Bine ati venit Vizitator ( Logare | Inregistrare )

7 Pagini V  « < 5 6 7  
Reply to this topicStart new topic
> Despre Nunta...
adina2011
postare Feb 25 2011, 01:47 PM
Postare #61


Junior
*

Grup: Members Plus
Postari: 7
Inscris la: 25-February 11
Membru nr.: 204,825



vorbeam cu o prietena care face nunta anul asta si nu ne putem de acord: la nunta trebuie neaparat sa se inceapa dansul pe vals vienez sau se poate si pe o melodie romantica? si daca se merge pe melodie, sa se aleaga una romaneasca (sa inteleaga si invitatii mai batrani care nu stiu engleza) sau merge si una straina?


--------------------
  Daca iti place acest topic recomanda pe facebook :
Go to the top of the page
 
+Quote Post
natsandrea
postare Feb 25 2011, 10:36 PM
Postare #62


mami de printesa Andra
*********

Grup: Golden Members
Postari: 8,565
Inscris la: 20-March 09
Din: Baia Mare
Membru nr.: 80,151



QUOTE(adina2011 @ Feb 25 2011, 01:47 PM) *
vorbeam cu o prietena care face nunta anul asta si nu ne putem de acord: la nunta trebuie neaparat sa se inceapa dansul pe vals vienez sau se poate si pe o melodie romantica? si daca se merge pe melodie, sa se aleaga una romaneasca (sa inteleaga si invitatii mai batrani care nu stiu engleza) sau merge si una straina?

parerea mea este ca se incepe cu ceva ce va reprezinta pe voi, ca pereche...nu consider obligatoriu ca primul dans sa fie vals trandafir.gif


--------------------
  Daca iti place acest topic recomanda pe facebook :
Go to the top of the page
 
+Quote Post
USA
postare Feb 25 2011, 10:43 PM
Postare #63


Top Golden Member
**********

Grup: Top Golden Members
Postari: 17,963
Inscris la: 5-May 08
Din: U.S.A.-Boston MA
Membru nr.: 22,516



QUOTE(adina2011 @ Feb 25 2011, 02:47 PM) *
vorbeam cu o prietena care face nunta anul asta si nu ne putem de acord: la nunta trebuie neaparat sa se inceapa dansul pe vals vienez sau se poate si pe o melodie romantica? si daca se merge pe melodie, sa se aleaga una romaneasca (sa inteleaga si invitatii mai batrani care nu stiu engleza) sau merge si una straina?

Se poate pe orice melodie ce va reprezinta ca si cuplu.....asta este parerea mea si asa am si facut la nunta....orice melodie ce simt cei doi ca ii reprezinta e perfecta..nunta e ptr ei, mire+mireasa.......invitatii se vor bucura si distra alaturi de vedetele serii.....yo una pe acest principiu am organizat nunta si a fost un maaare success, chiar daca la inceput am avut pareri si pareri....si discutii de dupa, care vor fiii orice ai faceeee!..dar noi am ramas cu amintirea unei nunti de vis!


--------------------
TOT CE E MAI FRUMOS PE LUME E ZAMBETUL DE COPIL!!!

Laugh as much as you breathe and love as long as you live.
  Daca iti place acest topic recomanda pe facebook :
Go to the top of the page
 
+Quote Post
manu1981
postare Feb 25 2011, 11:47 PM
Postare #64


Golden Member
*********

Grup: Golden Members
Postari: 5,273
Inscris la: 3-March 09
Din: Arges
Membru nr.: 75,566




QUOTE(adina2011 @ Feb 25 2011, 03:47 PM) *
vorbeam cu o prietena care face nunta anul asta si nu ne putem de acord: la nunta trebuie neaparat sa se inceapa dansul pe vals vienez sau se poate si pe o melodie romantica? si daca se merge pe melodie, sa se aleaga una romaneasca (sa inteleaga si invitatii mai batrani care nu stiu engleza) sau merge si una straina?

Nu este o regula batuta in cuie. Fiecare isi alege melodia care ii place. Poate ca au o melodie care este mai speciala pentru ei si o pot folosi pe aceea. Noi nu am deschis nunta cu vals vienez, ci cu o melodie a lui Catalin Crisan.


--------------------



Cine vrea sa afle mai multe despre noi ne poate vizita pe blog http://www.utilecopii.ro/forum/index.php?showforum=244

"Nimic nu poate modela mai bine sufletul unui bărbat, decât femeia de lângă el."
"Bărbatul și femeia nu sunt doi oameni, ci unul singur. Jumătatea întregului nu poate face copii."
"Sfințenia vine din dragoste. Toți cei ce cred și iubesc cu adevărat sunt sfinți."

Sfantul Ioan Gura de Aur


  Daca iti place acest topic recomanda pe facebook :
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Simi_89
postare Jun 28 2016, 07:44 AM
Postare #65


Junior
*

Grup: Members Plus
Postari: 9
Inscris la: 24-October 14
Membru nr.: 237,676



Buna miresici!
Eu va pot recomanda o persoana care se pricepe sa machieze minunat! Pe mine m-a machiat la nunta mea si apoi la botezul fiicei. E minunată si face o treaba excelenta. Intrati pe http://www.katiusapopovici.ro/ si vedeti cate tipe a machiat si cat de bine se pricepe, a machiat si cateva vedete, din cate îmi amintesc. Oricum, daca mi-ati fi vazut faaa inainte si după machiajul de la nunta, probabil nu m-ati fi recunoscut. Si totul a parut extrem de natural! asta a fost surpriza mea. Va las si numărul ei, in cazul in care veti avea nevoie: 0721323203. E o timp super!
  Daca iti place acest topic recomanda pe facebook :
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Emilian2
postare Jul 1 2016, 09:02 AM
Postare #66


Junior
*

Grup: Members
Postari: 2
Inscris la: 28-June 16
Membru nr.: 238,608



Sa aveti grija la fotograf! - sfaturi din partea unui mire. Mie nu mi-a placut deloc fotograful, iar sotia mea a fost si mai dezamagita. Dar noi l-am ales pe ultima suta de metri si nu ne-am documentat prea bine despre el.
oFloare1.gif
In schimb, anul acesta a avut cumnatul meu nunta si au luat un pachet de servicii de la http://dj-fotovideo.ro/. Asa da! Niste oameni minunati, care au pus pasiune in munca lor si au oferit servicii calitative si produse pe masura! Eu am fost cu ochii pe ei ca doar o patisem deja si nu voiam sa sufere si cumnatul meu si sotia lui, dar mi-au implinit asteptarile. Mi-ar fi placut sa-i fi gasit la timp si pentru noi. love1.gif
  Daca iti place acest topic recomanda pe facebook :
Go to the top of the page
 
+Quote Post
MariusTitulescu
postare Nov 23 2016, 08:53 AM
Postare #67


Junior
*

Grup: Members Plus
Postari: 16
Inscris la: 18-October 15
Membru nr.: 238,297



CITAT(natsandrea @ Feb 25 2011, 08:36 PM) *
parerea mea este ca se incepe cu ceva ce va reprezinta pe voi, ca pereche...nu consider obligatoriu ca primul dans sa fie vals trandafir.gif

Absolut. Puteti face ceva modern sau un colaj de dansuri.
________________________________________________
Marius
Pahare nunta
  Daca iti place acest topic recomanda pe facebook :
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Reclama
postare
Postare #


Reclama









Reclama
  Daca iti place acest topic recomanda pe facebook :
Go to the top of the page
 
Quote Post

7 Pagini V  « < 5 6 7
Reply to this topicStart new topic

 

RSS Versiune Lo-Fi Acum este ora: 29th March 2024 - 07:47 AM