Bine ati venit Vizitator ( Logare | Inregistrare )

> Scaune Cu Mucus, Foarte Dese.., Ajutor!
crissst
postare Apr 20 2009, 08:13 PM
Postare #1


Junior
*

Grup: Members Plus
Postari: 17
Inscris la: 17-September 08
Din: Bistrita
Membru nr.: 37,980



Buna fetelor,sunt noua pe aici si am nevoie de ajutorul vostru.Fetita me a Alissa Maria,de un an si 7 luni,de la o vreme incoace mananca tare putin,are scaune dese,si cu mucus,nu pot spune ca e diaree deoarece nu sunt moi,medicul pediatru mi-a spus ca are o dereglare a florei intestinale,si mi-a recomandat debridar sau biotics pliculete.le-am incercat pe amandoua si nimic.scaunele sunt la fel de dese si mai nou si moi.m-am gandit sa fac o coprocultura...ce credeti?mentionez ca de 2-3 saptamani de cand a aparut problema nu a luat in greutate dar nici nu a scazut.mananca tare putin,numai iaurt,laptele de dimineata si seara,si ziua fructe,si raar supica,de carnita nici nu discutam...nu stiu ce sa cred,sa ma ingrijorez sau nu?


--------------------
  Daca iti place acest topic recomanda pe facebook :
Go to the top of the page
 
+Quote Post
3 Pagini V   1 2 3 >  
Start new topic
Raspunsuri (1 - 9)
ruxy
postare Apr 20 2009, 08:40 PM
Postare #2


Top Golden Member
**********

Grup: Top Golden Members
Postari: 37,319
Inscris la: 28-November 07
Membru nr.: 10,411



QUOTE(crissst @ Apr 20 2009, 09:13 PM) *
Buna fetelor,sunt noua pe aici si am nevoie de ajutorul vostru.Fetita me a Alissa Maria,de un an si 7 luni,de la o vreme incoace mananca tare putin,are scaune dese,si cu mucus,nu pot spune ca e diaree deoarece nu sunt moi,medicul pediatru mi-a spus ca are o dereglare a florei intestinale,si mi-a recomandat debridar sau biotics pliculete.le-am incercat pe amandoua si nimic.scaunele sunt la fel de dese si mai nou si moi.m-am gandit sa fac o coprocultura...ce credeti?mentionez ca de 2-3 saptamani de cand a aparut problema nu a luat in greutate dar nici nu a scazut.mananca tare putin,numai iaurt,laptele de dimineata si seara,si ziua fructe,si raar supica,de carnita nici nu discutam...nu stiu ce sa cred,sa ma ingrijorez sau nu?

Neaparat sa faci analiza....sa nu fie giardia...sper...ceiut de menta...debridat sa insisti cu el....smecta eventual daca nu cedeaza, iaurtul e bun, ideal fara fructe, facut in casa, branzica de vaci...fara fructe crude, mar copt, fara ou , fara cartof...fara prajeala...biotics e foarte bun continua cu el...fara sucuri din comert....sanatate multa iti doresc...
  Daca iti place acest topic recomanda pe facebook :
Go to the top of the page
 
+Quote Post
crissst
postare Apr 20 2009, 08:50 PM
Postare #3


Junior
*

Grup: Members Plus
Postari: 17
Inscris la: 17-September 08
Din: Bistrita
Membru nr.: 37,980



QUOTE(rux25 @ Apr 20 2009, 09:40 PM) *
Neaparat sa faci analiza....sa nu fie giardia...sper...ceiut de menta...debridat sa insisti cu el....smecta eventual daca nu cedeaza, iaurtul e bun, ideal fara fructe, facut in casa, branzica de vaci...fara fructe crude, mar copt, fara ou , fara cartof...fara prajeala...biotics e foarte bun continua cu el...fara sucuri din comert....sanatate multa iti doresc...



mersi mult,am sa continui asa,si sper sa se rezolve...va tin la curent.


--------------------
  Daca iti place acest topic recomanda pe facebook :
Go to the top of the page
 
+Quote Post
dyana
postare Apr 20 2009, 08:59 PM
Postare #4


daydreamer
*********

Grup: Golden Members
Postari: 7,397
Inscris la: 11-July 07
Din: Bucuresti
Membru nr.: 5,089




da crissst, grabeste-te cu coprocultura; la varsta asta copiii baga in gurita orice, in special manutele. Poate fi giardia, poate fi E-coli... Sau alta cauza ar mai fi daca cumva i-ai administrat un tratament prelungit cu antibiotice; dar banuiesc ca ti-ar fi mentionat si pediatru despre asta. Succes! partners.gif


--------------------



*Zâmbetul e ca ștergătorul de parbriz: nu oprește ploaia, dar îți permite să îți vezi de drum :)
  Daca iti place acest topic recomanda pe facebook :
Go to the top of the page
 
+Quote Post
crissst
postare Apr 21 2009, 10:55 AM
Postare #5


Junior
*

Grup: Members Plus
Postari: 17
Inscris la: 17-September 08
Din: Bistrita
Membru nr.: 37,980



fetelor...ce ma fac,azi nu e deschis la nici un laborator din oras,si fata acuza dureri de burtica si de fundulet,si se scarpina la nas.si nu vrea sa manance ,numai iaurt,si acela greu.daca e giardia...?e grav?spuneti-mi mai multe,va rog


--------------------
  Daca iti place acest topic recomanda pe facebook :
Go to the top of the page
 
+Quote Post
ruxy
postare Apr 21 2009, 11:03 AM
Postare #6


Top Golden Member
**********

Grup: Top Golden Members
Postari: 37,319
Inscris la: 28-November 07
Membru nr.: 10,411



QUOTE(crissst @ Apr 21 2009, 11:55 AM) *
fetelor...ce ma fac,azi nu e deschis la nici un laborator din oras,si fata acuza dureri de burtica si de fundulet,si se scarpina la nas.si nu vrea sa manance ,numai iaurt,si acela greu.daca e giardia...?e grav?spuneti-mi mai multe,va rog

Iei copila...te urci intr-o masina...si fugi in cel mai apropiat oras...la spital la copii la camera de garda...parerea mea...sanatate multa...trebuie sa mergi sa nu fie o enteroviroza... trandafir.gif
  Daca iti place acest topic recomanda pe facebook :
Go to the top of the page
 
+Quote Post
ruxy
postare Apr 21 2009, 11:10 AM
Postare #7


Top Golden Member
**********

Grup: Top Golden Members
Postari: 37,319
Inscris la: 28-November 07
Membru nr.: 10,411



QUOTE(crissst @ Apr 21 2009, 11:55 AM) *
fetelor...ce ma fac,azi nu e deschis la nici un laborator din oras,si fata acuza dureri de burtica si de fundulet,si se scarpina la nas.si nu vrea sa manance ,numai iaurt,si acela greu.daca e giardia...?e grav?spuneti-mi mai multe,va rog

E perioada de infestare cu oxiuri...simptomele cam seamana....scarpinatul la nas....dureri de burtica....mergi la medic de spital....si spune-i tot ....
  Daca iti place acest topic recomanda pe facebook :
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Karmin
postare Apr 21 2009, 10:52 PM
Postare #8


mami de Timea & Istvan
*********

Grup: Golden Members
Postari: 6,639
Inscris la: 25-July 07
Din: Brasov
Membru nr.: 5,443



QUOTE(crissst @ Apr 20 2009, 09:13 PM) *
Buna fetelor,sunt noua pe aici si am nevoie de ajutorul vostru.Fetita me a Alissa Maria,de un an si 7 luni,de la o vreme incoace mananca tare putin,are scaune dese,si cu mucus,nu pot spune ca e diaree deoarece nu sunt moi,medicul pediatru mi-a spus ca are o dereglare a florei intestinale,si mi-a recomandat debridar sau biotics pliculete.le-am incercat pe amandoua si nimic.scaunele sunt la fel de dese si mai nou si moi.m-am gandit sa fac o coprocultura...ce credeti?mentionez ca de 2-3 saptamani de cand a aparut problema nu a luat in greutate dar nici nu a scazut.mananca tare putin,numai iaurt,laptele de dimineata si seara,si ziua fructe,si raar supica,de carnita nici nu discutam...nu stiu ce sa cred,sa ma ingrijorez sau nu?



buna, ce laptic bea fetita ta????
analizele cat mai urgent sa le faceti...
noi am trecut printr-un episod urat de tot de diaree in decembrie, fetita mea avea un an atunci , a ajuns in spital si in perfuzii.... a fost groaznic.... ar fi important sa o treci pe regim cat mai repede, sa nu se agraveze situatia...
Va doresc multa sanatate, ma poti gasi pe messenger la id cirmos79, daca pot ajuta cu un sfat....


--------------------
  Daca iti place acest topic recomanda pe facebook :
Go to the top of the page
 
+Quote Post
randunel
postare Apr 24 2009, 01:32 PM
Postare #9


Junior
*

Grup: Members
Postari: 1
Inscris la: 23-April 09
Membru nr.: 86,710



buna! si eu sunt nou pe aici...sper ca fetita ta sa fie mai bine acum.si eu am avut probleme cu baietelulanul trecut.timp de doua luni l-am tinut pe regim...i-am scos painea din alimentatie si toate produsele care cntin gluten, branza si toate produsele lactate am preerat sa le iau din magasin si sa aiba un continut cat mai scazut de grasimi,fara portocale,fara legume si fructe care contin seminte gen rosii...zmeura...de asemenea i-am introdus orez aproape la fiecare masa(orez fiert)...amestecat cu orice si cu banane...ca sa-i faci desert...ceai de menta si debridat.Nu am facut asta de capul meu...i-am facut coprocultura...analizele au iesit bine..si am vorbit cu un medic pediatru din iasi specializat pe gastro-entero.....REGIM asta e cuvatul cheie si multa rabdare
  Daca iti place acest topic recomanda pe facebook :
Go to the top of the page
 
+Quote Post
lilianagratiela
postare Apr 28 2009, 02:54 PM
Postare #10


Junior
*

Grup: Members Plus
Postari: 45
Inscris la: 6-December 08
Din: Craiova
Membru nr.: 54,433



Si fetita mea are aceleasi simptome . Am vazut subiectul si azi am dat fuguta la laborator cu cacuta .Maine iau rezultatul dar de trei zile mananca numai orez cu banana , orez cu piure de morcovi , mucilagiu cu lapte fara lactoza si branzica calcica . vad ca azi e mai bine , face mai tare . Si am luat si debridat - daca reapare diareea o sa incep sa-i dau .Am mai folosit o data si a fost f bun - i-a trecut din parima zi. Va scriu maine dupa ce iau rezultatul.
  Daca iti place acest topic recomanda pe facebook :
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Reclama
postare
Postare #


Reclama









Reclama
  Daca iti place acest topic recomanda pe facebook :
Go to the top of the page
 
Quote Post

3 Pagini V   1 2 3 >
Reply to this topicStart new topic

 

RSS Versiune Lo-Fi Acum este ora: 17th April 2024 - 12:07 AM