Bine ati venit Vizitator ( Logare | Inregistrare )

7309 Pagini V  « < 2 3 4 5 6 > »   
Reply to this topicStart new topic
> Bebelusi De August 2008, Leuti luptatori
oktavia
postare Aug 13 2008, 06:08 AM
Postare #31


Top Golden Member
**********

Grup: Top Golden Members
Postari: 11,191
Inscris la: 18-February 08
Membru nr.: 15,262



Multumesc mult !
Iar am avut o noapte alba.......fug sa dorm, sper sa apuc 2 ore.
Pup


--------------------
  Daca iti place acest topic recomanda pe facebook :
Go to the top of the page
 
+Quote Post
miniraton
postare Aug 13 2008, 09:04 AM
Postare #32


Silver Member
******

Grup: Silver Members
Postari: 1,576
Inscris la: 4-March 08
Din: bucuresti
Membru nr.: 16,831



QUOTE(oktavia @ Aug 13 2008, 03:09 AM) *
Miniraton, bb am vazut ca i se usuca pielea, mai ales pe laba picioarelor, parca a si inceput sa i se cojeasca pielea. Eu folosesc Nivea (bleu) shampoo & bath si masaj ii fac cu uleiul Johnson's.
Ai patit asa ceva?
Bb meu a prins gustul statului treaz noaptea...ziua doarme de nu are treaba.Sunt cam ametita de somn, pentru ca nu prea pot dormi ziua...

si la noi la fel, pe laba piciorusului i se cojeste pielea (la ambele picioruse)... cred ca este normal. Eu folosesc de la mustela niste "cremuri". azi merg la pediatru si chiar am sa intreb.
Si eu la fel oktavia, se trezeste de cate 2 ori noaptea si pana papa si pana mai stam sa dea aerul afara.....Plus ca s-a cam invatat in brate (acum stau cu el in brate) daca-l pun in patut plange. Am auzit ca sunt destul de smecheri de mici. Oare chiar asa sa fie?


--------------------



"Hotararea de a avea un copil este cea mai importanta. Este ca si cum ai decide ca inima ta sa fie pentru totdeauna in afara corpului"
Elisabeth Stone
  Daca iti place acest topic recomanda pe facebook :
Go to the top of the page
 
+Quote Post
miniraton
postare Aug 13 2008, 09:17 AM
Postare #33


Silver Member
******

Grup: Silver Members
Postari: 1,576
Inscris la: 4-March 08
Din: bucuresti
Membru nr.: 16,831



CristinaS.. bine ai venit, sa-ti traiasca bebe. esti o fericita ca bebe este cuminte. Asa a fost si al meu in primele zile pt avea icter si era mai blegit dar pe masura ce-i trece observ ca este din ce in ce mai vioi si agitat.
Oktavia, sa-ti traiasca frumusete, SA FIE SANATOS. Ia zi...cum il imbraci ? Ca l-am vazut cu body cu maneca lunga. La noi este f. cald, e ii dau body cu m. scurta si fara crac si noaptea dormim cu geamul deschi (nu larg)


--------------------



"Hotararea de a avea un copil este cea mai importanta. Este ca si cum ai decide ca inima ta sa fie pentru totdeauna in afara corpului"
Elisabeth Stone
  Daca iti place acest topic recomanda pe facebook :
Go to the top of the page
 
+Quote Post
oktavia
postare Aug 13 2008, 10:01 AM
Postare #34


Top Golden Member
**********

Grup: Top Golden Members
Postari: 11,191
Inscris la: 18-February 08
Membru nr.: 15,262




Buna Miniraton.
La noi au inceput colicii, cu tot cu Sab simplex, cu Bonnisan, cu ceiut....Imi e asa de mila, si ma simt nepuntincioasa. Azi o sa ia tati Debridat, poate il ajuta mai mult.
Era cu body cu maneca lunga, dupa baita, dar eu fac cam 20-21 de grade in casa cu aerul conditionat. Si eu aerisesc mult in timpul zilei cand este racoare, cu geamul deschis si bb in camera.Am si body cu maneca scurta, in functie de temperatura.
Vreau sa-ti spun ca nici lui, nu-i place in patut, cum il pun in el plange, cum il luam de acolo tace subit...Mi-e dor de primele zile, cand dormea si manca si nu avea nicio grija...
Multumesc de urari, si voi sa fiti sanatosi.


--------------------
  Daca iti place acest topic recomanda pe facebook :
Go to the top of the page
 
+Quote Post
oktavia
postare Aug 13 2008, 10:22 AM
Postare #35


Top Golden Member
**********

Grup: Top Golden Members
Postari: 11,191
Inscris la: 18-February 08
Membru nr.: 15,262



Vad ca tu folosesti alta crema, si tot i se cojeste pielea....deci este normal. Eu am sa-i dau cu vitamina A uleioasa si cu vitamina E (fiole) de la farmacie.O sa-ti spun daca ajuta.


--------------------
  Daca iti place acest topic recomanda pe facebook :
Go to the top of the page
 
+Quote Post
ruxy
postare Aug 13 2008, 12:16 PM
Postare #36


Top Golden Member
**********

Grup: Top Golden Members
Postari: 37,319
Inscris la: 28-November 07
Membru nr.: 10,411



QUOTE(miniraton @ Aug 13 2008, 10:04 AM) *
si la noi la fel, pe laba piciorusului i se cojeste pielea (la ambele picioruse)... cred ca este normal. Eu folosesc de la mustela niste "cremuri". azi merg la pediatru si chiar am sa intreb.
Si eu la fel oktavia, se trezeste de cate 2 ori noaptea si pana papa si pana mai stam sa dea aerul afara.....Plus ca s-a cam invatat in brate (acum stau cu el in brate) daca-l pun in patut plange. Am auzit ca sunt destul de smecheri de mici. Oare chiar asa sa fie?

Cam asa ceva..imi aduc aminte cum ma ruga asistenta de ocrotire...cu cerul si pamantul sa nu o iau in brate si sa o las sa planga...si cat era la mine...ma lua la bucatarie...sa stam de vorba...timp in care a mea fetita plangea de n-avea aer....cam 10 -12 minute, dupa care se linistea si tacea...adormea apoi...eu aceste minute le percepeam ca fiind ani, abia reuseam sa ma concentrez la ce-mi spunea ea...abia asteptam sa plece asistenta sa ma duc sa o iau in brate...dar ea dormea deja rolleyes.gif ...imi spunea ca daca nu voi proceda asa...voi face carari ca-n parc...alei prin casa wub.gif
  Daca iti place acest topic recomanda pe facebook :
Go to the top of the page
 
+Quote Post
ruxy
postare Aug 13 2008, 12:18 PM
Postare #37


Top Golden Member
**********

Grup: Top Golden Members
Postari: 37,319
Inscris la: 28-November 07
Membru nr.: 10,411



QUOTE(oktavia @ Aug 13 2008, 11:22 AM) *
Vad ca tu folosesti alta crema, si tot i se cojeste pielea....deci este normal. Eu am sa-i dau cu vitamina A uleioasa si cu vitamina E (fiole) de la farmacie.O sa-ti spun daca ajuta.

Poti incerca ulei de masline Oktavia cu putina crema de bebei... oFloare1.gif mie nu mi-a placut deloc uleiul Johnson...
  Daca iti place acest topic recomanda pe facebook :
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Milic@
postare Aug 13 2008, 01:09 PM
Postare #38


Top Member
****

Grup: Top Members
Postari: 756
Inscris la: 14-October 07
Din: Bucuresti
Membru nr.: 8,059



Buna , fetelor! Sa va traiasca puisorii scumpi:
Mihai pui de Oktavia
Stefan pui de Miniraton
Eliza Alexia Maria pui de CristinaS ! oFloare1.gif
Oktavia,si eu am patit la fel cu Erik.Se cojea pielea de parca era ars de soare.
Am folosit ,si folosesc in continuare, produsele SANOSAN - sapun , sampon si ulei.
S-a curatat cam intr-o saptamana si acum are pielea fina.....ca de bebelus! wink.gif


--------------------

  Daca iti place acest topic recomanda pe facebook :
Go to the top of the page
 
+Quote Post
USA
postare Aug 13 2008, 03:04 PM
Postare #39


Top Golden Member
**********

Grup: Top Golden Members
Postari: 17,963
Inscris la: 5-May 08
Din: U.S.A.-Boston MA
Membru nr.: 22,516



QUOTE(miniraton @ Aug 13 2008, 10:04 AM) *
si la noi la fel, pe laba piciorusului i se cojeste pielea (la ambele picioruse)... cred ca este normal. Eu folosesc de la mustela niste "cremuri". azi merg la pediatru si chiar am sa intreb.
Si eu la fel oktavia, se trezeste de cate 2 ori noaptea si pana papa si pana mai stam sa dea aerul afara.....Plus ca s-a cam invatat in brate (acum stau cu el in brate) daca-l pun in patut plange. Am auzit ca sunt destul de smecheri de mici. Oare chiar asa sa fie?


Sunt smecheri mari.....eu cand simteam nevoia sa o tin in brate..o luam stand in pat culcat.......amandoua pe pat si ea foarte aproape de mine...ca si pozitia de supt la piept.....si asa am scapat..foarte rar stateam cu ea in brate in picioare...si la ragait tot in pat staeam eu...cu ea pe umarul meu......incercati poate merge...

QUOTE(rux25 @ Aug 13 2008, 01:18 PM) *
Poti incerca ulei de masline Oktavia cu putina crema de bebei... oFloare1.gif mie nu mi-a placut deloc uleiul Johnson...


Uite ca uitasem de ULEIUL DE MASLINE.....E FOARTE BUN...FIERT SI RACIT....SIMPLU ASA AM FOLOSIT SI EU LA BB....foarte buuun...
floare2.gif


--------------------
TOT CE E MAI FRUMOS PE LUME E ZAMBETUL DE COPIL!!!

Laugh as much as you breathe and love as long as you live.
  Daca iti place acest topic recomanda pe facebook :
Go to the top of the page
 
+Quote Post
oktavia
postare Aug 13 2008, 03:13 PM
Postare #40


Top Golden Member
**********

Grup: Top Golden Members
Postari: 11,191
Inscris la: 18-February 08
Membru nr.: 15,262



O sa fac ca la Alex, ulei de masline+vit A+vit E, toate fierte in bain marie.
USA, si eu tot asa il tin, amandoi pe pat, il tin in brate dar niciodata nu merg cu el, doar din pozitia sezand, la fel cand ragaie......dar cand il pun in patul lui, desi e adormit, incepe sa planga....nu stiu ma gandesc este alt miros(este pat nou, si are un miros specific) sau poate ca l-am obisnuit sa adoarma in patul mare, eu lnga el, mangaindu-l si cantandu-i. Habar n-am....


--------------------
  Daca iti place acest topic recomanda pe facebook :
Go to the top of the page
 
+Quote Post

7309 Pagini V  « < 2 3 4 5 6 > » 
Reply to this topicStart new topic

 

RSS Versiune Lo-Fi Acum este ora: 13th May 2024 - 05:26 AM