Bine ati venit Vizitator ( Logare | Inregistrare )

3223 Pagini V  « < 1370 1371 1372 1373 1374 > »   
Reply to this topicStart new topic
> Mamici De Aprilie 2009
andree29
postare Nov 15 2009, 09:27 PM
Postare #13711


Top Silver Member
*******

Grup: Top Silver Members
Postari: 2,031
Inscris la: 30-September 08
Din: cluj
Membru nr.: 39,800



QUOTE(manu1981 @ Nov 15 2009, 11:21 PM) *
Multumim floare2.gif Si tu ai doi capii tare reusiti.
Sotul meu, can am ramas insarcinata, isi dorea baietel si a fost putin dezamagit cand ne-a zis dr ca va fi fata, dar acum nu mai poate dupa ea, de fiecare data cand pleaca pe la concursuri p-afara ii cumpara o gramada de lucruri. Acum a zis ca va trece si la categoria jucarii smile.gif



Si eu cand am ramas gravida prima data si mi sa spus ca am fetita am plans iar soacra mea care e mama de 2 baieti mi-a spus ca sunt o norocoasa ca am fetita pt ca fetele nu uita niciodata ca au mama fac ce fac si mama e mama dar in schimb baieti se insoara si uita de mama dar in cele din unrma Doamne Doamne mi-a dat si un baiat asa ca acum ma simt cu adevarat implinita .Multumesc in fiecare zi la DD ca sunt sanatosi asta e cel mai important lucru in viata.

Aceasta postare a fost editata de andree29: Nov 15 2009, 09:29 PM


--------------------
  Daca iti place acest topic recomanda pe facebook :
Go to the top of the page
 
+Quote Post
MAMI DE TEO
postare Nov 15 2009, 10:11 PM
Postare #13712


Top Silver Member
*******

Grup: Top Silver Members
Postari: 2,959
Inscris la: 9-July 09
Din: BUZAU
Membru nr.: 98,788



QUOTE(manu1981 @ Nov 15 2009, 09:21 PM) *
Multumim floare2.gif Si tu ai doi capii tare reusiti.
Sotul meu, can am ramas insarcinata, isi dorea baietel si a fost putin dezamagit cand ne-a zis dr ca va fi fata, dar acum nu mai poate dupa ea, de fiecare data cand pleaca pe la concursuri p-afara ii cumpara o gramada de lucruri. Acum a zis ca va trece si la categoria jucarii smile.gif

lasa mami ca ai timp sa faci si un baiat....oricum ai o fetita superba...sa ti traiasca sa te bucuri de ea... partners.gif partners.gif


--------------------
  Daca iti place acest topic recomanda pe facebook :
Go to the top of the page
 
+Quote Post
manu1981
postare Nov 15 2009, 10:59 PM
Postare #13713


Golden Member
*********

Grup: Golden Members
Postari: 5,273
Inscris la: 3-March 09
Din: Arges
Membru nr.: 75,566



QUOTE(MAMI DE TEO @ Nov 16 2009, 12:11 AM) *
lasa mami ca ai timp sa faci si un baiat....oricum ai o fetita superba...sa ti traiasca sa te bucuri de ea... partners.gif partners.gif

Multumim floare2.gif Si voi sa va bucurati de bebelusul superb cu ochii albastri tzuc.gif

Aceasta postare a fost editata de manu1981: Nov 15 2009, 10:59 PM


--------------------



Cine vrea sa afle mai multe despre noi ne poate vizita pe blog http://www.utilecopii.ro/forum/index.php?showforum=244

"Nimic nu poate modela mai bine sufletul unui bărbat, decât femeia de lângă el."
"Bărbatul și femeia nu sunt doi oameni, ci unul singur. Jumătatea întregului nu poate face copii."
"Sfințenia vine din dragoste. Toți cei ce cred și iubesc cu adevărat sunt sfinți."

Sfantul Ioan Gura de Aur


  Daca iti place acest topic recomanda pe facebook :
Go to the top of the page
 
+Quote Post
manu1981
postare Nov 15 2009, 11:02 PM
Postare #13714


Golden Member
*********

Grup: Golden Members
Postari: 5,273
Inscris la: 3-March 09
Din: Arges
Membru nr.: 75,566




Fetelor, mi-a zis cineva zilele astea ca a dat copiilor cat au fost mici un siropel imunizator, Imunobaby. Cica are rolul de a intari imunitatea organismului bebelusilor. Voi ce stiti despre asta? V-a recomandat medicul ceva de genul asta? Le dati bebeilor astfel de siropuri?


--------------------



Cine vrea sa afle mai multe despre noi ne poate vizita pe blog http://www.utilecopii.ro/forum/index.php?showforum=244

"Nimic nu poate modela mai bine sufletul unui bărbat, decât femeia de lângă el."
"Bărbatul și femeia nu sunt doi oameni, ci unul singur. Jumătatea întregului nu poate face copii."
"Sfințenia vine din dragoste. Toți cei ce cred și iubesc cu adevărat sunt sfinți."

Sfantul Ioan Gura de Aur


  Daca iti place acest topic recomanda pe facebook :
Go to the top of the page
 
+Quote Post
maria_corina29
postare Nov 16 2009, 09:32 AM
Postare #13715


Golden Member
*********

Grup: Golden Members
Postari: 4,658
Inscris la: 18-September 08
Din: pitesti
Membru nr.: 38,133



QUOTE(MAMI DE TEO @ Nov 15 2009, 09:15 PM) *







si niste poze cu noi noi... notworthy.gif

sunteti cu adevarat o familie frumoasa, reusita si implinita cu asa o frumusete de baiat. e un dulce micutul teo, sa va bucurati de el fericiti si poate vine si fetita, cine stie...

QUOTE(andree29 @ Nov 15 2009, 09:18 PM) *
Andrei este bine nu a mai vomitat deloc iar cu otita nu stiu sigur daca chiar ar fi pt ca pana nu i-am spus eu la medicul de garda ca plange isteric si bineteles ca numai seara nu sa uitat la urechi si cum Andrei era satul de consultat cum a pus mana pe el a inceput sa urle m,nu face febra peste zi nu are nimic numai seara cand trebuie sa doarma incepe scandalul in rest totul e ok si de mancat manaca bine oricum eu i-am pus sol in ureche .

poate face ca gabriel, loredana, ca numai el plinge de nu stiu ce sa-i mai fac seara inainte de culcare si asta doar cand e fff obosit si vrea plimbat dar el e cu ochii inchisi.

QUOTE(manu1981 @ Nov 15 2009, 11:18 PM) *
Pai si eu sunt cam in aceeasi situatie. Sotul e mai mult plecat si cand voi incepe lucrul va trebui sa o duc pe Arina la gradi si atunci voi avea nevoie de masina. Acum ne descurcam amandoua si fara masina, mai ales ca aven norocul sa avem pe langa noi 2 minimarketuri de unde cumparam ce ne mai trebuie. Oricum cumparaturile mari pt casa le facem la Pitesti.

si pe unde va faceti voi cumparaturile la pitesti, noi mergem doar in auchan, restul nu ne plac.

QUOTE(manu1981 @ Nov 16 2009, 01:02 AM) *
Fetelor, mi-a zis cineva zilele astea ca a dat copiilor cat au fost mici un siropel imunizator, Imunobaby. Cica are rolul de a intari imunitatea organismului bebelusilor. Voi ce stiti despre asta? V-a recomandat medicul ceva de genul asta? Le dati bebeilor astfel de siropuri?


eu ii dau lui gabriel in fiecare zi (timp de 3 luni) septilin dr a zis sa ii dau 2,5 la 12 ore dar eu ii dau 3 ml/zi odata cu vigantolul ca sa nu uit si de cateva zile ii dau si ferrum hausman 5 pic/zi 10 zile tot 3 luni.


--------------------


  Daca iti place acest topic recomanda pe facebook :
Go to the top of the page
 
+Quote Post
andree29
postare Nov 16 2009, 09:38 AM
Postare #13716


Top Silver Member
*******

Grup: Top Silver Members
Postari: 2,031
Inscris la: 30-September 08
Din: cluj
Membru nr.: 39,800



QUOTE(manu1981 @ Nov 16 2009, 01:02 AM) *
Fetelor, mi-a zis cineva zilele astea ca a dat copiilor cat au fost mici un siropel imunizator, Imunobaby. Cica are rolul de a intari imunitatea organismului bebelusilor. Voi ce stiti despre asta? V-a recomandat medicul ceva de genul asta? Le dati bebeilor astfel de siropuri?



Eu nu ii dau nimic dar am sa intreb si eu medicul Andreea a inceput sa tuseasca mi si groaza de o raceala la Andrei .


--------------------
  Daca iti place acest topic recomanda pe facebook :
Go to the top of the page
 
+Quote Post
andree29
postare Nov 16 2009, 09:40 AM
Postare #13717


Top Silver Member
*******

Grup: Top Silver Members
Postari: 2,031
Inscris la: 30-September 08
Din: cluj
Membru nr.: 39,800



QUOTE(andree29 @ Nov 16 2009, 11:38 AM) *
Eu nu ii dau nimic dar am sa intreb si eu medicul Andreea a inceput sa tuseasca mi si groaza de o raceala la Andrei .



La Andreea medicul pediatru mi-a recomandat pr refacesrea sistemului imunitara Bronhovaxon avea 1an si 2 luni.


--------------------
  Daca iti place acest topic recomanda pe facebook :
Go to the top of the page
 
+Quote Post
andree29
postare Nov 16 2009, 09:44 AM
Postare #13718


Top Silver Member
*******

Grup: Top Silver Members
Postari: 2,031
Inscris la: 30-September 08
Din: cluj
Membru nr.: 39,800



QUOTE(andree29 @ Nov 16 2009, 11:40 AM) *
La Andreea medicul pediatru mi-a recomandat pr refacesrea sistemului imunitara Bronhovaxon avea 1an si 2 luni.



Acuma mi-am amintit medicamentele pt imunizare se dau dupa o schema deci organismul trebuie pregatit cum e perioada asta de iarna incepand cu luna sept deci se da din sept ,oct, noiembrie nu are cred ca rezul daca incepi de acum.3 luni se da 3 luni nu si la Andreea ii dadeam asa prima luna 30 tablete 10 zile pauza 20 tablete in a 2 luna 20 zile pauza si 10 tablete in ultima luna .


--------------------
  Daca iti place acest topic recomanda pe facebook :
Go to the top of the page
 
+Quote Post
maria_corina29
postare Nov 16 2009, 09:50 AM
Postare #13719


Golden Member
*********

Grup: Golden Members
Postari: 4,658
Inscris la: 18-September 08
Din: pitesti
Membru nr.: 38,133



i-am dt si eu lui ciprian bronhovaxom-ul dar nu am avut rezultate spectaculoase, am auzit acum de baraka pe copilasii nostri mai mari, tot pt imunitate.


--------------------


  Daca iti place acest topic recomanda pe facebook :
Go to the top of the page
 
+Quote Post
andree29
postare Nov 16 2009, 09:56 AM
Postare #13720


Top Silver Member
*******

Grup: Top Silver Members
Postari: 2,031
Inscris la: 30-September 08
Din: cluj
Membru nr.: 39,800



QUOTE(maria_corina29 @ Nov 16 2009, 11:50 AM) *
i-am dt si eu lui ciprian bronhovaxom-ul dar nu am avut rezultate spectaculoase, am auzit acum de baraka pe copilasii nostri mai mari, tot pt imunitate.



La noi sa sti ca a dat rezultate nu am mai avut probleme cu ea Andreea pana sa ii fac tratamentul facea repetat racelie eu ii faceam la Andreea toamna si vaccin antigripal dar anul asta ca o toanta ce sunt nu i-am facut si acuma incepe sa imi para rau.


--------------------
  Daca iti place acest topic recomanda pe facebook :
Go to the top of the page
 
+Quote Post

3223 Pagini V  « < 1370 1371 1372 1373 1374 > » 
Reply to this topicStart new topic

 

RSS Versiune Lo-Fi Acum este ora: 29th April 2024 - 05:33 AM