Bine ati venit Vizitator ( Logare | Inregistrare )

21 Pagini V  « < 3 4 5 6 7 > »   
Reply to this topicStart new topic
> Sarcina Mea Mult Asteptata, O minune data de Dumnezeu
pustiks
postare May 6 2010, 10:53 AM
Postare #41


Golden Member
*********

Grup: Golden Members
Postari: 5,297
Inscris la: 23-May 08
Din: Craiova, acum Horezu
Membru nr.: 24,190



N-am mai scris de cateva zile cum ma simt.
Trebuie sa va spun ca e a doua zi fara greturi pentru mine, ceea ce e minunat. Am vazut ca ma ajuta mult daca ies din casa si ma plimb. In fiecare zi ii spun puiului meu cat de iubit e de mami si de tati, iar tati doarme cu mana pe burtica mea noaptea.
Ieri a fost ziua barbatului si s-a dus si tati sa bea o bere cu baietii, dar s-a intors repede inapoi cu o jucarie pentru bebe, asa ca acum avem si prima noastra jucarie. love1.gif
De cateva zile ma uit la burtica si am impresia ca mi-a crescut putin, dar e posibil sa fie doar putina sunculita pusa in zilele de concediu medical. Bebele e prea mic deocamdata sa se vada burtica de la el.


--------------------



Viata este frumoasa, iar ceea ce este mai frumos urmeaza sa se intample
http://stirileprotv.ro/campanii/vreau-si-e...ie-si-lege.html
http://vreausieuparintiimei.stirileprotv.ro/
  Daca iti place acest topic recomanda pe facebook :
Go to the top of the page
 
+Quote Post
pustiks
postare May 11 2010, 12:59 PM
Postare #42


Golden Member
*********

Grup: Golden Members
Postari: 5,297
Inscris la: 23-May 08
Din: Craiova, acum Horezu
Membru nr.: 24,190



Dupa o absenta de cateva zile de pe forum revin cu informatii despre mica minune ce creste in mine.
Ieri am fost la dr si mi-am vazut bebele. Asa frumos dadea din manute si din picioruse ca nu-mi mai venea sa plec de acolo. N-am vazut in viata mea ceva mai frumos. wub.gif
Sarcina este acum in pozitie normala, s-a ridicat, bebele este vioi, ziceai ca pedaleaza, iar mami are doar usoare greturi. Va pun acum pozele de la dr cu minunea mea.
Aici i se vad putin manutele si piciorusele




Aceasta postare a fost editata de pustiks: May 11 2010, 01:00 PM


--------------------



Viata este frumoasa, iar ceea ce este mai frumos urmeaza sa se intample
http://stirileprotv.ro/campanii/vreau-si-e...ie-si-lege.html
http://vreausieuparintiimei.stirileprotv.ro/
  Daca iti place acest topic recomanda pe facebook :
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Alondra
postare May 11 2010, 01:03 PM
Postare #43


Maya
**********

Grup: Top Golden Members
Postari: 46,926
Inscris la: 13-February 08
Din: Here and nowhere...
Membru nr.: 14,812



O mica minune draga Adela! love1.gif
Ma bucur ca ti-ai vazut puiul!
Sa creasca mare sanatos si la fel de voios ca si pana acum in gravida.gif la mami! tzuc.gif


--------------------
  Daca iti place acest topic recomanda pe facebook :
Go to the top of the page
 
+Quote Post
pustiks
postare May 11 2010, 01:26 PM
Postare #44


Golden Member
*********

Grup: Golden Members
Postari: 5,297
Inscris la: 23-May 08
Din: Craiova, acum Horezu
Membru nr.: 24,190




QUOTE(Alondra @ May 11 2010, 02:03 PM) *
O mica minune draga Adela! love1.gif
Ma bucur ca ti-ai vazut puiul!
Sa creasca mare sanatos si la fel de voios ca si pana acum in gravida.gif la mami! tzuc.gif

Multumesc Ramonik! Sper ca in curand sa se aseze lucrurile si pentru voi sa va puteti bucura de o asemenea minune. hug.gif


--------------------



Viata este frumoasa, iar ceea ce este mai frumos urmeaza sa se intample
http://stirileprotv.ro/campanii/vreau-si-e...ie-si-lege.html
http://vreausieuparintiimei.stirileprotv.ro/
  Daca iti place acest topic recomanda pe facebook :
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Miha27X
postare May 11 2010, 06:31 PM
Postare #45


Silver Member
******

Grup: Silver Members
Postari: 1,086
Inscris la: 16-April 09
Din: Bucuresti
Membru nr.: 85,413



QUOTE(pustiks @ May 6 2010, 11:47 AM) *
Stefy-Dani esti o scumpa! M-ai impresionat prin tot ceea ce mi-ai scris si iti multumesc din suflet. DEocamdata vad ca am o sarcina destul de usoara, fara greturi prea multe sau prea mari. In privinta plimbatului mi s-au cam pus interdictii pentru ca sarcina e fixata jos, dar poate se remediaza si situatia asta. Va pup cu drag pe tine si pe printesica ta si va mai astept pe la aici. hug.gif tzuc.gif trandafir.gif
Myky sper din suflet sa ti se intample si tie minunea asta cat mai repede. Ai sa vezi atunci cat de fericita vei fi. Iti recomand acelasi tratament pe care l-am aplicat si eu: Paraclisul Maicii Domnului citit timp de 40 de zile(7 saptamani), cate o zi pe saptamana. In prima saptamana luni, in a doua marti si tot asa, iar in ultimele 3 saptamani se citeste vinerea. Sambata si duminica nu se citeste, iar in zilele cand il citesti trebuie sa tii post normal sau post negru. Eu cred ca face minuni intr-adevar. Incearca in plus si BU si mai putin stres. Trebuie sa te gandesti ca dupa ce ramai gravida.gif nu o sa te mai poti distra, asa ca distreaza-te acum cat poti de mult. tzuc.gif
Tania iti multumesc si tie! Sper ca atunci cand te vei hotari ca e momentul pentru un bebe sa reusesti din prima. floare2.gif



Iubita mea niciodata n-am fost cu distractiile, nu iesim seara decat rareori, eu sunt mai "pensionara"...asa mi-e firea, deci ....hai bebe!
Multumesc mult de sfaturi....imi poti trimite si mie Paraclisul Maicii Domnului pe mail, daca il ai ? am adresa de mail la profil........te pup dulce/ ops....va pup dulce


--------------------


in asteptarea unui ingeras!!!
Myky

CASTIGA BANI DAND CLICK-URI TOTUL GARTUIT ! TESTAT DE MINE!
http://www.tviptc.com/?ref=lorenzoo1
  Daca iti place acest topic recomanda pe facebook :
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Sara1
postare May 11 2010, 07:47 PM
Postare #46


Golden Member
*********

Grup: Golden Members
Postari: 4,447
Inscris la: 24-April 07
Din: Los Angeles
Membru nr.: 3,371



QUOTE(pustiks @ May 11 2010, 03:59 AM) *
Dupa o absenta de cateva zile de pe forum revin cu informatii despre mica minune ce creste in mine.
Ieri am fost la dr si mi-am vazut bebele. Asa frumos dadea din manute si din picioruse ca nu-mi mai venea sa plec de acolo. N-am vazut in viata mea ceva mai frumos. wub.gif
Sarcina este acum in pozitie normala, s-a ridicat, bebele este vioi, ziceai ca pedaleaza, iar mami are doar usoare greturi. Va pun acum pozele de la dr cu minunea mea.
Aici i se vad putin manutele si piciorusele



Intr-adevar, nu exista nimic mai frumos decit miracolul ce creste in burtica ta!!! Sa ia grija de tine si de el(ea) mami, sa te menajezi si sa nu faci eforturi de nici un fel. Eu iti tin pumnii si o sa trec periodic sa vad cum evoluati! In curind o sa aflam si daca e fetita sau baietel-orice ar fii, sa fie sanatos! E bine sa maninci nuci in trimestrul 1 si 2 caci atunci i se formeaza si dezvolta creierul!Pupici burticuta si sa fii cuminte!!! tzuc.gif

Aceasta postare a fost editata de Sara1: May 11 2010, 07:47 PM


--------------------


  Daca iti place acest topic recomanda pe facebook :
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Imi30
postare May 12 2010, 07:04 AM
Postare #47


Golden Member
*********

Grup: Golden Members
Postari: 4,892
Inscris la: 4-May 09
Din: Tg.Mures
Membru nr.: 88,346



Mami scumpa, cu cata mandrie scrii tu aceste randuri...Iti doresc sa ai o sarcina usoara pe mai departe, iar bebe sa creasca mare si sanatos, sa va bucure zilele si noptile o viata intreaga.Pupici la burtici!


--------------------
Viseaza ca si cand ai trai pentru totdeauna, traieste ca si cand ai muri azi. – James Dean
  Daca iti place acest topic recomanda pe facebook :
Go to the top of the page
 
+Quote Post
pustiks
postare May 13 2010, 02:58 PM
Postare #48


Golden Member
*********

Grup: Golden Members
Postari: 5,297
Inscris la: 23-May 08
Din: Craiova, acum Horezu
Membru nr.: 24,190



QUOTE(mykyiy81 @ May 11 2010, 07:31 PM) *
Iubita mea niciodata n-am fost cu distractiile, nu iesim seara decat rareori, eu sunt mai "pensionara"...asa mi-e firea, deci ....hai bebe!
Multumesc mult de sfaturi....imi poti trimite si mie Paraclisul Maicii Domnului pe mail, daca il ai ? am adresa de mail la profil........te pup dulce/ ops....va pup dulce


Ti-am trimis Paraclisul Maicii Domnului si sper din suflet sa te ajute si pe tine.
Cand ma refeream la distractii nu ma refeream neaparat la iesiri in oras, ci la relaxare: o plimbare, un film in doi, un gratar cu prietenii... Nici noi nu ieseam prea deas seara, acum nu mai iesim deloc.
QUOTE(Sara1 @ May 11 2010, 08:47 PM) *
Intr-adevar, nu exista nimic mai frumos decit miracolul ce creste in burtica ta!!! Sa ia grija de tine si de el(ea) mami, sa te menajezi si sa nu faci eforturi de nici un fel. Eu iti tin pumnii si o sa trec periodic sa vad cum evoluati! In curind o sa aflam si daca e fetita sau baietel-orice ar fii, sa fie sanatos! E bine sa maninci nuci in trimestrul 1 si 2 caci atunci i se formeaza si dezvolta creierul!Pupici burticuta si sa fii cuminte!!! tzuc.gif

Multumesc pentru gandurile bune Sara. Crede-ma am grija de mine cum nu am avut vreodata. Multumesc pentru potul cu nucile, nu stiam.
Va pup si eu dulce pe tine si pe cei doi nazdravani ai tai. tzuc.gif

QUOTE(Imi30 @ May 12 2010, 08:04 AM) *
Mami scumpa, cu cata mandrie scrii tu aceste randuri...Iti doresc sa ai o sarcina usoara pe mai departe, iar bebe sa creasca mare si sanatos, sa va bucure zilele si noptile o viata intreaga.Pupici la burtici!

Multumesc, Imi, esti tare scumpa. hug.gif Ai sa vezi ca in curand vei scrie si tu cu aceeasi mandrie ca si mine despre bebele tau. trandafir.gif


--------------------



Viata este frumoasa, iar ceea ce este mai frumos urmeaza sa se intample
http://stirileprotv.ro/campanii/vreau-si-e...ie-si-lege.html
http://vreausieuparintiimei.stirileprotv.ro/
  Daca iti place acest topic recomanda pe facebook :
Go to the top of the page
 
+Quote Post
USA
postare May 13 2010, 03:12 PM
Postare #49


Top Golden Member
**********

Grup: Top Golden Members
Postari: 17,963
Inscris la: 5-May 08
Din: U.S.A.-Boston MA
Membru nr.: 22,516



Un pupik delicat la puiul mic minunat ce creste frumos.....si la mamy super fericita.....
Ma bucur ca e bine totul....si usor dar sigur zilele trec...si parka acum te si vad cu puiul in brate.....
Yo aslcutam multa muzica clasica....la radio la masina asa in surdina...Mozart mai ales...dar la greceasca Babys salta in burtica numai numai.....si asa face si acum.... floare2.gif
O zii iubita mami frumos!

Aceasta postare a fost editata de USA: May 13 2010, 03:12 PM


--------------------
TOT CE E MAI FRUMOS PE LUME E ZAMBETUL DE COPIL!!!

Laugh as much as you breathe and love as long as you live.
  Daca iti place acest topic recomanda pe facebook :
Go to the top of the page
 
+Quote Post
anku
postare May 14 2010, 01:23 AM
Postare #50


Top Golden Member
**********

Grup: Top Golden Members
Postari: 10,724
Inscris la: 15-September 08
Din: sibiu ,acum Bavaria
Membru nr.: 37,683



micuta minune...
sunt curioasa ce va fi...fetita sau baiat!!!
sa duci sarcina cu bine!!! tzuc.gif


--------------------


"Exista frunze care nu cad, oricat de puternic ar fi vantul; exista clipe, oameni si fapte care nu se uita, chiar daca uitarea este o lege a firii."
  Daca iti place acest topic recomanda pe facebook :
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Reclama
postare
Postare #


Reclama









Reclama
  Daca iti place acest topic recomanda pe facebook :
Go to the top of the page
 
Quote Post

21 Pagini V  « < 3 4 5 6 7 > » 
Reply to this topicStart new topic

 

RSS Versiune Lo-Fi Acum este ora: 3rd May 2024 - 11:40 AM