Bine ati venit Vizitator ( Logare | Inregistrare )

55 Pagini V  « < 51 52 53 54 55 >  
Reply to this topicStart new topic
> Mamici De 2012, Un dar frumos ce ne va schimba viata
Amall
postare Mar 11 2012, 11:00 AM
Postare #521


Top Junior
**

Grup: Members Plus
Postari: 79
Inscris la: 19-May 10
Din: Kuwait
Membru nr.: 148,105



Buna.Eu sunt o mamica de octombrie 2012.Mai am o fetita de 1 an si 5 luni, e nascuta tot in octombrie, dar 2010.
Eu as fi vrut sa fac al doilea copil imediat dupa primul, din pacate am nascut fetita prin cezariana si a trebuit sa mai asteptam putin cu al doilea.


--------------------


  Daca iti place acest topic recomanda pe facebook :
Go to the top of the page
 
+Quote Post
raisa
postare Mar 11 2012, 01:37 PM
Postare #522


Andreea,mamica ratustei Raisa
*********

Grup: Golden Members
Postari: 4,889
Inscris la: 1-July 07
Din: Iasi
Membru nr.: 4,864



Buna Amall. Felicitari pentru burtica. Si eu tot prin cezariana am nascut...as fi vrut muuult mai incolo sa mai fac un bebe insa...Doamne Doamne a avut alte planuri pentru noi asa ca ma bucur de moment.


--------------------

[/url]

  Daca iti place acest topic recomanda pe facebook :
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Amall
postare Mar 11 2012, 06:36 PM
Postare #523


Top Junior
**

Grup: Members Plus
Postari: 79
Inscris la: 19-May 10
Din: Kuwait
Membru nr.: 148,105



Raisa e mai bine asa.Copiii cresc impreuna si pentru noi e greu acuma la inceput, dupa aia o sa fie floare la ureche.


--------------------


  Daca iti place acest topic recomanda pe facebook :
Go to the top of the page
 
+Quote Post
raisa
postare Mar 12 2012, 12:08 AM
Postare #524


Andreea,mamica ratustei Raisa
*********

Grup: Golden Members
Postari: 4,889
Inscris la: 1-July 07
Din: Iasi
Membru nr.: 4,864




QUOTE(Amall @ Mar 11 2012, 06:36 PM) *
Raisa e mai bine asa.Copiii cresc impreuna si pentru noi e greu acuma la inceput, dupa aia o sa fie floare la ureche.

Da stiu, la mine e vorba de bani ca nu e situatia prea roza...dar om vedea cum om face.


--------------------

[/url]

  Daca iti place acest topic recomanda pe facebook :
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Amall
postare Mar 12 2012, 06:32 AM
Postare #525


Top Junior
**

Grup: Members Plus
Postari: 79
Inscris la: 19-May 10
Din: Kuwait
Membru nr.: 148,105



QUOTE(raisa @ Mar 12 2012, 01:08 AM) *
Da stiu, la mine e vorba de bani ca nu e situatia prea roza...dar om vedea cum om face.


Te inteleg.
Sa-ti povestesc.Cand stateam in Romania sora mea (care e geamana mea) s-a maritat la 29 de ani si a facut 3 copiii in 6 ani.Distanta dintre copiii este de 2,5 ani-3 ani.O ducea foarte greu cu baniii, au fost zile cand insarcinata fiind nu a avut bani de mancare si atunci s-au dus si au donat sange ca sa ia bonurile alea de la donare.Eu ii ajutam cat puteam.Noi suntem psihologi amndoua, si ea lucra ac psiholog iar sotul ei a lucrat un timp ca sofer de taxi pana s-a angajat la o firma.Dar fiecare copil i-a adus ceva, la fetita a primit casa de la ANL, s-au mutat imediat la casa lor, nu au stat ca altii in chirie cu anii.La al doilea copil si-au schimbat masina, iar la al treilea sotul ei si-a gasit un servici foarte bun, cu un salar foarte bun.
Cand era cu al 3-lea in concediu de cersterea copilului s-a ivit oprtunitatea si s-au mutat in UK.
Acum locuiesc in Londra si sunt foarte multumiti, iar sora mea asteapta al 4-lea copil, este insarcinata cu o saptamana mai putin decat mine.
Iti toate astea pentru ca fiecare copil vine pe lume cu norocul lui si chiar daca acum esti stresata si te gandesti ca nu ai bani poti sa ai mari surprize dupa ce nasti.


--------------------


  Daca iti place acest topic recomanda pe facebook :
Go to the top of the page
 
+Quote Post
raisa
postare Mar 12 2012, 02:36 PM
Postare #526


Andreea,mamica ratustei Raisa
*********

Grup: Golden Members
Postari: 4,889
Inscris la: 1-July 07
Din: Iasi
Membru nr.: 4,864



Mi-a prins bine povestirea ta. tzuc.gif nici noi nu avem casa noastra, in ianuarie ne-am busit masina si deocamdata e pe tusa...sper sa reusim sa o facem cat mai repede, eu acu lucrez la 4ore si fac si postliceala sanitara ca asistent medical generalist,anu II sunt, nu stiu insa anul trecut cel putin a fost oribil de greu...eu tot incerc sa fiu optimista si ma gandesc numai la momentul cand la 30de ani o sa ies la plimbare cu Raisa de 11 ani si bebe de 8ani si altii de'abia atunci se apuca sa faca copii...asa bine o sa ma mai simt yes.gif Sotul meu imi tot zice ca simte ca anul asta ceva se va schimba si ne va fi mai bine...sa dea Domnu sa fie asa. Eu imi doresc copii enorm de mult insa...mai trebuie si sa ai cum sa ii cresti frumos.


--------------------

[/url]

  Daca iti place acest topic recomanda pe facebook :
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Amall
postare Mar 13 2012, 12:19 PM
Postare #527


Top Junior
**

Grup: Members Plus
Postari: 79
Inscris la: 19-May 10
Din: Kuwait
Membru nr.: 148,105



Raisa nu-mi amintesc numele mic al doctoritei si pace.Dar mergi la eEena Doamna si intreaba de dr.Pintilie.Si mai este bun Galearschi de la Cuza voda.Are cabinet si in Policlinica Industriala, Policlinica nr.2 e langa baile Recuperare sau Purcica cum se stie in oras.Mai este dr.iliev de la Cuza Voda.Am auzit ac e si cel mai bun ecografist din Iasi.Sora mea a anscut cu lev fetita, de fapt mai mult a asistat moasa travaliu si el a venit numai cand a fost gata expulzia.Dara sa a fost si aici la mine.Dr.a venit cand am avut dilatatie 9-10 in rest au stat asistentele cu mine.
Eu zic sa mergi pe mana lui ilev sau a lui Galearschi.

http://www.reclama/modules.php?name=Li...ii&item=993

uite intra pe saitul asta si vezi comentariile celor care au fost la medicii respectivi.Apoi te poti hotari singura daca vei emrge la Iliev sau la altcineva.In partea de sus a pag.gasesti si unde luceraza respectivul si unde are cabinetul particular, daca are.
In cate luni esti insarcinata?Si fetita este absolut superba.


--------------------


  Daca iti place acest topic recomanda pe facebook :
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Amall
postare Mar 14 2012, 07:19 AM
Postare #528


Top Junior
**

Grup: Members Plus
Postari: 79
Inscris la: 19-May 10
Din: Kuwait
Membru nr.: 148,105



Scuze Raisa, dar nu merge sa atasez saitul de care vorbeam.
Totusi eu cred ca Galearschi sau Ileiv ar fi bun.Si nu te gandi la bani.Cred ca in zilele astea medicii nu mai stau cu mainile intinse.Am auzit si nasteri care au costa in jur de 12 milioane bani vechi.Dar sora mea nu a paltit asa de mult cand a nascut cei 3 copiii.Ma gandesc ca ar trebui oprita mituirea medicilor, dupa ce nasti spui multumesc si gata.
Cat am stat in Romania nu am platit nicodata medicii decat daca am mers la particular, cred ca se vede pe fata mea ca sunt mai stansa la punga si atunci nici ei nu aveau mari asteptari.Oricum eu nu sunt adepta platirii medicilor si trebuie sa se opreasca practica asta.
Am citit pe un sait, un user intreba ce pret are medicul asta.Parca am fi la piata, cat e kg.de castraveti?
Eu as face asa, m-as duce cand e medicul de garda si daca ma cheama la cabinet la aprticular ii zic frumos ca eu nu am bani si nu-mi permit sa platesc o consultaie la aprticular.Accepta bine, nu alt medic ca doar e plin de medici.
Ce am citit pe saitul asta care l-am pus mi s-a ridicat aprul pe mine.Aici nu vezi asa ceva, medicii sa trateazii pacientii ac pe o punga de bani, aici se pac plangeri contra doctorilor la greu si au fost medici care au si incasat-o de la pacienti.Nici asa dar nici ac in Romania.Trebuie sa existe respect unii fata de altii.
Asa ca fetelor nu va mai alsati jumulite de medici!Si cu tupeu, cand va vb.urat le ziceti de la obraz ca doar nu or fi ei Dumnezeu pe pamant.

Aceasta postare a fost editata de Amall: Mar 14 2012, 07:27 AM


--------------------


  Daca iti place acest topic recomanda pe facebook :
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Amall
postare Mar 14 2012, 07:21 AM
Postare #529


Top Junior
**

Grup: Members Plus
Postari: 79
Inscris la: 19-May 10
Din: Kuwait
Membru nr.: 148,105



Nu merge sa-ti trimit mesaj.Imi apare eroare de pagina.Nu stiu cum s afac sa-ti trimit numele saitului.

Aceasta postare a fost editata de Amall: Mar 14 2012, 07:29 AM


--------------------


  Daca iti place acest topic recomanda pe facebook :
Go to the top of the page
 
+Quote Post
raisa
postare Mar 14 2012, 11:27 AM
Postare #530


Andreea,mamica ratustei Raisa
*********

Grup: Golden Members
Postari: 4,889
Inscris la: 1-July 07
Din: Iasi
Membru nr.: 4,864



id meu de mess e brunetaaa_1 mi-l trimiti pe mess. pai tocmai stiu ca asa e moda la noi, eu cand am nascut-o pe raisa nu am dat nici 1leu si s-au comportat exemplar, asa mi se pare normal insa asta a fost in brasov si stiu ca in moldova la noi e jale...abia am aflat de sarcina am 1luna, vineri merg la doctorita de familie sa imi dea trimitere pentru analizele la sange si apoi o intreb si de gineco, cred ca ma duc la elena doamna pentru ca la cuza se poarta oribil cu tine daca nu le umpli buzunarele.


--------------------

[/url]

  Daca iti place acest topic recomanda pe facebook :
Go to the top of the page
 
+Quote Post

55 Pagini V  « < 51 52 53 54 55 >
Reply to this topicStart new topic

 

RSS Versiune Lo-Fi Acum este ora: 27th April 2024 - 07:01 AM