Bine ati venit Vizitator ( Logare | Inregistrare )

3223 Pagini V  « < 1821 1822 1823 1824 1825 > »   
Reply to this topicStart new topic
> Mamici De Aprilie 2009
manu1981
postare Jan 29 2010, 11:38 AM
Postare #18221


Golden Member
*********

Grup: Golden Members
Postari: 5,273
Inscris la: 3-March 09
Din: Arges
Membru nr.: 75,566



QUOTE(andreeak @ Jan 29 2010, 12:01 PM) *
La noi e circ continuu cu mancarea,eu inca ii mai dau in gura pt ca daca il las pe el singur ia doua guri si gata s-a saturat.Singur mananca doar piure cu snitele sau pilaf ,morcovi la greu.Laptele doar cu miere sau cacao altfel deloc sau gris cu lapte.


QUOTE(maria_corina29 @ Jan 29 2010, 12:14 PM) *
ciprian are un fix sa nu manance legume iar carnita zice el ca mananca decat piept de pui dar i-am dat si nu mananca decat ciugule putinel din el. i-am facut creier de porc pane si i-am spus ca e de gaina wink.gif ca sa manance. ficat de pui mananca dar doar o data cred pe luna. ii place carnea alba in general si cate putin. i-a facut mama poftele la tara si acum incearca sa faca la fel si cu mine...dar nu-i merge. mananca in schimb ff multe fructe, la tara toca tt ziua la mere, cred ca cu mere traia la tara si cu lactate.


Eu cred ca multe din fixurile lor cu mancarea le capata si de la gradinita unde vad ca altii sunt mofturosi si incep si ei. Stiu copii care atunci cand erau bebei mancau orice si cum au inceput sa mearga la gradi au inceput sa faca mofturi la mancare. Eu sper ca Arina va ramane mancacioasa cum e acum, papa orice, nu refuza nimic smile.gif


--------------------



Cine vrea sa afle mai multe despre noi ne poate vizita pe blog http://www.utilecopii.ro/forum/index.php?showforum=244

"Nimic nu poate modela mai bine sufletul unui bărbat, decât femeia de lângă el."
"Bărbatul și femeia nu sunt doi oameni, ci unul singur. Jumătatea întregului nu poate face copii."
"Sfințenia vine din dragoste. Toți cei ce cred și iubesc cu adevărat sunt sfinți."

Sfantul Ioan Gura de Aur


  Daca iti place acest topic recomanda pe facebook :
Go to the top of the page
 
+Quote Post
danutza75
postare Jan 29 2010, 11:39 AM
Postare #18222


Top Silver Member
*******

Grup: Top Silver Members
Postari: 2,111
Inscris la: 10-December 09
Din: Buzau
Membru nr.: 121,783



QUOTE(manu1981 @ Jan 29 2010, 11:34 AM) *
Felicitari pentru dintisor trandafir.gif La noi au iesit la 7 luni cei de jos manadoi o data si acum nu mai e niciun semn ca ar mai iesi vreunul. Asa ca am ramas un mic iepuras biggrin.gif

Multumim ! hug.gif pentru iepurasul dulce !


--------------------
  Daca iti place acest topic recomanda pe facebook :
Go to the top of the page
 
+Quote Post
manu1981
postare Jan 29 2010, 11:40 AM
Postare #18223


Golden Member
*********

Grup: Golden Members
Postari: 5,273
Inscris la: 3-March 09
Din: Arges
Membru nr.: 75,566



QUOTE(alinaspa @ Jan 29 2010, 01:21 PM) *
Noi avem o zi nebuna , Berta incepe skiul , tre sa o duc eu la 13.30 la partie . plec cu Sara dupa mine , sper sa nu urle in masina . Tre sa luam si o colega de-a Bertei ca maica-sa lucreaza si n-o poate duce ... Sper sa apuc sa fac poze.
Razvan , felicitari de dinte trandafir.gif

Ce frumos ca invata de skieze de mica smile.gif Noi nu am avut privilegii d-astea ...


--------------------



Cine vrea sa afle mai multe despre noi ne poate vizita pe blog http://www.utilecopii.ro/forum/index.php?showforum=244

"Nimic nu poate modela mai bine sufletul unui bărbat, decât femeia de lângă el."
"Bărbatul și femeia nu sunt doi oameni, ci unul singur. Jumătatea întregului nu poate face copii."
"Sfințenia vine din dragoste. Toți cei ce cred și iubesc cu adevărat sunt sfinți."

Sfantul Ioan Gura de Aur


  Daca iti place acest topic recomanda pe facebook :
Go to the top of the page
 
+Quote Post
andree29
postare Jan 29 2010, 01:24 PM
Postare #18224


Top Silver Member
*******

Grup: Top Silver Members
Postari: 2,031
Inscris la: 30-September 08
Din: cluj
Membru nr.: 39,800




Ce liniste e? Se vede ca vine sf de sapt.
Eu tocmai am gatat papica la Andrei si astept sa se trezasca de azi incepe vacanta si daca vremea ne va permite vom sta afara la saniusi si la patinor.


--------------------
  Daca iti place acest topic recomanda pe facebook :
Go to the top of the page
 
+Quote Post
danutza75
postare Jan 29 2010, 01:36 PM
Postare #18225


Top Silver Member
*******

Grup: Top Silver Members
Postari: 2,111
Inscris la: 10-December 09
Din: Buzau
Membru nr.: 121,783



Da, si eu m-am tot uitat si nu era nimeni ! Gata si noi cu papica, astazi avem piept de pui cu legume la cuptor ! Razvan tocmai s-a trezit si acum se joaca in tarc !


--------------------
  Daca iti place acest topic recomanda pe facebook :
Go to the top of the page
 
+Quote Post
manu1981
postare Jan 29 2010, 02:15 PM
Postare #18226


Golden Member
*********

Grup: Golden Members
Postari: 5,273
Inscris la: 3-March 09
Din: Arges
Membru nr.: 75,566



QUOTE(danutza75 @ Jan 29 2010, 03:36 PM) *
Da, si eu m-am tot uitat si nu era nimeni ! Gata si noi cu papica, astazi avem piept de pui cu legume la cuptor ! Razvan tocmai s-a trezit si acum se joaca in tarc !

S-a trezit si Arina. A facut nani 2 ore. Acum ne pregatim de papa si apoi la joaca smile.gif


--------------------



Cine vrea sa afle mai multe despre noi ne poate vizita pe blog http://www.utilecopii.ro/forum/index.php?showforum=244

"Nimic nu poate modela mai bine sufletul unui bărbat, decât femeia de lângă el."
"Bărbatul și femeia nu sunt doi oameni, ci unul singur. Jumătatea întregului nu poate face copii."
"Sfințenia vine din dragoste. Toți cei ce cred și iubesc cu adevărat sunt sfinți."

Sfantul Ioan Gura de Aur


  Daca iti place acest topic recomanda pe facebook :
Go to the top of the page
 
+Quote Post
andree29
postare Jan 29 2010, 02:22 PM
Postare #18227


Top Silver Member
*******

Grup: Top Silver Members
Postari: 2,031
Inscris la: 30-September 08
Din: cluj
Membru nr.: 39,800



Sa trezit si Andrei si el adormit binisor acuma astept sa vina Andreea.


--------------------
  Daca iti place acest topic recomanda pe facebook :
Go to the top of the page
 
+Quote Post
danutza75
postare Jan 29 2010, 02:23 PM
Postare #18228


Top Silver Member
*******

Grup: Top Silver Members
Postari: 2,111
Inscris la: 10-December 09
Din: Buzau
Membru nr.: 121,783



pofta buna ! trandafir.gif
Si noi ne pregatim de papa !

Aceasta postare a fost editata de danutza75: Jan 29 2010, 02:29 PM


--------------------
  Daca iti place acest topic recomanda pe facebook :
Go to the top of the page
 
+Quote Post
maria_corina29
postare Jan 29 2010, 03:01 PM
Postare #18229


Golden Member
*********

Grup: Golden Members
Postari: 4,658
Inscris la: 18-September 08
Din: pitesti
Membru nr.: 38,133



am fost si noi pe afara, am intrat in casa, azi papam ousor cu piure ce cartofi, am zis ca i s-o fi luat de ciorbita, a baut 100 ml de lapte si a adormit, fara sa pape piureul. il papa cand se scoala. iesitul asta afara si faptul ca ii dau si lapte ne-a cam dat programul peste cap din cate vad. de dimineata a papat la o ora dupa lapte iar acum iar lapte, fara mancare. ne obisnuim noi, e bine ca bea laptic.


--------------------


  Daca iti place acest topic recomanda pe facebook :
Go to the top of the page
 
+Quote Post
manu1981
postare Jan 29 2010, 03:04 PM
Postare #18230


Golden Member
*********

Grup: Golden Members
Postari: 5,273
Inscris la: 3-March 09
Din: Arges
Membru nr.: 75,566



QUOTE(maria_corina29 @ Jan 29 2010, 05:01 PM) *
am fost si noi pe afara, am intrat in casa, azi papam ousor cu piure ce cartofi, am zis ca i s-o fi luat de ciorbita, a baut 100 ml de lapte si a adormit, fara sa pape piureul. il papa cand se scoala. iesitul asta afara si faptul ca ii dau si lapte ne-a cam dat programul peste cap din cate vad. de dimineata a papat la o ora dupa lapte iar acum iar lapte, fara mancare. ne obisnuim noi, e bine ca bea laptic.

Arina cand bea laptic din biberon nu mai papa si altceva. Oricum lapticul praf e mult mai consistent decat era laptele nostru in ultima vreme si ii hraneste mai bine.


--------------------



Cine vrea sa afle mai multe despre noi ne poate vizita pe blog http://www.utilecopii.ro/forum/index.php?showforum=244

"Nimic nu poate modela mai bine sufletul unui bărbat, decât femeia de lângă el."
"Bărbatul și femeia nu sunt doi oameni, ci unul singur. Jumătatea întregului nu poate face copii."
"Sfințenia vine din dragoste. Toți cei ce cred și iubesc cu adevărat sunt sfinți."

Sfantul Ioan Gura de Aur


  Daca iti place acest topic recomanda pe facebook :
Go to the top of the page
 
+Quote Post

3223 Pagini V  « < 1821 1822 1823 1824 1825 > » 
Reply to this topicStart new topic

 

RSS Versiune Lo-Fi Acum este ora: 27th April 2024 - 04:55 PM