Bine ati venit Vizitator ( Logare | Inregistrare )

7 Pagini V  « < 4 5 6 7 >  
Reply to this topicStart new topic
> Cum Sa Dezvatam Copii Sa Nu Mai Doarma Cu Parintii In Acelasi Pat ?
USA
postare Aug 6 2008, 06:02 PM
Postare #51


Top Golden Member
**********

Grup: Top Golden Members
Postari: 17,963
Inscris la: 5-May 08
Din: U.S.A.-Boston MA
Membru nr.: 22,516



QUOTE(rux25 @ Aug 6 2008, 05:48 PM) *
trebuie sa-i dai ceva gen Smecta...sigur aveti acolo...multa sanatate...si-mi pare rau de Babys partners.gif


Thanks' Rux.....o sa merg diseara la farmacie..sa vad ce primesc....oricum Menta e la loc de cinste....

QUOTE(Alynna @ Aug 6 2008, 06:18 PM) *
Da am observat si eu ca ne asemanam in modul de gandire citind rasp de pe alte topicuri.Poate vom vb candva mai multe. partners.gif


Pup dulce......sormeo' tzuc.gif tzuc.gif tzuc.gif tzuc.gif


--------------------
TOT CE E MAI FRUMOS PE LUME E ZAMBETUL DE COPIL!!!

Laugh as much as you breathe and love as long as you live.
  Daca iti place acest topic recomanda pe facebook :
Go to the top of the page
 
+Quote Post
diana1318
postare Aug 6 2008, 06:02 PM
Postare #52


Golden Member
*********

Grup: Golden Members
Postari: 9,588
Inscris la: 12-May 08
Din:
Membru nr.: 23,200



QUOTE(danna68 @ Aug 6 2008, 06:50 PM) *
mi-ai adus aminte de nepotul meu care mergea la cresa (avea 2 ani) cu "actele" toti copii se jucau si el stampila... era o intreaga nebunie cu "actele lui"... dupa 4 ani i-a mai trecut liwlol.gif liwlol.gif liwlol.gif

liwlol.gif Pui scump. Doamne, ce comic cred ca era ,serios asa ,ca un om mare ...cu acte de stampilat...
Adevarul e ca si mie imi plac stampilele, am avut una cand eram la scoala apoi am pierdut-o si scriam apoi cu pixul pe guma si ...stampilam cu ea...


--------------------
  Daca iti place acest topic recomanda pe facebook :
Go to the top of the page
 
+Quote Post
ruxy
postare Aug 6 2008, 06:07 PM
Postare #53


Top Golden Member
**********

Grup: Top Golden Members
Postari: 37,319
Inscris la: 28-November 07
Membru nr.: 10,411



QUOTE(USA @ Aug 6 2008, 07:02 PM) *
Thanks' Rux.....o sa merg diseara la farmacie..sa vad ce primesc....oricum Menta e la loc de cinste....
Pup dulce......sormeo' tzuc.gif tzuc.gif tzuc.gif tzuc.gif

Cu drag...ii dai numai daca e nevoie, sa speram ca nu ai...multa sanatate tzuc.gif ...si la mine menta e pe podium rolleyes.gif tzuc.gif
  Daca iti place acest topic recomanda pe facebook :
Go to the top of the page
 
+Quote Post
USA
postare Aug 7 2008, 07:38 PM
Postare #54


Top Golden Member
**********

Grup: Top Golden Members
Postari: 17,963
Inscris la: 5-May 08
Din: U.S.A.-Boston MA
Membru nr.: 22,516




QUOTE(rux25 @ Aug 6 2008, 07:07 PM) *
Cu drag...ii dai numai daca e nevoie, sa speram ca nu ai...multa sanatate tzuc.gif ...si la mine menta e pe podium rolleyes.gif tzuc.gif


Suntem inca pe menta...azi am dus si la Daily care, pliculete de menta, sa ii dea ceai in loc de apa.....dar, nu am luat nimic medicamente.....astia mi-au zis sa ii dau lichide multe si sa sterlizez biberoanele zilnic.... doh.gif

Despre luat lucruri cu ea la plecare..ieri a luat 5 poze cu noi.....cu ele am gasit-o in manuta cand am mers sa o iau seara acasa...mi-a spus tipa ca toata ziua a stat cu ele dupa ea... blush.gif blush.gif ..azi a luat o papusa......

Iar, nani....acum, facem nani cu totii in camera ei de cand cu burticuta la Babys...ea la ea in patut si noi in patul din camera......si mai ales ca a fost frigut pe aici noptile....a plouat.....asa ca....a mers sa stam toti intr-o camera....subliniez, cand e cald rau ne sufocam doi intr-o camera..cred ca e si ideea....mai mult.... unsure.gif unsure.gif


--------------------
TOT CE E MAI FRUMOS PE LUME E ZAMBETUL DE COPIL!!!

Laugh as much as you breathe and love as long as you live.
  Daca iti place acest topic recomanda pe facebook :
Go to the top of the page
 
+Quote Post
ruxy
postare Aug 7 2008, 07:44 PM
Postare #55


Top Golden Member
**********

Grup: Top Golden Members
Postari: 37,319
Inscris la: 28-November 07
Membru nr.: 10,411



QUOTE(USA @ Aug 7 2008, 08:38 PM) *
Suntem inca pe menta...azi am dus si la Daily care, pliculete de menta, sa ii dea ceai in loc de apa.....dar, nu am luat nimic medicamente.....astia mi-au zis sa ii dau lichide multe si sa sterlizez biberoanele zilnic.... doh.gif

Despre luat lucruri cu ea la plecare..ieri a luat 5 poze cu noi.....cu ele am gasit-o in manuta cand am mers sa o iau seara acasa...mi-a spus tipa ca toata ziua a stat cu ele dupa ea... blush.gif blush.gif ..azi a luat o papusa......

Iar, nani....acum, facem nani cu totii in camera ei de cand cu burticuta la Babys...ea la ea in patut si noi in patul din camera......si mai ales ca a fost frigut pe aici noptile....a plouat.....asa ca....a mers sa stam toti intr-o camera....subliniez, cand e cald rau ne sufocam doi intr-o camera..cred ca e si ideea....mai mult.... unsure.gif unsure.gif

E bine cand totul merge bine rolleyes.gif partners.gif tzuc.gif
  Daca iti place acest topic recomanda pe facebook :
Go to the top of the page
 
+Quote Post
danna68
postare Aug 8 2008, 12:06 AM
Postare #56


Top Golden Member
**********

Grup: Top Golden Members
Postari: 21,874
Inscris la: 3-February 07
Din: Bucuresti
Membru nr.: 1,873



QUOTE(diana1318 @ Aug 6 2008, 07:02 PM) *
liwlol.gif Pui scump. Doamne, ce comic cred ca era ,serios asa ,ca un om mare ...cu acte de stampilat...
Adevarul e ca si mie imi plac stampilele, am avut una cand eram la scoala apoi am pierdut-o si scriam apoi cu pixul pe guma si ...stampilam cu ea...

rolleyes.gif poti sa-ti imaginezi ca el era cat se poate de serios ... iar noi toti muream de ras ... vad ca si Denisei ii plac stampilele insa evit sa o las sa se joace cu ele... este suficient ca imediat de vede un text scris nu se gandeste la o poveste sau poezie ci imediat spune 7 2 - 7 2 - 7 2 liwlol.gif rolleyes.gif


--------------------

Cand vei privi cerul, noaptea, pentru ca eu voi locui pe una din ele, pentru ca eu voi rade acolo, atunci pentru tine va fi ca si cum toate stelele ar rade. Tu vei avea stele care vor sti sa rada!
Antoine de Saint-Exupery - Micul Print
  Daca iti place acest topic recomanda pe facebook :
Go to the top of the page
 
+Quote Post
diana1318
postare Aug 8 2008, 12:10 AM
Postare #57


Golden Member
*********

Grup: Golden Members
Postari: 9,588
Inscris la: 12-May 08
Din:
Membru nr.: 23,200



QUOTE(danna68 @ Aug 8 2008, 01:06 AM) *
rolleyes.gif poti sa-ti imaginezi ca el era cat se poate de serios ... iar noi toti muream de ras ... vad ca si Denisei ii plac stampilele insa evit sa o las sa se joace cu ele... este suficient ca imediat de vede un text scris nu se gandeste la o poveste sau poezie ci imediat spune 7 2 - 7 2 - 7 2 liwlol.gif rolleyes.gif



liwlol.gif Dar de ce 72 ? Ce e cu cifra asta?


--------------------
  Daca iti place acest topic recomanda pe facebook :
Go to the top of the page
 
+Quote Post
danna68
postare Aug 8 2008, 12:13 AM
Postare #58


Top Golden Member
**********

Grup: Top Golden Members
Postari: 21,874
Inscris la: 3-February 07
Din: Bucuresti
Membru nr.: 1,873



QUOTE(diana1318 @ Aug 8 2008, 01:10 AM) *
liwlol.gif Dar de ce 72 ? Ce e cu cifra asta?

nu stiu ii place mult sa spuna "sapte doi sapte doi" si cu o voce de zici ca anunta trenul la gara liwlol.gif probabil tot la mine a auzit si i-a placut foarte tare ... insa asociaza aceaste cifre cu text scris si cu calculatorul 1_3ani.gif


--------------------

Cand vei privi cerul, noaptea, pentru ca eu voi locui pe una din ele, pentru ca eu voi rade acolo, atunci pentru tine va fi ca si cum toate stelele ar rade. Tu vei avea stele care vor sti sa rada!
Antoine de Saint-Exupery - Micul Print
  Daca iti place acest topic recomanda pe facebook :
Go to the top of the page
 
+Quote Post
lia maria71
postare Aug 8 2008, 12:32 AM
Postare #59


Golden Member
*********

Grup: Golden Members
Postari: 6,031
Inscris la: 21-June 08
Din: MEREU ACASA
Membru nr.: 27,116



fetelor,eu am citit intr-o carte de specialitate ca fiecare copil are nevoie de un obiect al sau care sa ii dea siguranta!mai ales atunci cand pleaca la gradi,sau cand ii invatam sa doarma singuri.............prin acest obiect care ii leaga de "acasa" ei au siguranta ca nu vor fi lasati acolo,ca va veni cineva dupa ei,deci nu e nimic rau in a lua ceva cu ei cand pleaca.......lasati-i sa se simta in siguranta.............pupici dulci la mamici si bebici care poarta lucruri cu ei........... bananab.gif bananab.gif ...


--------------------

http://www.utilecopii.ro/poze/vezi.asp?idc=2697
ne dati un vot?

LIA, MAMICA FERICITA DE BAIETI!

  Daca iti place acest topic recomanda pe facebook :
Go to the top of the page
 
+Quote Post
danna68
postare Aug 8 2008, 12:36 AM
Postare #60


Top Golden Member
**********

Grup: Top Golden Members
Postari: 21,874
Inscris la: 3-February 07
Din: Bucuresti
Membru nr.: 1,873



QUOTE(lia maria71 @ Aug 8 2008, 01:32 AM) *
fetelor,eu am citit intr-o carte de specialitate ca fiecare copil are nevoie de un obiect al sau care sa ii dea siguranta!mai ales atunci cand pleaca la gradi,sau cand ii invatam sa doarma singuri.............prin acest obiect care ii leaga de "acasa" ei au siguranta ca nu vor fi lasati acolo,ca va veni cineva dupa ei,deci nu e nimic rau in a lua ceva cu ei cand pleaca.......lasati-i sa se simta in siguranta.............pupici dulci la mamici si bebici care poarta lucruri cu ei........... bananab.gif bananab.gif ...

eu sunt de acord cu tine, dar la 2 ani sa vrea "actele" e prea mult liwlol.gif liwlol.gif si era un scandal mare daca nu le gasea 1_3ani.gif


--------------------

Cand vei privi cerul, noaptea, pentru ca eu voi locui pe una din ele, pentru ca eu voi rade acolo, atunci pentru tine va fi ca si cum toate stelele ar rade. Tu vei avea stele care vor sti sa rada!
Antoine de Saint-Exupery - Micul Print
  Daca iti place acest topic recomanda pe facebook :
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Reclama
postare
Postare #


Reclama









Reclama
  Daca iti place acest topic recomanda pe facebook :
Go to the top of the page
 
Quote Post

7 Pagini V  « < 4 5 6 7 >
Reply to this topicStart new topic

 

RSS Versiune Lo-Fi Acum este ora: 28th March 2024 - 10:36 AM