Bine ati venit Vizitator ( Logare | Inregistrare )

2542 Pagini V  < 1 2 3 4 > »   
Reply to this topicStart new topic
> Mamici De Martie 2009, mamici de toate varstele, proaspete mamici
alinusch
postare Jun 26 2008, 08:06 PM
Postare #11


Member
***

Grup: Members Plus
Postari: 286
Inscris la: 1-June 08
Din: ramnicu valcea
Membru nr.: 25,019



QUOTE(raisa @ Jun 26 2008, 06:23 PM) *
Felicitari viitoarelor mamici...eu cred ca voi naste cam prin februarie deci daca ma primiti...as fi incantata sa pot sa vorbesc si eu cu voi...eu am cam5saptamani si inca nu am ajuns la doctor pentru ca am avut un deces in familie si acum am inceput bacu si apoi o sa ma duc!voi cum va simtiti ca eu nu ma simt prea bine...adica am greturi si vomit si am niste pofte ciudate?

Eu deocamdata nu simt absolut nimic si nu stiu daca e normal.Putin mai obosita decat de obicei dar eu mai mereu sunt adormita si putin balonata in rest nimic nimic.Sunt tot in 5 saptamani am avut ultima menstruatie pe 22 mai si am citit ca ar trebui din a 5 sapt sa te simti ciudat.sper s-o duc tot asa si sa nu ma apuce greturile sau poftele.Tu cand ai avut ultimulCM?


--------------------
  Daca iti place acest topic recomanda pe facebook :
Go to the top of the page
 
+Quote Post
loredana03
postare Jun 26 2008, 08:32 PM
Postare #12


o mamica fericita
*******

Grup: Top Silver Members
Postari: 2,519
Inscris la: 17-June 08
Din: arges
Membru nr.: 26,662



QUOTE(alinusch @ Jun 26 2008, 09:06 PM) *
Eu deocamdata nu simt absolut nimic si nu stiu daca e normal.Putin mai obosita decat de obicei dar eu mai mereu sunt adormita si putin balonata in rest nimic nimic.Sunt tot in 5 saptamani am avut ultima menstruatie pe 22 mai si am citit ca ar trebui din a 5 sapt sa te simti ciudat.sper s-o duc tot asa si sa nu ma apuce greturile sau poftele.Tu cand ai avut ultimulCM?

alinush, esti in 5 sapt din pct de vedere medical, dar bebelul a fost conceput cam acum 3 sapt, deci poti spune ca esti in 3 sapt.
eu am avut utima mens pe 26 mai deci sunt in 2 sapt si 3 zile nu in 4 sapt cat imi arata sticker-ul, asa ca stai linistita dc nu ai simptome, ca nu e timpul trecut.chiar azi am citi pe un site ca doctorii spun ca esti cu 2 sapt mai inainte pt ca nu sunt siguri de datra conceperii bebelului.
gandeste-te ca au trecu 5 sapt de atunci dar u ai avut si uratii si pana lka ov au mai trecut cateva zile.deci nu esti in 5 sapt reale si de aceea nu prea ai simptome.
nici eu nu am cine stie ce imptome in afarade niste stari de voma i de somnolenta. partners.gif


--------------------










"Nu-ti fie frica de ziua de maine, Dumnezeu e deja acolo"



  Daca iti place acest topic recomanda pe facebook :
Go to the top of the page
 
+Quote Post
raisa
postare Jun 26 2008, 11:05 PM
Postare #13


Andreea,mamica ratustei Raisa
*********

Grup: Golden Members
Postari: 4,889
Inscris la: 1-July 07
Din: Iasi
Membru nr.: 4,864



QUOTE(alinusch @ Jun 26 2008, 09:06 PM) *
Eu deocamdata nu simt absolut nimic si nu stiu daca e normal.Putin mai obosita decat de obicei dar eu mai mereu sunt adormita si putin balonata in rest nimic nimic.Sunt tot in 5 saptamani am avut ultima menstruatie pe 22 mai si am citit ca ar trebui din a 5 sapt sa te simti ciudat.sper s-o duc tot asa si sa nu ma apuce greturile sau poftele.Tu cand ai avut ultimulCM?

Iubita are dreptate loredana03 nu ai cum sa ai5saptamani...bebeul are3saptamani de viata in burtica ta...mie ultima oara mi-a venit cilcul pe2mai deci am avut pana pe 7mai...si apoi esti fertila cam dupa13zile dupa ce ti-a trecut...deci bebeul la mine a fost contopit cam pe 20mai si daca socotesti sunt5saptamani de viata...de asta eu am si greturi deja,si sunt foarte obosita adica in fiecare dupa'amiaza dorm si inainte nu dormeam!apropo de pofte ciudate as manca bors cu fasole cu mamaliga si cu ceapa desi mie de obicei nu imi place asa ceva...am pofta sa mananc ceapa verde cam cu orice in combinatii ciudate...dar ce sa faci nu te pui cu hormonii biggrin.gif


--------------------

[/url]

  Daca iti place acest topic recomanda pe facebook :
Go to the top of the page
 
+Quote Post
alinusch
postare Jun 27 2008, 07:22 AM
Postare #14


Member
***

Grup: Members Plus
Postari: 286
Inscris la: 1-June 08
Din: ramnicu valcea
Membru nr.: 25,019




Mersi de sfaturi stiu cum e cu perioada de fertilitate si ca bb meu are doar 3 sapt reale dar am crezut ca daca pana acum nu am nimic poate totusi o sa scap,macar de greturi. rolleyes.gif
Mai astept vreo 2 saptamani si pe urma va anunt,dar sinvera sa fiu m-as mira sa nu-mi fie rau ca eu mereu aveam problrmr cu starile de voma si inainte de a ramane gravida.gif
Citisem si eu pe net ca prima zi de sarcina este prima zi a ultimei menstuatii si am crezut ca si voi tot asa ati calculat cand ati zis ca sunteti in 5 sapt( Raisa)dar acum m-am prins ca de fapt tu ai un bb cu 2 sapt mai mare ca al meu.



--------------------
  Daca iti place acest topic recomanda pe facebook :
Go to the top of the page
 
+Quote Post
iubita_tiana
postare Jun 27 2008, 08:03 AM
Postare #15


Golden Member
*********

Grup: Golden Members
Postari: 9,096
Inscris la: 10-November 07
Membru nr.: 9,441



QUOTE(raisa @ Jun 27 2008, 12:05 AM) *
Iubita are dreptate loredana03 nu ai cum sa ai5saptamani...bebeul are3saptamani de viata in burtica ta...mie ultima oara mi-a venit cilcul pe2mai deci am avut pana pe 7mai...si apoi esti fertila cam dupa13zile dupa ce ti-a trecut...deci bebeul la mine a fost contopit cam pe 20mai si daca socotesti sunt5saptamani de viata...de asta eu am si greturi deja,si sunt foarte obosita adica in fiecare dupa'amiaza dorm si inainte nu dormeam!apropo de pofte ciudate as manca bors cu fasole cu mamaliga si cu ceapa desi mie de obicei nu imi place asa ceva...am pofta sa mananc ceapa verde cam cu orice in combinatii ciudate...dar ce sa faci nu te pui cu hormonii biggrin.gif

RAISA, da mi voie sa te corectez, daca ai avut UM pe 2 mai, tu ai acuma 8 saptamani de sarcina, sarcina se calculeaza de la UM, am fost insarcinata si toti medicii asa o calculeaza, caci sarcina de fapt are 40 sapt de la UM, DECI DRAGA MEA, TU AI 8 SAPTAMANI DE SARCINA, si medicii calculeaza asa caci nu au de unde sa stie data exacta a cenceperii.....prin urmare, poti merge deja la medic, se va vedea f bine bebelusul tau, te vei minuna de el, eu la sarcina trecuta am fost la medic si se vedea asa bine.....


--------------------



  Daca iti place acest topic recomanda pe facebook :
Go to the top of the page
 
+Quote Post
iubita_tiana
postare Jun 27 2008, 08:09 AM
Postare #16


Golden Member
*********

Grup: Golden Members
Postari: 9,096
Inscris la: 10-November 07
Membru nr.: 9,441




IATA POZA BEBICULUI MEU LA 14 SAPT de sarcina......la sarcina pierduta....


--------------------



  Daca iti place acest topic recomanda pe facebook :
Go to the top of the page
 
+Quote Post
iubita_tiana
postare Jun 27 2008, 08:11 AM
Postare #17


Golden Member
*********

Grup: Golden Members
Postari: 9,096
Inscris la: 10-November 07
Membru nr.: 9,441



aici bebele nu avea decat 12 sapt de viata......dupa cum vedeti, era un omulet in miniatura deja, cu manutze....o sa va pun o poza unde se vede bine si degebetele...


--------------------



  Daca iti place acest topic recomanda pe facebook :
Go to the top of the page
 
+Quote Post
iubita_tiana
postare Jun 27 2008, 08:15 AM
Postare #18


Golden Member
*********

Grup: Golden Members
Postari: 9,096
Inscris la: 10-November 07
Membru nr.: 9,441




iata si degetelele.....raisa, prin urmare, bebele tau e mai mare decat crezi.......are deja si inimioara.......
va salut pe toate si va doresc o sarcina usoara, nu exitati sa ma intrebati ce nu stiti, am trecut de curand prin asta, si multe lucruri le-am uitat voit, dar multe mi le reamintesc acuma........


--------------------



  Daca iti place acest topic recomanda pe facebook :
Go to the top of the page
 
+Quote Post
loredana03
postare Jun 27 2008, 10:11 AM
Postare #19


o mamica fericita
*******

Grup: Top Silver Members
Postari: 2,519
Inscris la: 17-June 08
Din: arges
Membru nr.: 26,662



QUOTE(iubita_tiana @ Jun 27 2008, 09:15 AM) *

iata si degetelele.....raisa, prin urmare, bebele tau e mai mare decat crezi.......are deja si inimioara.......
va salut pe toate si va doresc o sarcina usoara, nu exitati sa ma intrebati ce nu stiti, am trecut de curand prin asta, si multe lucruri le-am uitat voit, dar multe mi le reamintesc acuma........



mi-au trecut niste emotii prin tot corpul cand am vazut pozele bebicului tau ca nu pot sa le descriu
abia astept si eu sa ma duc la doctor
jucaus.gif rolleyes.gif


--------------------










"Nu-ti fie frica de ziua de maine, Dumnezeu e deja acolo"



  Daca iti place acest topic recomanda pe facebook :
Go to the top of the page
 
+Quote Post
bebe mic
postare Jun 27 2008, 11:17 AM
Postare #20


Junior
*

Grup: Members Plus
Postari: 19
Inscris la: 27-June 08
Din: bucuresti
Membru nr.: 27,905



salut mamici!!
felicitari si sa fiti sanatoase si bebii sa va aduca multa fericire!!
eu nu stiu dc ma incadrez bine in acest topic pt k nu mi-am facut testul de sarcina..UM 26 mai (dc socotesc firul de sange ) sau UM 28 mai cnd a fost propriu-zis sangerarea..
fetelor, am emotii maaaari de nu le pot duce...si griji la fel...
menstruatie nu am, doar o secretie usor maronie, mai degraba o culoare gen cafea cu lapte...nu multa, doar un pic..( ieri am vazut un fir de sange, aprins... azi din nou acea pata cafenie)
nu am facut test pt k nu am curaj...tot aman sa fac...pt k nu snt pregatita pt o sarcina...nu ma trimiteti la dr, pt k si asta iese din discutie, snt f busy, sapt viit plec la atena..si chiar nu am cnd...poate dc eram in RO, (acu' snt in london) dadeam o fuga pana la medicul de fam..si pana marti, cnd tre sa plec,aflam ce si cum...
va rog dc puteti sa-mi spuneti cum e la voi, aveti aceste firisoare cafenii??
va rog sa nu ma ocoliti si sa-mi raspundeti si mie
multumesc
  Daca iti place acest topic recomanda pe facebook :
Go to the top of the page
 
+Quote Post

2542 Pagini V  < 1 2 3 4 > » 
Reply to this topicStart new topic

 

RSS Versiune Lo-Fi Acum este ora: 28th March 2024 - 12:54 PM