Bine ati venit Vizitator ( Logare | Inregistrare )

 
Reply to this topicStart new topic
> Copiii Intre 3 Si 7 Ani Pot Merge In Tabara?, siguranta, activitati in tabara
Ioana Gazdac
postare Feb 10 2009, 10:59 AM
Postare #1


Junior
*

Grup: Members Plus
Postari: 12
Inscris la: 29-January 09
Din: Cluj-Napoca
Membru nr.: 68,081



De cativa ani am inceput sa lucrez alaturi de echipa Adventure CAMPS in tabere pentru copii si am avut ocazia sa am grija, personal chiar si de copii de 3-7 ani:).....Este foarte interesant sa-i vezi ca intradevar au dorinta de a se implica....Spre surprinderea parintilor mai grijulii, acesti copii, se adapteaza la atmosfera de tabara si paricipa la toate activitatile care li se propun, evident, supravegheati de animatori si monitori profesionsti, in deplina siguranta. Activitati cum sunt drumetie, escalada, vizita unei pesteri amenajate sau a altor obiective turistice, biciclete, plimbare cu barca sau cu calul,....Unii dintre ei, reusesc foarte bine sa faca si tir cu arcul.....Toate aceste activitati sunt adaptate vartei lor. De asemenea si jocuri de animatie, activitatile artistice.....Iar viata cotidiana este de asemenea, atent organizata si adaptata vartei lor, cu ore de somn, masa, igiena si activitati.....Nu doar ca acesti copii devin mai independenti, dar cu siguranta incep sa se adapteze mai usor la situatii si grupuri noi, mult mai usor decat ar face-o copii care permanent sunt protejati de parintii lor grijulii.....Puteti sa gasiti mai multe detalii despre ceea ce facem noi pentru copii, pe internet....Numa bine!
Ioana Gazdac, Adventure CAMPS


--------------------
Ioana Gazdac, Adventure CAMPS
  Daca iti place acest topic recomanda pe facebook :
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Anca74
postare Jul 5 2009, 08:36 PM
Postare #2


Anca, mami de Radu, zis Aby
*********

Grup: Golden Members
Postari: 5,051
Inscris la: 22-November 06
Din: Bucuresti
Membru nr.: 585



poate sunt eu prea grijulie...dar singur in tabara mi se pare prea mult pt varsta asta!
Noi nu avem curaj sa il lasam in excursie singur....


--------------------
  Daca iti place acest topic recomanda pe facebook :
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Reclama
postare
Postare #


Reclama









Reclama
  Daca iti place acest topic recomanda pe facebook :
Go to the top of the page
 
Quote Post

Reply to this topicStart new topic

 

RSS Versiune Lo-Fi Acum este ora: 28th March 2024 - 12:55 PM