Bine ati venit Vizitator ( Logare | Inregistrare )

4 Pagini V   1 2 3 > »   
Reply to this topicStart new topic
> Aparatul Depilator, folositi?ce tip?
Alondra
postare Dec 5 2009, 09:29 AM
Postare #1


Maya
**********

Grup: Top Golden Members
Postari: 46,926
Inscris la: 13-February 08
Din: Here and nowhere...
Membru nr.: 14,812



Daca esti rezistenta la durere poti folosi depilatorul. Marele avantaj este ca poate fi folosit chiar la tine acasa!

PENTRU CI­NE?
Daca pielea ta nu este foarte sensibila, radaci­­na firului de par nu este rezistenta, iar smulgerea firelor nu ti se pare foarte dureroasa, poti folosi depilatorul. Avantajul acestei metode este ca poate fi folosit chiar la tine acasa!

CE ESTE NOU?
Aparatele de depilat care pot fi folosite in timp ce te afli la dus fac procedeul mult mai placut si mai relaxant. In plus, multe dintre depilatoarele clasice sau care pot fi folosite in prezenta apei, contin creme sau geluri menite sa calmeze pielea chiar in timpul procesului de smulgere a firelor de par. Astfel, depilarea devine mai placuta.

50 % dintre femeile care s-au depilat in apa au observat o micsorare a durerii
, lipsa iritatiei si o piele mult mai fina. Hidra­tarea parului cu apa calda face ca acesta sa fie cu pana la 60% mai usor de indepartat (Studiu Braun 2009)

CAT DUREAZA?
Rezultatul depi­latului cu aparatul poate dura pana la doua saptamani. In acest timp mai pot creste firele de par care au ramas sub piele sau nu erau destul de lungi pentru a putea fi smulse cu aparatul depilator.

CAT COSTA?
Gel dupa depilare, cu musetel si cimbrisor, Farmec, 5,94 lei. Aparat pentru depilat Satinelle Soft HP6608 cu doua viteze si capete depilatoare lavabile. Include si periuta clasica de curatat depilato­rul, Philips, 156,6 lei. Aparat depilator ce poate fi folosit si in apa. Nivelul durerii este redus datorita rolelor depilatorului, ce maseaza pielea, si a apei calde, ce des­chide porii, Braun, 495 lei.


--------------------
  Daca iti place acest topic recomanda pe facebook :
Go to the top of the page
 
+Quote Post
sufletel6
postare Dec 5 2009, 09:57 AM
Postare #2


Silver Member
******

Grup: Silver Members
Postari: 1,627
Inscris la: 24-June 09
Membru nr.: 96,515



Eu folosesc de vreo 2 ani un Braun Silk-epil si e f ok pt subbrat si pe picioare...probabil am noroc ca nici nu sunt f "paroasa" ca sa zic asa biggrin.gif ...in schimb inghinal nu-l pot folosi nicicum...am incercat odata si-am crezut ca mor de durere....asa ca tot mai merg la salon pt asta, dar investitia a meritat yes.gif
In primul rand ma fac cand vreau eu si am chef, si apoi la bani smile.gif

Aceasta postare a fost editata de sufletel6: Dec 5 2009, 09:58 AM


--------------------
  Daca iti place acest topic recomanda pe facebook :
Go to the top of the page
 
+Quote Post
sufletel6
postare Dec 5 2009, 10:02 AM
Postare #3


Silver Member
******

Grup: Silver Members
Postari: 1,627
Inscris la: 24-June 09
Membru nr.: 96,515



QUOTE(Alondra @ Dec 5 2009, 09:29 AM) *
CAT COSTA?
Nivelul durerii este redus datorita rolelor depilatorului, ce maseaza pielea, si a apei calde, ce des­chide porii, Braun, 495 lei.

Si al meu are role din astea dar eu n-am observat nici o diferenta cu/fara ele, asa ca nici nu ma mai incurc sa le folosesc rolleyes.gif


--------------------
  Daca iti place acest topic recomanda pe facebook :
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Alondra
postare Dec 5 2009, 10:07 AM
Postare #4


Maya
**********

Grup: Top Golden Members
Postari: 46,926
Inscris la: 13-February 08
Din: Here and nowhere...
Membru nr.: 14,812




QUOTE(sufletel6 @ Dec 5 2009, 09:57 AM) *
Eu folosesc de vreo 2 ani un Braun Silk-epil si e f ok pt subbrat si pe picioare...probabil am noroc ca nici nu sunt f "paroasa" ca sa zic asa biggrin.gif ...in schimb inghinal nu-l pot folosi nicicum...am incercat odata si-am crezut ca mor de durere....asa ca tot mai merg la salon pt asta, dar investitia a meritat yes.gif
In primul rand ma fac cand vreau eu si am chef, si apoi la bani smile.gif


Am si eu un Braun din asta, e roz, are deja cativa ani....dar nu stiu exact ce tip e, trebuie sa-l scot la iveala sa vad...
Eu marturisesc ca il folosesc rar: sad.gif In primul rand ma iau toate transpiratiile cand ma fac, wacko.gif nu stiu de ce......dureaza mult...pana iau toate firele de par ca lumea nervi.gif , face zgomot infernal....la al doilea picior deja nu mai pot sa-l suport sad.gif nervi.gif Oare de ce?Nu sunt ffff paroasa, dar nici nu pot sa zic ca nu sunt.......doh.gif
Cam astea ar fi dezavantajele din punctul meu de vedere!
Avantaje: tine mai mult ce-i drept, dar....pana in 2 saptamani totusi...si rareste firul de par....e adevarat!
In schimb e un calvar sa ma fac cu el......inghinal si la sub brat, nici macar nu am incercat, nici nu vreau sa ma gandesc cum as face! doh.gif
QUOTE(sufletel6 @ Dec 5 2009, 10:02 AM) *
Si al meu are role din astea dar eu n-am observat nici o diferenta cu/fara ele, asa ca nici nu ma mai incurc sa le folosesc rolleyes.gif

Eu am probat si fara, intr-adevar nu se simte cine stie ce diferenta! doh.gif
Mi-e pacat de el ca e cadou de la sot, altfel cred ca nu l-as folosi niciodata! doh.gif

Aceasta postare a fost editata de Alondra: Dec 5 2009, 10:08 AM


--------------------
  Daca iti place acest topic recomanda pe facebook :
Go to the top of the page
 
+Quote Post
maria26
postare Dec 5 2009, 11:02 AM
Postare #5


Top Golden Member
**********

Grup: Top Golden Members
Postari: 16,502
Inscris la: 30-October 07
Din: pitesti
Membru nr.: 8,811



eu folosesc philips satinelle.. sunt foarte multumita.. il am de 4 ani si e ca nou....


--------------------



Daca privesti in sus si nu simti invidie, daca privesti in jos si nu simti dispret, atunci esti un om deosebit

Copiii sunt mainile cu care ne prindem de Rai
  Daca iti place acest topic recomanda pe facebook :
Go to the top of the page
 
+Quote Post
maria26
postare Dec 5 2009, 11:04 AM
Postare #6


Top Golden Member
**********

Grup: Top Golden Members
Postari: 16,502
Inscris la: 30-October 07
Din: pitesti
Membru nr.: 8,811



QUOTE(Alondra @ Dec 5 2009, 12:07 PM) *
Am si eu un Braun din asta, e roz, are deja cativa ani....dar nu stiu exact ce tip e, trebuie sa-l scot la iveala sa vad...
Eu marturisesc ca il folosesc rar: sad.gif In primul rand ma iau toate transpiratiile cand ma fac, wacko.gif nu stiu de ce......dureaza mult...pana iau toate firele de par ca lumea nervi.gif , face zgomot infernal....la al doilea picior deja nu mai pot sa-l suport sad.gif nervi.gif Oare de ce?Nu sunt ffff paroasa, dar nici nu pot sa zic ca nu sunt.......doh.gif
Cam astea ar fi dezavantajele din punctul meu de vedere!
Avantaje: tine mai mult ce-i drept, dar....pana in 2 saptamani totusi...si rareste firul de par....e adevarat!
In schimb e un calvar sa ma fac cu el......inghinal si la sub brat, nici macar nu am incercat, nici nu vreau sa ma gandesc cum as face! doh.gif

Eu am probat si fara, intr-adevar nu se simte cine stie ce diferenta! doh.gif
Mi-e pacat de el ca e cadou de la sot, altfel cred ca nu l-as folosi niciodata! doh.gif


eu ma fac la sub brat de ani de zile cu el si nu am nici o problema.. si mustata tot cu el mi-o fac... prima data e mai greu.. doare rau, dar apoi se ingroasa pielea si nu mai simti durere smile.gif


--------------------



Daca privesti in sus si nu simti invidie, daca privesti in jos si nu simti dispret, atunci esti un om deosebit

Copiii sunt mainile cu care ne prindem de Rai
  Daca iti place acest topic recomanda pe facebook :
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Alondra
postare Dec 5 2009, 11:10 AM
Postare #7


Maya
**********

Grup: Top Golden Members
Postari: 46,926
Inscris la: 13-February 08
Din: Here and nowhere...
Membru nr.: 14,812



QUOTE(maria26 @ Dec 5 2009, 11:04 AM) *
eu ma fac la sub brat de ani de zile cu el si nu am nici o problema.. si mustata tot cu el mi-o fac... prima data e mai greu.. doare rau, dar apoi se ingroasa pielea si nu mai simti durere smile.gif

M-am facut de mai multe ori..de picioare vorbesc...si la fel e de fiecare data....durerea o suport pana la urma dar e enervant zgomotul si ...cum am zis, ma iau toate transpiratiile....wacko.gif ma gandeam sa incerc si altfel de aparat, poate nu-mi prieste asta...unsure.gif


--------------------
  Daca iti place acest topic recomanda pe facebook :
Go to the top of the page
 
+Quote Post
maria26
postare Dec 5 2009, 11:24 AM
Postare #8


Top Golden Member
**********

Grup: Top Golden Members
Postari: 16,502
Inscris la: 30-October 07
Din: pitesti
Membru nr.: 8,811



QUOTE(Alondra @ Dec 5 2009, 01:10 PM) *
M-am facut de mai multe ori..de picioare vorbesc...si la fel e de fiecare data....durerea o suport pana la urma dar e enervant zgomotul si ...cum am zis, ma iau toate transpiratiile....wacko.gif ma gandeam sa incerc si altfel de aparat, poate nu-mi prieste asta...unsure.gif


sa stii ca asa e... depinde ce suporti.. cel de la braun are niste dintisori din platic, in schimb philipsul are cutitase.. e diferenta de la cer la pamant..mie nu-mi vine sa cred ca m-a tinut atatia ani.. nu am fost niciodata la son pentru epilare.. ma faca acasa de cand ma stiu.. e mult mai comod si.. ieftin smile.gif


--------------------



Daca privesti in sus si nu simti invidie, daca privesti in jos si nu simti dispret, atunci esti un om deosebit

Copiii sunt mainile cu care ne prindem de Rai
  Daca iti place acest topic recomanda pe facebook :
Go to the top of the page
 
+Quote Post
dyana
postare Dec 5 2009, 02:10 PM
Postare #9


daydreamer
*********

Grup: Golden Members
Postari: 7,397
Inscris la: 11-July 07
Din: Bucuresti
Membru nr.: 5,089



Eu ma epilez de la 17 ani, cu ceara clasica. Deci nu se mai pune problema de durere; da: suport inclusiv epilare inghinala cu epilatorul.
Deja, firele de par s-au rarit considerabil si imi cresc si mult mai incet. Pot sta si pana la doua luni, fara sa arat ca un mascul feroce. laugh.gif
Problema este alta: dupa ce folosesc epilatorul, ma umplu de bubite, care imi trec in 3 saptamani -o luna. Am incercat si epilatoare mai noi, si mai vechi, si Braun, si Philips... si nu imi doresc sa le mai incerc. In caz de urgenta maxima, mai bine folosesc lama decat epilatorul. biggrin.gif doh.gif


--------------------



*Zâmbetul e ca ștergătorul de parbriz: nu oprește ploaia, dar îți permite să îți vezi de drum :)
  Daca iti place acest topic recomanda pe facebook :
Go to the top of the page
 
+Quote Post
maria26
postare Dec 5 2009, 02:13 PM
Postare #10


Top Golden Member
**********

Grup: Top Golden Members
Postari: 16,502
Inscris la: 30-October 07
Din: pitesti
Membru nr.: 8,811



QUOTE(dyana @ Dec 5 2009, 04:10 PM) *
Eu ma epilez de la 17 ani, cu ceara clasica. Deci nu se mai pune problema de durere; da: suport inclusiv epilare inghinala cu epilatorul.
Deja, firele de par s-au rarit considerabil si imi cresc si mult mai incet. Pot sta si pana la doua luni, fara sa arat ca un mascul feroce. laugh.gif
Problema este alta: dupa ce folosesc epilatorul, ma umplu de bubite, care imi trec in 3 saptamani -o luna. Am incercat si epilatoare mai noi, si mai vechi, si Braun, si Philips... si nu imi doresc sa le mai incerc. In caz de urgenta maxima, mai bine folosesc lama decat epilatorul. biggrin.gif doh.gif


inseamna ca ai tu o sensibilitate... nu stiu ce sa zic... eu nu suport ceara... biggrin.gif


--------------------



Daca privesti in sus si nu simti invidie, daca privesti in jos si nu simti dispret, atunci esti un om deosebit

Copiii sunt mainile cu care ne prindem de Rai
  Daca iti place acest topic recomanda pe facebook :
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Reclama
postare
Postare #


Reclama









Reclama
  Daca iti place acest topic recomanda pe facebook :
Go to the top of the page
 
Quote Post

4 Pagini V   1 2 3 > » 
Reply to this topicStart new topic

 

RSS Versiune Lo-Fi Acum este ora: 29th March 2024 - 10:55 AM