Bine ati venit Vizitator ( Logare | Inregistrare )

28 Pagini V  < 1 2 3 4 > »   
Reply to this topicStart new topic
> De Ce Inseala Barbatii? De Ce Inseala Femeile?
giulia_0319
postare Feb 28 2008, 09:11 PM
Postare #11


Caught between the devil and the deep blue sea...
*********

Grup: Golden Members
Postari: 6,570
Inscris la: 2-December 06
Din: Verviers (BE)
Membru nr.: 985



iata o poveste trista, dar cu final fericit....imi pare rau ca a trebuit sa induri un asemenea animal langa tine, caci asemenea specimene nu se pot numi oameni, si ma bucur pt tine ca ai avut curajul sa o iei de la capat si iata ca Dzeu te-a rasplatit...moama!5 copilasi????oare cum e sa ai asa o famile numeroasa?banuiesc ca frumos! rolleyes.gif
si daca tot suntem la capitolul inselat voi credeti ca o aventura/escapada amoroasa a sotului/sotiei poate salva o casnicie? biberon.gif


--------------------


  Daca iti place acest topic recomanda pe facebook :
Go to the top of the page
 
+Quote Post
simina
postare Feb 28 2008, 09:41 PM
Postare #12


Golden Member
*********

Grup: Golden Members
Postari: 5,708
Inscris la: 12-October 06
Membru nr.: 186



QUOTE(giulia_0319 @ Feb 28 2008, 09:11 PM) *
si daca tot suntem la capitolul inselat voi credeti ca o aventura/escapada amoroasa a sotului/sotiei poate salva o casnicie? biberon.gif [/color]


Unii care au patit-o spun ca da...si motivul pe care il invoca e ca se intorc la partener reinventati,se indragostesc din nou si inca mai profund...iar partenerul reactioneaza pozitiv la reindragosteala...binenteles daca nu afla si detaliile,zic eu.
Asa o fi?...nu stiu....


--------------------
,,Sa te trezesti in zori, cu inima mereu inaripata si sa inalti,
plin de recunostinta, multumire pentru inca o zi de iubire;
Sa te odihnesti, coplesit de beatituine,
la ceasul amiezii si sa cugeti la extazul iubirii''...Kahlil Gibran


  Daca iti place acest topic recomanda pe facebook :
Go to the top of the page
 
+Quote Post
mariacci
postare Feb 28 2008, 09:48 PM
Postare #13


Top Junior
**

Grup: Members Plus
Postari: 97
Inscris la: 7-February 08
Din: sebes-alba
Membru nr.: 14,335



QUOTE(giulia_0319 @ Feb 28 2008, 09:11 PM) *
iata o poveste trista, dar cu final fericit....imi pare rau ca a trebuit sa induri un asemenea animal langa tine, caci asemenea specimene nu se pot numi oameni, si ma bucur pt tine ca ai avut curajul sa o iei de la capat si iata ca Dzeu te-a rasplatit...moama!5 copilasi????oare cum e sa ai asa o famile numeroasa?banuiesc ca frumos! rolleyes.gif
si daca tot suntem la capitolul inselat voi credeti ca o aventura/escapada amoroasa a sotului/sotiei poate salva o casnicie? biberon.gif


E MINUNAT! E GREU, DAR NU-MI POT IMAGINA CEVA MAI FRUMOS... SA-I VEZI CAND AJUNG ACASA SI SE ARUNCA TOTI IN BRATELE MELE, NU STIU PE CARE SA PUN MANA... AM FOST BINECUVANTATA SI II MULTUMESC DOMNULUI PENTRU TOT CE MI-A DAT!



CASNICIA MEA PUTEA FI SALVATA, PT CA SI-A DAT SEAMA CA A GRESIT..... DAR SI-A BAGAT SOACRA NASUL UNDE NU-I FIERBEA OALA SI MAI MULT EA NE-A DESPARTIT... DE FAPT, EA A SI BAGAT LA DIVORT! EL DOAR FACEA CE II SPUNEA EA, CEEA CE FACEA SI DE OBICEI...



Aceasta postare a fost editata de mariacci: Feb 28 2008, 09:56 PM


--------------------


Viata trebuie traita asa cum este pentru ca ni s-a dat fara sa o cerem si ni se va lua fara sa fim intrebati!
  Daca iti place acest topic recomanda pe facebook :
Go to the top of the page
 
+Quote Post
mariacci
postare Feb 28 2008, 09:51 PM
Postare #14


Top Junior
**

Grup: Members Plus
Postari: 97
Inscris la: 7-February 08
Din: sebes-alba
Membru nr.: 14,335




QUOTE(rux25 @ Feb 28 2008, 03:32 PM) *
Ce poveste ...ce frumos rolleyes.gif ....si ce mamica fericita partners.gif trandafir.gif trandafir.gif trandafir.gif Sa fii mereu cea mai iubita!!! Dumnezeu sa iti ocroteasca familia minunata!


MULTUMESC , RUX! SI VOI SA FITI FERICITI! DUMNEZEU SA VA BINECUVINTEZE!


--------------------


Viata trebuie traita asa cum este pentru ca ni s-a dat fara sa o cerem si ni se va lua fara sa fim intrebati!
  Daca iti place acest topic recomanda pe facebook :
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Mih@ela
postare Feb 28 2008, 11:25 PM
Postare #15


MY BLUE SKY
**********

Grup: Top Golden Members
Postari: 17,520
Inscris la: 14-February 07
Din: .
Membru nr.: 2,096



QUOTE(simina @ Feb 28 2008, 02:05 PM) *
Topicul asata ar merge cuplat cu cel deschis de Rux...

Barbatii inseala pentru ca instinctual trebuie sa procreeze...sa duca specia mai departe.
Femeile inseala pentru ca ce au nu le aduce linistea de care au nevoie...si atunci o cauta in alta parte.

YES YES YES,cam asta e parerea mea!Ce barbat infidel,nu stiu ce,dar ,si femeile....


--------------------
  Daca iti place acest topic recomanda pe facebook :
Go to the top of the page
 
+Quote Post
bgirl_rodi
postare Feb 29 2008, 03:33 PM
Postare #16


Junior
*

Grup: Members
Postari: 1
Inscris la: 28-February 08
Membru nr.: 16,374



eu cred ca pot raspunde foarte usor sotul meu lucreaza in strainatate si ma inseala foarte des chiar acest lucru a adus la nenumarate certuri ba chiar aproape la divort dar uneori ajung sa-l inteleg femeile sunt atat de usoare cand le vezi ata de proaste si mai au putin si se dezbraca in fata ta ca sa te culci cu ele ce pot spune acum lucrez cu el si vad asta zilnic femei care sau nascut pt a distruge famili, pana si copilele de 15-16 ani umbla pe jumatate goale doar de so uita vrun barbat la ele cu cat e mai invarsta arat ca poate mai mult si odata ce se culca cu ele alearga dupa ei sau mai rau trec la alti si la alti. in asa fel in cat cuvantul curve le e foarte familiar si nici nu le mai deranjaza asa ca daca soti nostri vad ca pot avea nu una 10 proaste dastea de ce credeti ca va zice nu ei tot timpul cauta ceva nou. Acum va intreb si eu poti ramane langa un asemenea barbat voi ce ati face credeti ca alti nu fac la fel doar ca uni dupa ce o fac vin si iti zic ( cum a facut el) si alti ascund, el macar a fost sincer. nu sunt de vina ei sunt prea multe femei care ridica coada nu am cuvinte sa le definesc.
  Daca iti place acest topic recomanda pe facebook :
Go to the top of the page
 
+Quote Post
giulia_0319
postare Feb 29 2008, 03:49 PM
Postare #17


Caught between the devil and the deep blue sea...
*********

Grup: Golden Members
Postari: 6,570
Inscris la: 2-December 06
Din: Verviers (BE)
Membru nr.: 985



QUOTE(bgirl_rodi @ Feb 29 2008, 03:33 PM) *
eu cred ca pot raspunde foarte usor sotul meu lucreaza in strainatate si ma inseala foarte des chiar acest lucru a adus la nenumarate certuri ba chiar aproape la divort dar uneori ajung sa-l inteleg femeile sunt atat de usoare cand le vezi ata de proaste si mai au putin si se dezbraca in fata ta ca sa te culci cu ele ce pot spune acum lucrez cu el si vad asta zilnic femei care sau nascut pt a distruge famili, pana si copilele de 15-16 ani umbla pe jumatate goale doar de so uita vrun barbat la ele cu cat e mai invarsta arat ca poate mai mult si odata ce se culca cu ele alearga dupa ei sau mai rau trec la alti si la alti. in asa fel in cat cuvantul curve le e foarte familiar si nici nu le mai deranjaza asa ca daca soti nostri vad ca pot avea nu una 10 proaste dastea de ce credeti ca va zice nu ei tot timpul cauta ceva nou. Acum va intreb si eu poti ramane langa un asemenea barbat voi ce ati face credeti ca alti nu fac la fel doar ca uni dupa ce o fac vin si iti zic ( cum a facut el) si alti ascund, el macar a fost sincer. nu sunt de vina ei sunt prea multe femei care ridica coada nu am cuvinte sa le definesc.



asta e situatie destul de...nashpa...sa zic asa...
si sotul meu lucreaza in strainatate, dar inca nu am aflat daca ma inseala sau nu.evident daca vrea sa ma insele o poate face si langa mine, nu e neparat nevoie sa plece la mii de km distanta.ai dreptate, sunt multe femei usoare, am folosit un cuvant frumos, care se incurca cu barbati insurati.nu stiu daca as vrea sa aflu...cred ca nu...nu as aprecia sinceritatea in planul asta.prefer varianta "ce nu stiu, nu ma doare".
acum la faza cu iertatul, am spus-o mai devreme, l-as ierta pt o aventura, dar la mai multe sauin caz de amanta deja mi-ar aparea semne de intrebare "nu sunt indeajuns pt el?"si avem 2 variante: divortam ca sa isipoate trai viata de burlac inliniste, sau ajungem la o casnicie asa zis libera in care fiecare face ce vrea, dar CASA RAMANE CASA.am vazut multe situatii de astea, in care ambii soti aveau pe altcineva, dar familia a ramas familie, fara certuri, divort etc...acuma depinde de fiecare in parte, daca poate trai o asemenea viata,nu?in alte tari este deja la moda schimbul de perechi,desi pt asta e nevoie de o mare doza de incredere intre cei doi soti, ma gandesc.eu sigur m-as teme de faptul ca o sa ii placa mai mult cealalta, si de asta nu as intra intr-un asemenea joc.
eu cred ca tu ai avut o putere imensa daca ai reusit sa ramai langa el.probabil ca il iubesti mult prea mult.dar te intreb cum te simti alaturi de el, cum se comporta el cu tine?e o situatie in care doar ma pot imagina si sincer iti spun ca nu stiu ce as face...tu cum il poti accepta?


--------------------


  Daca iti place acest topic recomanda pe facebook :
Go to the top of the page
 
+Quote Post
giulia_0319
postare Feb 29 2008, 03:52 PM
Postare #18


Caught between the devil and the deep blue sea...
*********

Grup: Golden Members
Postari: 6,570
Inscris la: 2-December 06
Din: Verviers (BE)
Membru nr.: 985



QUOTE(simina @ Feb 28 2008, 09:41 PM) *
Unii care au patit-o spun ca da...si motivul pe care il invoca e ca se intorc la partener reinventati,se indragostesc din nou si inca mai profund...iar partenerul reactioneaza pozitiv la reindragosteala...binenteles daca nu afla si detaliile,zic eu.
Asa o fi?...nu stiu....



da am vazut cazuri de astea...totul e ca cel care a inselat sa nu fi pus si suflet in aceea relatie(desi in cazul femeii e un pic mai greu cu faza asta pt ca se stie ca ea de obicei pune suflet in tot, pe cand barbatul e capabil doar de sex ca sport de performanta)...si bineinteles partenerul sa nu afle, pt ca dupa parerea mea sunt putini care pot ierta o tradare.


--------------------


  Daca iti place acest topic recomanda pe facebook :
Go to the top of the page
 
+Quote Post
ruxy
postare Feb 29 2008, 07:23 PM
Postare #19


Top Golden Member
**********

Grup: Top Golden Members
Postari: 37,319
Inscris la: 28-November 07
Membru nr.: 10,411



Am vrut sa iti raspund cu cuvintele mele,de ce inseala barbatii, dar dupa, m-am gandit ca ar fi mai potrivit sa o fac cu raspunsul unui psiholog deosebit dupa parerea mea...iata un mic fragment, foarte elocvent, dintr-o carte pe care am citit-o nu demult, carte ce vorbeste despre barbati, femei...si dragoste...si se numeste "dincolo de bine, dincoace de rau" a Aurorei Liiceanu si Alicei Nastase...

"Barbatii nostri nu sunt prietenii nostri. Ca sa cuceresti un barbat, dai jos de pe panoplie arma cea mai iscusita a feminitatii: prefacatoria. Nu este doar un tertip al celor fara calitati, care vrand cu orice chip sa-si gaseasca un coleg de dormitor, isi ascund adevarata fata si adevaratul spate. Este principala regula a cuceririi. Si pana la urma e si regula pastrarii unei iubiri viguroase.
Daca iti otravesti partenerul cu adevaruri oferite fara glazura, s-ar putea ca la un moment dat el sa simta nevoia sa gaseasca antidotul in alta parte.
Daca ii servesti la micul dejun plictiseala nefardata, la pranz pandalii premenstruale, iar seara o migrena veritabila, prezentata cu liminara sinceritate, s-ar putea sa afli ca i s-a aplecat de la un asemenea regim hiperonest. Dragostea refuza transparentele totale.
Pentru iubitul tau e important sa creada ca-i spui adevarul, pentru relatia ta de iubire e important sa nu-l spui. Pana la urma de ce-ai face-o? Oricum un barbat pricepe greu, adevarurile unor femei"...


  Daca iti place acest topic recomanda pe facebook :
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Viorel
postare Feb 29 2008, 07:35 PM
Postare #20


still in business...
******

Grup: Silver Members
Postari: 1,135
Inscris la: 16-March 07
Din: Bacau
Membru nr.: 2,681



Si asta-i un adevar general valabil? huh.gif Da-mi voie sa cred ca nu poate fi asa...


--------------------


  Daca iti place acest topic recomanda pe facebook :
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Reclama
postare
Postare #


Reclama









Reclama
  Daca iti place acest topic recomanda pe facebook :
Go to the top of the page
 
Quote Post

28 Pagini V  < 1 2 3 4 > » 
Reply to this topicStart new topic

 

RSS Versiune Lo-Fi Acum este ora: 29th March 2024 - 02:11 PM