Bine ati venit Vizitator ( Logare | Inregistrare )

 
Reply to this topicStart new topic
> Povesti, Va lasa copiii vostri sa le cititi povesti?
adinamarya
postare Jan 8 2009, 11:46 AM
Postare #1


Junior
*

Grup: Members
Postari: 3
Inscris la: 15-September 08
Din: Onesti
Membru nr.: 37,679



Va lasa copiii vostri sa le cititi povesti? Raducu al meu, de 1 an si o luna, nu ma lasa. Vrea sa rasfoiasca el cartea, si chiar sa o guste, in sensul propriu al cuvantului.
  Daca iti place acest topic recomanda pe facebook :
Go to the top of the page
 
+Quote Post
ruxy
postare Jan 8 2009, 12:53 PM
Postare #2


Top Golden Member
**********

Grup: Top Golden Members
Postari: 37,319
Inscris la: 28-November 07
Membru nr.: 10,411



QUOTE(adinamarya @ Jan 8 2009, 11:46 AM) *
Va lasa copiii vostri sa le cititi povesti? Raducu al meu, de 1 an si o luna, nu ma lasa. Vrea sa rasfoiasca el cartea, si chiar sa o guste, in sensul propriu al cuvantului.

Cumpara doua identice...una las-o pe manutza lui...si din cealata citeste...e mai amuzant asa rolleyes.gif
  Daca iti place acest topic recomanda pe facebook :
Go to the top of the page
 
+Quote Post
dyana
postare Jan 8 2009, 12:59 PM
Postare #3


daydreamer
*********

Grup: Golden Members
Postari: 7,397
Inscris la: 11-July 07
Din: Bucuresti
Membru nr.: 5,089



da, ma lasa pt ca textul de pe fiecare pagina e relativ scurt si cat se uita ea la ilustratii, eu termin; bine, uneori nu termin si o rog sa ma mai lase un pic tongue.gif


--------------------



*Zâmbetul e ca ștergătorul de parbriz: nu oprește ploaia, dar îți permite să îți vezi de drum :)
  Daca iti place acest topic recomanda pe facebook :
Go to the top of the page
 
+Quote Post
nicky
postare Jan 8 2009, 10:18 PM
Postare #4


Top Member
****

Grup: Top Members
Postari: 628
Inscris la: 18-October 07
Din: Bucharest
Membru nr.: 8,255




Alessia, ma lasa sa-i citesc numai cand are ea chief.Dar, de multe ori prefera, sa-i explic imaginile de la anumite povesti.
Cand nu am chief sa ii citesc , ii pun un CD cu povesti si gata !!!!
Dar , mititica se joaca si asculta si imi place ca de multe ori ,ca incepe si repeta dupa povestitor, si ma bucura foarte tare . floare2.gif
  Daca iti place acest topic recomanda pe facebook :
Go to the top of the page
 
+Quote Post
USA
postare Jan 8 2009, 10:27 PM
Postare #5


Top Golden Member
**********

Grup: Top Golden Members
Postari: 17,963
Inscris la: 5-May 08
Din: U.S.A.-Boston MA
Membru nr.: 22,516



nooo way...in final eu citesc ca defecta ptr mine, poate..ea canta..lalalie...dar asa sa se simta nu asa.....dar mergem mai departe......ea aduce cartea.....dar sa o citeasca mamy/dady ptr noi ca ea nu are rabdare..poate sa fie si un singur rand pe pagina......prefera sa te intrebe.."what's that?" la infinit..pana si numarul paginii! unsure.gif unsure.gif


--------------------
TOT CE E MAI FRUMOS PE LUME E ZAMBETUL DE COPIL!!!

Laugh as much as you breathe and love as long as you live.
  Daca iti place acest topic recomanda pe facebook :
Go to the top of the page
 
+Quote Post
simina
postare Jan 10 2009, 03:17 PM
Postare #6


Golden Member
*********

Grup: Golden Members
Postari: 5,708
Inscris la: 12-October 06
Membru nr.: 186



QUOTE(adinamarya @ Jan 8 2009, 11:46 AM) *
Va lasa copiii vostri sa le cititi povesti? Raducu al meu, de 1 an si o luna, nu ma lasa. Vrea sa rasfoiasca el cartea, si chiar sa o guste, in sensul propriu al cuvantului.


Binenteles ca nu! inger.gif la noi,povestile se spun in cateva cuvinte,cu referire mai mult la desenele din carte... pe muzica,daca am eu inspiratie...daca nu,in rime compuse la moment.E mai mult o joaca,nu citit.Copiii nu au rabdare sa asculte atatea explicatii,fiind obisnuiti cu o avalansa de informatii primite in timp scurt,asa ca mai mult le raspund la intrebarile despre poze.

Iar 1 an si o luna e o varsta ,,imposibila" pentru ascultat povesti.Merg bine jocurile interactive si povestile clasice prezentate sub forma de teatru efectuat cu jucariile din dotare


--------------------
,,Sa te trezesti in zori, cu inima mereu inaripata si sa inalti,
plin de recunostinta, multumire pentru inca o zi de iubire;
Sa te odihnesti, coplesit de beatituine,
la ceasul amiezii si sa cugeti la extazul iubirii''...Kahlil Gibran


  Daca iti place acest topic recomanda pe facebook :
Go to the top of the page
 
+Quote Post
danna68
postare Jan 16 2009, 03:03 AM
Postare #7


Top Golden Member
**********

Grup: Top Golden Members
Postari: 21,874
Inscris la: 3-February 07
Din: Bucuresti
Membru nr.: 1,873



QUOTE(adinamarya @ Jan 8 2009, 11:46 AM) *
Va lasa copiii vostri sa le cititi povesti? Raducu al meu, de 1 an si o luna, nu ma lasa. Vrea sa rasfoiasca el cartea, si chiar sa o guste, in sensul propriu al cuvantului.

fetita mea adora sa ii citesc, uneori chiar spre disperarea mea, insa vine cu cartea si imi spune " vobeste mami cu padurea" asta insemnand sa citesc Scufita rosie ... mai nou am observat ca si retine din ceea ce ii citesc ... franturi normal, insa o vad ca repeta a doua zi si ma amuz cum se chinuie sa citeasca si ea ca mine ... dar are deja 2 ani si 3 luni, la 1 an si o luna nici gand sa asculte ceva rolleyes.gif


--------------------

Cand vei privi cerul, noaptea, pentru ca eu voi locui pe una din ele, pentru ca eu voi rade acolo, atunci pentru tine va fi ca si cum toate stelele ar rade. Tu vei avea stele care vor sti sa rada!
Antoine de Saint-Exupery - Micul Print
  Daca iti place acest topic recomanda pe facebook :
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Lorikay
postare Jan 16 2009, 02:19 PM
Postare #8


Top Junior
**

Grup: Members Plus
Postari: 80
Inscris la: 17-January 08
Membru nr.: 12,791



Eu ma rog la dumnezeu sa ii placa Ericai si cand va creste cartile la fel de mult ca acum. M-a disperat pur si simplu cu cititul. Si nu seara, inainte de culcare ci cand vrea ea. Sta si cate o jumatate de ora langa mine sa ii citesc. Avem o carte cu text scurt si poze pe toata pagina, sunt cele mai bune la varste mici.
  Daca iti place acest topic recomanda pe facebook :
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Reclama
postare
Postare #


Reclama









Reclama
  Daca iti place acest topic recomanda pe facebook :
Go to the top of the page
 
Quote Post

Reply to this topicStart new topic

 

RSS Versiune Lo-Fi Acum este ora: 25th April 2024 - 09:38 AM