Bine ati venit Vizitator ( Logare | Inregistrare )

20 Pagini V  « < 16 17 18 19 20 >  
Reply to this topicStart new topic
> Eu Am Ales Sa Cresc Printre Stele..., Priveste cerul mami, ma vezi??? Trebuie sa CREZI!
eli82
postare May 27 2009, 10:51 AM
Postare #171


Member
***

Grup: Members Plus
Postari: 324
Inscris la: 31-July 07
Din: Tg-Jiu
Membru nr.: 5,582



QUOTE(VALERIA OANA @ May 22 2009, 08:50 PM) *
Nu, nu sunt de acord cu tine. Maria a facut parte din mine si o voi pastra toata viata in sufletul meu. Face parte din mine, din viata mea, din amintirile mele, din sufletul meu si din trairile mele zilnice. Am lasat-o pe Maria sa plece, dar nu ma pot obisnui cu ideea. Sunt doua lucruri diferite. Nu pot concepe ca mi-a murit copilul. Si nu pot intelege de ce?


Draga mea, te stiu de pe forum dar nu stiam prin ce ai trecut. sad.gif Imi pare nespus de rau pentru Maria si pentru tine.Plang de cand am inceput sa citesc topicul asta.Am plans pentru fiecare mamica si pentru fiecare ingeras.Am fost socata sa aflu despre unele dintre voi ca ati suferit asemenea pierderi.Si apoi, am citit si tot ce ai scris tu.Si plang, si plang...Ma doare durerea ta.Nu ca pe tine.Dar ma doare.E atat de nedreapta viata.Nu stiu ce sa-ti spun sa te alin si nici nu cred ca te mai poate alina ceva acum.Cum sa alini durerea unei mame?Fetele sunt atat de dragute si au incercat sa te incurajeze cum au stiut ele mai bine. hug.gif Se vede ca toata lumea te iubeste mult aici.Am vrea sa te ajutam, draga mea.Nu stiu daca putem.Incercam cel putin sa-ti fim alaturi.Stiu ca nu te poti obisnui cu ideea ca ea nu mai e.Cine ar putea?Poate e prea curand.Nu poate, sigur e prea curand.Cel putin eu asa simt.Sufletul tau e mult prea ranit.Are inca nevoie sa-si planga durerea.Nu vreau sa intri in depresie din cauza mea.Vreau doar sa-ti spun ca eu cred ca nu putem sa ocolim durerea sau sa ne prefacem ca nu ne mai doare.Pentru ca poti disimula pentru altii dar tu, iubita, te vei simti si mai rau.Asa ca descarca-te.Iarta-ma daca te-am suparat cu ceva.Evident ca nu pot intelege prin ce treci dar sunt alaturi de tine si plang pentru ca nu ma pot abtine. Am sa ma gandesc la tine si am sa ma rog pentru tine si Maria.


--------------------
[url="http://www.weddingcountdown.com"]
  Daca iti place acest topic recomanda pe facebook :
Go to the top of the page
 
+Quote Post
mamimeaceanespus
postare May 27 2009, 02:42 PM
Postare #172


Member
***

Grup: Members Plus
Postari: 466
Inscris la: 10-April 08
Din: CLUJ-NAPOCA
Membru nr.: 20,207



QUOTE(dyana @ May 21 2009, 10:33 PM) *
ACUM, AICI si prin toate topicurile unde te vad ii simt pana si eu parfumul, manutele, surasul. Este fetita ta, o porti cu tine peste tot si nimeni si nimic nu va poate desparti sau risipi dragostea uneia fata de cealalta. Doar ca ...a ales ca lucrurile sa fie altfel .



A ales ea? Mi-e Raducu mi-a spus ca a trebuit sa plece.Ar mai fi stat.Dar acum e fericit.Cand a fost operat fratiorul lui geaman care a murit la nastere a transmis sa avem grija de el.Un Radu senin invaluit de o lumina galbena care a spus " Sa ai grija de Radu".
De maine seara am sa vin si eu cu povestea mea si cu tot ce m-a ajutat sa nu o iau razna.Unele ma stiti. floare2.gif
  Daca iti place acest topic recomanda pe facebook :
Go to the top of the page
 
+Quote Post
liliana2u
postare May 27 2009, 02:59 PM
Postare #173


mami de blonduta desteapta!
*********

Grup: Golden Members
Postari: 6,886
Inscris la: 10-July 07
Din: Bucuresti
Membru nr.: 5,054



QUOTE(mamimeaceanespus @ May 27 2009, 03:42 PM) *
A ales ea? Mi-e Raducu mi-a spus ca a trebuit sa plece.Ar mai fi stat.Dar acum e fericit.Cand a fost operat fratiorul lui geaman care a murit la nastere a transmis sa avem grija de el.Un Radu senin invaluit de o lumina galbena care a spus " Sa ai grija de Radu".
De maine seara am sa vin si eu cu povestea mea si cu tot ce m-a ajutat sa nu o iau razna.Unele ma stiti. floare2.gif


Of, draga mea draga! hug.gif Eu iti urez doar sa fii sanatoasa si sa ai grija de Matei! Sa-l cresti frumos, cu dragoste, asa cum l-ai crescut si pe Raducu! Tu esti marturia vie ca Dumnezeu exista si da sanse de a fi implinit.. de fiecare depinde cat de mult vrea sa isi asume ajutorul dat de El si iubirea de aproape... va imbratisez cu drag si un pupic dragalasului tau puiut!


--------------------
"Iubirea este cea mai frumoasa muzica din partitura vietii. Fara ea, ai fi un etern afon in corul imens al omenirii" (Roque Schneider)
Un copil exprima parerea lui Dumnezeu ca lumea ar trebui sa continue. (Carl Sandburg)
Tratati-va unii pe altii cu cel mai mare respect, deoarece atunci cand va uitati in ochii altuia, priviti in ochii lui Dumnezeu!

Fericirea din viata ta depinde de calitatea gandurilor tale.

  Daca iti place acest topic recomanda pe facebook :
Go to the top of the page
 
+Quote Post
VALERIA OANA
postare May 27 2009, 08:37 PM
Postare #174


Golden Member
*********

Grup: Golden Members
Postari: 9,834
Inscris la: 17-January 07
Din: Bucuresti
Membru nr.: 1,563




QUOTE(eli82 @ May 27 2009, 11:51 AM) *
Draga mea, te stiu de pe forum dar nu stiam prin ce ai trecut. sad.gif Imi pare nespus de rau pentru Maria si pentru tine.Plang de cand am inceput sa citesc topicul asta.Am plans pentru fiecare mamica si pentru fiecare ingeras.Am fost socata sa aflu despre unele dintre voi ca ati suferit asemenea pierderi.Si apoi, am citit si tot ce ai scris tu.Si plang, si plang...Ma doare durerea ta.Nu ca pe tine.Dar ma doare.E atat de nedreapta viata.Nu stiu ce sa-ti spun sa te alin si nici nu cred ca te mai poate alina ceva acum.Cum sa alini durerea unei mame?Fetele sunt atat de dragute si au incercat sa te incurajeze cum au stiut ele mai bine. hug.gif Se vede ca toata lumea te iubeste mult aici.Am vrea sa te ajutam, draga mea.Nu stiu daca putem.Incercam cel putin sa-ti fim alaturi.Stiu ca nu te poti obisnui cu ideea ca ea nu mai e.Cine ar putea?Poate e prea curand.Nu poate, sigur e prea curand.Cel putin eu asa simt.Sufletul tau e mult prea ranit.Are inca nevoie sa-si planga durerea.Nu vreau sa intri in depresie din cauza mea.Vreau doar sa-ti spun ca eu cred ca nu putem sa ocolim durerea sau sa ne prefacem ca nu ne mai doare.Pentru ca poti disimula pentru altii dar tu, iubita, te vei simti si mai rau.Asa ca descarca-te.Iarta-ma daca te-am suparat cu ceva.Evident ca nu pot intelege prin ce treci dar sunt alaturi de tine si plang pentru ca nu ma pot abtine. Am sa ma gandesc la tine si am sa ma rog pentru tine si Maria.



Iti multumesc pentru tot
Ce poate fi mai dureros decat sa vorbesti despre pruncul care a crescut langa sufletul tau si care te-a parasit ianinte de a-ti zambi vreodata?
Cineva spunea ca "o sotie care isi ingroapa sotul se numeste vaduva, un copil care isi ingroapa parintii se numeste orfan, dar o mama care isi ingroapa pruncul, cum se numeste?"


--------------------
  Daca iti place acest topic recomanda pe facebook :
Go to the top of the page
 
+Quote Post
VALERIA OANA
postare May 27 2009, 08:37 PM
Postare #175


Golden Member
*********

Grup: Golden Members
Postari: 9,834
Inscris la: 17-January 07
Din: Bucuresti
Membru nr.: 1,563



QUOTE(mamimeaceanespus @ May 27 2009, 03:42 PM) *
A ales ea? Mi-e Raducu mi-a spus ca a trebuit sa plece.Ar mai fi stat.Dar acum e fericit.Cand a fost operat fratiorul lui geaman care a murit la nastere a transmis sa avem grija de el.Un Radu senin invaluit de o lumina galbena care a spus " Sa ai grija de Radu".
De maine seara am sa vin si eu cu povestea mea si cu tot ce m-a ajutat sa nu o iau razna.Unele ma stiti. floare2.gif



Copiii nostri se intalnesc Dincolo, noi aici...... oFloare1.gif


--------------------
  Daca iti place acest topic recomanda pe facebook :
Go to the top of the page
 
+Quote Post
mia22_ro
postare May 28 2009, 08:23 AM
Postare #176


MAMI DE NATALIA-REBEKA
*********

Grup: Golden Members
Postari: 5,662
Inscris la: 10-January 09
Din: ROMANIA
Membru nr.: 63,850





--------------------

  Daca iti place acest topic recomanda pe facebook :
Go to the top of the page
 
+Quote Post
mamimeaceanespus
postare May 30 2009, 10:21 PM
Postare #177


Member
***

Grup: Members Plus
Postari: 466
Inscris la: 10-April 08
Din: CLUJ-NAPOCA
Membru nr.: 20,207



QUOTE(danna68 @ Feb 16 2009, 03:37 AM) *


si putin mai mare... aici avea 4 ani ... si au fost chiar ultimele poze pe care i le-am facut crybaby.gif crybaby.gif pe vremea aia cam greu cu pozele


Seamana unul cu celalalt trandafir.gif .
  Daca iti place acest topic recomanda pe facebook :
Go to the top of the page
 
+Quote Post
mamimeaceanespus
postare May 30 2009, 10:32 PM
Postare #178


Member
***

Grup: Members Plus
Postari: 466
Inscris la: 10-April 08
Din: CLUJ-NAPOCA
Membru nr.: 20,207



QUOTE(VALERIA OANA @ May 27 2009, 09:37 PM) *
Iti multumesc pentru tot
Ce poate fi mai dureros decat sa vorbesti despre pruncul care a crescut langa sufletul tau si care te-a parasit ianinte de a-ti zambi vreodata?
Cineva spunea ca "o sotie care isi ingroapa sotul se numeste vaduva, un copil care isi ingroapa parintii se numeste orfan, dar o mama care isi ingroapa pruncul, cum se numeste?"


Se numeste tot mama.Ei sunt tot copiii nostri.In 4 iunie se implinesc 2 ani de cand a ... plecat Radu.In 26 noiembrie 1998 a murit fratiorul geaman a lui Raducu , in 26.11.2008 a venit Matei.Radu a plecat la ora 3 pm Matei a venit la ora 3pm.
Am aflat ca puii nostri pot pleca din mai multe motive .Acum e f tarziu dar maine caut tot ce am aflat si poate cu asta va mangai un pic sufletul.Eu le recitesc tot timpul si imi spun ca va trece repede timpul pana cand voi pleca si eu.Deci sa am grija ce fac in zilele ce au mai ramas, sa il cresc cu iubire pentru DD pe Matei ca sa pot pleca impacata. floare2.gif
  Daca iti place acest topic recomanda pe facebook :
Go to the top of the page
 
+Quote Post
giulia_0319
postare May 30 2009, 10:34 PM
Postare #179


Caught between the devil and the deep blue sea...
*********

Grup: Golden Members
Postari: 6,570
Inscris la: 2-December 06
Din: Verviers (BE)
Membru nr.: 985



QUOTE(mamimeaceanespus @ May 30 2009, 11:32 PM) *
Se numeste tot mama.Ei sunt tot copiii nostri.In 4 iunie se implinesc 2 ani de cand a ... plecat Radu.In 26 noiembrie 1998 a murit fratiorul geaman a lui Raducu , in 26.11.2008 a venit Matei.Radu a plecat la ora 3 pm Matei a venit la ora 3pm.
Am aflat ca puii nostri pot pleca din mai multe motive .Acum e f tarziu dar maine caut tot ce am aflat si poate cu asta va mangai un pic sufletul.Eu le recitesc tot timpul si imi spun ca va trece repede timpul pana cand voi pleca si eu.Deci sa am grija ce fac in zilele ce au mai ramas, sa il cresc cu iubire pentru DD pe Matei ca sa pot pleca impacata. floare2.gif

offf, draga mea, cat mi-as dori sa te pot imbratisa oFloare1.gif


--------------------


  Daca iti place acest topic recomanda pe facebook :
Go to the top of the page
 
+Quote Post
VALERIA OANA
postare May 31 2009, 04:03 PM
Postare #180


Golden Member
*********

Grup: Golden Members
Postari: 9,834
Inscris la: 17-January 07
Din: Bucuresti
Membru nr.: 1,563



QUOTE(mamimeaceanespus @ May 30 2009, 11:32 PM) *
Se numeste tot mama.Ei sunt tot copiii nostri.In 4 iunie se implinesc 2 ani de cand a ... plecat Radu.In 26 noiembrie 1998 a murit fratiorul geaman a lui Raducu , in 26.11.2008 a venit Matei.Radu a plecat la ora 3 pm Matei a venit la ora 3pm.
Am aflat ca puii nostri pot pleca din mai multe motive .Acum e f tarziu dar maine caut tot ce am aflat si poate cu asta va mangai un pic sufletul.Eu le recitesc tot timpul si imi spun ca va trece repede timpul pana cand voi pleca si eu.Deci sa am grija ce fac in zilele ce au mai ramas, sa il cresc cu iubire pentru DD pe Matei ca sa pot pleca impacata. floare2.gif



Te rog din suflet sa iti faci timp, poate asa vom afla si noi de ce au plecat copilasii nostri


--------------------
  Daca iti place acest topic recomanda pe facebook :
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Reclama
postare
Postare #


Reclama









Reclama
  Daca iti place acest topic recomanda pe facebook :
Go to the top of the page
 
Quote Post

20 Pagini V  « < 16 17 18 19 20 >
Reply to this topicStart new topic

 

RSS Versiune Lo-Fi Acum este ora: 8th May 2024 - 08:49 PM