Bine ati venit Vizitator ( Logare | Inregistrare )

33 Pagini V  < 1 2 3 4 > »   
Reply to this topicStart new topic
> Sebic Spune Lucruri Trasnite, ..si mai si face
meaw_ela
postare Aug 20 2009, 02:04 AM
Postare #11


Golden Member
*********

Grup: Golden Members
Postari: 7,306
Inscris la: 3-April 07
Din: Toronto
Membru nr.: 3,020



QUOTE(Mih@ela @ Aug 19 2009, 03:48 PM) *
Fetelor,noi,de cateva luni ne confruntam cu " de ce?" .Nu este zi in care sa nu ma intrebe "de ce"..
Un ex: ieri toata ziua mi-a cerut sa il scot in parc,s,inainte de a iesi din casa,ma intreaba :"Mami ,de ce mergem in parc?" Si sunt N situatii asemanatoare. laugh.gif Sau,"mami de ce pleaca tati la munca?Sa castige bani?De ce sa castige bani?Sa cumparam mancare ,jucarii,haine.De ce?..........." .Voi cum manevrati aceasta intrebare'? rolleyes.gif trandafir.gif

Maja nu ma irita cu intrebarea 'de ce'- chiar imi place curiozitatea ei... ea ma calca pe nervi cu repetarea.. Cand vrea ceva imi spune de 10 ori... mai ales daca ii zic sa astepte doua minute sa-mi termin treaba. Si imi spune pe romaneste , pe poloneza si pe engleza..poate poate intzeleg..LOL.... rolleyes.gif
O sa-i treaca. explica-i cu rabdare si pune-l sa repete ca sa tina minte. partners.gif


--------------------
  Daca iti place acest topic recomanda pe facebook :
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Mih@ela
postare Aug 20 2009, 02:23 AM
Postare #12


MY BLUE SKY
**********

Grup: Top Golden Members
Postari: 17,520
Inscris la: 14-February 07
Din: .
Membru nr.: 2,096



QUOTE(meaw_ela @ Aug 20 2009, 02:04 AM) *
Maja nu ma irita cu intrebarea 'de ce'- chiar imi place curiozitatea ei... ea ma calca pe nervi cu repetarea.. Cand vrea ceva imi spune de 10 ori... mai ales daca ii zic sa astepte doua minute sa-mi termin treaba. Si imi spune pe romaneste , pe poloneza si pe engleza..poate poate intzeleg..LOL.... rolleyes.gif
O sa-i treaca. explica-i cu rabdare si pune-l sa repete ca sa tina minte. partners.gif

Sa il vezi cu cata dulceata in vorba ma intreaba "De ce" si cu cata intzelepciune,e pur si simplu topitor..Chiar ziceam ca il filmez (fara sa isi dea seama) sa vedeti si voi..De iritat nu are cum sa ma irite,chiar ma incanta intrebarile lui,cum de altfel e si normal pentru varsta lor. notworthy.gif
Apropos de "de ce"..azi,de dimineata tot ii zicea lui tati sa ii repare tasta 4 de la laptopul lui(intrase inauntru) pana acum spre seara,cand tati a si executat ordinul..Dupa cateva exercitzii la calculator,ma intreaba :Mami de ce merge(functioneaza) 4? desi vazuse cum il reparase tati):lol:si eu wacko.gif raspunzandu-i...de ce.


--------------------
  Daca iti place acest topic recomanda pe facebook :
Go to the top of the page
 
+Quote Post
meaw_ela
postare Aug 20 2009, 02:37 AM
Postare #13


Golden Member
*********

Grup: Golden Members
Postari: 7,306
Inscris la: 3-April 07
Din: Toronto
Membru nr.: 3,020



Vecina mea are o fetitza de 5 ani care irita cu intrebarile ei...cred ca de acea mi-a scapat cuvantul "irita".Il irita pe sotz pentru ca nu sunt intrebari inteligente. de ex.il striga: Mike? what's your name?
sau il vede ca sta pe scaun si il intreaba Mike; what r u doing?
Al meu ar vrea sa-i dea raspunsuri ca sa radem nintzel dar sunt paritii de fatza mereu.LOL. rolleyes.gif


--------------------
  Daca iti place acest topic recomanda pe facebook :
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Anca74
postare Aug 20 2009, 09:08 AM
Postare #14


Anca, mami de Radu, zis Aby
*********

Grup: Golden Members
Postari: 5,051
Inscris la: 22-November 06
Din: Bucuresti
Membru nr.: 585




QUOTE(Mih@ela @ Aug 19 2009, 10:48 PM) *
Fetelor,noi,de cateva luni ne confruntam cu " de ce?" .Nu este zi in care sa nu ma intrebe "de ce"..
Un ex: ieri toata ziua mi-a cerut sa il scot in parc,s,inainte de a iesi din casa,ma intreaba :"Mami ,de ce mergem in parc?" Si sunt N situatii asemanatoare. laugh.gif Sau,"mami de ce pleaca tati la munca?Sa castige bani?De ce sa castige bani?Sa cumparam mancare ,jucarii,haine.De ce?..........." .Voi cum manevrati aceasta intrebare'? rolleyes.gif trandafir.gif


Poti sa ma crezi nebuna...dar eu i-am raspuns la toate aceste De Ce-uri! Eram, ce-i drept, pe punctul sa o iau razna....dar trece! I-am raspuns caorect, adevarat...sincer..
I-am raspuns de fiecare data la fel la aceeasi intrebare, sa nu il derutez....al meu are o memorie de elefant, tine minte absolut tot! Mai rau era cand eu ii raspundeam intr-un fel si tati, nestiind raspunsul meu, ii explica altfel...si urma "bine dar mami/tati mi-a zis ca ...."
Pup!


--------------------
  Daca iti place acest topic recomanda pe facebook :
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Mih@ela
postare Aug 20 2009, 03:20 PM
Postare #15


MY BLUE SKY
**********

Grup: Top Golden Members
Postari: 17,520
Inscris la: 14-February 07
Din: .
Membru nr.: 2,096



QUOTE(meaw_ela @ Aug 20 2009, 02:37 AM) *
Vecina mea are o fetitza de 5 ani care irita cu intrebarile ei...cred ca de acea mi-a scapat cuvantul "irita".Il irita pe sotz pentru ca nu sunt intrebari inteligente. de ex.il striga: Mike? what's your name?
sau il vede ca sta pe scaun si il intreaba Mike; what r u doing?
Al meu ar vrea sa-i dea raspunsuri ca sa radem nintzel dar sunt paritii de fatza mereu.LOL. rolleyes.gif


Cred ca atunci o sa ne blocam laugh.gif noi la intrebarile lor,care vor fi mai inteligente...fatza de acum..
QUOTE(Anca74 @ Aug 20 2009, 09:08 AM) *
Poti sa ma crezi nebuna...dar eu i-am raspuns la toate aceste De Ce-uri! Eram, ce-i drept, pe punctul sa o iau razna....dar trece! I-am raspuns caorect, adevarat...sincer..
I-am raspuns de fiecare data la fel la aceeasi intrebare, sa nu il derutez....al meu are o memorie de elefant, tine minte absolut tot! Mai rau era cand eu ii raspundeam intr-un fel si tati, nestiind raspunsul meu, ii explica altfel...si urma "bine dar mami/tati mi-a zis ca ...."
Pup!

Pei,inseamna ca si eu sunt nebuna?Nuu..ii raspund la tot ce intreaba,cu raspunsul cat de real si corect,insa uneori nu pot sa ma abtzin de ras,de unele intrebari..E foarte frumoasa perioada asta a lor..o asteptam inca de cand era Radu de varsta lui Sebi laugh.gif chiar ne si atentionai.. tzuc.gif nu stiu daca iti mai amintesti..
Cat despre tati lui Radu,cata importantza da intrebarilor piticului?Citeam pe ii colo de eschivarea tatzilor cu privire la acest aspect,acestei etape de crestere...Pupam si noi comoara care are aproape 5 ani!!!!Ce trece timpul... oFloare1.gif


--------------------
  Daca iti place acest topic recomanda pe facebook :
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Tania_25
postare Aug 20 2009, 03:53 PM
Postare #16


Golden Member
*********

Grup: Golden Members
Postari: 8,714
Inscris la: 31-October 08
Din: .......
Membru nr.: 45,899



QUOTE(Mih@ela @ Aug 19 2009, 06:28 PM) *
Cam asa l-ati cunoscut




si tot crestea

Si iata-ne ajunshi la 3 ani si jumatate


,cand bodoganim de nu ne mai oprim..
Cum bine stiti ,ne aflam intr-o tara straina unde suntem obligati sa-i vorbim si limba,astfel ca Sebic vorbeste cum i se vorbeste(numai ca uneori amesteca limbile intr-o propozitie)...O mica conversatzie intre Sebic si o doamna:
Sebi "ola,seniora,quieres un balon?" (scriu cum se aude din guritza lui)(la balon se zice globo ,insa doamna o fi inteles)
doamna " no,es tuio"(nu ,e al tau)
Sebi "tomalo ,esta roto"(ia-l este RUPT) rolleyes.gif intre timp intreband-o pe respectiva doamna de zeci de ori"como estas?"(ce faci?),doamna raspunzandu-i ca isi asteapta sotul..care isi facea aparitia,la care Sebic,"ADIOS,GUAPA"(PA,FRUMOASO).ii replica doamnei care era trecuta de mult de 70 de ani. rolleyes.gif





Ce dragut si haios e Seby......... laugh.gif tzuc.gif


--------------------


O viata plina de dragoste incepe cu Dumnezeu...
  Daca iti place acest topic recomanda pe facebook :
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Tania_25
postare Aug 20 2009, 03:57 PM
Postare #17


Golden Member
*********

Grup: Golden Members
Postari: 8,714
Inscris la: 31-October 08
Din: .......
Membru nr.: 45,899



QUOTE(Mih@ela @ Aug 19 2009, 09:48 PM) *
Fetelor,noi,de cateva luni ne confruntam cu " de ce?" .Nu este zi in care sa nu ma intrebe "de ce"..
Un ex: ieri toata ziua mi-a cerut sa il scot in parc,s,inainte de a iesi din casa,ma intreaba :"Mami ,de ce mergem in parc?" Si sunt N situatii asemanatoare. laugh.gif Sau,"mami de ce pleaca tati la munca?Sa castige bani?De ce sa castige bani?Sa cumparam mancare ,jucarii,haine.De ce?..........." .Voi cum manevrati aceasta intrebare'? rolleyes.gif trandafir.gif




Asa sunt toti copiii de varsta lui.............intrebarea de baza DE CE??? biggrin.gif


--------------------


O viata plina de dragoste incepe cu Dumnezeu...
  Daca iti place acest topic recomanda pe facebook :
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Tania_25
postare Aug 20 2009, 04:02 PM
Postare #18


Golden Member
*********

Grup: Golden Members
Postari: 8,714
Inscris la: 31-October 08
Din: .......
Membru nr.: 45,899



Sebica are niste ochisori..........ma uit la el cu mare drag........e un copil foarte frumos........... hug.gif sa fie sanatos si sa va bucurati de el.... partners.gif tzuc.gif


--------------------


O viata plina de dragoste incepe cu Dumnezeu...
  Daca iti place acest topic recomanda pe facebook :
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Alondra
postare Aug 20 2009, 04:08 PM
Postare #19


Maya
**********

Grup: Top Golden Members
Postari: 46,926
Inscris la: 13-February 08
Din: Here and nowhere...
Membru nr.: 14,812



QUOTE(Mih@ela @ Aug 19 2009, 09:48 PM) *
Fetelor,noi,de cateva luni ne confruntam cu " de ce?" .Nu este zi in care sa nu ma intrebe "de ce"..
Un ex: ieri toata ziua mi-a cerut sa il scot in parc,s,inainte de a iesi din casa,ma intreaba :"Mami ,de ce mergem in parc?" Si sunt N situatii asemanatoare. laugh.gif Sau,"mami de ce pleaca tati la munca?Sa castige bani?De ce sa castige bani?Sa cumparam mancare ,jucarii,haine.De ce?..........." .Voi cum manevrati aceasta intrebare'? rolleyes.gif trandafir.gif

Hola guapo! laugh.gif smile.gif
Nepotelul meu e de aceeasi varsta cu Sebi si e la acelasi capitol "DE TZE?" La fel, i se raspunde corect, mereu aceleasi raspunsuri la aceleasi intrebari...E normal la varsta lor deci. rolleyes.gif


--------------------
  Daca iti place acest topic recomanda pe facebook :
Go to the top of the page
 
+Quote Post
bendisartemis
postare Aug 20 2009, 04:20 PM
Postare #20


Member
***

Grup: Members Plus
Postari: 336
Inscris la: 29-December 08
Membru nr.: 61,045



Sebic...este un superb..felicitari mami!!!! floare2.gif


--------------------
Mamici frumoase va rog frumos sa vizitatiblogul acesta!

  Daca iti place acest topic recomanda pe facebook :
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Reclama
postare
Postare #


Reclama









Reclama
  Daca iti place acest topic recomanda pe facebook :
Go to the top of the page
 
Quote Post

33 Pagini V  < 1 2 3 4 > » 
Reply to this topicStart new topic

 

RSS Versiune Lo-Fi Acum este ora: 29th March 2024 - 11:16 AM