Bine ati venit Vizitator ( Logare | Inregistrare )

58 Pagini V  < 1 2 3 4 5 > »   
Reply to this topicStart new topic
> Fara Scutece!, Cand punem olita la loc de cinste?
adriana26
postare Feb 6 2007, 04:20 PM
Postare #21


Junior
*

Grup: Members
Postari: 27
Inscris la: 5-February 07
Membru nr.: 1,905



Sunt o mamica fericita dar am uitat sa va spun ceva.Cand l-am pus prima oara la olita , am pus olita pe pat si acum nu mai pot sa-l invat sa stea la olita jos ca o ia singur si o pune pe pat .Asta e; scapi de una dai de alta crybaby.gif
  Daca iti place acest topic recomanda pe facebook :
Go to the top of the page
 
+Quote Post
cristinamocica
postare Feb 6 2007, 05:25 PM
Postare #22


de trei ori mamica
****

Grup: Members Plus
Postari: 662
Inscris la: 14-December 06
Din: Rm Valcea
Membru nr.: 1,212



QUOTE(adriana26 @ Feb 6 2007, 04:20 PM) *
Sunt o mamica fericita dar am uitat sa va spun ceva.Cand l-am pus prima oara la olita , am pus olita pe pat si acum nu mai pot sa-l invat sa stea la olita jos ca o ia singur si o pune pe pat .Asta e; scapi de una dai de alta crybaby.gif

Asta da problema. Incearca sa-l pui pe capac de WC din acela micut. Poate ii place mai mult ca pe olita si renunta la ea.


--------------------
Cel mai de pret lucru pe care ni l-a dat D-zeu sunt copiii. Hai sa ii tratam asa cum se cuvine!
  Daca iti place acest topic recomanda pe facebook :
Go to the top of the page
 
+Quote Post
corina_vanda
postare Feb 6 2007, 05:44 PM
Postare #23


Member
***

Grup: Members
Postari: 127
Inscris la: 1-February 07
Membru nr.: 1,846



si eu am o pus fetita pe olita la 8 luni,prima data a facut pisu,a doua oara cand am pus-o din nou nu a mai vrut sa stea.acum are 14 luni si nu mai reusesc sa o conving sa o pun pe olita.dar mai incercam in continuare,parerea mea e ca ,cu bataia la varsta asta nu rezolvi nimic.
  Daca iti place acest topic recomanda pe facebook :
Go to the top of the page
 
+Quote Post
danna68
postare Feb 6 2007, 07:11 PM
Postare #24


Top Golden Member
**********

Grup: Top Golden Members
Postari: 21,874
Inscris la: 3-February 07
Din: Bucuresti
Membru nr.: 1,873




QUOTE(mami dulce @ Jan 23 2007, 02:03 PM) *
a mea are 10 luni si olitza pt ea inseamna joaca .o ridica de manere deasupra capului ca pe un trofeu, gravida.gif sare pe ea orice numai in scopul pt care e facuta nu o putem folosi.pe noi cica ne puneau de la 6 7 luni si reuseau.sa fim noi de vina?

nu , sigur ca nu noi , dar "pampers-ul da", copilul nu se simte ud si atunci ii este comod sa faca in pampers ori pe vremuri nu existau aceste produse miraculoase , care sincer sunt extraordinare... eu am avut un copil in 1988 si sincer era un chin sa cresti un copil in conditiile de atunci...


--------------------

Cand vei privi cerul, noaptea, pentru ca eu voi locui pe una din ele, pentru ca eu voi rade acolo, atunci pentru tine va fi ca si cum toate stelele ar rade. Tu vei avea stele care vor sti sa rada!
Antoine de Saint-Exupery - Micul Print
  Daca iti place acest topic recomanda pe facebook :
Go to the top of the page
 
+Quote Post
VALERIA OANA
postare Feb 7 2007, 01:20 PM
Postare #25


Golden Member
*********

Grup: Golden Members
Postari: 9,834
Inscris la: 17-January 07
Din: Bucuresti
Membru nr.: 1,563



QUOTE(danna68 @ Feb 6 2007, 09:11 PM) *
eu am avut un copil in 1988

jucaus.gif jucaus.gif jucaus.gif jucaus.gif jucaus.gif si eu care credeam ca 9 ani este diferenta mare intre copii jucaus.gif jucaus.gif jucaus.gif jucaus.gif jucaus.gif


--------------------
  Daca iti place acest topic recomanda pe facebook :
Go to the top of the page
 
+Quote Post
ancadarius30
postare Feb 13 2007, 09:26 PM
Postare #26


Junior
*

Grup: Members
Postari: 2
Inscris la: 26-January 07
Membru nr.: 1,726



liwlol.gif Buna mamicilor,cu olita si la mine a fost complicat a stat pe ea ,pe urma nu a mai vrut iar intrun final am scapat de pampers,dar intrebarea mea cine imi spune cum sa scap noaptea de pampers,dupa-amiaza nu mai avem dar noaptea da.Avem 2ani si 8 luni,am facut de toate ne-am trezit noaptea la aceeasi ora,nu am mai baut nimic peste noapte,am facut pisu inainte de culcare,vine bau bau daca facem,nu se mai joaca prietenul lui cu el dar nimic,poate nu facea 2 zile dar pe urma o saptamina iar facea.Sa-mi spuna careva cum a reusit noaptea,e mare deja.PA PA
  Daca iti place acest topic recomanda pe facebook :
Go to the top of the page
 
+Quote Post
simina
postare Feb 13 2007, 09:44 PM
Postare #27


Golden Member
*********

Grup: Golden Members
Postari: 5,708
Inscris la: 12-October 06
Membru nr.: 186



QUOTE(ancadarius30 @ Feb 13 2007, 09:26 PM) *
liwlol.gif Buna mamicilor,cu olita si la mine a fost complicat a stat pe ea ,pe urma nu a mai vrut iar intrun final am scapat de pampers,dar intrebarea mea cine imi spune cum sa scap noaptea de pampers,dupa-amiaza nu mai avem dar noaptea da.Avem 2ani si 8 luni,am facut de toate ne-am trezit noaptea la aceeasi ora,nu am mai baut nimic peste noapte,am facut pisu inainte de culcare,vine bau bau daca facem,nu se mai joaca prietenul lui cu el dar nimic,poate nu facea 2 zile dar pe urma o saptamina iar facea.Sa-mi spuna careva cum a reusit noaptea,e mare deja.PA PA


Dupa ora 6-7 nu-i mai da lichide deloc...noi asa am facut la Andrei si ii tineam olita langa pat,sa fie aproape.A durat doar 1 saptamana pana l-am dezobisnuit de pampers,la 2 ani.


--------------------
,,Sa te trezesti in zori, cu inima mereu inaripata si sa inalti,
plin de recunostinta, multumire pentru inca o zi de iubire;
Sa te odihnesti, coplesit de beatituine,
la ceasul amiezii si sa cugeti la extazul iubirii''...Kahlil Gibran


  Daca iti place acest topic recomanda pe facebook :
Go to the top of the page
 
+Quote Post
VALERIA OANA
postare Feb 14 2007, 08:46 AM
Postare #28


Golden Member
*********

Grup: Golden Members
Postari: 9,834
Inscris la: 17-January 07
Din: Bucuresti
Membru nr.: 1,563



Claudiu pur si simplu nu a mai suportat pampersul, asa ca a renuntat singur la el. Desi bea cam 2 litri de lapte pe noapte, nu facea deloc pipi, iar dimineata avea burtoiul cat un pepene.
Cand il puneam noaptea pe olita, spunea" E catata pichica". In traducere libera, e stricata putica.


--------------------
  Daca iti place acest topic recomanda pe facebook :
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Anca74
postare Feb 14 2007, 09:01 AM
Postare #29


Anca, mami de Radu, zis Aby
*********

Grup: Golden Members
Postari: 5,051
Inscris la: 22-November 06
Din: Bucuresti
Membru nr.: 585



QUOTE(VALERIA OANA @ Feb 14 2007, 08:46 AM) *
Claudiu pur si simplu nu a mai suportat pampersul, asa ca a renuntat singur la el. Desi bea cam 2 litri de lapte pe noapte, nu facea deloc pipi, iar dimineata avea burtoiul cat un pepene.
Cand il puneam noaptea pe olita, spunea" E catata pichica". In traducere libera, e stricata putica.


Valeria, mai fac o fata special pentru Claudiu! Il vreau de ginere smile.gif Ce zici?


--------------------
  Daca iti place acest topic recomanda pe facebook :
Go to the top of the page
 
+Quote Post
VALERIA OANA
postare Feb 14 2007, 09:25 AM
Postare #30


Golden Member
*********

Grup: Golden Members
Postari: 9,834
Inscris la: 17-January 07
Din: Bucuresti
Membru nr.: 1,563



Bine cuscra, dar s-ar putea sa te oboseasca teribil. Inca de cand era mic, l-am obisnuit sa vorbeasca liber (despre orice, cu oricine), sa comunice usor (indiferent de subiect). Asa ca acum, la 8 ani si 7 luni, VORBESTE NON STOP.
Trebuie sa te inscrii la cuvant si chiar cu aprobare de la Basescu, nu stiu daca apuci sa spui si tu ceva.


--------------------
  Daca iti place acest topic recomanda pe facebook :
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Reclama
postare
Postare #


Reclama









Reclama
  Daca iti place acest topic recomanda pe facebook :
Go to the top of the page
 
Quote Post

58 Pagini V  < 1 2 3 4 5 > » 
Reply to this topicStart new topic

 

RSS Versiune Lo-Fi Acum este ora: 23rd April 2024 - 10:50 AM