Bine ati venit Vizitator ( Logare | Inregistrare )

4 Pagini V  < 1 2 3 4 >  
Reply to this topicStart new topic
> Am Slabit Brusc Dar Mi-au Ramas Niste Vergeturi Groznice Pe Burta
anku
postare Mar 13 2009, 03:25 PM
Postare #11


Top Golden Member
**********

Grup: Top Golden Members
Postari: 10,724
Inscris la: 15-September 08
Din: sibiu ,acum Bavaria
Membru nr.: 37,683



QUOTE(Tania_25 @ Mar 13 2009, 05:04 PM) *
Anku ma sperii... ohmy.gif Tu te-ai dat cu crema pe tot corpul cat ai fost insarcinata???

am folosit mama sanft-massage ol de la hipp!in timpul sarcinii nu se vedea nimic dar acum dupa ce am nascut....oricum nu ma deranjeaza asata nu stiu cat dar nu stiu ce sa fac cu picioarele si varicele am unele nashpa unde se indoaie genunchiul dar in spate,dc intelegi,si cand ma scol noaptea sa-i dau sa mance simt asa cum merge sangele si ma doare!in timpul zilei nu ma doare !decat noaptea si dimineata!dar astea sunt cazuri rare...eu am fost grea!
stai linistita nu e asa rau...o sa vezi ca dupa ce ai bebe nu o sa-ti mai pexse asa mult...adica o sa-ti pese dar nu enorm! tzuc.gif


--------------------


"Exista frunze care nu cad, oricat de puternic ar fi vantul; exista clipe, oameni si fapte care nu se uita, chiar daca uitarea este o lege a firii."
  Daca iti place acest topic recomanda pe facebook :
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Tania_25
postare Mar 13 2009, 03:45 PM
Postare #12


Golden Member
*********

Grup: Golden Members
Postari: 8,714
Inscris la: 31-October 08
Din: .......
Membru nr.: 45,899



QUOTE(anku @ Mar 13 2009, 02:25 PM) *
am folosit mama sanft-massage ol de la hipp!in timpul sarcinii nu se vedea nimic dar acum dupa ce am nascut....oricum nu ma deranjeaza asata nu stiu cat dar nu stiu ce sa fac cu picioarele si varicele am unele nashpa unde se indoaie genunchiul dar in spate,dc intelegi,si cand ma scol noaptea sa-i dau sa mance simt asa cum merge sangele si ma doare!in timpul zilei nu ma doare !decat noaptea si dimineata!dar astea sunt cazuri rare...eu am fost grea!
stai linistita nu e asa rau...o sa vezi ca dupa ce ai bebe nu o sa-ti mai pexse asa mult...adica o sa-ti pese dar nu enorm! tzuc.gif




Si eu am varice k si tine la genunchi in spate dar nu-s groase venele sunt asa mai subtiri si multe, parca e impaienjinit piciorul, eu inca nu am nascut , mi-au aparut asa de la nimic in cateva luni........ma gandesc ce v-a fi dupa nastere.......Bine , cel mai important e sa fim noi sanatosi floare2.gif si sa avem BB jucaus.gif sanatosi.



--------------------


O viata plina de dragoste incepe cu Dumnezeu...
  Daca iti place acest topic recomanda pe facebook :
Go to the top of the page
 
+Quote Post
anku
postare Mar 13 2009, 03:53 PM
Postare #13


Top Golden Member
**********

Grup: Top Golden Members
Postari: 10,724
Inscris la: 15-September 08
Din: sibiu ,acum Bavaria
Membru nr.: 37,683



imi spunea dr ca pt varice tb sa port ciorapi de compresie dar mi-a spus abia prin luan a 9 a !prea tarziu!cat despre vergeturi....habar nu am cum sa faci sa nu-ti apara!o prietena imi spunea totusi ca lucrand in mallorca vreo 6 luni s-a tot bronzat dar nu mult deodata! si ca cica acum nu se mai vad chiar asa!dar nu stiu ce sa spun ca am vb numai la tel nu am vazut-o!


--------------------


"Exista frunze care nu cad, oricat de puternic ar fi vantul; exista clipe, oameni si fapte care nu se uita, chiar daca uitarea este o lege a firii."
  Daca iti place acest topic recomanda pe facebook :
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Tania_25
postare Mar 14 2009, 01:57 PM
Postare #14


Golden Member
*********

Grup: Golden Members
Postari: 8,714
Inscris la: 31-October 08
Din: .......
Membru nr.: 45,899




QUOTE(anku @ Mar 13 2009, 02:53 PM) *
imi spunea dr ca pt varice tb sa port ciorapi de compresie dar mi-a spus abia prin luan a 9 a !prea tarziu!cat despre vergeturi....habar nu am cum sa faci sa nu-ti apara!o prietena imi spunea totusi ca lucrand in mallorca vreo 6 luni s-a tot bronzat dar nu mult deodata! si ca cica acum nu se mai vad chiar asa!dar nu stiu ce sa spun ca am vb numai la tel nu am vazut-o!



Ciorapi de compresie ?in farmacie aici gasesti?cum se numesc in germana?


--------------------


O viata plina de dragoste incepe cu Dumnezeu...
  Daca iti place acest topic recomanda pe facebook :
Go to the top of the page
 
+Quote Post
katy85
postare Mar 14 2009, 02:46 PM
Postare #15


Silver Member
******

Grup: Silver Members
Postari: 1,649
Inscris la: 7-October 08
Din: iasi
Membru nr.: 41,125



QUOTE(Yasminna @ Mar 13 2009, 01:11 PM) *
in timpul sarinii m-am ingrasat 28kg, dupa nastere am slabit brusc dar mi-au ramas niste vergeturi groznice pe burta.am folosit tot felul de creme,dar nu m-au ajutat.ce sa mai incerc? spalvase.gif crybaby.gif crybaby.gif







Salut!Eu nu prea am vergeturi decat cateva pe sani si coapse fix pe unde nu m-am dat cu crema, eu am folosit un lapte de corp cu ulei de palmier si a fost eficient e de la garnier si nu e scump era 125000 de lei vechi.


--------------------


  Daca iti place acest topic recomanda pe facebook :
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Tania_25
postare Mar 14 2009, 03:29 PM
Postare #16


Golden Member
*********

Grup: Golden Members
Postari: 8,714
Inscris la: 31-October 08
Din: .......
Membru nr.: 45,899



https://www.tvofertasmex.com.mx/vivecatalog...products_id=110 Adevarul e ca aceasta crema cost cam mult dar poate face banii, dar ce nu dai sa scapi de vergeturi... unsure.gif


--------------------


O viata plina de dragoste incepe cu Dumnezeu...
  Daca iti place acest topic recomanda pe facebook :
Go to the top of the page
 
+Quote Post
adela72
postare Mar 14 2009, 07:43 PM
Postare #17


Golden Member
*********

Grup: Golden Members
Postari: 5,253
Inscris la: 11-February 09
Din: CRAIOVA
Membru nr.: 71,271



si eu am vergeturi de la prima sarcina, acum la a doua am stiut si m-am dat cu crema pe tot corpul cu toate ca nu m-am mai ingrasat asa ca la prima sarcina(30 la prima si 20 la a doua)....norocul meu ca nu am pe burta deloc...am numai pe piciorul stang in la genunche,pe solduri si pe sani....cred ca mi s-au dublat si nu am stiut la prima sarcina ( acum 14 ani), nu mi-a zis nimeni sa ma dau cu creme ca o sa-mi crape pielea.... crybaby.gif ..daca slabim se vor cunoaste mai putin, mai ales daca facem gimnastica, asa grasute se cunosc pentru ca sunt vinetii, iar dupa ce slabim se fac albe...asta e partea nasoala a sarcinii...kg in plus....unele au noroc si nu se ingrasa, nu le crapa pielea...fiecare cu organismul si fiecare sarcina e diferita...(eu asa ma patit!!!))


--------------------





CAND SOARTA TI SE PARE GREA,
SI CAND O LACRIMA-TI USUCA VANTUL,
CAND CHEMI, FARA SA VINA CINEVA
SI-ASTEPTI...SI ITI RASPUNDE NUMAI GANDUL
ADU-TI AMINTE CA INTR-O ZI CU GER
IN IESLEA CEA SARACA SE NASTEA HRISTOS.
RIDICA-TI OCHII, CAUTA-L PE CER
SI IA SI TU PUTEREA DE LA EL.




http://www.utilecopii.ro/poze/vezi.asp/idc=5540
  Daca iti place acest topic recomanda pe facebook :
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Tania_25
postare Mar 15 2009, 06:42 PM
Postare #18


Golden Member
*********

Grup: Golden Members
Postari: 8,714
Inscris la: 31-October 08
Din: .......
Membru nr.: 45,899



QUOTE(adela72 @ Mar 14 2009, 06:43 PM) *
si eu am vergeturi de la prima sarcina, acum la a doua am stiut si m-am dat cu crema pe tot corpul cu toate ca nu m-am mai ingrasat asa ca la prima sarcina(30 la prima si 20 la a doua)....norocul meu ca nu am pe burta deloc...am numai pe piciorul stang in la genunche,pe solduri si pe sani....cred ca mi s-au dublat si nu am stiut la prima sarcina ( acum 14 ani), nu mi-a zis nimeni sa ma dau cu creme ca o sa-mi crape pielea.... crybaby.gif ..daca slabim se vor cunoaste mai putin, mai ales daca facem gimnastica, asa grasute se cunosc pentru ca sunt vinetii, iar dupa ce slabim se fac albe...asta e partea nasoala a sarcinii...kg in plus....unele au noroc si nu se ingrasa, nu le crapa pielea...fiecare cu organismul si fiecare sarcina e diferita...(eu asa ma patit!!!))



Ce BB jucaus.gif dragalas ai floare2.gif Sa fie sanatoasa ca e tare scumpa! tzuc.gif


--------------------


O viata plina de dragoste incepe cu Dumnezeu...
  Daca iti place acest topic recomanda pe facebook :
Go to the top of the page
 
+Quote Post
ioana simona
postare Mar 15 2009, 10:04 PM
Postare #19


Top Junior
**

Grup: Members Plus
Postari: 51
Inscris la: 6-November 08
Din: Ploiesti
Membru nr.: 47,019



Salut,
Eu m am ingrasat in timpul sarcinii cam 32 kg. Din fericire nu am absolut nici o vergetura, dar am avut grija ca in timpul sarcinii sa ma ung cu ulei de masline pe corp in fiecare seara. Nu era tocmai placut, dar se pare ca a fost foarte eficient.


--------------------
Ioana Dragulin
Puteti vota un baietzel nazdravan la http://www.utilecopii.ro/copilul-anului/pa...ia2.asp?id=1186
Multumim!
  Daca iti place acest topic recomanda pe facebook :
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Tania_25
postare Mar 15 2009, 10:36 PM
Postare #20


Golden Member
*********

Grup: Golden Members
Postari: 8,714
Inscris la: 31-October 08
Din: .......
Membru nr.: 45,899



QUOTE(ioana simona @ Mar 15 2009, 09:04 PM) *
Salut,
Eu m am ingrasat in timpul sarcinii cam 32 kg. Din fericire nu am absolut nici o vergetura, dar am avut grija ca in timpul sarcinii sa ma ung cu ulei de masline pe corp in fiecare seara. Nu era tocmai placut, dar se pare ca a fost foarte eficient.



Am auzit si eu ca este foarte bun uleiul de masline ca sa nu faci vergeturi in timpul sarcinii si m-am dat doar o singura data pe tot corpul.Pe viitor cand v-oi fi insarcinata am sa ma dau si eu cu ulei de masline. smile.gif


--------------------


O viata plina de dragoste incepe cu Dumnezeu...
  Daca iti place acest topic recomanda pe facebook :
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Reclama
postare
Postare #


Reclama









Reclama
  Daca iti place acest topic recomanda pe facebook :
Go to the top of the page
 
Quote Post

4 Pagini V  < 1 2 3 4 >
Reply to this topicStart new topic

 

RSS Versiune Lo-Fi Acum este ora: 29th March 2024 - 02:33 AM