Bine ati venit Vizitator ( Logare | Inregistrare )

23 Pagini V  « < 21 22 23  
Reply to this topicStart new topic
> Pasari Si Animale De Companie, relatiile familiei cu acestea
mia22_ro
postare Feb 14 2010, 04:16 PM
Postare #221


MAMI DE NATALIA-REBEKA
*********

Grup: Golden Members
Postari: 5,662
Inscris la: 10-January 09
Din: ROMANIA
Membru nr.: 63,850



QUOTE(andaro @ Feb 3 2010, 11:47 PM) *
Ca sa va mai minunati putin.... wacko.gif doh.gif

Americanca acuzata de cruzime la adresa animalelor, dupa ce le-a pus cercei pisicilor

Holly Crawford, o americancă în vârstă de 35 de ani, este acuzată de cruzime la adresa animalelor după ce le-a făcut piercing mai multor pisici cu scopul de a le vinde la suprapreț celor interesați de asemenea exemplare ciudate, scrie Daily Mail.

Femeia le monta felinelor de trei luni pierce-uri în ureche, gât și în alte zone ale corpului, în condiții dureroase pentru animale, spun specialiștii, care subliniază că multe dintre pisici au fost la un pas să moară din cauza infecțiilor. În plus, femeia i-ar fi povestit cuiva procedeul prin care oprea circulația sângelui din coada unor pisici, astfel încat aceasta cădea, în cele din urmă. Avocații acuzatei susțin că aceasta nu a intenționat să le facă nici un rău pisicilor și că nu vede diferența dintre a le pune cercei pisicilor sau oamenilor, iar instrumentele folosite au fost mereu sterilizate. Cu toate acestea, medicii veterinari care au verificat starea de sănătate a pisicilor spun că acestea au suferit infecții și că au, printre altele, probleme cu auzul și cu echilibrul, care au fost afectate de montarea pierce-urilor, iar valoarea tratamentului felinelor se ridică la 1.000 de dolari.

Reprezentanții de la Protecția Animalelor au fost alertați cu privire la această afacere ciudată de către o persoană care a vrut să-și păstreze anonimatul și care a filmat o discuție cu Holly Crawford.

saracutele animalute!


--------------------

  Daca iti place acest topic recomanda pe facebook :
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Karmin
postare Feb 15 2010, 01:14 AM
Postare #222


mami de Timea & Istvan
*********

Grup: Golden Members
Postari: 6,639
Inscris la: 25-July 07
Din: Brasov
Membru nr.: 5,443



QUOTE(anastasia80 @ Feb 11 2010, 11:19 PM) *
Am si eu 4 pisici, imi erau foarte dragi si imi sunt si acum dar de cand am nascut le-am cam neglijat. Nu ma mai joc cu ele, rar le bag in seama. Noroc cu parintii mei ca altfel...Nici ele nu au acces in camera copilului si nici in sufragerie. Dar ma tem foarte mult pt sanatatea fetitei, oricat ne-am feri si oricat le-ar peria tot e par . Aspir o data la 2 zile toata casa, scutur si tot degeaba. Voi cum faceti fata cu ele si cu copii? Nu va este teama?


Anastasia, uite ce am gasit eu
www furminator.com






abia astept sa ajunga la mine...despre rezultat voi vorbi cand voi testa.
pana acum am o cunostinta care e f multumita...de cantitatea de par scoasa de perie...care nu ajunge pe covor in fond si la urma urmei..
Si la noi e asemanator. Pisica are acces restrictionat in dormitior, dar umbla prin camera de zi. si unul din copii doarme acolo. aspiram si noi cat de des se poate , maxim la doua zile, ideal zilnic!
Am o singura pisica, dar lasa par cat patru. Sper sa rezolvam mare parte din problema cu peria asta.


--------------------
  Daca iti place acest topic recomanda pe facebook :
Go to the top of the page
 
+Quote Post

23 Pagini V  « < 21 22 23
Reply to this topicStart new topic

 

RSS Versiune Lo-Fi Acum este ora: 28th April 2024 - 01:10 AM