Bine ati venit Vizitator ( Logare | Inregistrare )

8 Pagini V  « < 5 6 7 8 >  
Reply to this topicStart new topic
> De 5 Luni Incerc Sa Raman Gravida, ajutati-ma cu un sfat
alyna79
postare Jun 5 2008, 08:28 PM
Postare #61


Junior
*

Grup: Members Plus
Postari: 13
Inscris la: 24-May 08
Membru nr.: 24,214



QUOTE(cleo @ Jun 3 2008, 05:45 PM) *
buna fetelor!!!
din pacate si eu sunt in aceeasi situatie ca si voi(azi-maine se implineste un an si n-aaaaaaaaaaaaam ramas insarcinata);am facut un singur tratam. cu Duphaston ,timp de 3 luni pt reglarea ciclului,si....tot nimic.....
am citit ce ati facut voi:ati luat polidin??? dar asta pt ce e de fapt? mie nu mi-a recomandat nimeni....Oare de ce?
Merci de raspunsuri.va pup

Buna CLEO
Nici mie nu miau recomandat dr polidinul mie nu mi-au recomandat nimic nici macar pastile mie mi-au zis ca e normal sa astepti un an de zile ca sa ramai ca corpul se prepara pentru a fi mamica.
Dar dupa 9 luni de disperare in care am asteptat luna de luna sa raman gravida si nu am ramas mi-a zis o prietena de polidin sa il fac din ziua in care imi vine ciclul de 2 ori pe zi o data dimineata si o data seara .Si am facut 12 timp de 6 zile dupa care in prima luna mi-a venit ciclul si in a doua luna am ramas si acuma sunt insarcinata si am 6 saptamani
DRAGA MEA MERITA SA INCERCI
SUCCES !!!!!!!!!! jucaus.gif barza.gif
  Daca iti place acest topic recomanda pe facebook :
Go to the top of the page
 
+Quote Post
cleo
postare Jun 19 2008, 09:44 PM
Postare #62


Junior
*

Grup: Members
Postari: 41
Inscris la: 14-April 07
Membru nr.: 3,176



QUOTE(alyna79 @ Jun 5 2008, 08:28 PM) *
Buna CLEO
Nici mie nu miau recomandat dr polidinul mie nu mi-au recomandat nimic nici macar pastile mie mi-au zis ca e normal sa astepti un an de zile ca sa ramai ca corpul se prepara pentru a fi mamica.
Dar dupa 9 luni de disperare in care am asteptat luna de luna sa raman gravida si nu am ramas mi-a zis o prietena de polidin sa il fac din ziua in care imi vine ciclul de 2 ori pe zi o data dimineata si o data seara .Si am facut 12 timp de 6 zile dupa care in prima luna mi-a venit ciclul si in a doua luna am ramas si acuma sunt insarcinata si am 6 saptamani
DRAGA MEA MERITA SA INCERCI
SUCCES !!!!!!!!!! jucaus.gif barza.gif

Merci de explicatii si incurajari!
ne tinem la curent reciproc, si s-auzim numai de bine!
cu drag, Cleo oFloare.gif
  Daca iti place acest topic recomanda pe facebook :
Go to the top of the page
 
+Quote Post
lia maria71
postare Jun 29 2008, 05:13 AM
Postare #63


Golden Member
*********

Grup: Golden Members
Postari: 6,031
Inscris la: 21-June 08
Din: MEREU ACASA
Membru nr.: 27,116



Eu m-am .......chinuit..... 1an si jumatate sa raman insarcinata cu primul copil,credeam ca nu mai vine odata.......si cand am zis de-acu fie ce-o fi nu ma mai....chinui.......hopa!!!!am ramas insarcinata!deci, cred ca din cauza ca ma stresam prea mult!daca totul e in regula vine bb cand e timpul lui!!!!!Cel de Sus nu ne da daca nu suntem pregatiti sa primim!!!!!


--------------------

http://www.utilecopii.ro/poze/vezi.asp?idc=2697
ne dati un vot?

LIA, MAMICA FERICITA DE BAIETI!

  Daca iti place acest topic recomanda pe facebook :
Go to the top of the page
 
+Quote Post
pysypisi
postare Jul 22 2008, 05:38 PM
Postare #64


Top Silver Member
*******

Grup: Top Silver Members
Postari: 2,097
Inscris la: 18-October 07
Din: Barlad
Membru nr.: 8,248




Buna fetelor m-a impresionat faza cu polidinul,la fel ca si voi ma chinui de ceva timp sa raman insarcinata,am avut intr-adevar probleme am facut toate investigatiile posibile de asemeni si tratamente,acum dr. mi-a dat unda verdela bebe dar dupa prima luna vad ca nu s-a lipit(sunt uimita pt ca am facut laparoscopie si se zice ca dupa aceasta interventie ramai f repede).Intrebarea mea este de ce trebuie facut polidinul din prima zi de menstruatie,eu abia acum am citit si sunt deja in a treia zi,se mai poate face sau astept daca nu se prinde nici luna asta,am sa incerc luna care vine cu polidin.Astept raspunsul vostru si va urez la toate bebici si multa sanatate. oFloare.gif


--------------------
Viata e ca o flacara ce arde si se stinge, dar se reaprinde cu fiecare prunc ce vine pe lume" (George Bernard Shaw)
  Daca iti place acest topic recomanda pe facebook :
Go to the top of the page
 
+Quote Post
meaw_ela
postare Jul 22 2008, 06:46 PM
Postare #65


Golden Member
*********

Grup: Golden Members
Postari: 7,306
Inscris la: 3-April 07
Din: Toronto
Membru nr.: 3,020



Polidinul este un stimulator nespecific al rezistentei antiinfectioase.

Indicatii: Este folosit in tratamentul infectiilor acute si cronice ale cailor respiratorii superioare si inferioare, in afectiuni genito-urinare (anexite, metrite, prostatite), in boli infectioase (gripa), arsuri de diverse grade ce afecteaza suprafete mari postoperator. Se recomanda: in anotimpurile reci, cu frecventa mai mare a infectiilor acute, indeosebi infectii respiratorii, copiilor si persoanelor in varsta, precum si bolnavilor cu afectiuni cronice de lunga durata, care duc la scaderea rezistentei imunitare a organismului; este util sa se administreze cure repetate de Polidin.

este posibil ca v-a vindecat de anexita si ovarul fiind sanatos a purces la treaba! bb.gif biggrin.gif

Aceasta postare a fost editata de meaw_ela: Jul 22 2008, 06:47 PM


--------------------
  Daca iti place acest topic recomanda pe facebook :
Go to the top of the page
 
+Quote Post
alyna79
postare Jul 29 2008, 11:52 PM
Postare #66


Junior
*

Grup: Members Plus
Postari: 13
Inscris la: 24-May 08
Membru nr.: 24,214



QUOTE(pysypisi @ Jul 22 2008, 06:38 PM) *
Buna fetelor m-a impresionat faza cu polidinul,la fel ca si voi ma chinui de ceva timp sa raman insarcinata,am avut intr-adevar probleme am facut toate investigatiile posibile de asemeni si tratamente,acum dr. mi-a dat unda verdela bebe dar dupa prima luna vad ca nu s-a lipit(sunt uimita pt ca am facut laparoscopie si se zice ca dupa aceasta interventie ramai f repede).Intrebarea mea este de ce trebuie facut polidinul din prima zi de menstruatie,eu abia acum am citit si sunt deja in a treia zi,se mai poate face sau astept daca nu se prinde nici luna asta,am sa incerc luna care vine cu polidin.Astept raspunsul vostru si va urez la toate bebici si multa sanatate. oFloare.gif

BUNA DRAGA MEA
EU NU AM RAMAS GRAVIDA 9 LUNI DE ZILE SI MI-RECOMANDAT O PRIETENA POLIDIN SI SA IL FAC DIN PRIMA ZI DE CICLU SI ASA AM FACUT 12 INJECTII DE POLIDIN TIMP DE 6 ZILE ,2 PE ZI UNA DIMINEATA SI UNA SEARA
DUPA CARE IN PRIMA LUNA AM AVUT CICLU DUPA CE LE-AM FACUT AM AVUT UN CICLU MAI LUNG SI CU O CULOARE MAI INCHISA IAR IN A DOUA LUNA AM RAMAS SI SUNT INSARCINATA
AM 3 LUNI JUMATATE SI SUNT FFFFF FERICITA ASA CA MERITA SA INCERCI LA MINE A FUNCTIONAT SPER CA SI TIE SA ITI FIE DE FOLOS
CU DRAG ALY jucaus.gif oFloare1.gif
  Daca iti place acest topic recomanda pe facebook :
Go to the top of the page
 
+Quote Post
cristinamihnea
postare Aug 5 2008, 01:23 PM
Postare #67


Junior
*

Grup: Members
Postari: 6
Inscris la: 22-July 08
Membru nr.: 31,460



Daliia incearca sa luati si tu si sotul Branca-ursului, se gaseste la orice plafar. Reechilibreaza hormonal si e bun si ptr fertilitate. Noi am profitat de toata perioada fertila si faceam o zi da o zi nu. bananab.gif bananab.gif Poti sa faci si in fiecare zi, daca va tine. partners.gif Si acum avem un bebe frumoooooooooooooossssssssssssssssssssssssssss jucaus.gif jucaus.gif jucaus.gif si mama lu bebe mai vrea. A si sa nu uit ia acid folic si vit e
  Daca iti place acest topic recomanda pe facebook :
Go to the top of the page
 
+Quote Post
pysypisi
postare Aug 8 2008, 02:40 PM
Postare #68


Top Silver Member
*******

Grup: Top Silver Members
Postari: 2,097
Inscris la: 18-October 07
Din: Barlad
Membru nr.: 8,248



QUOTE(alyna79 @ Jul 30 2008, 12:52 AM) *
BUNA DRAGA MEA
EU NU AM RAMAS GRAVIDA 9 LUNI DE ZILE SI MI-RECOMANDAT O PRIETENA POLIDIN SI SA IL FAC DIN PRIMA ZI DE CICLU SI ASA AM FACUT 12 INJECTII DE POLIDIN TIMP DE 6 ZILE ,2 PE ZI UNA DIMINEATA SI UNA SEARA
DUPA CARE IN PRIMA LUNA AM AVUT CICLU DUPA CE LE-AM FACUT AM AVUT UN CICLU MAI LUNG SI CU O CULOARE MAI INCHISA IAR IN A DOUA LUNA AM RAMAS SI SUNT INSARCINATA
AM 3 LUNI JUMATATE SI SUNT FFFFF FERICITA ASA CA MERITA SA INCERCI LA MINE A FUNCTIONAT SPER CA SI TIE SA ITI FIE DE FOLOS
CU DRAG ALY jucaus.gif oFloare1.gif

Iti multumesc pentru raspus,mai am o saptamana si cateva zile pana cand am sa aflu daca sunt sau nu insarcinata,deocamdata nu am nici un simtom,apropo tu ai avut ?Iti doresc o sarcina usoara si multa sanatate,pupici!!!!!


--------------------
Viata e ca o flacara ce arde si se stinge, dar se reaprinde cu fiecare prunc ce vine pe lume" (George Bernard Shaw)
  Daca iti place acest topic recomanda pe facebook :
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Lorena445
postare Aug 1 2014, 02:57 PM
Postare #69


Junior
*

Grup: Members
Postari: 3
Inscris la: 30-July 14
Membru nr.: 237,533



Buna, si noi ne-am chinuit cam un an si jumatate de zile sa facem un bebe...am fost la analize la clinica gynera, unde l-am testat si pe sot si am descoperit ca are azoospermie si ca din cauza asta nu reuseam deloc. Tratamentul l-am continuat tot la gynera, cu domnul doctor Daniel Damian, care are ca specializare infertilitatea masculina....un doctor extrem de atent si foarte deschis, ne-a explicat cu rabdare si ne-a incurajat sa vorbim deschis despre problemele noastre....tratamentul a dat roade si sunt in sfarsit insarcinata in luna 5....aveti grija sa va duceti la analize si cu partenerii, uneori problemele vin de unde te astepti mai putin! Succes!
  Daca iti place acest topic recomanda pe facebook :
Go to the top of the page
 
+Quote Post
ioanaCarcu
postare Oct 7 2014, 03:39 PM
Postare #70


Junior
*

Grup: Members Plus
Postari: 5
Inscris la: 6-October 14
Din: bucuresti
Membru nr.: 237,641



Buna! Eu m-am lovit de aceeasi problema, dar am avut noroc de doamna doctor Ruxandra Dumitrescu de la clinica Fertilia. Am urmat sfaturile si tratamentul dat de dumneaei si acum avem un bebe...si e mereu plin la clinica sa, mai am cateva prietene care merg acolo, tot din cauza infertilitatii.
  Daca iti place acest topic recomanda pe facebook :
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Reclama
postare
Postare #


Reclama









Reclama
  Daca iti place acest topic recomanda pe facebook :
Go to the top of the page
 
Quote Post

8 Pagini V  « < 5 6 7 8 >
Reply to this topicStart new topic

 

RSS Versiune Lo-Fi Acum este ora: 29th April 2024 - 05:20 AM