Bine ati venit Vizitator ( Logare | Inregistrare )

3223 Pagini V  « < 1820 1821 1822 1823 1824 > »   
Reply to this topicStart new topic
> Mamici De Aprilie 2009
andree29
postare Jan 29 2010, 10:41 AM
Postare #18211


Top Silver Member
*******

Grup: Top Silver Members
Postari: 2,031
Inscris la: 30-September 08
Din: cluj
Membru nr.: 39,800



Costi masina am cumparatode la un magazin de jucari de la noi din oras e de la Burak Toys si nu a fost scumpa deloc doar 39 ron.
Corina si Andreea manaca foarte rau ,carne numai carne de pui,lapte bea in fiecare zi dar la ea portile de mancare trebuie sa fie mici si fara paine ,fasole,pastai salata nu manca numai obligata ,paina doar unsa si cel mult doua feliute daca vede mancare multa in farfurie se pune pe plans,fructe manaca zilnic ,ea nu manaca nimic pana la capat intodeauna ramane ultima bucatura nici cu dulcurile nu manaca exagerat .


--------------------
  Daca iti place acest topic recomanda pe facebook :
Go to the top of the page
 
+Quote Post
andree29
postare Jan 29 2010, 10:43 AM
Postare #18212


Top Silver Member
*******

Grup: Top Silver Members
Postari: 2,031
Inscris la: 30-September 08
Din: cluj
Membru nr.: 39,800



Felicitari pt Razvan eusa_clap.gif


--------------------
  Daca iti place acest topic recomanda pe facebook :
Go to the top of the page
 
+Quote Post
maria_corina29
postare Jan 29 2010, 10:57 AM
Postare #18213


Golden Member
*********

Grup: Golden Members
Postari: 4,658
Inscris la: 18-September 08
Din: pitesti
Membru nr.: 38,133



QUOTE(andree29 @ Jan 29 2010, 12:41 PM) *
Costi masina am cumparatode la un magazin de jucari de la noi din oras e de la Burak Toys si nu a fost scumpa deloc doar 39 ron.
Corina si Andreea manaca foarte rau ,carne numai carne de pui,lapte bea in fiecare zi dar la ea portile de mancare trebuie sa fie mici si fara paine ,fasole,pastai salata nu manca numai obligata ,paina doar unsa si cel mult doua feliute daca vede mancare multa in farfurie se pune pe plans,fructe manaca zilnic ,ea nu manaca nimic pana la capat intodeauna ramane ultima bucatura nici cu dulcurile nu manaca exagerat .



aha, el are abia sase ani, se pare ca asa va fi si in continuare daca andreea ta are peste 9 ani si e la fel. offfff, si eu eram tot asa, nu stiu in ce moment m-am pus pe mancat ca acum sunt o pofticioasa si o gurmanda, rade mereu sotul de mine cand mergem pe la soacra-mea si caut prin oale sa vad ce are de mancare sau cand vb cu ea la tel sa ne cheme la masa ea intai o intreb :care-i meniul?


--------------------


  Daca iti place acest topic recomanda pe facebook :
Go to the top of the page
 
+Quote Post
manu1981
postare Jan 29 2010, 11:04 AM
Postare #18214


Golden Member
*********

Grup: Golden Members
Postari: 5,273
Inscris la: 3-March 09
Din: Arges
Membru nr.: 75,566




Neata, sunt nervoasa de dimineata, daca asta nu e ghinion, atunci nu mai stiu ce e nervi.gif . Omul care trebuia sa vina de la Pitesti sa ne repare centrala se pare ca a fost tamponat de unul si acum tre sa astepte sa faca actele la politie si a zis ca probabil va ajunge dupa amiaza. Eu sper numai sa ajunga, ca daca nu, vom sta fara caldura pana luni nervi.gifnervi.gifnervi.gif


--------------------



Cine vrea sa afle mai multe despre noi ne poate vizita pe blog http://www.utilecopii.ro/forum/index.php?showforum=244

"Nimic nu poate modela mai bine sufletul unui bărbat, decât femeia de lângă el."
"Bărbatul și femeia nu sunt doi oameni, ci unul singur. Jumătatea întregului nu poate face copii."
"Sfințenia vine din dragoste. Toți cei ce cred și iubesc cu adevărat sunt sfinți."

Sfantul Ioan Gura de Aur


  Daca iti place acest topic recomanda pe facebook :
Go to the top of the page
 
+Quote Post
danutza75
postare Jan 29 2010, 11:08 AM
Postare #18215


Top Silver Member
*******

Grup: Top Silver Members
Postari: 2,111
Inscris la: 10-December 09
Din: Buzau
Membru nr.: 121,783



QUOTE(andree29 @ Jan 29 2010, 10:43 AM) *
Felicitari pt Razvan eusa_clap.gif

Multumim ! trandafir.gif


--------------------
  Daca iti place acest topic recomanda pe facebook :
Go to the top of the page
 
+Quote Post
alinaspa
postare Jan 29 2010, 11:21 AM
Postare #18216


Silver Member
******

Grup: Silver Members
Postari: 1,166
Inscris la: 28-January 09
Din: VILLANUA/SPANIA
Membru nr.: 67,875



QUOTE(cristina_natalia @ Jan 29 2010, 12:29 PM) *
Buna dimineata!

Vad ca n-ati stat o saptamana, ati povestit!

Noi ne-am mutat si ne acomodam cu locul, desi ne-am mutat la bunici doar!! Cred ca ii place Nataliei, caci e tare rasfatata.
Avem 7 dinti si inca doi pe drum - incep caninii sa-i iasa. Oare nu e devreme?

Lapte praf bea dimineata cam 100 ml, jucandu-se, mai bea, mai arunca o jucarie. Seara bea , in acelasi stil, 130-170 ml. Mai papa branza la fructe, un iaurt de 100 g dimineata si un desert humana seara. Cred ca inghite destule lactate. Si suge , evident, dimineata si seara. De duminica scatem suptul de dimineata, sa vedem cum ne descurcam:)

Bebeii vostri primesc papuci in picioare? Natalia face un circ de parca - ii iese vreun dinte! Se intoarce si fuge. La fel patesc cu schimbatul pamper5sului. Sta pana la datul cu crema , apoi se rasuceste sa fuga.

Grija de voi!!

Caninii ca si regula generala ies dupa un an jumate ....intai ar trebui sa-i iasa premolarii... dar cine stie .. mare grija , ca sunt cei mai durerosi si chinuitori .

QUOTE(andree29 @ Jan 29 2010, 12:41 PM) *
Costi masina am cumparatode la un magazin de jucari de la noi din oras e de la Burak Toys si nu a fost scumpa deloc doar 39 ron.
Corina si Andreea manaca foarte rau ,carne numai carne de pui,lapte bea in fiecare zi dar la ea portile de mancare trebuie sa fie mici si fara paine ,fasole,pastai salata nu manca numai obligata ,paina doar unsa si cel mult doua feliute daca vede mancare multa in farfurie se pune pe plans,fructe manaca zilnic ,ea nu manaca nimic pana la capat intodeauna ramane ultima bucatura nici cu dulcurile nu manaca exagerat .


Plecam si noi azi sa cautam masina , ca vrem sa scoatem premergatorul ....
si Berta este foarte dificila la mancare ...acum e un pic mai bine , dar de mica ne-a scos par alb ... A supt biberon pana la 4 ani jumate , si a mancat de mica foaret multe fructe. N-a mancat nisciodata varza , pastai , brocoli , conopida ... Axcum a descopperit , la cantina scolii ca-i place lintea si fasolea ...Uraaa!!! Si pate de ficat a mancat anul asta pentru prima data .Ficat nu mananca nici acum , nu pune gura ...
Dar ii place carnita de pui snitel , gratar , la cuptor , cu sos ... cu smantana ;bors de cartofi cu smantana ,cartofi in toate felurile :salata orientala , cartofi la cuptor , cartofi prajiti (ii dau doar o data pe saptamana din ratiuni de sanatate ),piure ...branza cu smanatana , si a invatat de la spanioli sa manance salate . Celebrele lor salate care se mananca ca si primul fel de mancare . cu ou , ton din conserva , cu sunca , branza ...Spagheti...
AAA, si foarte mult ii place pestele


Noi avem o zi nebuna , Berta incepe skiul , tre sa o duc eu la 13.30 la partie . plec cu Sara dupa mine , sper sa nu urle in masina . Tre sa luam si o colega de-a Bertei ca maica-sa lucreaza si n-o poate duce ... Sper sa apuc sa fac poze.

Razvan , felicitari de dinte trandafir.gif


--------------------
  Daca iti place acest topic recomanda pe facebook :
Go to the top of the page
 
+Quote Post
danutza75
postare Jan 29 2010, 11:27 AM
Postare #18217


Top Silver Member
*******

Grup: Top Silver Members
Postari: 2,111
Inscris la: 10-December 09
Din: Buzau
Membru nr.: 121,783



QUOTE(alinaspa @ Jan 29 2010, 11:21 AM) *
Noi avem o zi nebuna , Berta incepe skiul , tre sa o duc eu la 13.30 la partie . plec cu Sara dupa mine , sper sa nu urle in masina . Tre sa luam si o colega de-a Bertei ca maica-sa lucreaza si n-o poate duce ... Sper sa apuc sa fac poze.

Razvan , felicitari de dinte trandafir.gif


Multumim ! Distractie placuta Bertei la ski ! floare2.gif


--------------------
  Daca iti place acest topic recomanda pe facebook :
Go to the top of the page
 
+Quote Post
manu1981
postare Jan 29 2010, 11:33 AM
Postare #18218


Golden Member
*********

Grup: Golden Members
Postari: 5,273
Inscris la: 3-March 09
Din: Arges
Membru nr.: 75,566



QUOTE(andree29 @ Jan 28 2010, 08:40 PM) *
AM FOST CU MAMII AFARA SI MI-A CUMPARAT CEVA INTERESANT DACA TOT EA DAT COSTI IDEE


Foarte frumoasa masinuta! Cred ca Andrei e tare incantat de ea smile.gif


--------------------



Cine vrea sa afle mai multe despre noi ne poate vizita pe blog http://www.utilecopii.ro/forum/index.php?showforum=244

"Nimic nu poate modela mai bine sufletul unui bărbat, decât femeia de lângă el."
"Bărbatul și femeia nu sunt doi oameni, ci unul singur. Jumătatea întregului nu poate face copii."
"Sfințenia vine din dragoste. Toți cei ce cred și iubesc cu adevărat sunt sfinți."

Sfantul Ioan Gura de Aur


  Daca iti place acest topic recomanda pe facebook :
Go to the top of the page
 
+Quote Post
manu1981
postare Jan 29 2010, 11:34 AM
Postare #18219


Golden Member
*********

Grup: Golden Members
Postari: 5,273
Inscris la: 3-March 09
Din: Arges
Membru nr.: 75,566



QUOTE(danutza75 @ Jan 29 2010, 10:57 AM) *
Buna dimineata !
Veste mare :
bananab.gif a venit primul dintisor si la noi !
L-am vazut aseara pe la 11, iar strumful cred ca a prins bucuria noastra, ca era tot o veselie pe el : tipa si "alerga" prin pat, de ziceai ca doar s-a trezit din somn, nu ca trebuie sa se culce !
Dar dupa, azi noapte a dormit ca un ingeras ! super.gif

Felicitari pentru dintisor trandafir.gif La noi au iesit la 7 luni cei de jos manadoi o data si acum nu mai e niciun semn ca ar mai iesi vreunul. Asa ca am ramas un mic iepuras biggrin.gif


--------------------



Cine vrea sa afle mai multe despre noi ne poate vizita pe blog http://www.utilecopii.ro/forum/index.php?showforum=244

"Nimic nu poate modela mai bine sufletul unui bărbat, decât femeia de lângă el."
"Bărbatul și femeia nu sunt doi oameni, ci unul singur. Jumătatea întregului nu poate face copii."
"Sfințenia vine din dragoste. Toți cei ce cred și iubesc cu adevărat sunt sfinți."

Sfantul Ioan Gura de Aur


  Daca iti place acest topic recomanda pe facebook :
Go to the top of the page
 
+Quote Post
manu1981
postare Jan 29 2010, 11:36 AM
Postare #18220


Golden Member
*********

Grup: Golden Members
Postari: 5,273
Inscris la: 3-March 09
Din: Arges
Membru nr.: 75,566



QUOTE(maria_corina29 @ Jan 29 2010, 11:16 AM) *
super.gif super.gif bananab.gif bananab.gif sunt fericita, a baut gabriel acum la ora 9, 80 ml de lapte formula, atat i-am facut si cand s-a terminat dadea semne ca ar mai fi baut yami.gif
se pare ca suntem pe drumul cel bun, ar fi bine sa se obisnuiasca cu laptele si cu biberonul iar caci el bea fff putine lichide si are nevoie. super.gif super.gif
si aseara a baut dar mai putin, vreo 50 ml, dar tre sa-i dau inainte de masa ca altfel...nu vrea.
oricum, primul pas a fost facut, zicea dr ca 2 sapt sa-i dau asa, cate putin apoi se obisnuieste si vrea singur mai mult.
plus ca bea si sucuri acum, cu canuta, a invatat deja fff bine dar nu poate sa bea odata 100 ml. bea cam 70, restul ramane in canuta si il pun in fructe.

Bravo, Gabitu eusa_clap.gif Incet incet cred ca o sa vrea si el lapticul si nu o sa-ti mai faca probleme smile.gif Arina ar bea numai laptic la biberon daca ar fi dupa ea. Goleste o sticla de 200 de ml imediat smile.gif


--------------------



Cine vrea sa afle mai multe despre noi ne poate vizita pe blog http://www.utilecopii.ro/forum/index.php?showforum=244

"Nimic nu poate modela mai bine sufletul unui bărbat, decât femeia de lângă el."
"Bărbatul și femeia nu sunt doi oameni, ci unul singur. Jumătatea întregului nu poate face copii."
"Sfințenia vine din dragoste. Toți cei ce cred și iubesc cu adevărat sunt sfinți."

Sfantul Ioan Gura de Aur


  Daca iti place acest topic recomanda pe facebook :
Go to the top of the page
 
+Quote Post

3223 Pagini V  « < 1820 1821 1822 1823 1824 > » 
Reply to this topicStart new topic

 

RSS Versiune Lo-Fi Acum este ora: 28th April 2024 - 02:14 AM