Bine ati venit Vizitator ( Logare | Inregistrare )

11 Pagini V  « < 9 10 11  
Reply to this topicStart new topic
> Anunt
Lili
postare Aug 25 2011, 11:57 PM
Postare #101


Admin
******

Grup: Root Admin
Postari: 1,650
Inscris la: 2-April 09
Membru nr.: 82,560





In viata suntem intr-o permanenta schimbare. Este un semn clar ca nu se stagneaza, ca se intampla ceva...Nimeni nu este perfect, toti gresim- tocmai din aceasta cauza. Ce am observat in aceste zile este ca aceasta comunitate inca vibreaza, inca mai are ceva de spus. In aceste zile am regasit nume, devenite celebre si nume celebre in devenire...

Pot fi sincera? M-a bucurat aceasta explozie de opinii. De ce? Pentru ca mi-a confirmat, inca o data, de ce sustin acest proiect, de ce mi se spune la toate sedintele "you get too personal, you always argue..." pentru ca se stie in tot trustul: Lili de la Utile nu a fost de acord cu migrarea bazei comune, nu a fost de acord cu implementarile de Log In, prin sistemul SSO si cu atatea altele. Nimeni, la nici o sedinta, nu a aruncat pe masa coli printate cu parerile membrilor forumului... Conteaza? Poate....Mi-au zvacnit tamplele atunci cand mi s-au atribuit subtilitati de "frauda"si de "escrocherie".... Atunci am fost intrebata: "Pentru ce te stresezi? Merita?" si tot atunci am ramas suprinsa de raspunsul meu: "Da", desi in footer-ul site-ului, la copyright, nu scrie Liliana Ghibea. Implicarea mea ramane la fel de profunda, pentru ca acest site este ...copilul meu de suflet.

Astfel, desi am fost invatata de mica ca "cine se scuza se acuza", consider totusi ca eforturile de a face ceva, candva vor fi observate, daca nu apreciate. Am incercat sa caut sponsori, sa fidelizez comunitatea, sa ofer sanse egale tuturor ca apoi sa constat ca primeaza ideea:" Si ce daca "votam corect" pe secunda! Nu avem nici o vina. Vina o poarta cei care nu ne prind!" Este ca si cum am invata un copil sa fure, spunandu-i ca daca nu e prins, nu are nici o vina pentru gestul lui! Eu stiu cat suflet pun in acest proiect, pentru aceasta comunitate si va declar cu mana pe inima ca dorm linistita. Candva i-am dorit cuiva sa aiba parte de ceea ce merita, iar reactia a fost socanta. De parca am blestemat nu alta si i-am raspuns ca eu una mi-as dori sa am parte de ceea ce merit. Nimic mai mult!

Suntem liberi sa avem pareri, ele pot fi impartasite de altii sau blamate. Insa diferenta o face asumarea parerii expuse! Eu una, imi asum toate actiunile si parerile de cand am preluat acest proiect si sunt pregatita sa invat in continuare impreuna cu voi ce inseamna sa-ti placa ceea ce faci.

Putem sa schimbam, impreuna, atitudinile, mentalitatile, ziua cuiva cand credea ca nimeni nu-l intelege... Un sfat, o parere sincera, un sprijin neconditionat poate produce o schimbare si asta este tot ce conteaza! Asta inseamna un Forum, o Comunitate. Un Forum este ca o altfel de familie. Este normal sa apara certuri, pareri contrare, chiar rupturi... Insa, indiferent cat timp trece si ce se intampla in acest interval, o comunitate ramane! Si aici ma refer la faptul ca pe un forum ne putem regasi in povestile de viata ale altora, putem sa fim de acord sau nu asupra unui subiect, pastrandu-ne totusi intimitatea, nefiind judecati prin prisma legaturilor de sange si fara ca nimeni sa-si aroge drepturi si prerogative asupra vietii noastre personale. Ne impartasim bucuriile, fragmente din viata noastra pe un forum public si o facem voluntar!


Pe o retea ca Facebook, nu putem scrie pagini intregi, fara sa ni se tranteasca: Status updates must be less than 500 characters!:) Pe facebook "facem frumos"si dam "Ne place"fara prea multa implicare. Pe forum trebuie sa explicam, sa argumentam de ce ne place sau de ce nu ne place un lucru...Pe facebook nimeni nu isi va expune viata privata, urlandu-si esecul in casnicie, temerile de a nu fi cel mai bun parinte sau supararile cu rudele prin alianta. Pe facebook avem prieteni doar pe cei carora le-am dat accept. Un Forum este public, oricine ne poate fi prieten!


"Facebook-ul este un rau necesar" le-am spus la sedinta in care mi s-a adus la cunostinta "sa ma ocup de Utile pe retelele de socializare" si am facut-o: 9,702 people like this. Nu regret. Mi-am facut intre timp si cont personal...daca tot sunt on line all inclusive smile.gif Insa tot (si doar) pe Utile am pastrat un fel de " jurnal virtual" al momentelor mele speciale. Pentru ca mi-am dorit sa le impartasesc cu voi, pentru ca am vrut sa fiu deschisa fata de voi, pentru ca mi s-a parut normal sa dezvalui franturi din viata mea, stiind ca si daca doar o singura persoana a zambit la o poza cu ai mei copii este un mare lucru, atat timp cat nici macar nu ne cunoastem. Trebuie sa avem deschidere si intelegere pentru orice...

Insa nimic nu poate inlocui un Forum, caci aici toate raman intr-un mare tezaur, cum spunea si RaluS. Pe un Forum nu-ti faci update-uri, nu-ti stergi istoricul. Aici ai parte de atitudine, de informatii utile, de experiente de viata, de sprijin... ceea ce ne face cea mai unita comunitate de mamici (si nu numai), online.

Va rog sa ramanem la fel de unite. Va rog sa ma ajutati, constructiv, in toate modificarile si schimbarile viitoare. Impreuna le putem face. Forumul inseamna comunitate si unitate.

Va multumesc pentru tot!





--------------------
  Daca iti place acest topic recomanda pe facebook :
Go to the top of the page
 
+Quote Post
RaluS
postare Aug 26 2011, 12:36 PM
Postare #102


Member
***

Grup: Admin
Postari: 267
Inscris la: 24-July 06
Membru nr.: 21




Cu reorganizarea am hotarat, deocamdata, urmatoarele:

Ramanem in structura urmatoare:

- Mamicile cu lunile anului 2008 au fost trecute la sectiunea "Copii intre 1 si 3 ani" , acolo unde normal se incadrau. Trecerea este insesizabila, fara "dureri", pentru utilizatoarele acestor topicuri!

- Mamicile cu lunile anului 2012, in numar destul de mic, au fost integrate in topicul "Mamici de 2012". Pe viitor se va urmari pastrarea acestui singur topic pentru 2012.

- Topicurile "Mamici de luna..." ale anilor 2008-2011 raman in aceeasi structura. Cele care se vor dovedi a fi inactive pe o perioada de cateva luni (ramane sa stabilim cate) le vom inchide.

- Recomandam in continuare, si vom promova acest lucru, folosirea topicurilor pe subiecte.

Credem ca dovedim astfel totala noastra intelegere pentru doleantele utilizatorilor mai vechi sau mai noi.

Vom urmari in acelasi timp imbunatatirea permanenta a activitatii pe forum. Asteptam si de la voi in continuare propuneri in acest sens.






.

  Daca iti place acest topic recomanda pe facebook :
Go to the top of the page
 
+Quote Post
USA
postare Aug 26 2011, 02:45 PM
Postare #103


Top Golden Member
**********

Grup: Top Golden Members
Postari: 17,963
Inscris la: 5-May 08
Din: U.S.A.-Boston MA
Membru nr.: 22,516



EEEEEE UITE DIN ACEST MOTIV INIMA MEA APARTINE ACESTEI FAMILIIII SI ASA VA FII FOR EVER!......sunt extrem de emotionata sa vad ca vorbele noastre sunt auzite, sunt extrem de mandra ca nu m-am inselat! bouncy.gif

Lili, nu trebuie sa iti mai spun parerea mea..tu o stii intre noi doua simt ca e ceva mai mult decat speciala....esti un mare suflet si un om cu o asa inima incat sunt mandra ca te cunosc si ca te-am intalnit personal....ITI MULTUMESC PENTRU TOT! trandafir.gif

Ralus...cu toate ca uneori esti foarte stricta si la subiect......am simtit acum in randurile tale ca ceva s-a schimbat si sper sa fie asa....te simt mai aproape de noi si sincer iti doresc, asa cum spune si Lili sa ne faci parte din familie si nu numai din administratie....e o enorma diferenta si un enorm ajutor! trandafir.gif



--------------------
TOT CE E MAI FRUMOS PE LUME E ZAMBETUL DE COPIL!!!

Laugh as much as you breathe and love as long as you live.
  Daca iti place acest topic recomanda pe facebook :
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Mih@ela
postare Aug 26 2011, 08:49 PM
Postare #104


MY BLUE SKY
**********

Grup: Top Golden Members
Postari: 17,520
Inscris la: 14-February 07
Din: .
Membru nr.: 2,096




Bun gasit!:)Orice hotarare veti lua,Lili si Ralu,sunt in asentimentul vostru!Stiu ca vreti ca toata lumea sa fie multumita,insa cum fiecare isi cosidera opinia una dreapta, clar vor exista pro si contra-uri.Pe de o parte nu mi se pare corect sa le fie sterse postarile fetelor,pe de alta parte,nu mi se pare prea..comod ca o mamica sa caute in N pagini/topicuri un raspuns care poate fi gasit mai usor.Asadar,mi se pare corect ca VOI, administratia forumului sa faceti schimbarile care le considerati necesare.
Desi nu mai activez pe forum din lipsa de timp,Utile Copii,iti multumesc pentru noptile nedormite de altadata lol ,pentru raspunsurile primite, pentru PRIETENELE care mi le-ai dat!partners: partners.gif partners.gif partners.gif partners.gif

Aceasta postare a fost editata de Mih@ela: Aug 26 2011, 08:58 PM


--------------------
  Daca iti place acest topic recomanda pe facebook :
Go to the top of the page
 
+Quote Post
iubita_tiana
postare Aug 26 2011, 10:32 PM
Postare #105


Golden Member
*********

Grup: Golden Members
Postari: 9,096
Inscris la: 10-November 07
Membru nr.: 9,441



QUOTE(Lili @ Aug 26 2011, 12:57 AM) *
In viata suntem intr-o permanenta schimbare. Este un semn clar ca nu se stagneaza, ca se intampla ceva...Nimeni nu este perfect, toti gresim- tocmai din aceasta cauza. Ce am observat in aceste zile este ca aceasta comunitate inca vibreaza, inca mai are ceva de spus. In aceste zile am regasit nume, devenite celebre si nume celebre in devenire...

Pot fi sincera? M-a bucurat aceasta explozie de opinii. De ce? Pentru ca mi-a confirmat, inca o data, de ce sustin acest proiect, de ce mi se spune la toate sedintele "you get too personal, you always argue..." pentru ca se stie in tot trustul: Lili de la Utile nu a fost de acord cu migrarea bazei comune, nu a fost de acord cu implementarile de Log In, prin sistemul SSO si cu atatea altele. Nimeni, la nici o sedinta, nu a aruncat pe masa coli printate cu parerile membrilor forumului... Conteaza? Poate....Mi-au zvacnit tamplele atunci cand mi s-au atribuit subtilitati de "frauda"si de "escrocherie".... Atunci am fost intrebata: "Pentru ce te stresezi? Merita?" si tot atunci am ramas suprinsa de raspunsul meu: "Da", desi in footer-ul site-ului, la copyright, nu scrie Liliana Ghibea. Implicarea mea ramane la fel de profunda, pentru ca acest site este ...copilul meu de suflet.

Astfel, desi am fost invatata de mica ca "cine se scuza se acuza", consider totusi ca eforturile de a face ceva, candva vor fi observate, daca nu apreciate. Am incercat sa caut sponsori, sa fidelizez comunitatea, sa ofer sanse egale tuturor ca apoi sa constat ca primeaza ideea:" Si ce daca "votam corect" pe secunda! Nu avem nici o vina. Vina o poarta cei care nu ne prind!" Este ca si cum am invata un copil sa fure, spunandu-i ca daca nu e prins, nu are nici o vina pentru gestul lui! Eu stiu cat suflet pun in acest proiect, pentru aceasta comunitate si va declar cu mana pe inima ca dorm linistita. Candva i-am dorit cuiva sa aiba parte de ceea ce merita, iar reactia a fost socanta. De parca am blestemat nu alta si i-am raspuns ca eu una mi-as dori sa am parte de ceea ce merit. Nimic mai mult!

Suntem liberi sa avem pareri, ele pot fi impartasite de altii sau blamate. Insa diferenta o face asumarea parerii expuse! Eu una, imi asum toate actiunile si parerile de cand am preluat acest proiect si sunt pregatita sa invat in continuare impreuna cu voi ce inseamna sa-ti placa ceea ce faci.

Putem sa schimbam, impreuna, atitudinile, mentalitatile, ziua cuiva cand credea ca nimeni nu-l intelege... Un sfat, o parere sincera, un sprijin neconditionat poate produce o schimbare si asta este tot ce conteaza! Asta inseamna un Forum, o Comunitate. Un Forum este ca o altfel de familie. Este normal sa apara certuri, pareri contrare, chiar rupturi... Insa, indiferent cat timp trece si ce se intampla in acest interval, o comunitate ramane! Si aici ma refer la faptul ca pe un forum ne putem regasi in povestile de viata ale altora, putem sa fim de acord sau nu asupra unui subiect, pastrandu-ne totusi intimitatea, nefiind judecati prin prisma legaturilor de sange si fara ca nimeni sa-si aroge drepturi si prerogative asupra vietii noastre personale. Ne impartasim bucuriile, fragmente din viata noastra pe un forum public si o facem voluntar!


Pe o retea ca Facebook, nu putem scrie pagini intregi, fara sa ni se tranteasca: Status updates must be less than 500 characters!:) Pe facebook "facem frumos"si dam "Ne place"fara prea multa implicare. Pe forum trebuie sa explicam, sa argumentam de ce ne place sau de ce nu ne place un lucru...Pe facebook nimeni nu isi va expune viata privata, urlandu-si esecul in casnicie, temerile de a nu fi cel mai bun parinte sau supararile cu rudele prin alianta. Pe facebook avem prieteni doar pe cei carora le-am dat accept. Un Forum este public, oricine ne poate fi prieten!


"Facebook-ul este un rau necesar" le-am spus la sedinta in care mi s-a adus la cunostinta "sa ma ocup de Utile pe retelele de socializare" si am facut-o: 9,702 people like this. Nu regret. Mi-am facut intre timp si cont personal...daca tot sunt on line all inclusive smile.gif Insa tot (si doar) pe Utile am pastrat un fel de " jurnal virtual" al momentelor mele speciale. Pentru ca mi-am dorit sa le impartasesc cu voi, pentru ca am vrut sa fiu deschisa fata de voi, pentru ca mi s-a parut normal sa dezvalui franturi din viata mea, stiind ca si daca doar o singura persoana a zambit la o poza cu ai mei copii este un mare lucru, atat timp cat nici macar nu ne cunoastem. Trebuie sa avem deschidere si intelegere pentru orice...

Insa nimic nu poate inlocui un Forum, caci aici toate raman intr-un mare tezaur, cum spunea si RaluS. Pe un Forum nu-ti faci update-uri, nu-ti stergi istoricul. Aici ai parte de atitudine, de informatii utile, de experiente de viata, de sprijin... ceea ce ne face cea mai unita comunitate de mamici (si nu numai), online.

Va rog sa ramanem la fel de unite. Va rog sa ma ajutati, constructiv, in toate modificarile si schimbarile viitoare. Impreuna le putem face. Forumul inseamna comunitate si unitate.

Va multumesc pentru tot!

SI ACUM CA PE FACEBOOK like like like la tot ce ai scris.....asa e.....iubesc forumul......asta inseamna familie...aici am trait cele mai triste si cele mai frumoase momente din viata mea...aici mi-am descris cele mai intime sentimente.....de bucurie, de necaz...aici am intalnit prietene adevarate........


--------------------



  Daca iti place acest topic recomanda pe facebook :
Go to the top of the page
 
+Quote Post
iubita_tiana
postare Aug 26 2011, 10:34 PM
Postare #106


Golden Member
*********

Grup: Golden Members
Postari: 9,096
Inscris la: 10-November 07
Membru nr.: 9,441



si imi pare enorm de rau ca mamici de aici, vechi, nu le mai regasesc postarile, DECAT FF RAR: KARMIN, ELLA(MAMI DE MAYA SI NICOLAS), RUXY, SARA1, DANNA68 cred, si muulte altele....


--------------------



  Daca iti place acest topic recomanda pe facebook :
Go to the top of the page
 
+Quote Post
ralucab
postare Sep 8 2011, 10:29 AM
Postare #107


Member
***

Grup: Members Plus
Postari: 138
Inscris la: 16-April 11
Din: BRASOV
Membru nr.: 225,026



QUOTE(maria26 @ Aug 25 2011, 02:41 PM) *
eu nu am postat aici ca sa ma contrazic cu tine sau cu altcineva.. eu vorbeam despre fetele care nu au reusit sa ramana insarcinate ... sunt cateva care au parasit forumul sau care posteaza extrem de rar... acelea clar nu au cum sa fie la "mamici de.."
daca inainte stateam cu orele pe forum, acum stau 10 minute si inchid pentru ca nu am efectiv ce posta.... in fine...nu cred ca va fi o reorganizare ...
parerea mea umila este ca a fost taiat elanul multor mamici care au deschis topicuri gen " ajutor, copilul are febra" etc.. si au fost redirectionate in alta parte unde nu au primit nici un raspuns...




sunt de accord cu tine Maria,locul nostru nu mai este la VSFM,cand,acolo e plin de gravide si de cele care deja au nascut.ce as putea sa le spun eu,cand am trecut prin ce am trecut,cand nimeni nu a mai intrebat de soarta mea....acolo,cand intram,era un topic de VREAU SA FIU MAMI, nu SUNT INSARCINATA;nu vreau sa ma intelegeti gresit,le doresc numai bine gravidelor,insa nu mi se pare drept,ca,ele,sa intre acolo si sa isi laude burticile,copii sau sa se planga de sarcina.....locul meu,si a multor alte fete nu mai este acolo....


--------------------








"Ai privit vreodatã cu inima? Ochii sunt de prisos, iar ceea ce conteazã e doar acea cãldurã, acea frumuseþe ultimã ºi fãrã de sfârºit pe care o simþi ºi o respiri ... doar cu inima."...

Da-mi Doamne puterea sa accept lucrurile pe care nu le pot schimba, curajul sa le schimb pe cele pe care le pot schimba si intelepciunea de a face diferenta dintre ele
  Daca iti place acest topic recomanda pe facebook :
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Karmin
postare Sep 9 2011, 01:02 PM
Postare #108


mami de Timea & Istvan
*********

Grup: Golden Members
Postari: 6,639
Inscris la: 25-July 07
Din: Brasov
Membru nr.: 5,443



QUOTE(iubita_tiana @ Aug 26 2011, 11:34 PM) *
si imi pare enorm de rau ca mamici de aici, vechi, nu le mai regasesc postarile, DECAT FF RAR: KARMIN, ELLA(MAMI DE MAYA SI NICOLAS), RUXY, SARA1, DANNA68 cred, si muulte altele....



dar eu sunt aici mami iubita_tiana, tu nu stii ca eu sunt omniprezenta? faptul ca m-am saturat sa vorbesc singura pe topicul care mi-a fost atat de drag nu inseamna ca am disparut, doar ca scriu acolo unde consider ca e nevoie....
mie mi-e dor de mamicile mele de martie 2009, care nu prea mai scriu sad.gif



Lili, pe mine m-a suparat tare reclama de la milupa, nu cea de acum ci de data trecuta.... si de atunci nu mai frecventez asa....dar aici este forumul meu de suflet si cand in punct de vedere tehnic este utilizabil in conditii buna, sunt si eu prezenta. e ok cu publicitatea, dar nu atata timp cat face imposibila postarea sau citirea forumului....


--------------------
  Daca iti place acest topic recomanda pe facebook :
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Lili
postare Sep 9 2011, 01:09 PM
Postare #109


Admin
******

Grup: Root Admin
Postari: 1,650
Inscris la: 2-April 09
Membru nr.: 82,560



QUOTE(Karmin @ Sep 9 2011, 02:02 PM) *
dar eu sunt aici mami iubita_tiana, tu nu stii ca eu sunt omniprezenta?


smile.gif trandafir.gif
QUOTE(Karmin @ Sep 9 2011, 02:02 PM) *
Lili, pe mine m-a suparat tare reclama de la milupa, nu cea de acum ci de data trecuta.... si de atunci nu mai frecventez asa....dar aici este forumul meu de suflet si cand in punct de vedere tehnic este utilizabil in conditii buna, sunt si eu prezenta. e ok cu publicitatea, dar nu atata timp cat face imposibila postarea sau citirea forumului....


Te inteleg oFloare1.gif

Reclama a rulat prin alternanta... Probabil browser-ul ti-a blocat pagina si, desi continutul in site s-a schimbat, reclama inca se afisa. Daca mai intampini astfel de probleme e bine sa incerci sa dai de cateva ori consecutiv F5.

Multumesc pentru deschidere si...intelegere smile.gif


--------------------
  Daca iti place acest topic recomanda pe facebook :
Go to the top of the page
 
+Quote Post
giulia_0319
postare Sep 9 2011, 05:42 PM
Postare #110


Caught between the devil and the deep blue sea...
*********

Grup: Golden Members
Postari: 6,570
Inscris la: 2-December 06
Din: Verviers (BE)
Membru nr.: 985



QUOTE(Sara1 @ Aug 24 2011, 05:43 PM) *
Spune si tu acuma, cind ai fost in Ro si ai ajuns acolo cu super emotii si dorinta de a te intilni cu fetele si ai avut doua intilniri cu doua grupuri de fete, iar eu stateam si-mi rodeam unghiile geloasa ca nu pot fii si eu cu voi acolo.... rolleyes.gif !
Ar mai fii posibila reeditarea unei astfel de experiente??? Eu nu cred, pentru ca noi nu facem parte din grupul mamicilor din luna X!!!! E ca si cum vii in vizita la cineva, iti faci gasca ta si ignori restul, gest nu tocmai politicos!!! Dupa parerea mea, forumul nu mai are scop, sau cel mult unul foarte mic, cu o stacheta fooooaaarte joasa!!! sad.gif



QUOTE(USA @ Aug 24 2011, 05:57 PM) *
Ooooooo Doamne si acum instant mi se ridica toate pe mine de emotii numai din amintiri.....o legatura care nu se poate descrie in cuvinte, clipe care au adus impreuna suflete minunate fara conditii si fara sperante doar din legatura familiei utile-copii......si asa e Sara.....nici una din fete nu faceam parte din nici o gasca alta decat Utile copii.....sfaturi, griji, clipe cand intrai pe forum din disperarea ca nu stii ce are puiul, ca are febra, ca a cazut....ca nu papa......iar raspunsul venea MEREU si oricand.....spun tuturor, am plans cand dupa primele mele randuri lasate aici, cineva (si nu numai o persoana) mi-au raspuns si am citit pe romaneste.....m-am legat atunci de fete ca si de o familie......oriunde merg si acum ne gasim si ne vorbim si e un lucru mirific.....insa, intru pe forum si locul meu e nikaieri, eventual acolo unde mai gasesc randuri de la fetele care ne discutam neconditionat si oriunde pe forum.....altfel unde sa imi scriu o parere, la MAMICI DE... unde ma simt parka ca un "musafiri" nepoftit iar la fiecare postare imi cer scuze ptr ca simt de parka deranjez?.....or in blog, precum spune si Maria, unde nimeni nu mai trece?......asa ca am ajuns la Bucatarie - cel mai des, la Vremea azi or la Gradina.....cu toate ca am ofuri si eu Mamica de 2006 cu micutza mea, dar sfaturile le gasesc cu greu aici!

Cer iertare daca deranjez...si sincer inteleg mamicile care si-au legat prietenii stranse pe grupurile de mamici...insa o prietenie nu tine de un loc pe forum, tine for ever...asa cum noi cele de care se pomeneste pe aici "cu vechime" ne adunam oricum...pe face.. ori pe messe......si uneoir, mai rar si aici pe la cafea....



QUOTE(Sara1 @ Aug 24 2011, 07:05 PM) *
Nici un topic nou nu supravietuieste! Daca te uiti acum sunt 2 pagini mici si inguste(nu mari si late cum se zice in mod normal) active! Inainte vreme erau 6-7!!!



QUOTE(Claudia94 @ Aug 25 2011, 04:00 PM) *
Da , sunt pentru o restructurare a forumului , insa nu asa de radicala : Mamici din 2009 , 2010 , 2011 ... cum s-a mai spus va fi o harababura ( personal mi-ar placea sa fie macar pe anotimpuri daca se doreste o restrangere ) si alte modificari la care probabil va ganditi .

Si totusi cred eu ca am inteles decizia unei asemenea schimbari ... Actualul "sistem" nu permite in cea mai mare masura noilor utilizatori sa se integreze pe forum , pentru ca 90 % din topicurile active sunt cele cu " mamici de ... " in care 50 % din postarile celor activi in topic il reprezinta chat-ul , si daca tu ai o problema cu al tau copil sau cu sarcina, cauti cu orele in respectivele topicuri poate poate afli si tu vreun raspuns care te intereseaza, daca te bagi in mijlocul topicului unde esti total necunoscut , e foarte probabil sa nu ti se acorde raspunsul dorit (din varii motive ) ... daca pui intrebarea pe 10 topicuri in speranta ca poate poate primesti raspuns , or sa zica ca faci spam , si astea pentru ca intr-un topic nou deschis, putini iti raspund sau nimeni ... sau ai noroc sa iti sara un admin in ajutor , sa-ti spuna ca acest subiect s-a mai discutat de N ori nu stiu pe unde smile.gif

Si daca lucrurile merg asa in continuare , se observa clar "regresul populatiei" si astfel forumul o sa ajunga nelocuit , ceea ce administratorii nu isi doresc smile.gif !

Am o vaga impresie ca exista o urma de egoism , sa ne gandim numai la binele nostru ... dar , oamenii astia au investit niste bani in site si forum , si se asteapta la un profit , si e clar ca viitorul forumului nu suna prea bine in conditiile in care tot mai putini il acceseaza , din motive mentionate mai sus +++ altele cate or mai fi smile.gif , forumul nu poate ramane neschimbat pentru ca asa doreste majoritatea, majoritate care isi va lua zborul o data ce copii cresc si incepe serviciul . Nu ar fi o problema daca, asa cum am mai zis noi utilizatori nu ar fi din ce in ce mai putini . Evident se incearca o schimbare, pentru ca forumul sa aiba continuitate .
Mi-am spus doar opinia , si va rog sa nu-mi sariti in cap ... si eu ca si voi am dreptul sa spun ce simt .

Si inca ceva, imi era tare drag forumul cu ceva timp in urma oFloare1.gif , cand mai toata lumea activa si pe topicurile cu caracter general , si aveai ocazia sa cunosti mult mai multe persoane si era mai altfel mai distractiv , mai frumos decat sa discuti zilnic cu aceleasi 10 persoane !



ce am subliniat e propunerea mea trandafir.gif



QUOTE(Mih@ela @ Aug 26 2011, 09:49 PM) *
Bun gasit!:)Orice hotarare veti lua,Lili si Ralu,sunt in asentimentul vostru!Stiu ca vreti ca toata lumea sa fie multumita,insa cum fiecare isi cosidera opinia una dreapta, clar vor exista pro si contra-uri.Pe de o parte nu mi se pare corect sa le fie sterse postarile fetelor,pe de alta parte,nu mi se pare prea..comod ca o mamica sa caute in N pagini/topicuri un raspuns care poate fi gasit mai usor.Asadar,mi se pare corect ca VOI, administratia forumului sa faceti schimbarile care le considerati necesare.
Desi nu mai activez pe forum din lipsa de timp,Utile Copii,iti multumesc pentru noptile nedormite de altadata lol ,pentru raspunsurile primite, pentru PRIETENELE care mi le-ai dat!partners: partners.gif partners.gif partners.gif partners.gif

subscriu! ati expus exact gandurile mele.... floare2.gif tzuc.gif
mi-e dor si mie de vremurile acelea cand stateam cu orele pe aici, chiar si noptile...acum intru si ies sad.gif ...nu imi gasesc locul, fiind mamica de 2002 biggrin.gif ...nu exista subiecte de discutat asa cum era pe vremuri...pacat... sad.gif


--------------------


  Daca iti place acest topic recomanda pe facebook :
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Reclama
postare
Postare #


Reclama









Reclama
  Daca iti place acest topic recomanda pe facebook :
Go to the top of the page
 
Quote Post

11 Pagini V  « < 9 10 11
Reply to this topicStart new topic

 

RSS Versiune Lo-Fi Acum este ora: 26th April 2024 - 06:07 AM