Bine ati venit Vizitator ( Logare | Inregistrare )

111 Pagini V  < 1 2 3 4 > »   
Reply to this topicStart new topic
> Gravidutze Si Mamici Din Londra
proud2Bmum
postare Dec 12 2008, 01:32 PM
Postare #11


Top Member
****

Grup: Top Members
Postari: 707
Inscris la: 4-November 08
Din: London,UK
Membru nr.: 46,526



smile.gif Eu sunt la Newham general Hospital. Deocamdata sunt multumita de dr de aici. Nu am intampinat probleme. Am o midwife super draguta. O stresez pe biata femeie cu tot felul de intrebari si ea, cu rabdare imi raspunde mereu..smile.gif
Ma gandeam la nasterea in apa. Dar cu cat trece timpul ma bate gandul s afac cezariana. Mi-e frica de durere smile.gif) Stiu, nu radeti...dar chiar mi-e frica.
  Daca iti place acest topic recomanda pe facebook :
Go to the top of the page
 
+Quote Post
proud2Bmum
postare Dec 12 2008, 01:33 PM
Postare #12


Top Member
****

Grup: Top Members
Postari: 707
Inscris la: 4-November 08
Din: London,UK
Membru nr.: 46,526



QUOTE(Costel Verdetu @ Dec 12 2008, 07:17 AM) *
SARBATORI FERICITE TUTUROR MAMELOR SI VIITOARELOR MAMICI INDIFERENT IN CE COLT DE LUME VA AFLATI


Sarbatori fericite iti urez si tie!
  Daca iti place acest topic recomanda pe facebook :
Go to the top of the page
 
+Quote Post
mihalusa
postare Dec 12 2008, 02:26 PM
Postare #13


Top Member
****

Grup: Top Members
Postari: 646
Inscris la: 15-July 08
Din: londra
Membru nr.: 30,592



QUOTE(proud2Bmum @ Dec 12 2008, 02:32 PM) *
smile.gif Eu sunt la Newham general Hospital. Deocamdata sunt multumita de dr de aici. Nu am intampinat probleme. Am o midwife super draguta. O stresez pe biata femeie cu tot felul de intrebari si ea, cu rabdare imi raspunde mereu..smile.gif
Ma gandeam la nasterea in apa. Dar cu cat trece timpul ma bate gandul s afac cezariana. Mi-e frica de durere smile.gif) Stiu, nu radeti...dar chiar mi-e frica.

Nu rade nimeni...doar cele care nu au trecut prin asa ceva au curajul sa rada. Si mine mi-a fost frica....dar eu am incercat sa nu ma gandesc prea mult...sa iau totu lasa cum vine...la momentul respectiv vei vedea ce va fi. In plus existe epidural si este foarte eficient. In ceea ce priveste operatia de cezariana e cam greu aici.....ei nu fac asa ceva decat daca e necesar.
Baietzelul meu a fost destul de mare la nastere...4.450kg si totusi nu mi-au facut cezariana, am nascut normal cu forcepsul. Dupa ce m-am chinuit cateva ore au hotarat sa intervina cu forcepsul...in cazut in care nu se putea cu forcepsul ma operau de cezariana. Eu am avut epidural si sincer nu am avut nici o problema. Pana sa imi faca injectzia de epidural insa am avut o ora mai dificila....dar am uitat tot......gandestete la micultzul tau si nu vei putea simtzi nici o durere.
Nasterea sub apa e o solutie daca suporti bine durerea si nasti fara epidural, oricum poti incerca....te potzi razgandi in orice moment si cere epidural.
Inca ceva, eu am stat acasa pana la dilatatzie 4....si aveam contractzii la 2-3 min....e foarte important sa fii relaxata, in acele momente ma gandema doar la clipa in care o sa-l tzin in bratze, si m-a ajutat foarte mult


--------------------


  Daca iti place acest topic recomanda pe facebook :
Go to the top of the page
 
+Quote Post
mihalusa
postare Dec 12 2008, 02:29 PM
Postare #14


Top Member
****

Grup: Top Members
Postari: 646
Inscris la: 15-July 08
Din: londra
Membru nr.: 30,592




QUOTE(Costel Verdetu @ Dec 12 2008, 10:17 AM) *
SARBATORI FERICITE TUTUROR MAMELOR SI VIITOARELOR MAMICI INDIFERENT IN CE COLT DE LUME VA AFLATI


Sarbatori fericite si pentru tine!!!!


--------------------


  Daca iti place acest topic recomanda pe facebook :
Go to the top of the page
 
+Quote Post
tina71
postare Dec 12 2008, 02:29 PM
Postare #15


Member
***

Grup: Members Plus
Postari: 245
Inscris la: 30-June 08
Din: ireland
Membru nr.: 28,401



buna fetelor,ce ma bucur ca am gasit si mamici un pic mai aproape de mine. Proud2Bmum eu sunt din Glengad, este o localitate micuta cam la 50min de LondonDerry( oras care se afla in Irlanda de N) sau la 1 ora de Letterkenny, depinde unde in Irlanda ai sa vii tu. eu sunt programata la cezariana pe 29dec, daca o sa ajung pana atunci, pr ca imi este din ce in ce mai greu. am luat deja aproape 40 kg in greutat, de la 50kg la aproape 90(nici nu vreau sa ma mai urc pe cantar) si sa stiti ca nu mananc f mult, mai ales acum nici nu mai am loc de mancare. uneori imi simt bebele parca s-ar misca si prin stomac. dar si eu am aceeasi problema cu umflatul mainilor si picioarelor, sunt enorme mi-am cumparat un fel de papucei lejeri ca sa ma mai pot incalta.
multi pupuici la mamici si la jucaus.gif si sarcina usoara in continuare celor care mai au de astaptat ca mine gravida.gif


--------------------




  Daca iti place acest topic recomanda pe facebook :
Go to the top of the page
 
+Quote Post
proud2Bmum
postare Dec 12 2008, 05:15 PM
Postare #16


Top Member
****

Grup: Top Members
Postari: 707
Inscris la: 4-November 08
Din: London,UK
Membru nr.: 46,526



QUOTE(tina71 @ Dec 12 2008, 12:29 PM) *
buna fetelor,ce ma bucur ca am gasit si mamici un pic mai aproape de mine. Proud2Bmum eu sunt din Glengad, este o localitate micuta cam la 50min de LondonDerry( oras care se afla in Irlanda de N) sau la 1 ora de Letterkenny, depinde unde in Irlanda ai sa vii tu. eu sunt programata la cezariana pe 29dec, daca o sa ajung pana atunci, pr ca imi este din ce in ce mai greu. am luat deja aproape 40 kg in greutat, de la 50kg la aproape 90(nici nu vreau sa ma mai urc pe cantar) si sa stiti ca nu mananc f mult, mai ales acum nici nu mai am loc de mancare. uneori imi simt bebele parca s-ar misca si prin stomac. dar si eu am aceeasi problema cu umflatul mainilor si picioarelor, sunt enorme mi-am cumparat un fel de papucei lejeri ca sa ma mai pot incalta.
multi pupuici la mamici si la jucaus.gif si sarcina usoara in continuare celor care mai au de astaptat ca mine gravida.gif



Eu o sa ajung in Belfast, apoi merg in Irlanda, prin mai multe orasele smile.gif.

Sper sa ai un final de sarcina cat mai usor posibil.
Fingers crossed!!
  Daca iti place acest topic recomanda pe facebook :
Go to the top of the page
 
+Quote Post
tina71
postare Dec 13 2008, 09:38 PM
Postare #17


Member
***

Grup: Members Plus
Postari: 245
Inscris la: 30-June 08
Din: ireland
Membru nr.: 28,401



daca ajungi in Belfast si apoi in Irlanda e f probabil sa treci in apropiere de unde locuiesc; daca o sa ai timp si eu nu o sa fiu cu bebele pana atunci poate bem o cafea impreuna. multam de urari, la fel si tie in continuare trandafir.gif


--------------------




  Daca iti place acest topic recomanda pe facebook :
Go to the top of the page
 
+Quote Post
proud2Bmum
postare Dec 23 2008, 05:47 PM
Postare #18


Top Member
****

Grup: Top Members
Postari: 707
Inscris la: 4-November 08
Din: London,UK
Membru nr.: 46,526



Ce faceti fetelor?

sunteti in febra bucataritului pentru Craciun?? Sau deja sunteti prin concedii??

Sa aveti un Craciun minunat!
  Daca iti place acest topic recomanda pe facebook :
Go to the top of the page
 
+Quote Post
proud2Bmum
postare Dec 23 2008, 05:49 PM
Postare #19


Top Member
****

Grup: Top Members
Postari: 707
Inscris la: 4-November 08
Din: London,UK
Membru nr.: 46,526



QUOTE(tina71 @ Dec 13 2008, 07:38 PM) *
daca ajungi in Belfast si apoi in Irlanda e f probabil sa treci in apropiere de unde locuiesc; daca o sa ai timp si eu nu o sa fiu cu bebele pana atunci poate bem o cafea impreuna. multam de urari, la fel si tie in continuare trandafir.gif



inainte de plecare te anunt smile.gif

  Daca iti place acest topic recomanda pe facebook :
Go to the top of the page
 
+Quote Post
tina71
postare Dec 24 2008, 06:28 PM
Postare #20


Member
***

Grup: Members Plus
Postari: 245
Inscris la: 30-June 08
Din: ireland
Membru nr.: 28,401



fetelor eu am ajuns cu bebele acasa . se pare ca nu a mai vrut sa astepte pana pe 29 cand eram program pt cezariana.probabil a vrut si el sa fie cu noi cand facem bradul. acum incerc sa ma refac dupa operatie si constat ca e mai greu decat prima data. va doresc Craciun Fericit maine si sarcina usoara in continuare jucaus.gif oFloare1.gif


--------------------




  Daca iti place acest topic recomanda pe facebook :
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Reclama
postare
Postare #


Reclama









Reclama
  Daca iti place acest topic recomanda pe facebook :
Go to the top of the page
 
Quote Post

111 Pagini V  < 1 2 3 4 > » 
Reply to this topicStart new topic

 

RSS Versiune Lo-Fi Acum este ora: 19th April 2024 - 09:30 PM