Bine ati venit Vizitator ( Logare | Inregistrare )

3223 Pagini V  « < 2860 2861 2862 2863 2864 > »   
Reply to this topicStart new topic
> Mamici De Aprilie 2009
manu1981
postare Oct 1 2010, 09:59 AM
Postare #28611


Golden Member
*********

Grup: Golden Members
Postari: 5,273
Inscris la: 3-March 09
Din: Arges
Membru nr.: 75,566



QUOTE(andreeak @ Oct 1 2010, 09:04 AM) *
Danut e bine,e ciudata rau raceala asta sau ce are,dimineata se trezeste infundat si tuseste in rest deloc.Asa sunt si eu,macar eu fumez si pt tuse am dat vina pe tutun.

Chestia asta cu infundatul nasului dimineata mi se intampla si mie si explicatia pe care am primit-o a fost ca e aerul uscat in camera pe timpul noptii. Deci e posibil sa fie acelasi lucru si la Danut.


--------------------



Cine vrea sa afle mai multe despre noi ne poate vizita pe blog http://www.utilecopii.ro/forum/index.php?showforum=244

"Nimic nu poate modela mai bine sufletul unui bărbat, decât femeia de lângă el."
"Bărbatul și femeia nu sunt doi oameni, ci unul singur. Jumătatea întregului nu poate face copii."
"Sfințenia vine din dragoste. Toți cei ce cred și iubesc cu adevărat sunt sfinți."

Sfantul Ioan Gura de Aur


  Daca iti place acest topic recomanda pe facebook :
Go to the top of the page
 
+Quote Post
maria_corina29
postare Oct 1 2010, 10:17 AM
Postare #28612


Golden Member
*********

Grup: Golden Members
Postari: 4,658
Inscris la: 18-September 08
Din: pitesti
Membru nr.: 38,133



MAI FETELOR, DRAGELOR...SI VOI LA FEL PATITI CU ARUNCATUL JUCARIILOR PRIN CASA. PE MINE M-A DISPERAT GABRIEL..CAT E DE MIC, FACE O DEZORDINE MAREEEEEEEEE....PRINCIPALA LUI OCUPATIE ESTE REDECORATUL PRIN CASA....PANA LA URMA LE LAS SI EU PE JOS, ASA NICI NU SE MAI UITA LA ELE, DACA LE PUN SUS, LE DA JOS IMEDIAT CE AM TERMINAT EU DE ARANJAT...
DOVADA:



--------------------


  Daca iti place acest topic recomanda pe facebook :
Go to the top of the page
 
+Quote Post
manu1981
postare Oct 1 2010, 10:58 AM
Postare #28613


Golden Member
*********

Grup: Golden Members
Postari: 5,273
Inscris la: 3-March 09
Din: Arges
Membru nr.: 75,566



QUOTE(maria_corina29 @ Oct 1 2010, 11:17 AM) *
MAI FETELOR, DRAGELOR...SI VOI LA FEL PATITI CU ARUNCATUL JUCARIILOR PRIN CASA. PE MINE M-A DISPERAT GABRIEL..CAT E DE MIC, FACE O DEZORDINE MAREEEEEEEEE....PRINCIPALA LUI OCUPATIE ESTE REDECORATUL PRIN CASA....PANA LA URMA LE LAS SI EU PE JOS, ASA NICI NU SE MAI UITA LA ELE, DACA LE PUN SUS, LE DA JOS IMEDIAT CE AM TERMINAT EU DE ARANJAT...

La mine, pe langa jucarii, imi aduce si incaltamintea de pe hol in mijlocul dormitorului doh.gif iar la bucatarie, ca sa pot sa fac ceva de mancare, trebuie sa o las sa scoata ce are ea chef de prin sertare si dulapuri, ca altfel nu pot sa fac nimic doh.gif


--------------------



Cine vrea sa afle mai multe despre noi ne poate vizita pe blog http://www.utilecopii.ro/forum/index.php?showforum=244

"Nimic nu poate modela mai bine sufletul unui bărbat, decât femeia de lângă el."
"Bărbatul și femeia nu sunt doi oameni, ci unul singur. Jumătatea întregului nu poate face copii."
"Sfințenia vine din dragoste. Toți cei ce cred și iubesc cu adevărat sunt sfinți."

Sfantul Ioan Gura de Aur


  Daca iti place acest topic recomanda pe facebook :
Go to the top of the page
 
+Quote Post
cristina_natalia
postare Oct 1 2010, 11:07 AM
Postare #28614


Silver Member
******

Grup: Silver Members
Postari: 1,069
Inscris la: 8-November 09
Din: cluj-napoca
Membru nr.: 120,889




QUOTE(maria_corina29 @ Oct 1 2010, 11:17 AM) *
MAI FETELOR, DRAGELOR...SI VOI LA FEL PATITI CU ARUNCATUL JUCARIILOR PRIN CASA. PE MINE M-A DISPERAT GABRIEL..CAT E DE MIC, FACE O DEZORDINE MAREEEEEEEEE....PRINCIPALA LUI OCUPATIE ESTE REDECORATUL PRIN CASA....PANA LA URMA LE LAS SI EU PE JOS, ASA NICI NU SE MAI UITA LA ELE, DACA LE PUN SUS, LE DA JOS IMEDIAT CE AM TERMINAT EU DE ARANJAT...
DOVADA:




Exact despre asta m-am vaietat si eu azi: le adun in 15 minute si Natalia le imprastie in 3 minute!
Dar asta e ... adun dimineata , inainte de somnul de amiaza si seara. Sunt copii si bine ca se joaca, ca sunt sanatosi.


--------------------
a href=&quot;http://lilypie.com&quot; target=&quot;_blank&quot;&gt;&lt;img src=&quot;http://lb1f.lilypie.com/TikiPic.php/R3JnJhw.jpg&quot; border=&quot;0&quot; class=&quot;linked-sig-image&quot; /&gt;&lt;img src=&quot;http://lb1f.lilypie.com/R3Jnp3.png&quot; border=&quot;0&quot; class=&quot;linked-sig-image&quot; /&gt;&lt;/a&gt;
  Daca iti place acest topic recomanda pe facebook :
Go to the top of the page
 
+Quote Post
andreeak
postare Oct 1 2010, 11:10 AM
Postare #28615


Top Silver Member
*******

Grup: Top Silver Members
Postari: 2,337
Inscris la: 23-May 07
Din: Bucuresti
Membru nr.: 3,874



QUOTE(maria_corina29 @ Oct 1 2010, 11:17 AM) *
MAI FETELOR, DRAGELOR...SI VOI LA FEL PATITI CU ARUNCATUL JUCARIILOR PRIN CASA. PE MINE M-A DISPERAT GABRIEL..CAT E DE MIC, FACE O DEZORDINE MAREEEEEEEEE....PRINCIPALA LUI OCUPATIE ESTE REDECORATUL PRIN CASA....PANA LA URMA LE LAS SI EU PE JOS, ASA NICI NU SE MAI UITA LA ELE, DACA LE PUN SUS, LE DA JOS IMEDIAT CE AM TERMINAT EU DE ARANJAT...
DOVADA:


La mine zici ca a cazut vreo bomba ceva,Dan se ocupa cu dezastrul.Aseara a scos un sac cu plusuri de sub canapea si le-a scos pe toate sa se joace ,vreo 50 de plusuri rolleyes.gif Maria de obicei vine si ia cate ceva din bucatarie si le pune bine in dormitor in cosul cu jucarii.Acum fata mea e cu fundul in sus pe canapea cred ca a adormit ca e ora,e asa haioasa,cum se face 12 pica lata. liwlol.gif Ma duc sa o mut in patut.


--------------------



1. Dennis* 12 februarie 2009* Pui de Mikaela
2. Denis* 25 februarie 2009* pui de Loredana03
3. Ioana Miruna* 27 martie 2009* Pui de Bebepis
4. David Gabriel* 27 martie 2009* Pui de Doinitzagabriela
5. Matei* 1 aprilie 2009* Pui de Costi
6. Andrei Theodor* 3 aprilie * Pui Mami de Teo
7. Maria Anastasia* 7 aprilie 2009 * Pui de Anastasia 80
8. Gabriel* 7 aprilie 2009* Pui de Maria_Corina29
9. Renata Maria* 11 aprilie 2009* Pui de LilBB
10. Theodor Florin * 12 aprilie 2009 * Pui de Nilufera
11.Andrei Razvan*12 aprilie*pui de danutza75.
12. Antonia Maria * 13 aprilie 2009 * Pui de mihaela_2011
13.Andrei Robert
* 13 aprilie 2009 * Pui de Andree29
14. Maria* 14 aprilie 2009* Pui de AndreeaK
15. Arina Elena * 14 aprilie 2009 * Pui de Manu 1981
16. Daria*14 aprilie 2009 * Pui de alina_zugravu18
17. Alice* 15 aprilie 2009* Pui de Di @
18. Antonia Maria* 15 aprilie 2009 * Pui de Milioana
19. George Sebastian* 23 aprilie 2009* Pui de Marylena7
20. Nikolas* 23 aprilie 2009* Pui de Meaw_ela
21. Sara Maria* 26 aprilie 2009* Pui de Alinaspa
22. Christian Pavel* 28 aprilie 2009 * Pui de Mamigeo
23. Natalia Gabriela* 30 aprilie 2009 * Pui de cristina_natalia
24. Amalia Andreea * 2 Mai 2009 * Pui de Anamaria_c
25. Vlad Daniel* 6 mai 2009 * Pui de AngiC
  Daca iti place acest topic recomanda pe facebook :
Go to the top of the page
 
+Quote Post
cristina_natalia
postare Oct 1 2010, 11:29 AM
Postare #28616


Silver Member
******

Grup: Silver Members
Postari: 1,069
Inscris la: 8-November 09
Din: cluj-napoca
Membru nr.: 120,889



QUOTE(alina_zugravu18 @ Sep 29 2010, 04:11 PM) *
buna,dragelor!

sunt convinsa ca nu ne-ati uitat,n-am postat de 2 sapt .s-au intamplat foarte multe in familia mea.
asadar,sotul a intrat in concediu de pe 12 sept si ne-a promis ca-i numai al nostru,sa ne saturam de el.ne pregateam sa plecam in concediu la cheile bicazului dar stateam dupa niste prieteni sa-si ia liber-norocul nostru pt ca in timpul asta,pe 15 spre 16 sept CRISTI a avut niste dureri in zona abdomenului iar pe 16 era deja operat de apendicita cu apendice cangrenos si perforat.s-a operat la spitalul militar,la cel mai bun chirurg,conditii f bune,am putut ramane cu el in prima noapte,apoi m-au omorat drumurile cu cate 50 si uneori 100 de km zilnic,a decurs bine dar la 10 zile de la operatie a facut febra,ne-am intors la spital,investigatii multe,i-a gaurit operatia inchisa insa n-au fost probleme de la ea ci de la niste puroi de langa ombilic,inca e sub tratament,il face acasa insa mergem din 2 in 2 zile la spital.cat im fost in spital ne-am facut si analize,DARIEI i-am facut un examen de coprocultura foarte minutios si i-a iesit suspecta de giardia,dupa ce ii facusem alte 2 copro care au iesit negativ pe la cabinete no name.amaliei nu i-a iesit,curios au zis ei ,dar tot le dau tratament homeopat la amandoua,niste granule fara contraindicatii.eu am insistat foarte mult cu examinarile pt ca DARIA nu mai manca si desi ei mi-au spus ca nu asta e cauza,eu tot pe-a mea o tin.i-am facut si eu cele 2 vaccinuri.acum le dau la amandoua OSTEOCARE fara a-i da vigantol DARIEI.in rest,sunt minunate,nici nu stiu ca sa spun mai intai.cand era sotul in spital,AMALIA si-a rupt un lantisor,a scos cruciulita si mi-a dat sa i-o duc lui tati.a fost foarte emotionant pt noi,l-a sunat apoi sa-i spuna s-o tina sub perna.

de 2 sapt dorm amandoua ceea ce le-a apropiat foarte mult,seara se iau de mana si vin la noi sa spuna ''noapte buna(noate buna)''.DARIA,numara pana la 10 impreuna cu AMI.una spune 1,cealalta 2 si tot asa.cu racelile noi nu avem probleme,nu as vrea sa cobesc,dar de racit,nu racesc,nu stiu insa reteta.dramatica e situalia alimentatiei DARIEI CACI NU MAI MANANCA NICI UN FEL DA MANCARE GATITA,doar ce cere''topita,pate,gem,iche,amete''....si nuci'' mute mute''

am pus si zarzavaturi,muraturi,compot,gem, de toate.

in concluzie,nu ne-am bucurat de concediu,nici n-am apucat sa incercam masina la drumuri lungi desi am fost pana la otopeni dupa 1 prieten cu ea,am cheltuit foarte multi bani in astea 2 sapt,mi se stricase si calculatorul dar cu 200 ron l-am aranjat si pe el,dar important e ca suntem bine acum si asteptam sa reintram in ''rutina''caci e cea mai buna(am constatat dupa iesirea din ea).



Frumso concediu, ce sa zic, decat asa, mai bine lipsa... Multa sanatate, imi pare rau ca nu v-ati bucurat de vacanta.

Sa vedem ce mai imi amintesc:

Succes cu gradintitza si cu cresa, Bebepis si Doinitza! Sunteti curajoase , iar peste o vreme ne veti da sfaturi ce si cum.

Bravo lui Ciprian ptr acomodarea la scoala. Corina sunt sigura ca sotul tau habar n-avea cand merge mama sa la medic... iar Papanicolau e obligatoriu. Si eu mi l-am facut saptamana trecuta, dar am uitat sa sun ptr rezultat. Oricum, atat m-am vaietat , ca mi-a zis medicul ca ma mai cheama dupa un an jumatate. Iar copii, doar dupa 2012!:))

Sanatate bolnaviorilor, mici sau mari, sa treaca repede. Ma gandesc sa caut si eu un medic homeopat. Acum nu i-am dat Nataliei decat nurofen, panadol , humex si picaturi in nas, dar n-as vrea sa o indop... iar antibiotic pentru raceala, cum vrea med de familie, nici nu ma gandesc.

Am reusit azi sa merg la cumparaturi cu Natalia, sa fac curatenie, trebuia sa ies cu Teodora la plimbare, dar a adormit - si nu o deranjez ca sa-i pun caciulitza. Vine Natalia, papa, joaca, dragaleala - somn la 2,30. Teodora papa cu bunica la 13. Dupa ce adoarme Natalia , stau cu Teodora, cand se trezeste galusca stau cu ea si ii dau papa la 17 (intre timp Teodora va manca la 16,00). Apoi, la 17,00 vine tati si vrem sa facem ciorba de burta si pulpe la punga magica - rapid si usor. La 19,00 au papa amandoua. Baitza intre 8 si 9, apoi somn - Natalia : lapte la 21,00 si somn la 22,00 -22,30, iar Teodora lapte la 22,00 si nani. Si maine , de la capat:)) Dar am facut curatenie azi , papa azi, asa ca maine ... cumparaturi : vreau ptr fete niste haine mai groase ( Teodora n-are caci Natalia a prins vara la dimensiunile Teodorei). Si ptr mine : eu am dat in iarna tot, caci de, urmam sa fiu grasuna in perioada asta. Dar sunt subtire si pot sa cumpar haine : niste pantaloni, o haina de toamna , buna si de parc, un pardesiu si botine. Doamne ajuta sa reusesc sa gasesc fara multi kilometri de facut.

Cu olitza noi nu ne agitam, tinem jucarii in ea. Zice caca si face dupa vreo 10 minute. Cere sa-i schimbam pampersul. E vorbareata Natalia , repeta tot ce aude si incepe sa foloseasca corect.

Natalia ii face draga draga Teodorei si ii da jucarii, pampers, sunt niste minuni!

Aveti grija de voi!


--------------------
a href=&quot;http://lilypie.com&quot; target=&quot;_blank&quot;&gt;&lt;img src=&quot;http://lb1f.lilypie.com/TikiPic.php/R3JnJhw.jpg&quot; border=&quot;0&quot; class=&quot;linked-sig-image&quot; /&gt;&lt;img src=&quot;http://lb1f.lilypie.com/R3Jnp3.png&quot; border=&quot;0&quot; class=&quot;linked-sig-image&quot; /&gt;&lt;/a&gt;
  Daca iti place acest topic recomanda pe facebook :
Go to the top of the page
 
+Quote Post
anastasia80
postare Oct 1 2010, 01:34 PM
Postare #28617


Silver Member
******

Grup: Silver Members
Postari: 1,870
Inscris la: 3-March 09
Din: BUCURESTI
Membru nr.: 75,408



Buna gagici. Asa e si la noi cu jucariile, numai ca eu nu suport asa ceva si cum le scoate eu le bag. Si nu fac bine p[t ca o intarat si mai rau. I-am luat un set de curatenie din cora si cand ma vede ca spal pe jos ia si ea mopul ei, il baga in galeata cu apa si imi face balta.Ma supar pe moment pe ea dar pe urma ma bufneste rasul. Cred ca am 2 saci de jucarii+unul plin cu plusuri, dar pe ala il tin bagat sub pat ca am zis ca nu e inca varsta pt plusuri.Are insa perioade cand nu se atinge de jucarii cu zilele. Va las acum ca trebuie sa ma pregatesc de plecare la masaj.Am un chef...... tzuc.gif


--------------------

  Daca iti place acest topic recomanda pe facebook :
Go to the top of the page
 
+Quote Post
maria_corina29
postare Oct 1 2010, 02:26 PM
Postare #28618


Golden Member
*********

Grup: Golden Members
Postari: 4,658
Inscris la: 18-September 08
Din: pitesti
Membru nr.: 38,133



cristina...ai un program asa de incarcat...nu ai timp sa te relaxezi....nu ai cum....bine macar ca mai ai ajutoare..cu 2 puiute asa mici e mai greu....cred ca la voi fiecare are sarcina precisa...stie ce are de facut....
noi de dim si pana pe la 12 suntem doar eu cu gabit si apoi toti 3 singurei pana pe la 4-5-6 cand vine tati....am inceput sa ne acomodam toti 3, s-a invatat si gabita cu ciprian ca pana acum a mai fost plecat pe la tacsu, pe la tara...dar acum sunt parteneri de joaca....sa vedeti ce se baga si el la joaca....il invita pe cipi la joaca...mi-e drag de ei de nu mai pot....ma bag si eu cu ei, mereu....


--------------------


  Daca iti place acest topic recomanda pe facebook :
Go to the top of the page
 
+Quote Post
alina_zugravu18
postare Oct 1 2010, 04:26 PM
Postare #28619


Silver Member
******

Grup: Silver Members
Postari: 1,074
Inscris la: 9-August 09
Din: c-ta
Membru nr.: 103,572



buna,fetelor!
azi e o zi urata la noi.
of,mai fetelor ,barbatii astia.....pai sa vedeti cum a fost azi la noi ca de dimi m-am suparat pe el.ne-am dus la spital la control,mai are niste puroi,ne-a mai dat 2 zile de tratament in plus tot pe vena cu acelasi medicament puternic,dar,el,draga,se tocmea cu chirurgul sa-i dea mai putin concediu,toata lumea vrea mai mult....al meu...mai putin....ca cica el o sa moara de plictiseala acasa....adica dupa cate am tras(ca a fost o peritonita localizata pana la urma)el se da zmeu....acum s-a dus la barul unui prieten care e in renovare chipurile sa vada ce culori a folosit...de parca ar sti el culorile ca lumea....si mai si conduce ca cica s-a saturat sa stea in dreapta.


--------------------
  Daca iti place acest topic recomanda pe facebook :
Go to the top of the page
 
+Quote Post
meaw_ela
postare Oct 1 2010, 05:58 PM
Postare #28620


Golden Member
*********

Grup: Golden Members
Postari: 7,306
Inscris la: 3-April 07
Din: Toronto
Membru nr.: 3,020



ce citesc eu aici...jucarii peste tot..aici ne incadram....in primul rand au camera lor plina ..de mi-e greu sa calc,,,,le-au scos pe toate din cutii9 cutii care o data la doua sapt le sortez( papushi la papushi, masinutze la masinutze..blocuri..etc..dar ei le golesc in mijlocul camerei si stau intre muntzii aia frumos si le iau pe toatela mana....Niko tocmai a golit ultima cutie....a ritoicat-o in bratze( e mare) si a rasturnat si ce mai era pe fund.....of of...Maja mai le aranjeaza cand o rog..altfel....fac carare sa ajung la patul ei...LOL.... dar ii tine ocupatzi-asta e clar!. Asa li se dezvolta creierashele!
Cat despre sotzior....nu am decat laude ( si la acest capitol) ...el suna cabinetul si-mi face programare..apoi ma suna pe mine daca e la servici sa-mi zica data....si in ziua respectiva isi face timp sa vina si sa ma duca el.....e un dulce...si cat stau eu la doctor( de obicei 30-40 de min) se duce cu copiii la Mall...care e peste drum de clinica... asa ca ,..la final ii dau bip ca sunt gata..vine si ma ia..ne oprim sa mancam la un restaurant si apoi acasa...(asta este programul Rutina) si il ador ! Va pup/.. partners.gif partners.gif partners.gif partners.gif partners.gif


--------------------
  Daca iti place acest topic recomanda pe facebook :
Go to the top of the page
 
+Quote Post

3223 Pagini V  « < 2860 2861 2862 2863 2864 > » 
Reply to this topicStart new topic

 

RSS Versiune Lo-Fi Acum este ora: 28th April 2024 - 11:30 PM