Bine ati venit Vizitator ( Logare | Inregistrare )

25 Pagini V   1 2 3 > »   
Reply to this topicStart new topic
> Dumnezeu Le-a Intins O Mana, Voi...un Gand Frumos
VALERIA OANA
postare Jul 8 2009, 09:40 PM
Postare #1


Golden Member
*********

Grup: Golden Members
Postari: 9,834
Inscris la: 17-January 07
Din: Bucuresti
Membru nr.: 1,563



Prietena mea draga, Alina Nicut, LagunaBlue asa cum o stiti voi de pe forum, a plecat joia trecuta in Italia, pentru a-i oferi o noua sansa la viata lui Andu, baietelul ei drag ce s-a nascut cu o boala cumplita: talasemie majora.

Alina si Andu m-au invatat o lectie de viata. Andu, desi mic, desi chinuit de atatea si atatea tratamente, este un copil de o inteligenta extraordinara si care zambeste cu inocenta copilariei atunci cand ochii mamei lui sunt scaldati in lacrimi.
Alina....este cea mai sincera persoana pe care am cunoscut-o vreodata. A fost singura care m-a certat si care mi-a aratat atunci cand am gresit. O iubesc enorm si imi doresc ca visul ei, de a-i salva viata lui Andu, sa devina o realitate.

http://intepatdefluturas.--/.

Au nevoie de voi, au nevoie de un zambet si o vorba buna din partea noastra, a tuturor.

Aceasta postare a fost editata de VALERIA OANA: Jul 8 2009, 09:41 PM


--------------------
  Daca iti place acest topic recomanda pe facebook :
Go to the top of the page
 
+Quote Post
laura83
postare Jul 8 2009, 09:51 PM
Postare #2


Golden Member
*********

Grup: Golden Members
Postari: 4,159
Inscris la: 29-March 07
Din: CLUJ-NAPOCA
Membru nr.: 2,933



QUOTE(VALERIA OANA @ Jul 8 2009, 10:40 PM) *
Prietena mea draga, Alina Nicut, LagunaBlue asa cum o stiti voi de pe forum, a plecat joia trecuta in Italia, pentru a-i oferi o noua sansa la viata lui Andu, baietelul ei drag ce s-a nascut cu o boala cumplita: talasemie majora.

Alina si Andu m-au invatat o lectie de viata. Andu, desi mic, desi chinuit de atatea si atatea tratamente, este un copil de o inteligenta extraordinara si care zambeste cu inocenta copilariei atunci cand ochii mamei lui sunt scaldati in lacrimi.
Alina....este cea mai sincera persoana pe care am cunoscut-o vreodata. A fost singura care m-a certat si care mi-a aratat atunci cand am gresit. O iubesc enorm si imi doresc ca visul ei, de a-i salva viata lui Andu, sa devina o realitate.

http://intepatdefluturas.--/.

Au nevoie de voi, au nevoie de un zambet si o vorba buna din partea noastra, a tuturor.


Dumnezeu sa ii ajute si sa ii aiba in paza!!!! sper din suflet sa se intoarca acasa mult mai bine decat au plecat.
Alina , suntem alaturi de voi!!! floare2.gif floare2.gif floare2.gif floare2.gif


--------------------
  Daca iti place acest topic recomanda pe facebook :
Go to the top of the page
 
+Quote Post
VALERIA OANA
postare Jul 8 2009, 09:53 PM
Postare #3


Golden Member
*********

Grup: Golden Members
Postari: 9,834
Inscris la: 17-January 07
Din: Bucuresti
Membru nr.: 1,563



http://intepatdefluturas.--
Andrei, te rog, nu pot posta adresa Alinei....are nevoie de noi

Aceasta postare a fost editata de VALERIA OANA: Jul 8 2009, 09:54 PM


--------------------
  Daca iti place acest topic recomanda pe facebook :
Go to the top of the page
 
+Quote Post
liliana2u
postare Jul 8 2009, 10:10 PM
Postare #4


mami de blonduta desteapta!
*********

Grup: Golden Members
Postari: 6,886
Inscris la: 10-July 07
Din: Bucuresti
Membru nr.: 5,054




posteaz-o pe mess, la toata lista ta, aici e considerata reclama.. si cum nu se plateste sad.gif trebuie gasita alta cale


--------------------
"Iubirea este cea mai frumoasa muzica din partitura vietii. Fara ea, ai fi un etern afon in corul imens al omenirii" (Roque Schneider)
Un copil exprima parerea lui Dumnezeu ca lumea ar trebui sa continue. (Carl Sandburg)
Tratati-va unii pe altii cu cel mai mare respect, deoarece atunci cand va uitati in ochii altuia, priviti in ochii lui Dumnezeu!

Fericirea din viata ta depinde de calitatea gandurilor tale.

  Daca iti place acest topic recomanda pe facebook :
Go to the top of the page
 
+Quote Post
lia maria71
postare Jul 8 2009, 10:52 PM
Postare #5


Golden Member
*********

Grup: Golden Members
Postari: 6,031
Inscris la: 21-June 08
Din: MEREU ACASA
Membru nr.: 27,116



suntem alaturi de ea de cand i-am aflat suferinta............ne-am rugat pentru ea,am incurajat-.
Dumnezeu sa fie cu ei si sa se intoarca cu bine!!!!


--------------------

http://www.utilecopii.ro/poze/vezi.asp?idc=2697
ne dati un vot?

LIA, MAMICA FERICITA DE BAIETI!

  Daca iti place acest topic recomanda pe facebook :
Go to the top of the page
 
+Quote Post
mamiralu
postare Jul 8 2009, 11:05 PM
Postare #6


Golden Member
*********

Grup: Golden Members
Postari: 6,045
Inscris la: 15-June 09
Membru nr.: 95,033



DUMNEZEU SA-I AJUTE...SPER DIN TOT SUFLETUL SA-I AJUTE SA SE INTOARCA SANATOSI...



--------------------
  Daca iti place acest topic recomanda pe facebook :
Go to the top of the page
 
+Quote Post
marimaria
postare Jul 8 2009, 11:07 PM
Postare #7


Top Silver Member
*******

Grup: Top Silver Members
Postari: 2,578
Inscris la: 7-January 09
Din: Torino, Italia
Membru nr.: 63,039



Dumnezeu sa-i aiba in paza Lui!


--------------------
  Daca iti place acest topic recomanda pe facebook :
Go to the top of the page
 
+Quote Post
dyanp
postare Jul 8 2009, 11:19 PM
Postare #8


Golden Member
*********

Grup: Golden Members
Postari: 4,173
Inscris la: 24-December 08
Din: ontario
Membru nr.: 59,818



SA dea Dumnezeu sa fie insanatoseasca si mami Alina sa aiba putere si mai departe. Toata dragostea, gandurile si rugaciunile noastre sunt cu ei.
  Daca iti place acest topic recomanda pe facebook :
Go to the top of the page
 
+Quote Post
laguna.blue
postare Jul 8 2009, 11:37 PM
Postare #9


Silver Member
******

Grup: Silver Members
Postari: 1,753
Inscris la: 25-May 07
Din: Bucuresti...acum Italia
Membru nr.: 3,922



QUOTE(VALERIA OANA @ Jul 8 2009, 10:40 PM) *
Prietena mea draga, Alina Nicut, LagunaBlue asa cum o stiti voi de pe forum, a plecat joia trecuta in Italia, pentru a-i oferi o noua sansa la viata lui Andu, baietelul ei drag ce s-a nascut cu o boala cumplita: talasemie majora.

Alina si Andu m-au invatat o lectie de viata. Andu, desi mic, desi chinuit de atatea si atatea tratamente, este un copil de o inteligenta extraordinara si care zambeste cu inocenta copilariei atunci cand ochii mamei lui sunt scaldati in lacrimi.
Alina....este cea mai sincera persoana pe care am cunoscut-o vreodata. A fost singura care m-a certat si care mi-a aratat atunci cand am gresit. O iubesc enorm si imi doresc ca visul ei, de a-i salva viata lui Andu, sa devina o realitate.

http://intepatdefluturas.--/.

Au nevoie de voi, au nevoie de un zambet si o vorba buna din partea noastra, a tuturor.

Offfffffffff, draga mea....nici nu stiu ce sa spun mai intai...m-ai facut sa plang. De cand am plecat din tara mi-e gandul la tine, la Dana, Ade (ne-a primit cu caldura si cu muuuulte dulciuri cum numai ea stie sa faca; ba ne-a dat si pentru drum, asa ca ieri a mancat din ele si Julynicol wink.gif ) , de Nana, Cami...de TOATE si va rog sa nu va suparati ca acum in graba in care scriu ( am doar 5 ore/zi de net si FOARTE MULTA TREABA) nu imi amintesc numele tuturor....... De cand am ajuns aici incercam sa ne acomodam, insa nu e chiar atat de ushor...Andu dupa prima intalnire cu Dr. SODANI a zis ca "GATA, SA PLECAM ACASA CA L-A SCAPAT DE FLUTURAS DOMNUL DOCTOR!" sad.gif Cand i-am explicat ca e abia inceputul, a inceput sa protesteze ca lui nu ii place aici, ca el vrea acasa la Bucuresti...cu greu l-am lamurit ca pentru a scapa de fluturas nu e suficient doar sa stam de vorba cu dl. Dr. ci si sa luam un tratament, sa mergem DE MAI MULTE ORI la spital...in fine, vineri vom merge sa ii recolteze probe pentru cautarea donatorului in baza internationala. Dr. Sodani ne-a explicat ca pana acum nimeni nu a avut donator in Baza internationala, ci DOAR DONATOR DIN FAMILIE, MAMA...insa noi speram si ne rugam sa fie Andu primul prin care Dumnezeu isi arata slava LUI si sa i se gaseasca lui donator in acea Baza.

Va tinem la curent cu tot ce vom face...puteti citi si pe blog....VA TRIMITEM O IMBRATISARE CALDA SI TOATE GANDURILE NOASTRE BUNE!.
CU DUMNEZEU INAINTE!

P.S.Noutatile despre noi le veti gasi pe Blogul lui Andu de pe blogspot ... INTEPATDEFLUTURAS . Sper sa nu considere nimeni reclama acest blog, pentru ca nu am bannere publicitare pe el din care sa luam bani, e pur si simplu un JURNAL scris DE DEPARTE pentru cei dragi.


Aceasta postare a fost editata de laguna.blue: Jul 8 2009, 11:40 PM


--------------------
  Daca iti place acest topic recomanda pe facebook :
Go to the top of the page
 
+Quote Post
andaro
postare Jul 9 2009, 12:08 AM
Postare #10


Golden Member
*********

Grup: Golden Members
Postari: 8,193
Inscris la: 18-October 08
Membru nr.: 43,214



Legat de acest subiect - Andu - scriu, cred, pentru prima data...si nu stiu ce m-a impins sa fac asta...prefer de cele mai multe ori sa stau in umbra...de data aceasta nu am mai putut sta...
In mare cunosc povestea voastra si ma doare sufletul cand ma gandesc prin cate a trebuit sa treaca acest mic luptator, la povara crucii lui care nu l-a doborat.
DD ne trimite in felurite chipuri, incercarile Lui, dar ne da, la fiecare, atat cat putem duce...nu mai mult.
Si noi suntem alaturi de voi si credem cu tarie ca Tatal nostru cel Ceresc va avea grija de fiul Lui -Andu, binecuvantandu-l si oferindu-i sanatate.

Doamne-ajuta! pray.gif trandafir.gif


--------------------




SPINII de azi sunt FLOAREA zilei de maine.
  Daca iti place acest topic recomanda pe facebook :
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Reclama
postare
Postare #


Reclama









Reclama
  Daca iti place acest topic recomanda pe facebook :
Go to the top of the page
 
Quote Post

25 Pagini V   1 2 3 > » 
Reply to this topicStart new topic

 

RSS Versiune Lo-Fi Acum este ora: 28th March 2024 - 12:08 PM