Bine ati venit Vizitator ( Logare | Inregistrare )

1372 Pagini V  « < 1072 1073 1074 1075 1076 > »   
Reply to this topicStart new topic
> Mamici De Februarie 2010
tabita_ionescu
postare Jun 22 2010, 02:31 PM
Postare #10731


Member
***

Grup: Members Plus
Postari: 203
Inscris la: 5-January 10
Din: Bucureti
Membru nr.: 124,230



Salutare mamici,

Ete ca s-a terminat si ziua mea....nu imi vine sa cred ca am mai imbatranit 1 an....28 de ani..ce de ani!!

Am primit niste cadouri, dar sincer cam slabutz..liwlol.gif ca de obicei era mai bine.

Emi - eu stau la casa in zona Fundeni, pe langa Spital - Dragonul Rosu....sunt de Ilfov..liwlol.gif

Elda
- NAN HA nu e cel fara lactoza...ala scrie clar cu rosu pe cutie ''fara lactoza''

Eu ii dau lui Teo doar Vigantol, 3 picaturi pe zi, Calciu i-am dat doar in prima luna si apoi alta dr mi-a zis sa il scot ca are laptele suficient.

Hai ca moare bateria la laptop....be right back

Va pup


--------------------


  Daca iti place acest topic recomanda pe facebook :
Go to the top of the page
 
+Quote Post
emiliav
postare Jun 22 2010, 04:10 PM
Postare #10732


Top Member
****

Grup: Top Members
Postari: 858
Inscris la: 24-June 09
Din: bucuresti
Membru nr.: 96,480



hello
Noi suntem pe acasa. Am fost mai devreme afara. Carina nu a dormit deloc afara, ea vrea in brate sa se uite in jur si cu asta basta. Nici in carucior nu vrea sa stea chiar daca ii ridic spatarul la maxim. Chiar .. voi ridicati spatarul sau nu ? carina sta ciudat in carucior, are o pozitie ciudata a capului, nefireasca parca. Am mai vazut bebei asa, cred ca nu e inca obisnuita cu pozitia ...
Carina e in patut acum ... si se tot vad iesind piciorusele prin laturile patului, ba unul ..ba altul, ba amandoua ... ba se mai smiorcaie. Acum sunt pe sus picioarele. De dimineata pe la ora 6 se tot smiorcaia si cand o vad .. facuse caca pe care il intinsese prin tot patutul. Frumoasa imagine de dimineata doh.gif
Eu nu mai am noutati, tot plictisita sunt. Daca era Carina mai mare cred ca ma intorceam la munca. Si asa ma oftic ca tipa care mi.a luat locul ma cam copiaza 100%, mi-a preluat ea stilul. A urmarit terenul si acum copiaza .. A mai lucrat la noi si sefa a plasat-o la asociata ei .. acum a primit-o inapoi si mi.a luat "locul" din toate punctele de vedere.
Laura, Matei s.a nascut mai mititel decat Carina din cauza asta e multumita doctora ta. Carina s.a nascut cu 3.500 kg si nu si.a dublat inca greutatea. Ce dragut cred ca e Matei cu jucaria lui ! de ce nu il filmezi sa ne arati si noua ? momentele astea nu trebuie sa treaca nefilmate !!!

Imo, esti o curajoasa !

Cam atat fetelor
Pupici


--------------------

  Daca iti place acest topic recomanda pe facebook :
Go to the top of the page
 
+Quote Post
laura_frincu
postare Jun 22 2010, 05:27 PM
Postare #10733


Top Silver Member
*******

Grup: Top Silver Members
Postari: 2,236
Inscris la: 23-October 09
Din: Campulung Moldovenesc
Membru nr.: 118,293



QUOTE(oxxyy @ Jun 22 2010, 02:30 PM) *
Cum sa nu ti-l dau pe Dario asteptam pe pitica Ema doamne mereu rad cand imi amintesc cat timp l-ai chemat tu pe Robert Ema liwlol.gif iar pitica mea deja e pe drum liwlol.gif asa ca va veni e mca sa locuiasca cu socrii
la scarbici e bine parca alta viata mosu numai ma bazie la cap ma lasa in legea mea e foarte aglomerat si asta ma bucura ca cele 4 ore trece repede

Imo ma bucur ca ai scapat de maseluta si eu trebuie sa merg sa imi scot una cea care tot ma deranja in timpu sarcinei dar parca nu am curaj doh.gif prefer sa nasc decat sa merg la dentist liwlol.gif

ohmy.gif anima1.gif am inteles eu bine bine.... ? pitica ta e pe drum? adica esti insarcinata? anima1.gif bananab.gif
Emi eu stiam de Carina ca s-a nascut mai mare decat Matei smile.gif Eu o intrebam pe Imo de greutatea Clarei tongue.gif
Sa stii ca nici Matei nu mai doarme cand il scot afara, acum exploreaza zona, sta ca un boss in carucior cu spatarul usor ridicat si priveste curios in dreapta si in stanga, e f scump cand se joaca cu "prietenul" lui, am sa il filmez insa nu stiu daca cu internetul meu voi reusi sa pun filmarea undeva pe vreun site.... sad.gif voi incerca! oFloare1.gif


--------------------
  Daca iti place acest topic recomanda pe facebook :
Go to the top of the page
 
+Quote Post
imo81
postare Jun 22 2010, 06:47 PM
Postare #10734


Silver Member
******

Grup: Silver Members
Postari: 1,170
Inscris la: 3-November 09
Din: PLOIESTI
Membru nr.: 120,606




QUOTE(laura_frincu @ Jun 22 2010, 06:27 PM) *
ohmy.gif anima1.gif am inteles eu bine bine.... ? pitica ta e pe drum? adica esti insarcinata? anima1.gif bananab.gif
Emi eu stiam de Carina ca s-a nascut mai mare decat Matei smile.gif Eu o intrebam pe Imo de greutatea Clarei tongue.gif
Sa stii ca nici Matei nu mai doarme cand il scot afara, acum exploreaza zona, sta ca un boss in carucior cu spatarul usor ridicat si priveste curios in dreapta si in stanga, e f scump cand se joaca cu "prietenul" lui, am sa il filmez insa nu stiu daca cu internetul meu voi reusi sa pun filmarea undeva pe vreun site.... sad.gif voi incerca! oFloare1.gif


Scuze Laura!! Am uitat sa-ti raspund. Cu 2700 gr s-a nascut Clara iar din maternitate am plecat 2650 gr. Cica ar trebui sa aiba 5300 la 4 luni...maine o cantaresc ca face 4 luni si vedem.

Pup!


--------------------
  Daca iti place acest topic recomanda pe facebook :
Go to the top of the page
 
+Quote Post
laura_frincu
postare Jun 22 2010, 07:47 PM
Postare #10735


Top Silver Member
*******

Grup: Top Silver Members
Postari: 2,236
Inscris la: 23-October 09
Din: Campulung Moldovenesc
Membru nr.: 118,293



QUOTE(imo81 @ Jun 22 2010, 07:47 PM) *
Scuze Laura!! Am uitat sa-ti raspund. Cu 2700 gr s-a nascut Clara iar din maternitate am plecat 2650 gr. Cica ar trebui sa aiba 5300 la 4 luni...maine o cantaresc ca face 4 luni si vedem.

Pup!

eiiiiii pitica e mare de acum smile.gif parca ziceai ca ai cantarit-o si ca are deja 5700kg? sau astepti oficial cele 4 lunite? :anima1? pupici oFloare1.gif


--------------------
  Daca iti place acest topic recomanda pe facebook :
Go to the top of the page
 
+Quote Post
laura_frincu
postare Jun 22 2010, 07:50 PM
Postare #10736


Top Silver Member
*******

Grup: Top Silver Members
Postari: 2,236
Inscris la: 23-October 09
Din: Campulung Moldovenesc
Membru nr.: 118,293



QUOTE(tabita_ionescu @ Jun 22 2010, 03:31 PM) *
Salutare mamici,

Ete ca s-a terminat si ziua mea....nu imi vine sa cred ca am mai imbatranit 1 an....28 de ani..ce de ani!!

Am primit niste cadouri, dar sincer cam slabutz..liwlol.gif ca de obicei era mai bine.

Emi - eu stau la casa in zona Fundeni, pe langa Spital - Dragonul Rosu....sunt de Ilfov..liwlol.gif

Elda
- NAN HA nu e cel fara lactoza...ala scrie clar cu rosu pe cutie ''fara lactoza''

Eu ii dau lui Teo doar Vigantol, 3 picaturi pe zi, Calciu i-am dat doar in prima luna si apoi alta dr mi-a zis sa il scot ca are laptele suficient.

Hai ca moare bateria la laptop....be right back

Va pup

Intr-adevar trece f repede.... in fiecare an parca trece mai repede.... multi inainte Tabita! Ce tanara esti love1.gif hug.gif !!!


--------------------
  Daca iti place acest topic recomanda pe facebook :
Go to the top of the page
 
+Quote Post
mykella
postare Jun 22 2010, 10:39 PM
Postare #10737


Top Member
****

Grup: Top Members
Postari: 998
Inscris la: 12-July 09
Din: Suceava acum in Italia (Caserta)
Membru nr.: 99,134



Buna seara mamici!

Dupa aceste zile pot spune ca m-am mai obisnuit putin cu situatia.trebuia sa-l opere azi pe Marian insa nu a mai avut timp asa ca ramane pe joi sigur.Sper sa fie asa ca mi se rupe inima de durere cand il vad cu cele 7 kg atarnate de picior . Pe Iasmina de duminica nu ma mai lasa sa merg acolo cu ea asa ca merg doar dupa-amiza si o las la o vecina f de treaba .De fapt e tot o romanca cu care ma inteleg destul de bine si a carui sot e din acelasi sat cu parintii lui Marian.
Imi e asa de greu sa-l vad pe al meu cum se supara ca trebie sa deèinda de cineva dar ce sa ii fac.Cateodata as vrea sa rup in 2 pt el si Iasmina. Ieri Iasmina nu vroia deloc sa pape inainte a plec parca stia ca o las si eu muream de suparare.Am ramas toata ziua nervoasa dar noaptea a papat si a recuperat iar azi s-a invatat minte sa pape la timp.
Sper sa o tina tot asa .Saracuta e prima data cand o las fara mine asa mult timp.Mereu o luam cu mine peste tot.Nici nu intelege de ce o imbrac si nu o scot si pe ea la plimbare.
Laura ms mult de incurajari .Nu cred ca va fi f greu sa o dejobisnuiesc pe a mea de suzeta deoarece ea o ia f rar si doar asa de plictiseala mai mult sau ca accesoriu. smile.gif
Elda ai dreptate era jale daca era in ro. F frumoase pozele de la botez si tu esti o mami f draguta.
Tabita La multi ani! Pt ieri .
Imo nici a mea nu prea baga in seama ratustele mai degraba pestisorul .Ieri nici a mea nu a papat cum trebuie parca s-au vorbit.Si la mine e diferenta mare de cantar de acasa fata de cel de la cabinet.5200 avea si a mea acum o saptamana jumate la cabinet dar acasa avea cam 5500 ,fara haine. Si eu trebuia sa merg la dentist vineri dar a sarit din schema programarea.

Emilia si Iasmina are o energie in ea si o pun la mijlocul patului si o gasesc aproape la margine.Trebuie sa fiu mereu cu ochii pe dansa. Intr-o zi taica-miu s-a si enervat ca nu o mai putea tine in brate de zvarluga ce e.
Cu lapticul a mea s-a obisnuit repede dar tot la fel de rpd i-a si trecut cand am vazut ca nu mai goleste sanii.Mai bine suc de fructe decat fara late de –al meu.
Kami la multi ani lui Victoras pt ieri.

Oana nici eu nu prea am prins firul dar esti cumva insarcinata ? Macar spune-ne si noua sa sarbatorim.




--------------------








  Daca iti place acest topic recomanda pe facebook :
Go to the top of the page
 
+Quote Post
imo81
postare Jun 23 2010, 08:10 AM
Postare #10738


Silver Member
******

Grup: Silver Members
Postari: 1,170
Inscris la: 3-November 09
Din: PLOIESTI
Membru nr.: 120,606



Neatza fetelor!!

occasion.gif pt pitica mea care face si ea 4 lunitze!!!
Aici e o vreme f urata....ba ploua, ba mai sta dat e tot inorat...Iar nu pot sa scot carutul pe noroiul asta - speram ca daca vine vara scapam de problema asta... Mai tarziu o sa merg cu ea la cumparartur in marsupiu, macar un pic sa scoata si ea nasucul la aer.
Eu sunt f umflata in zona unde a fost maseaua....am o fata de mi-e si rusine sa ies din casa...dar trebuie sa merg sa-i iau cereale Clarei....nici nu stiu ce sa fac, sa-i dau cereale de-acum, sa nu-i dau....ea a luat f bine in greutate de cand ii dau supliment dupa parerea mea - dr-a a zis ca n-a luat pt ca nu merge bine cantarul lor....parca nu i-as da inca diversificat...
Aseara am testat cantarul cu diverse: pet cu apa la 2 l, pachet de cafea pe care scria cat cantareste etc - bineinteles ca e super-exact cantarul nostru. Singura problema e atunci cand o cantaresc pe Clara ca e mai greu sa o fac sa stea un pic nemiscata, dar de obicei reusesc.

Laura, Clara avea 5700 cand am venit de la dr cu hainutele pe ea - exact asa cum o cantarisera acolo si avea 5200. Diseara vad eu cat are.

Miha, imi pare rau ca va chinuiti asa!! oFloare1.gif Cei de la spital nu vor sa te primeasca cu Iasmina sau cum? E bine ca macar ai o vecina care te ajuta....

Va pup fetelor si sa aveti o zi frumoasa va doresc!!!


--------------------
  Daca iti place acest topic recomanda pe facebook :
Go to the top of the page
 
+Quote Post
elda83
postare Jun 23 2010, 10:46 AM
Postare #10739


Top Silver Member
*******

Grup: Top Silver Members
Postari: 2,766
Inscris la: 5-May 09
Din: Brasov
Membru nr.: 88,498



salutare tuturor!
ma dispera vremea asta ...cand prea cald cand ploua in draci de iar stam numai in casa ... wacko.gif
occasion.gif la multe lunitze inainte pentru bebelina Clara, sa creasca mare, sanatoasa si frumoasa!

noi azi nu prea avem activitate, decat casnica. mai sunt si pe stop, am o stare generala de lene si indispozitie maxima. de vineri isi ia si marian liber si abia astept sa petrecem si noi ceva mai mult timp impreuna, ca avem mari lacune la capitolul asta.

Miha, toate cele bune si sanatate! hug.gif

o zi buna va doresc!


--------------------

  Daca iti place acest topic recomanda pe facebook :
Go to the top of the page
 
+Quote Post
oxxyy
postare Jun 23 2010, 11:37 AM
Postare #10740


Top Silver Member
*******

Grup: Top Silver Members
Postari: 3,416
Inscris la: 25-June 09
Din: italy
Membru nr.: 96,727



occasion.gif pt bebelusa Clara sa cresti mare si frumoasa
Fetelor eu sunt gravida de un an liwlol.gif ca nici acum nu mi-a venit CM asi mai vrea eu un bebe dar e cam devreme pt operatia mea si daca e sa vina asta e yes.gif
Eli si la mine vremea e naspa eu de azi dimineata am tot umblat pe la primarie sa iau niste harti sa primesc si eu bani pe concediu am primit doar un acont si nu mi-au mai trimis ca mi-am schimbat numele si astia vrea dovezi ca sunt aceiasi persoana nervi.gif sper ca de data asta sa nu ma mai puna pe drumuri ca am transpirat rau pt bani astia
Miha insanatosire grabnica sotului tau asa face si Dario nu vrea sa pape inainte de plecare dar cate odata il pacalesc dar are tot timpu un bibe de laptic lasat in frigider asa ca nu imi fac probleme
o zi buna va doresc


--------------------


  Daca iti place acest topic recomanda pe facebook :
Go to the top of the page
 
+Quote Post

1372 Pagini V  « < 1072 1073 1074 1075 1076 > » 
Reply to this topicStart new topic

 

RSS Versiune Lo-Fi Acum este ora: 29th March 2024 - 04:50 PM