Bine ati venit Vizitator ( Logare | Inregistrare )

2 Pagini V  < 1 2  
Reply to this topicStart new topic
> Varicela La Bebe De 10 Luni, (varsat de vant)
Deliaioana
postare Aug 18 2009, 11:27 PM
Postare #11


Junior
*

Grup: Members
Postari: 3
Inscris la: 18-August 09
Membru nr.: 105,062



si eu am aceeasi problema cu fiica mea ioana care are 1 an si 11 luni. mai intai a facut o iritatie pe piele ce semana cu evolotia pojarelului (rubeola), desi ea este vaccinata la 1 an si 3 luni ROR... doctorita pediatra a vazut-o atunci in faza de inceput si a banuit initial ca e vorba de o alergie alimentara. asa ca i-am scos toate proteinele din alimentatie si laptele, adika 2 sapt a ramas numai pe alimentatie bazata pe fructe si legume, claritine 1 lingurita pe zi si tinctura mentolata si ceai de musetel si galbenele pe bubite, tinuta in casa si baica pe bucatele cu apa la temp corpului si cu sapun lichid cu ph neutru mai mult mangaiata decat spalata si tamponata cu prosopul. asta se intimpla acum 3 sapt. acum dupa o sapt dupa ce i-a trecut i-a aparut o bula plina cu lichid si rosie pe margine pe spate. mai are alte pete mici ca ciupiturile de puricut pe manuta si pe un piciorus dar doar cateva si fara lichid. azi mi-a zis ca o mananca spatele, de celelalte nu se vaita dar nici nu se scarpina.
ce credeti? este posibil ca un copil vaccinat acum 8 luni ROR sa faca rubeola si la o saptamana distanta sa faca si varicela?
mie una mi se pare suspect... nici nu stiu incotro sa merg cu ea....
  Daca iti place acest topic recomanda pe facebook :
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Deliaioana
postare Aug 18 2009, 11:32 PM
Postare #12


Junior
*

Grup: Members
Postari: 3
Inscris la: 18-August 09
Membru nr.: 105,062



QUOTE(maryon @ Aug 3 2009, 11:12 AM) *
Buna fetelor!
:_jucaus: meu a facut acum 3 saptamani pojarel o forma mai usoara si dupa o saptamana si ceva a facut varsat de vant.
Cine a mai avut asa ceva?
Dupa cate zile se face baita? Si daca nu se face, de ce?
Cand la-ti scos afara? Pentru noi e un chin statul in casa: de 4 zile stam in casa si plange ca vrea afara cand vede usa.


ce inseamna pojarel forma usoara? , descrie te rog si mai ales descrie si debutul varsatului de vant ulterior.
multumesc
  Daca iti place acest topic recomanda pe facebook :
Go to the top of the page
 
+Quote Post
adela23
postare Aug 19 2009, 09:05 PM
Postare #13


Junior
*

Grup: Members Plus
Postari: 47
Inscris la: 20-March 09
Din: goldsboro
Membru nr.: 80,203



eu am un baietel de aproape 8 luni,el a avut varicela la6 luni,nu am stiut ca o are...a avut doar umpic de febra era umpic agitat dar nu mai mult.eu i-am facut baie pt ca nu stiam ca avea varicela iar la cateva zile m-am dus cu el la doctor si doctorul mi-a zis ca e pe terminate varicela.cat timp a avut-o l-am spalat l-am scosafara am facut totul normal...asta e experienta mea cu bb meu tu faci cu vrei dar cel mai bine scoate-l afara...
  Daca iti place acest topic recomanda pe facebook :
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Reclama
postare
Postare #


Reclama









Reclama
  Daca iti place acest topic recomanda pe facebook :
Go to the top of the page
 
Quote Post

2 Pagini V  < 1 2
Reply to this topicStart new topic

 

RSS Versiune Lo-Fi Acum este ora: 18th April 2024 - 02:17 AM