

am fost cu masina si picii aveau doar 2 ani jumate si nu am avut probleme cu ei si nici pe drum nu am avut evenimente neplacute decat la intoarcere cand am intrat in tara am luat un radar in Giurgiu nervi.gif

o sa va pun si poze dar trebuie sa le incarc


--------------------





  Daca iti place acest topic recomanda pe facebook :
Go to the top of the page
 
+Quote Post
aly80r
postare Feb 8 2010, 08:07 PM
Postare #28


Silver Member
******

Grup: Silver Members
Postari: 1,374
Inscris la: 29-May 09
Din: Bucuresti
Membru nr.: 92,473



QUOTE(Roxie @ Feb 8 2010, 09:54 PM) *
Frumooos! yes.gif



Iubesc sa vad poze cu apa marii din Grecia. Noi nu am fost la greci, insa sora-mea s-a dus 2 ani la rand (s-ar fi dus ea si anul trecut dar era cu burta la gura - in 8 luni- asa ca a venit dupa noi la bulgari). Abia asteptam sa vina sa vad pozele cu apa limpede.....

Cu siguranta la anu' Grecia scrie pe noi!!!


--------------------
FLUTURAS IUBIT, SA NU UITI NICIODATA CA MAMI ESTE CU UN PAS IN URMA TA. TREBUIE DOAR SA INTORCI PRIVIREA SI SA INTINZI MANUTA SI MAMI TE VA AJUTA IN ORICE CLIPA.

VA ASTEPT CU DRAG AICI http://www.utilecopii.ro/forum/index.php?showforum=193

  Daca iti place acest topic recomanda pe facebook :
Go to the top of the page
 
+Quote Post
mir0108
postare Feb 8 2010, 08:08 PM
Postare #29


Top Silver Member
*******

Grup: Top Silver Members
Postari: 3,822
Inscris la: 8-December 08
Membru nr.: 55,218



QUOTE(aly80r @ Feb 8 2010, 09:41 PM) *
Daca plecati o data va fi deajuns incat sa nu mai vreti litoral romanesc trandafir.gif

sunt convinsa!...dar stii tu ,PRIMA DATA ESTE MAI GREU! rolleyes.gif
multumesc pt sfaturi .. partners.gif
tu cu erika te incumeti la drum?voi ati fost si anul trecut cu fata!oare va fi mai usor anul asta ,cu fetita cv mai marisoara?

QUOTE(Roxie @ Feb 8 2010, 09:54 PM) *
Frumooos! yes.gif
Asta a fost vacanta noastra in Grecia in 2008.


superbe imagini ,super amintiri!
pt anul asta ..preferati aceeasi destinatie?

QUOTE(ruxy @ Feb 8 2010, 09:57 PM) *
Da, am uitat sa specific...noua nopti...am plecat cu bilete de la agentie...si am ajuns intr-o zi...la3( 15) dupa masa eram acolo...deci din Bucuresti se ajunge usor sa zic...


daca de la bucuresti e usor..nici de la mine nu e prea greu partners.gif ....poate reusim anul asta o vacanta de vis! partners.gif partners.gif
  Daca iti place acest topic recomanda pe facebook :
Go to the top of the page
 
+Quote Post
ruxy
postare Feb 8 2010, 08:09 PM
Postare #30


Top Golden Member
**********

Grup: Top Golden Members
Postari: 37,319
Inscris la: 28-November 07
Membru nr.: 10,411



QUOTE(Roxie @ Feb 8 2010, 07:54 PM) *
Frumooos! yes.gif

Apusurile nemaipomenite:






Asta a fost vacanta noastra in Grecia in 2008.

Doamne cat de frumos!!! rolleyes.gif
  Daca iti place acest topic recomanda pe facebook :
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Reclama
postare
Postare #


Reclama









Reclama
  Daca iti place acest topic recomanda pe facebook :
Go to the top of the page
 
Quote Post

11 Pagini V  < 1 2 3 4 5 > » 
Reply to this topicStart new topic

 

RSS Versiune Lo-Fi Acum este ora: 19th April 2024 - 02:26 AM