Bine ati venit Vizitator ( Logare | Inregistrare )

12 Pagini V  « < 2 3 4 5 6 > »   
Reply to this topicStart new topic
> Ablactatia(oprirea Secretiei Lactate), cum a fost la voi????
ingerasu
postare Sep 23 2009, 11:25 AM
Postare #31


Silver Member
******

Grup: Silver Members
Postari: 1,330
Inscris la: 24-October 08
Din: Germany
Membru nr.: 44,420



sa va spun experienta mea
miercurea trecuta am hotarat sa intarc fata,avusese 2 saptamani de diaree si slabise f mult,fusesem la dr si a zis ca e din cauza dintilor,ne-au dat prafuri sa luam
o cauza f importanta in decizia luata era ca fata nu vroia sa pape nimik in afara de san,plus ca nu putem pleca nicaieri ,sau sa o las cu altcineva
asa ca miercuri am fost la farmacie si am luat 2 pastile de dostinex
prima jumate am luat-o miercuri seara
dar cand am vrut sa adorm fata,cu toate mijloacele posibile nu a vrut si pace,fara tztza,a plans 3 ore,am zis ca-i dau putin,asa si a fost a stat cu sanul in gura juma de minut si gata a fost
joi dimineata am zis ca nu ma mai santajeaza fata si hotararea e definitiva
cu toate ca plangea inainte de somn,tragea 2-3 guri din bibe si iar plans si tot asa pana adormea
pt ea ziua critica a fost joi
pt mine vineri,adica a2a zi ,cu sani tari plini de noduli,f durerosi,nu puteam suporta sa ma ating
de sambata a inceput sa fie mai bine,sanii tot tari erau dar nu asa de durerosi
azi e miercuri,a 7 a zi de la intarcare ,eu sunt f bine,daca mai storc tot iese un pic de lapte,sanii mai sunt un pic tari,dar au disparut nodulii durerosi
fata daca vede tztza imi da cu palma peste ei,nici sa-i mai vada
ii place tare mult bibe
noptile sunt mai linistite cu 1-2 treziri,dar pt apa,iar noi toti suntem mai odihniti
fata a inceput sa pape f binelapte +mancare(de ex ficateii nici nu-i suporta,acum papa cate un castronel intreg cu un pic de piure de cartofi)
sunt f multumita de decizia luata
in acest timp am fost strans legata la sani si am pus comprese cu apa rece mai tot timpul


--------------------


  Daca iti place acest topic recomanda pe facebook :
Go to the top of the page
 
+Quote Post
ingerasu
postare Sep 23 2009, 11:27 AM
Postare #32


Silver Member
******

Grup: Silver Members
Postari: 1,330
Inscris la: 24-October 08
Din: Germany
Membru nr.: 44,420



cred ca au fost bune si pastilele luate,reactii adverse nu am avut de la ele'greseala mea afost ca i-am dat san in seara aceea inainte de a o adormi,cand deja luasem jumate de pastiluta


--------------------


  Daca iti place acest topic recomanda pe facebook :
Go to the top of the page
 
+Quote Post
ingerasu
postare Sep 23 2009, 11:30 AM
Postare #33


Silver Member
******

Grup: Silver Members
Postari: 1,330
Inscris la: 24-October 08
Din: Germany
Membru nr.: 44,420



ceea ce m-au mai ajutat au fost aspirina si diclofenacul


--------------------


  Daca iti place acest topic recomanda pe facebook :
Go to the top of the page
 
+Quote Post
dani80
postare Sep 24 2009, 11:29 AM
Postare #34


Top Member
****

Grup: Top Members
Postari: 957
Inscris la: 19-July 08
Din: Iasi
Membru nr.: 31,147




QUOTE(ingerasu @ Sep 23 2009, 12:25 PM) *
sa va spun experienta mea
miercurea trecuta am hotarat sa intarc fata,avusese 2 saptamani de diaree si slabise f mult,fusesem la dr si a zis ca e din cauza dintilor,ne-au dat prafuri sa luam
o cauza f importanta in decizia luata era ca fata nu vroia sa pape nimik in afara de san,plus ca nu putem pleca nicaieri ,sau sa o las cu altcineva
asa ca miercuri am fost la farmacie si am luat 2 pastile de dostinex
prima jumate am luat-o miercuri seara
dar cand am vrut sa adorm fata,cu toate mijloacele posibile nu a vrut si pace,fara tztza,a plans 3 ore,am zis ca-i dau putin,asa si a fost a stat cu sanul in gura juma de minut si gata a fost
joi dimineata am zis ca nu ma mai santajeaza fata si hotararea e definitiva
cu toate ca plangea inainte de somn,tragea 2-3 guri din bibe si iar plans si tot asa pana adormea
pt ea ziua critica a fost joi
pt mine vineri,adica a2a zi ,cu sani tari plini de noduli,f durerosi,nu puteam suporta sa ma ating
de sambata a inceput sa fie mai bine,sanii tot tari erau dar nu asa de durerosi
azi e miercuri,a 7 a zi de la intarcare ,eu sunt f bine,daca mai storc tot iese un pic de lapte,sanii mai sunt un pic tari,dar au disparut nodulii durerosi
fata daca vede tztza imi da cu palma peste ei,nici sa-i mai vada
ii place tare mult bibe
noptile sunt mai linistite cu 1-2 treziri,dar pt apa,iar noi toti suntem mai odihniti
fata a inceput sa pape f binelapte +mancare(de ex ficateii nici nu-i suporta,acum papa cate un castronel intreg cu un pic de piure de cartofi)
sunt f multumita de decizia luata
in acest timp am fost strans legata la sani si am pus comprese cu apa rece mai tot timpul


Ce bine! Pana la urma asa e mai bine pt toata lumea... si voi sunteti mai odihniti si ea papa bine mancarica.
Sanatate multa!


--------------------


  Daca iti place acest topic recomanda pe facebook :
Go to the top of the page
 
+Quote Post
ingerasu
postare Sep 24 2009, 11:47 AM
Postare #35


Silver Member
******

Grup: Silver Members
Postari: 1,330
Inscris la: 24-October 08
Din: Germany
Membru nr.: 44,420



QUOTE(dani80 @ Sep 24 2009, 12:29 PM) *
Ce bine! Pana la urma asa e mai bine pt toata lumea... si voi sunteti mai odihniti si ea papa bine mancarica.
Sanatate multa!

DANI.LA VOI CUM E ?


--------------------


  Daca iti place acest topic recomanda pe facebook :
Go to the top of the page
 
+Quote Post
dani80
postare Sep 24 2009, 01:02 PM
Postare #36


Top Member
****

Grup: Top Members
Postari: 957
Inscris la: 19-July 08
Din: Iasi
Membru nr.: 31,147



QUOTE(ingerasu @ Sep 24 2009, 12:47 PM) *
DANI.LA VOI CUM E ?


Pai mie mi-au mai ramas niste noduli la sanul drept, dar incet incet se retrag, o sa vad la control cand voi merge pe la sfarsitul lunii daca e totul ok, deja m-au mai lasat durerile. Daca storc iese un fel de lapte diluat, apos. Tratament fac in continuare, dr mi-a zis ca trebuie sa iau o luna pastilele (brocriptin), dar mi se pare cam mult, o sa negociez cu ea cand voi merge la control.
Iar fetita e in regula, inca nu constientizeaza pt ca e mica... si ea papa bine, slava domnului.
Pupici hug.gif


--------------------


  Daca iti place acest topic recomanda pe facebook :
Go to the top of the page
 
+Quote Post
katy85
postare Oct 1 2009, 04:04 PM
Postare #37


Silver Member
******

Grup: Silver Members
Postari: 1,649
Inscris la: 7-October 08
Din: iasi
Membru nr.: 41,125



si eu as vrea de maine sa o intarc ca are un an jumatate si dotorita a zis sa nu i-au pastile, doar comprese si multa rabdare,sper sa reusesc si eu oricum lapte nu mai am asa mult ea vrea titi mai mult de alintata ce e nu ca sa pape, va pup


--------------------


  Daca iti place acest topic recomanda pe facebook :
Go to the top of the page
 
+Quote Post
mir0108
postare Oct 2 2009, 09:58 AM
Postare #38


Top Silver Member
*******

Grup: Top Silver Members
Postari: 3,822
Inscris la: 8-December 08
Membru nr.: 55,218



QUOTE(katy85 @ Oct 1 2009, 05:04 PM) *
si eu as vrea de maine sa o intarc ca are un an jumatate si dotorita a zis sa nu i-au pastile, doar comprese si multa rabdare,sper sa reusesc si eu oricum lapte nu mai am asa mult ea vrea titi mai mult de alintata ce e nu ca sa pape, va pup

katy ,iti urez succes si rabdare... partners.gif
o sa doara dar trece in cateva zile,,,strangi un pic din dinti ....trebuie sa trecem si pe aici! rolleyes.gif
sa revii cu detalii si intrebari ,poate reusim sa iti raspundem/sa te incurajam ...pupici multi de la mine pt tine si bebe scump!

nu uita de aspirina ...e ff buna! rolleyes.gif


--------------------
  Daca iti place acest topic recomanda pe facebook :
Go to the top of the page
 
+Quote Post
katy85
postare Oct 2 2009, 03:22 PM
Postare #39


Silver Member
******

Grup: Silver Members
Postari: 1,649
Inscris la: 7-October 08
Din: iasi
Membru nr.: 41,125



multumesc mult pt sfaturi,ieri a fost ultima zi cand i-am dat san, sunt fhotarata, problema e ca sani sunt putin grei, nu ma jeneaza f tare, dar problema e ca unul imi curge, ce sa fac? trebuia intai sa ii golesc de tot si apoi sa ii strang cu ceva ca sa nu se mai umple? sau sa ii las sa curga ca se vor opri o data? sau curgand se vor umple iar?
ce sa fac?de ce sa iau aspirina, ca antiinflamator, deocamdata nu ma dor incat sa recurg la pastile? sa pun coprese reci, deocamdata nu am pus ,ii simt putin calzi, dar deocamdata rezist, mai greu mi-e sa rezis fetitei mele, ma simt foarte nasol, parca m-as desparti de ea , am un seniment foarte ciudat de gol, si imi vine sa plang, si voi ati simtit la fel? va multumesc ca incercati sa ma ajutati, chiar am nevoie de mult ajutor acum in aceste momente grele.pupici


--------------------


  Daca iti place acest topic recomanda pe facebook :
Go to the top of the page
 
+Quote Post
katy85
postare Oct 2 2009, 03:25 PM
Postare #40


Silver Member
******

Grup: Silver Members
Postari: 1,649
Inscris la: 7-October 08
Din: iasi
Membru nr.: 41,125



QUOTE(dani80 @ Sep 24 2009, 02:02 PM) *
Pai mie mi-au mai ramas niste noduli la sanul drept, dar incet incet se retrag, o sa vad la control cand voi merge pe la sfarsitul lunii daca e totul ok, deja m-au mai lasat durerile. Daca storc iese un fel de lapte diluat, apos. Tratament fac in continuare, dr mi-a zis ca trebuie sa iau o luna pastilele (brocriptin), dar mi se pare cam mult, o sa negociez cu ea cand voi merge la control.
Iar fetita e in regula, inca nu constientizeaza pt ca e mica... si ea papa bine, slava domnului.
Pupici hug.gif




buna, bine ca e mai mica si nu constientizeaza, a mea da sa imi ridice tricoul, imi tot zice titi titi, eu ma fac ca nu o aud,cand dorm dorm pe burta ca sa nu imi ridice tricoul cand dorm, la mine e mai greu, pupici


--------------------


  Daca iti place acest topic recomanda pe facebook :
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Reclama
postare
Postare #


Reclama









Reclama
  Daca iti place acest topic recomanda pe facebook :
Go to the top of the page
 
Quote Post

12 Pagini V  « < 2 3 4 5 6 > » 
Reply to this topicStart new topic

 

RSS Versiune Lo-Fi Acum este ora: 19th April 2024 - 10:14 PM