Bine ati venit Vizitator ( Logare | Inregistrare )

6 Pagini V  « < 3 4 5 6 >  
Reply to this topicStart new topic
> Cum Ne-am Cunoscut..., DAR VOI?
adrianaO
postare Feb 6 2009, 11:24 PM
Postare #41


Iulia tzushka!
*******

Grup: Top Silver Members
Postari: 2,932
Inscris la: 15-May 08
Din: Bucuresti
Membru nr.: 23,463



buna seara fetelor! v-am citit povestile...superbe! am remarcat ca aproximativ la toate s-a nascut dragostea din ura....interesant aspect!
povestea mea suna asa: eram plictisita de relatia mea cu iubitul meu din timisoara(eu eram in bucuresti) si am cunoscut un baiat interesant (scorpion fi-ar sa fie!) prin niste amici comuni. am inceput sa ies cu el, imi placea dar nu voriam o relatie..ci numai sa ies in oras smile.gif intr-o seara am iesit cu el intr-o pizzerie si acolo am dat peste niste prieteni de-ai lui, fosti colegi demunca.printre ei se afla si actualul meu sot. din partea lui a fost dragoste la prima vedere. pentru mine, el era un tip care venise cu iubita sa mince o pizza. si din vorba in vora..in seara aia i-am dat id-ul meu de mes (m-a pu sa il spun in engleza pe litere daca va vine sa credeti ca m-am laudat ca stiu foarte bine engleza...eram beti toti deja dar l-am spus excelent). a urmat o perioada de chat si flirt...din partea lui catre mine.....ma rog...imi placea si nu prea. aveam o amica, ma tot batea la cap ca nu e bun de nimic bajatul asta ca sa-l las in pace. m-am si certat cu el de cateva ori din cauza ei..ma facea sa-mi bat joc de dragostea lui pentru mine. intr-o zi am zis gata: m-a certat cu fata asta care imi sucea mintile si....mai apoi m-am mutat la el si parintii lui acasa. am sta cateva luni si apoi si-a luat un apartament el in care ne-am mutat impreuna (si acum este tot al lui wink.gif). ne0am certat de cateva ori din cauza inceputului meu de infidelitate desi nu facusem practic nimic. asta se intampla in 2005. anul trecut am aflat inprimavara ca vom avea un bebe, pe care eu initial nu am vrut sa-l tin dar cand i-am vazut la ecograf inimioara...ma- facut PAF!. apoi in iunie am facut cununia civila si apoi inoctombrie am nascut puiul nostru cel iubit. intre momentul cand la-m cunoscut si pana acum, a reusit sa ma faca efectiv DEPENDENTA de persoana lui, de parfumul, lui , de fiinta lui. il iubesc pana la moaret si inapoi si sufar si acum cand imi aduc aminte ca mi-am batut joc de el in mod gratuit!!!!

va multumesc ca m-ati citit trandafir.gif


--------------------
  Daca iti place acest topic recomanda pe facebook :
Go to the top of the page
 
+Quote Post
USA
postare Feb 6 2009, 11:38 PM
Postare #42


Top Golden Member
**********

Grup: Top Golden Members
Postari: 17,963
Inscris la: 5-May 08
Din: U.S.A.-Boston MA
Membru nr.: 22,516



QUOTE(adrianaO @ Feb 7 2009, 12:24 AM) *
va multumesc ca m-ati citit trandafir.gif

rolleyes.gif rolleyes.gif cu placere..o poveste altfel....frumos! partners.gif


--------------------
TOT CE E MAI FRUMOS PE LUME E ZAMBETUL DE COPIL!!!

Laugh as much as you breathe and love as long as you live.
  Daca iti place acest topic recomanda pe facebook :
Go to the top of the page
 
+Quote Post
EMY2000
postare Feb 7 2009, 12:04 AM
Postare #43


TONY & ALEX
*********

Grup: Golden Members
Postari: 7,831
Inscris la: 27-October 07
Din: BUCURESTI
Membru nr.: 8,671



QUOTE(adrianaO @ Feb 7 2009, 01:24 AM) *
buna seara fetelor! v-am citit povestile...superbe! am remarcat ca aproximativ la toate s-a nascut dragostea din ura....interesant aspect!
povestea mea suna asa: eram plictisita de relatia mea cu iubitul meu din timisoara(eu eram in bucuresti) si am cunoscut un baiat interesant (scorpion fi-ar sa fie!) prin niste amici comuni. am inceput sa ies cu el, imi placea dar nu voriam o relatie..ci numai sa ies in oras smile.gif intr-o seara am iesit cu el intr-o pizzerie si acolo am dat peste niste prieteni de-ai lui, fosti colegi demunca.printre ei se afla si actualul meu sot. din partea lui a fost dragoste la prima vedere. pentru mine, el era un tip care venise cu iubita sa mince o pizza. si din vorba in vora..in seara aia i-am dat id-ul meu de mes (m-a pu sa il spun in engleza pe litere daca va vine sa credeti ca m-am laudat ca stiu foarte bine engleza...eram beti toti deja dar l-am spus excelent). a urmat o perioada de chat si flirt...din partea lui catre mine.....ma rog...imi placea si nu prea. aveam o amica, ma tot batea la cap ca nu e bun de nimic bajatul asta ca sa-l las in pace. m-am si certat cu el de cateva ori din cauza ei..ma facea sa-mi bat joc de dragostea lui pentru mine. intr-o zi am zis gata: m-a certat cu fata asta care imi sucea mintile si....mai apoi m-am mutat la el si parintii lui acasa. am sta cateva luni si apoi si-a luat un apartament el in care ne-am mutat impreuna (si acum este tot al lui wink.gif). ne0am certat de cateva ori din cauza inceputului meu de infidelitate desi nu facusem practic nimic. asta se intampla in 2005. anul trecut am aflat inprimavara ca vom avea un bebe, pe care eu initial nu am vrut sa-l tin dar cand i-am vazut la ecograf inimioara...ma- facut PAF!. apoi in iunie am facut cununia civila si apoi inoctombrie am nascut puiul nostru cel iubit. intre momentul cand la-m cunoscut si pana acum, a reusit sa ma faca efectiv DEPENDENTA de persoana lui, de parfumul, lui , de fiinta lui. il iubesc pana la moaret si inapoi si sufar si acum cand imi aduc aminte ca mi-am batut joc de el in mod gratuit!!!!

va multumesc ca m-ati citit trandafir.gif


intradevar o poveste tare interesanta.sa va traiasca comoara.


--------------------


“Nimeni nu poate sti cu adevarat ce este viata sau ce este lumea sau ce este orice altceva, pana cand nu are un copil pe care sa-l iubeasca. Atunci intreg universul se transforma si nimic nu va mai fi asa cum parea inainte.” Lafcadio Hearn
Nimeni nu poate sa ne faca sa ne simtim inferiori fara voia noastra
  Daca iti place acest topic recomanda pe facebook :
Go to the top of the page
 
+Quote Post
adrianaO
postare Feb 7 2009, 06:37 PM
Postare #44


Iulia tzushka!
*******

Grup: Top Silver Members
Postari: 2,932
Inscris la: 15-May 08
Din: Bucuresti
Membru nr.: 23,463




QUOTE(USA @ Feb 6 2009, 11:38 PM) *
rolleyes.gif rolleyes.gif cu placere..o poveste altfel....frumos! partners.gif



QUOTE(EMY2000 @ Feb 7 2009, 12:04 AM) *
intradevar o poveste tare interesanta.sa va traiasca comoara.

multumim mult! astept povesti noi!!!


--------------------
  Daca iti place acest topic recomanda pe facebook :
Go to the top of the page
 
+Quote Post
ruby
postare Feb 7 2009, 07:42 PM
Postare #45


Golden Member
*********

Grup: Golden Members
Postari: 6,152
Inscris la: 20-January 09
Din: somewhere ...
Membru nr.: 65,917



QUOTE(adrianaO @ Feb 7 2009, 07:37 PM) *
multumim mult! astept povesti noi!!!


Sa va spun si eu povestea noastra!

29aprilie 2005
Abia ma intorsesem din olanada ,special sa fac pastele acasa.In seara respectiva aveam in plan sa merg intr-un club cu prietenii .ii asteptam sa vina sa ma ia de acasa dar m-au sunat ca mai intirzie asa ca am hotarit sa ies in oras sa maninc ceva si sa ne vedem la acel resturant.
Frecventam acel restaurant si toata lumea ma cunostea acolo.Asezindu-ma la o masa ,am observat un tip mai ciudat ce numai roman nu parea sa fie dar nu i-am accordat prea multa atentie.La un moment dat ospatarul imi spune ca tipul de la masa din colt era olandez,el stiind ca vorbesc olandeza.Ei si ,mi-am zis eu,neinteresant.Apoi s-a dus la masa lui si i-a spus ca tipa de vizazi ,adik eu vorbeste olandeza.Binenteles ca nu a crezut asa ca s-a autoinvitat la masa mea sa se convinga.asa am facut cunostinta apoi l-am luat cu noi in club,prietenii mei ratindu-se f ,incintati in a exersa limba engleza cu el ,limba pe care o vb deasemeni.

In sera aceia bause cam peste masura si l-am dus noi la hotel ,el in taxi intrebindu-ma ,,DO U LIKE TO MARRY ME_,,.
stia el ca aveam sa fiu peste un an si 3 luni sotia lui,dar eu nici pe departe nu ma gindeam.destinul....

cucerirea a durat un pic dar asta va povestesc alt data.
  Daca iti place acest topic recomanda pe facebook :
Go to the top of the page
 
+Quote Post
adrianaO
postare Feb 7 2009, 07:57 PM
Postare #46


Iulia tzushka!
*******

Grup: Top Silver Members
Postari: 2,932
Inscris la: 15-May 08
Din: Bucuresti
Membru nr.: 23,463



QUOTE(ruby @ Feb 7 2009, 07:42 PM) *
Sa va spun si eu povestea noastra!

29aprilie 2005
Abia ma intorsesem din olanada ,special sa fac pastele acasa.In seara respectiva aveam in plan sa merg intr-un club cu prietenii .ii asteptam sa vina sa ma ia de acasa dar m-au sunat ca mai intirzie asa ca am hotarit sa ies in oras sa maninc ceva si sa ne vedem la acel resturant.
Frecventam acel restaurant si toata lumea ma cunostea acolo.Asezindu-ma la o masa ,am observat un tip mai ciudat ce numai roman nu parea sa fie dar nu i-am accordat prea multa atentie.La un moment dat ospatarul imi spune ca tipul de la masa din colt era olandez,el stiind ca vorbesc olandeza.Ei si ,mi-am zis eu,neinteresant.Apoi s-a dus la masa lui si i-a spus ca tipa de vizazi ,adik eu vorbeste olandeza.Binenteles ca nu a crezut asa ca s-a autoinvitat la masa mea sa se convinga.asa am facut cunostinta apoi l-am luat cu noi in club,prietenii mei ratindu-se f ,incintati in a exersa limba engleza cu el ,limba pe care o vb deasemeni.

In sera aceia bause cam peste masura si l-am dus noi la hotel ,el in taxi intrebindu-ma ,,DO U LIKE TO MARRY ME_,,.
stia el ca aveam sa fiu peste un an si 3 luni sotia lui,dar eu nici pe departe nu ma gindeam.destinul....

cucerirea a durat un pic dar asta va povestesc alt data.

foarte tare! super la obiect...omul stia clar ce vrea smile.gif


--------------------
  Daca iti place acest topic recomanda pe facebook :
Go to the top of the page
 
+Quote Post
dyanp
postare Feb 7 2009, 08:38 PM
Postare #47


Golden Member
*********

Grup: Golden Members
Postari: 4,173
Inscris la: 24-December 08
Din: ontario
Membru nr.: 59,818



Am locuit in aceeasi scara de bloc de mici copii, si dupa vreo 20 de ani in care nici nu ne-am prea salutat, intr-o zi......ne-am privit atlfel. Au trecut 9 ani si avem si 2 baieti. Asa pe scurt.
  Daca iti place acest topic recomanda pe facebook :
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Danutza_rge
postare Feb 8 2009, 01:48 PM
Postare #48



*********

Grup: Golden Members
Postari: 4,683
Inscris la: 23-September 07
Din:
Membru nr.: 6,978



ce ma bucur ca am deschis acst topic si am putut sa ma delectez cu frumoase povesti de dragoste , mi-au placut toate si inca mai astept rolleyes.gif rolleyes.gif rolleyes.gif rolleyes.gif rolleyes.gif


--------------------
  Daca iti place acest topic recomanda pe facebook :
Go to the top of the page
 
+Quote Post
alexandra81
postare Feb 8 2009, 06:14 PM
Postare #49


Stefan Constantin - iubitul meu mic
**********

Grup: Top Golden Members
Postari: 29,277
Inscris la: 8-January 08
Din: Craiova
Membru nr.: 12,186



Povestea noastra este putin diferita si a inceput in 2002...Eu eram studenta la Sibiu si el lucra deja in Craiova....Intr-un sfarsit de saptamana, fiind plictisita si departe de casa, neavand cu cine sta...am hotarat sa ma duc la un internet cafe unde lucra si un vecin de-al meu de la tara....M-am gandit ca macar as mai avea ceva companie....Si cum pe vremea aia era MIRC-ul am intrat si eu pe Valcea si am dat de Steflanel ...Din vorba in vorba am aflat unde sta si chiar m-am gandit cat de aproape stateam si totusi nu ne-am vazut niciodata...
Dupa ce ne-am plictisit de vorbit eu am plecat acasa...Am facut o pauza de cateva luni si in ziua in care am reluat mersul la internet cafe-uri...am dat din nou de el pe mirc...Atunci i-am dat si nr de mobil si uite asa am vorbit la telefon aproape un an de zile fara sa ne vedem...Am venit de cateva ori pe acasa in anul ala, dar mama nu m-a lasat deloc sa ma intalnesc cu el din diferite motive...Insa dupa aproape un an...mai exact pe 22 iunie 2003...am si reusit sa ne vedem pt prima data...Trebuie mentionat ca sotul meu terminase facultatea si era deja angajat, dar pe acasa pe la parinti venea foarte rar...Din momentul in care m-a cunoscut...in fiecare sfarsit de saptamana era acasa...fara ca ai lui sa stie de ce venea el asa de des rolleyes.gif pana am dat eu telefon sa intreb de el...
Si uite asa la un an dupa ce ne-am cunoscut si la o luna dupa ce am terminat eu facultatea am facut si nunta...M-am mutat cu el in Craiova...La 5 luni dupa ne-am luat si apartament si in mai 2007 l-am nascut eu pe Stefi...

Si povestea continua...

Aceasta postare a fost editata de alexandra81: Feb 8 2009, 06:23 PM


--------------------




  Daca iti place acest topic recomanda pe facebook :
Go to the top of the page
 
+Quote Post
nana196721
postare Mar 7 2009, 01:43 PM
Postare #50


Top Silver Member
*******

Grup: Top Silver Members
Postari: 2,071
Inscris la: 30-September 07
Din: Bucuresti
Membru nr.: 7,390





--------------------
  Daca iti place acest topic recomanda pe facebook :
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Reclama
postare
Postare #


Reclama









Reclama
  Daca iti place acest topic recomanda pe facebook :
Go to the top of the page
 
Quote Post

6 Pagini V  « < 3 4 5 6 >
Reply to this topicStart new topic

 

RSS Versiune Lo-Fi Acum este ora: 24th April 2024 - 06:48 PM