Bine ati venit Vizitator ( Logare | Inregistrare )

8 Pagini V   1 2 3 > »   
Reply to this topicStart new topic
> Sintetizari
Lili
postare Nov 17 2009, 02:03 PM
Postare #1


Admin
******

Grup: Root Admin
Postari: 1,650
Inscris la: 2-April 09
Membru nr.: 82,560





Azi sunt consemnata la domiciliu. happy.gif Story of my life: 2 kinderi si amandoi raciti! doh.gif Nu dorm de 2 noptii. Ma scuzati, nu am dormit cele 3 ore de somn pe noapte standard, biggrin.gif conform insomniilor mele rolleyes.gif

Program de voie: ture toata noaptea, aerosol, medicamentatie cu mililitriiii, supa... nu, paste; nu, sandwich; nu, cereale cu lapte....nuu nervi.gif

Jucarii, desene animate ( am impresia ca sunt confundata cu telecomanda: mami schimba, mami schimba) toate pe o coloana sonora de : Ueeee, Nuuuu, Mamiiiiiii si variatiuni pe aceeasi tema.

Sunt singura cu amandoi siii.... mi-e "frica" laugh.gif tongue.gif, ma simt privita...conspirativ ph34r.gif; sunt convinsa ca pun ceva la cale....e prea liniste unsure.gif

Tatal copiilor mei, alias tradatorul cu T mare, a dat bir cu fugitii - delegatie pe naiba!:lol:

Acum 1 ora le-am dat, din nou, tratamentele si drept recunostinta, pentru implicarea si dedicarea mea de..."simpla mami", mi-am auzit urmatoarele din partea unicului meu fiu tongue.gif ( a mica a fugit cand m-a vazut cu nurofenul... nono.gif ): "- Minunat mami! Esti fericita??!! Deja ma simt mai bine...s-au dus zilele mele de vacanta !":doh: : blink.gif



--------------------
  Daca iti place acest topic recomanda pe facebook :
Go to the top of the page
 
+Quote Post
natsandrea
postare Nov 17 2009, 02:10 PM
Postare #2


mami de printesa Andra
*********

Grup: Golden Members
Postari: 8,565
Inscris la: 20-March 09
Din: Baia Mare
Membru nr.: 80,151



multa sanatate la pitici... oFloare1.gif oFloare1.gif oFloare1.gif
si noi suntem la etapa de a da bir cu fugitii...cand ma vede cu seringa de la nurofen fuge sau cu pompita la nasuc, se ascunde... rolleyes.gif rolleyes.gif


--------------------
  Daca iti place acest topic recomanda pe facebook :
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Lusha&Zbenguica
postare Nov 17 2009, 02:10 PM
Postare #3


Golden Member
*********

Grup: Golden Members
Postari: 6,589
Inscris la: 13-October 08
Din: Cluj-Napoca
Membru nr.: 42,418



QUOTE(Lili @ Nov 17 2009, 02:03 PM) *


Azi sunt consemnata la domiciliu. happy.gif Story of my life: 2 kinderi si amandoi raciti! doh.gif Nu dorm de 2 noptii. Ma scuzati, nu am dormit cele 3 ore de somn pe noapte standard, biggrin.gif conform insomniilor mele rolleyes.gif

Program de voie: ture toata noaptea, aerosol, medicamentatie cu mililitriiii, supa... nu, paste; nu, sandwich; nu, cereale cu lapte....nuu nervi.gif

Jucarii, desene animate ( am impresia ca sunt confundata cu telecomanda: mami schimba, mami schimba) toate pe o coloana sonora de : Ueeee, Nuuuu, Mamiiiiiii si variatiuni pe aceeasi tema.

Sunt singura cu amandoi siii.... mi-e "frica" laugh.gif tongue.gif, ma simt privita...conspirativ ph34r.gif; sunt convinsa ca pun ceva la cale....e prea liniste unsure.gif

Tatal copiilor mei, alias tradatorul cu T mare, a dat bir cu fugitii - delegatie pe naiba!:lol:

Acum 1 ora le-am dat, din nou, tratamentele si drept recunostinta, pentru implicarea si dedicarea mea de..."simpla mami", mi-am auzit urmatoarele din partea unicului meu fiu tongue.gif ( a mica a fugit cand m-a vazut cu nurofenul... nono.gif ): "- Minunat mami! Esti fericita??!! Deja ma simt mai bine...s-au dus zilele mele de vacanta !":doh: : blink.gif


mi se pare ca ai descris perfect saptamana trecuta din viata mea (inclusiv delegatia tradatorului liwlol.gif ..)
dar iata ca acuma am un strumf care doarme linistit si un sot care spala vase iar eu stau pe net
deci ...VA FI BINE ... trebuie doar RABDARE smile.gif
Va pup si va urez sanatate multa


--------------------
2009 2010

  Daca iti place acest topic recomanda pe facebook :
Go to the top of the page
 
+Quote Post
mela81
postare Nov 17 2009, 02:11 PM
Postare #4


Golden Member
*********

Grup: Golden Members
Postari: 7,353
Inscris la: 17-December 08
Din: valcea
Membru nr.: 57,868




Le urez multa sanatate la kinderii tai!


--------------------
  Daca iti place acest topic recomanda pe facebook :
Go to the top of the page
 
+Quote Post
dyana
postare Nov 17 2009, 02:13 PM
Postare #5


daydreamer
*********

Grup: Golden Members
Postari: 7,397
Inscris la: 11-July 07
Din: Bucuresti
Membru nr.: 5,089



Nu iti spun cat a durat 'vacanta' la mine, ca te descurajez de-a dreptul. tongue.gif
Sa ii faca 'mami vraji' bine, pe copiii carliontati! partners.gif

Aceasta postare a fost editata de dyana: Nov 17 2009, 02:13 PM


--------------------



*Zâmbetul e ca ștergătorul de parbriz: nu oprește ploaia, dar îți permite să îți vezi de drum :)
  Daca iti place acest topic recomanda pe facebook :
Go to the top of the page
 
+Quote Post
adabd
postare Nov 17 2009, 02:13 PM
Postare #6


Top Junior
**

Grup: Members Plus
Postari: 85
Inscris la: 15-November 09
Din: Bucuresti
Membru nr.: 121,141



Ahahahaha. Mi-am adus aminte cat eram de fericita cand eram bolnava si nu mergeam la scoala. liwlol.gif Multa, multa sanatate la copii. love1.gif


--------------------
  Daca iti place acest topic recomanda pe facebook :
Go to the top of the page
 
+Quote Post
myshelle_f
postare Nov 17 2009, 02:14 PM
Postare #7


Top Silver Member
*******

Grup: Top Silver Members
Postari: 2,909
Inscris la: 13-February 09
Membru nr.: 71,783



QUOTE(Lili @ Nov 17 2009, 02:03 PM) *


Azi sunt consemnata la domiciliu. happy.gif Story of my life: 2 kinderi si amandoi raciti! doh.gif Nu dorm de 2 noptii. Ma scuzati, nu am dormit cele 3 ore de somn pe noapte standard, biggrin.gif conform insomniilor mele rolleyes.gif

Program de voie: ture toata noaptea, aerosol, medicamentatie cu mililitriiii, supa... nu, paste; nu, sandwich; nu, cereale cu lapte....nuu nervi.gif

Jucarii, desene animate ( am impresia ca sunt confundata cu telecomanda: mami schimba, mami schimba) toate pe o coloana sonora de : Ueeee, Nuuuu, Mamiiiiiii si variatiuni pe aceeasi tema.

Sunt singura cu amandoi siii.... mi-e "frica" laugh.gif tongue.gif , ma simt privita...conspirativ ph34r.gif ;

Tatal copiilor mei, alias tradatorul cu T mare, a dat bir cu fugitii - delegatie pe naiba!:lol:

Acum 1 ora le-am dat, din nou, tratamentele si drept recunostinta, pentru implicarea si dedicarea mea de..."simpla mami", mi-am auzit urmatoarele din partea unicului meu fiu tongue.gif ( nono.gif ): "- Minunat mami! Esti fericita??!! Deja ma simt mai bine...s-au dus zilele mele de vacanta !":doh: : blink.gif



ha ha ha!!! ai uitat (sau nu) cum e sa stai 24 din 24 la dispozitia celor mici tongue.gif

sunt convinsa ca pun ceva la cale....e prea liniste - poate dorm, nu? unsure.gif

a mica a fugit cand m-a vazut cu nurofenul...-
fie-mea urla ca din gura de sarpe, ca sa nu mai spun ca il scuipa la urgenta. DIn 3 ml, 1 e in seringa, si 2 se scurg usor prin coltul gurii, pe gatul ei. Dar ce bine doarme dupa! rolleyes.gif

Deja pentru insomniile tale ma simt eu vinovata: ca te-am atentionat ca ne lipseai si acum.....esti forumo-dependenta! mea culpa! oFloare1.gif oFloare1.gif oFloare1.gif oFloare1.gif oFloare1.gif oFloare1.gif oFloare1.gif oFloare1.gif oFloare1.gif

MA ierti??????????????????/


PS: Sanatate multa puiutilor si sa nu se ia si la voi!
  Daca iti place acest topic recomanda pe facebook :
Go to the top of the page
 
+Quote Post
dyana
postare Nov 17 2009, 02:18 PM
Postare #8


daydreamer
*********

Grup: Golden Members
Postari: 7,397
Inscris la: 11-July 07
Din: Bucuresti
Membru nr.: 5,089



QUOTE(adabd @ Nov 17 2009, 02:13 PM) *
Ahahahaha. Mi-am adus aminte cat eram de fericita cand eram bolnava si nu mergeam la scoala. liwlol.gif Multa, multa sanatate la copii. love1.gif

Mie imi spui.... rolleyes.gif Iar eu niciodata nu am reusit sa mimez ca sunt bolnava doh.gif tongue.gif

Aceasta postare a fost editata de dyana: Nov 17 2009, 02:18 PM


--------------------



*Zâmbetul e ca ștergătorul de parbriz: nu oprește ploaia, dar îți permite să îți vezi de drum :)
  Daca iti place acest topic recomanda pe facebook :
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Lili
postare Nov 17 2009, 02:19 PM
Postare #9


Admin
******

Grup: Root Admin
Postari: 1,650
Inscris la: 2-April 09
Membru nr.: 82,560



QUOTE(natsandrea @ Nov 17 2009, 04:10 PM) *
multa sanatate la pitici... oFloare1.gif oFloare1.gif oFloare1.gif
si noi suntem la etapa de a da bir cu fugitii...cand ma vede cu seringa de la nurofen fuge sau cu pompita la nasuc, se ascunde... rolleyes.gif rolleyes.gif


daaa..Amy zici ca e la Formula 1- turbo ( atunci brusc nu o mai doare nimic) happy.gif


--------------------
  Daca iti place acest topic recomanda pe facebook :
Go to the top of the page
 
+Quote Post
adabd
postare Nov 17 2009, 02:21 PM
Postare #10


Top Junior
**

Grup: Members Plus
Postari: 85
Inscris la: 15-November 09
Din: Bucuresti
Membru nr.: 121,141



Maica-mea era ca vulturul cand venea vorba de mimat. Ma simtea de la o posta! Bunica era cea care ma acoperea, dar nu tinea. crybaby.gif


--------------------
  Daca iti place acest topic recomanda pe facebook :
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Reclama
postare
Postare #


Reclama









Reclama
  Daca iti place acest topic recomanda pe facebook :
Go to the top of the page
 
Quote Post

8 Pagini V   1 2 3 > » 
Reply to this topicStart new topic

 

RSS Versiune Lo-Fi Acum este ora: 28th March 2024 - 06:07 PM