Bine ati venit Vizitator ( Logare | Inregistrare )

4 Pagini V  < 1 2 3 4 >  
Reply to this topicStart new topic
> Trucuri Pentru O Casnicie Fericita, mmm sa vedem daca ne sunt de ajutor
pissy18kat
postare Feb 29 2008, 05:00 PM
Postare #11


bibi alexandra
*******

Grup: Top Silver Members
Postari: 2,716
Inscris la: 14-January 08
Din: mangalia
Membru nr.: 12,621



pai cred ca problema ar fi lipsa de comunicare si faptul ca nu primesc atata dragoste pe cat as dori.cum poti sa comunici cu un om care e foarte inchis in el.


--------------------

  Daca iti place acest topic recomanda pe facebook :
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Claudia Elena
postare Mar 3 2008, 12:18 PM
Postare #12


Mami de Simina
**********

Grup: Top Golden Members
Postari: 12,512
Inscris la: 11-December 07
Membru nr.: 11,074



Draga Pissy, aceeasi problema o am si eu si crede-ma ca nu stiu cum sa-i dau de capat. Sotul meu e foarte inchis si nu prea comunica, am considerat de multe ori ca din cauza diferentei de varsta, eu am aproape 22; iar el are 29, insa ma tem ca tot asteptand sa ma maturizez eu sa nu se cronicizeze problema si atunci sa nu mai fie rezolvare. Facem apel la doamnele mai in varsta, cu mai multa experienta sa ne dea sfaturi. Pup si multa bafta!


--------------------


"Un prieten adevarat te iubeste chiar si atunci cand te cunoaste."
  Daca iti place acest topic recomanda pe facebook :
Go to the top of the page
 
+Quote Post
pissy18kat
postare Mar 3 2008, 01:11 PM
Postare #13


bibi alexandra
*******

Grup: Top Silver Members
Postari: 2,716
Inscris la: 14-January 08
Din: mangalia
Membru nr.: 12,621



pai si la noi e diferenta mare de varsta eu am 18 iar sotul 29 dar nu cred ca asta ar fi prob ci faptul ca este prea inchis in el si chiar ma supara chestia asta !!


--------------------

  Daca iti place acest topic recomanda pe facebook :
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Anca74
postare Mar 5 2008, 02:23 AM
Postare #14


Anca, mami de Radu, zis Aby
*********

Grup: Golden Members
Postari: 5,051
Inscris la: 22-November 06
Din: Bucuresti
Membru nr.: 585




Doamnele mai experimentate au nevoie de mai multe detalii despre ceea ce nu merge in relatia voastra?
Dupa cat timp v-ati casatorit, ce fel de relatia aveati inainte, era la fel dee inchis in el, schimbarile aste s-au produs dupa nasterea copilului? daca v-ati schimbat si voi?...chestii de-astea! Inainte de a-i anliza pe ei incercati sa va vedeti si pe voi!

Ca eu sincera sa fiu, credeam ca ne inveti tu pe noi , chiar eram curioasa care erau "trucurile" rolleyes.gif


--------------------
  Daca iti place acest topic recomanda pe facebook :
Go to the top of the page
 
+Quote Post
giulia_0319
postare Mar 5 2008, 11:11 PM
Postare #15


Caught between the devil and the deep blue sea...
*********

Grup: Golden Members
Postari: 6,570
Inscris la: 2-December 06
Din: Verviers (BE)
Membru nr.: 985



nu sunt eu f experimentata, dar incerc sa inteleg si eu ce anume nu merge in relatiile voastre.
m-am casatorit la aproape 20 ani, la 21 deja eram mamica. eu am 27 (implinesc luna asta) iar el 31 (implineste in vara).deci diferenta de varsta dintre noi e cea ideala, cel putin asa am citit.
ei bine si sotul meu este o fire inchisa, tre sa imi dau eu seama ce il supara, ca daca astept sa imi zica el, intram in pensie.dar cu multa rabdare reusesc de cele mai multe ori sa il descos si atunci devine vorbaret...asa ca putem discuta despre orice fara sa ajungem la certuri, desi se mai intampla si asta.
la ce te referi,pissy, cand spui ca nu primesti atata dragoste de cata ai nevoie?cum se manifesta el fata de tine?dar tu fata de el...vezi ca ti-am mai raspuns pe un topic, nu mai stiu sigur, cred ca aia cu discutii despre sex...
daca imi dai mai multe detalii poate reusim sa ii dam de capat. oFloare1.gif

off-topic: am tot vrut sa iti spun ca ai o fetita minunata...de cate ori o vad in poza zambesc involuntar...sa iti traiasca si sa ai parte numai de bucurii alaturi de ea! hug.gif


--------------------


  Daca iti place acest topic recomanda pe facebook :
Go to the top of the page
 
+Quote Post
pissy18kat
postare Mar 5 2008, 11:35 PM
Postare #16


bibi alexandra
*******

Grup: Top Silver Members
Postari: 2,716
Inscris la: 14-January 08
Din: mangalia
Membru nr.: 12,621



ce anume nu merge??
ne contrazicem la fiecare cuvintel ,suntem doua firi foarte diferite iar el e foarte stresant se consuma foarte mult eu sunt o fire mai optimista mai distractiva mai glumeata dar toate cu limita nu e deloc imprevizibil lucru care te plictiseste si totusi nu ii cunosc bine gandurile nu pot sa intuiesc ce ii place mereu ii place altceva nu e romantic deloc eu sunt o romantica incurabila sunt mai visatoare de fel iar el mi le calca imediat in picioare
zicxeam ca avem o problema cu comunicarea el e foarte inchis si niciodata nu se dezvaluie in fata mea eu tot timpul vb dar uneori i se pare ca vb prea mult si e evaziv daca vreau sa ii spun ceva care ma deranjeaza imediat schimba subiectul dupa acee intervine rutina care ne omoara cu zile pe amandoi e foarte posesiv daca ar fi dupa el sa nu ies din casa deloc decat la doctor si cumparaturi cred ca as inebuni daca vb cu cineva gata imediat e cine stie cine vreun amant de al meu sau ceva chestia asta ma scoate din sarite si nu primesc destula iubire pe cat as dori nu stiu cum sa va explic dar e nasol sa nu primesti macar un pic de atentie el a invatat sa zica te iubesc dar cred ca nici macar nu stie ce inseamna nu o dovedeste


--------------------

  Daca iti place acest topic recomanda pe facebook :
Go to the top of the page
 
+Quote Post
ruxy
postare Mar 5 2008, 11:42 PM
Postare #17


Top Golden Member
**********

Grup: Top Golden Members
Postari: 37,319
Inscris la: 28-November 07
Membru nr.: 10,411



QUOTE(pissy18kat @ Mar 5 2008, 11:35 PM) *
ce anume nu merge??
ne contrazicem la fiecare cuvintel ,suntem doua firi foarte diferite iar el e foarte stresant se consuma foarte mult eu sunt o fire mai optimista mai distractiva mai glumeata dar toate cu limita nu e deloc imprevizibil lucru care te plictiseste si totusi nu ii cunosc bine gandurile nu pot sa intuiesc ce ii place mereu ii place altceva nu e romantic deloc eu sunt o romantica incurabila sunt mai visatoare de fel iar el mi le calca imediat in picioare
zicxeam ca avem o problema cu comunicarea el e foarte inchis si niciodata nu se dezvaluie in fata mea eu tot timpul vb dar uneori i se pare ca vb prea mult si e evaziv daca vreau sa ii spun ceva care ma deranjeaza imediat schimba subiectul dupa acee intervine rutina care ne omoara cu zile pe amandoi e foarte posesiv daca ar fi dupa el sa nu ies din casa deloc decat la doctor si cumparaturi cred ca as inebuni daca vb cu cineva gata imediat e cine stie cine vreun amant de al meu sau ceva chestia asta ma scoate din sarite si nu primesc destula iubire pe cat as dori nu stiu cum sa va explic dar e nasol sa nu primesti macar un pic de atentie el a invatat sa zica te iubesc dar cred ca nici macar nu stie ce inseamna nu o dovedeste

Pissy...ce v-a adus impreuna??? Vazut, placut, luat? Ati avut timp sa va cunoasteti putin inainte?...sau au sarit scantei si gata?...din ce spui...e clar ca sunteti total diferiti...
  Daca iti place acest topic recomanda pe facebook :
Go to the top of the page
 
+Quote Post
pissy18kat
postare Mar 5 2008, 11:51 PM
Postare #18


bibi alexandra
*******

Grup: Top Silver Members
Postari: 2,716
Inscris la: 14-January 08
Din: mangalia
Membru nr.: 12,621



QUOTE(rux25 @ Mar 6 2008, 08:42 AM) *
Pissy...ce v-a adus impreuna??? Vazut, placut, luat? Ati avut timp sa va cunoasteti putin inainte?...sau au sarit scantei si gata?...din ce spui...e clar ca sunteti total diferiti...


ce nea adus impreuna?pai ma simteam in siguratnta langa el genul ala de dragoste care ti se pare ca dureaza vesnic ma treaceau fiorii de cate ori il vedeam si cand nu era langa mine numai la el ma gandeam eranu stiu mi sa parut tipul potrivit


--------------------

  Daca iti place acest topic recomanda pe facebook :
Go to the top of the page
 
+Quote Post
pissy18kat
postare Mar 5 2008, 11:53 PM
Postare #19


bibi alexandra
*******

Grup: Top Silver Members
Postari: 2,716
Inscris la: 14-January 08
Din: mangalia
Membru nr.: 12,621



dar acuma parca nu l mai simt langa mine cand e acolo parca ar avea secrete parca nici o lacrima de a mea nu ar conta pentru el


--------------------

  Daca iti place acest topic recomanda pe facebook :
Go to the top of the page
 
+Quote Post
giulia_0319
postare Mar 6 2008, 12:28 AM
Postare #20


Caught between the devil and the deep blue sea...
*********

Grup: Golden Members
Postari: 6,570
Inscris la: 2-December 06
Din: Verviers (BE)
Membru nr.: 985



ai incercat sa discuti cu el asa serios?
asa a fost dintotdeauna sau s-a schimbat dupa nasterea copilului?
si tu te-ai schimbat fata de el?
e posibil sa se simta dat la o parte din cauza bebeului?
crezi ca are pe altcineva?
ce ganduri iti zboara prin capsor?cam ce iti inchipui tu ca se intampla?
cat timp ati fost impreuna pana sa va casatoriti?
el vroia casatoria?

moama, zici ca te supun la interogatoriu...imi cer scuze...dar imi trec mii de intrebari prin gand...nu imi raspunde daca nu vei, nu ma supar, te inteleg oFloare1.gif


--------------------


  Daca iti place acest topic recomanda pe facebook :
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Reclama
postare
Postare #


Reclama









Reclama
  Daca iti place acest topic recomanda pe facebook :
Go to the top of the page
 
Quote Post

4 Pagini V  < 1 2 3 4 >
Reply to this topicStart new topic

 

RSS Versiune Lo-Fi Acum este ora: 28th March 2024 - 06:27 PM