Bine ati venit Vizitator ( Logare | Inregistrare )

48 Pagini V  < 1 2 3 4 > »   
Reply to this topicStart new topic
> Posibil Sarcina?
Alexandrina
postare Mar 17 2007, 07:11 PM
Postare #11


Member
***

Grup: Members Plus
Postari: 486
Inscris la: 2-February 07
Din: Brasov
Membru nr.: 1,862



QUOTE(aly82 @ Mar 17 2007, 04:25 PM) *
buna fetelor. ce pot sa spun........parca au mai trecut cateva zile..dar simptomele parca s-au intetit. ohmy.gif am auzit ca pe langa scurgeri, mai apar si altele... sani mariti ( dar la mine nu sunt durerosi), frecventa urinarii, oboseala, durere de burta si chiar intepaturi ( aproape ca la cm), intr-o seara mi-a fost foarte rau ( de nu puteam sa ma uit nici macar la retete culinare prezentate la televizor), dar am crezut in acel moment ca poate mi s-a aplecat, dar in alta noapte, m-am trezit pe la vreo 3 cu o greata de nu am mai putut sa mai ador vreo 1/2 de h. chiar nu stiu ce sa zic...........chiar ne dorim un bb bb.gif , dar ar putea sa fie chiar totul din cauza autosugestiei???!!! sad.gif



stiu ca in momentul cand iti doresti un bebe pare o vesnicie timpul trecut pana la efectuarea testului de sarcina..dar nu ai ce face.
nu stiu ce sa zic legat de intrebarea ta..cu autosugestia...
poate fi sau poate nu... wink.gif
poate e bebelus.. bb.gif eu una zic ca e bebe

ne tii la curent


--------------------


  Daca iti place acest topic recomanda pe facebook :
Go to the top of the page
 
+Quote Post
AdeDia
postare Mar 17 2007, 07:12 PM
Postare #12


Top Golden Member
**********

Grup: Top Golden Members
Postari: 11,367
Inscris la: 11-March 07
Membru nr.: 2,589



eu personal cunosc pe cineva care isi dorea enorm de mult un copil pe care practic ii era imposibil sa il aibe ptr. ca mai in tinerete a fost operata la burta.Nu stiu cum si in ce imprejurari a crezut ea ca este insarcinata.Cert este ca a iceput sa-i creasca burtica.Era inainte de *89 si nu se faceau ecografe si atitea teste de fapt nici nu stiu daca a fost la medic dar burtica era tot mai mare si se imbraca cu haine de gravida.A venit momentul sa nasca si s-a dus la medic. Dar ce sa vezi ca dr a iceput sa o faca proasta si in toate felurile ca nu-i nici o sarcina.Biata femeie era disperata si ii venea sa intre in pamint de rusine si a zis ca nu se poate ca ea a simtit copilul ca misca.Asa a aflat ea de sarcina autosugestiva a fost tare deprimata o vreme dar D-zeu a intarit-o si iubirea sotului ei a ajutat-o sa mearga mai departe.Acum totul a ramas o amintire trista si oarecum putin hazlie. sad.gif smile.gif blush.gif crybaby.gif


--------------------

Fericirea adevarata n-o ai,n-o poti avea,decat daca esti in stare s-o dai.
Putem sluji fara iubire,dar nu putem iubi fara slujire.
  Daca iti place acest topic recomanda pe facebook :
Go to the top of the page
 
+Quote Post
AdeDia
postare Mar 17 2007, 07:15 PM
Postare #13


Top Golden Member
**********

Grup: Top Golden Members
Postari: 11,367
Inscris la: 11-March 07
Membru nr.: 2,589



mult succes si sa-ti dea D-zeu un bb.gif dulce cuminte si sanatos.E primavara;atunci sa vina fetita.gif barza.gif barza2.gif


--------------------

Fericirea adevarata n-o ai,n-o poti avea,decat daca esti in stare s-o dai.
Putem sluji fara iubire,dar nu putem iubi fara slujire.
  Daca iti place acest topic recomanda pe facebook :
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Mih@ela
postare Mar 17 2007, 09:09 PM
Postare #14


MY BLUE SKY
**********

Grup: Top Golden Members
Postari: 17,520
Inscris la: 14-February 07
Din: .
Membru nr.: 2,096




ali82-cam acelesi simptome am avut eu,mai ramane sa iti faci un test!Asa ca...bafta! hug.gif


--------------------
  Daca iti place acest topic recomanda pe facebook :
Go to the top of the page
 
+Quote Post
shama
postare Mar 18 2007, 12:10 AM
Postare #15


Silver Member
******

Grup: Silver Members
Postari: 1,980
Inscris la: 4-February 07
Din: Bucuresti
Membru nr.: 1,903



QUOTE(AdeDia @ Mar 17 2007, 07:12 PM) *
eu personal cunosc pe cineva care isi dorea enorm de mult un copil pe care practic ii era imposibil sa il aibe ptr. ca mai in tinerete a fost operata la burta.Nu stiu cum si in ce imprejurari a crezut ea ca este insarcinata.Cert este ca a iceput sa-i creasca burtica.Era inainte de *89 si nu se faceau ecografe si atitea teste de fapt nici nu stiu daca a fost la medic dar burtica era tot mai mare si se imbraca cu haine de gravida.A venit momentul sa nasca si s-a dus la medic. Dar ce sa vezi ca dr a iceput sa o faca proasta si in toate felurile ca nu-i nici o sarcina.Biata femeie era disperata si ii venea sa intre in pamint de rusine si a zis ca nu se poate ca ea a simtit copilul ca misca.Asa a aflat ea de sarcina autosugestiva a fost tare deprimata o vreme dar D-zeu a intarit-o si iubirea sotului ei a ajutat-o sa mearga mai departe.Acum totul a ramas o amintire trista si oarecum putin hazlie. sad.gif smile.gif blush.gif crybaby.gif

Eu am citit prima oara de asa ceva in "Cui i-e frica de Virginia Woolf" si ma gindeam daca chiar exista. Acum tu-mi confirmi. Se mai numeste sarcina inchipuita sau isterica (ma rog, asa e in engleza termenul)


--------------------
Shama
  Daca iti place acest topic recomanda pe facebook :
Go to the top of the page
 
+Quote Post
aly82
postare Mar 18 2007, 09:35 AM
Postare #16


Junior
*

Grup: Members
Postari: 14
Inscris la: 9-March 07
Membru nr.: 2,549



biggrin.gif buna fetelor!!! Va multumesc din suflet pt raspunsuri! menstruatia ar trebui sa-mi vina cam in jurul datei de 21 martie. am aproape toate simptomele de menstr. doar ca nu ma dor sanii. in schimb balonare, sani mariti, cateodata repulsie fata de unele mancaruri, dureri de spate, parca si un pic de temperatura ( cu toate ca nu stiu de temp bazala, nu mi-am luat-o niciodata). cred ca cel mai sigur astept pana joi-vineri, si, daca nu voi avea surprize neplacute, rolleyes.gif atunci imi voi face testul. keep in touch. cool.gif ( va tin la curent cu tot ce se mai intampla)
Va pup dulce pe toate!!!!! tzuc.gif
  Daca iti place acest topic recomanda pe facebook :
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Alexandrina
postare Mar 18 2007, 11:16 AM
Postare #17


Member
***

Grup: Members Plus
Postari: 486
Inscris la: 2-February 07
Din: Brasov
Membru nr.: 1,862



QUOTE(aly82 @ Mar 18 2007, 09:35 AM) *
biggrin.gif buna fetelor!!! Va multumesc din suflet pt raspunsuri! menstruatia ar trebui sa-mi vina cam in jurul datei de 21 martie. am aproape toate simptomele de menstr. doar ca nu ma dor sanii. in schimb balonare, sani mariti, cateodata repulsie fata de unele mancaruri, dureri de spate, parca si un pic de temperatura ( cu toate ca nu stiu de temp bazala, nu mi-am luat-o niciodata). cred ca cel mai sigur astept pana joi-vineri, si, daca nu voi avea surprize neplacute, rolleyes.gif atunci imi voi face testul. keep in touch. cool.gif ( va tin la curent cu tot ce se mai intampla)
Va pup dulce pe toate!!!!! tzuc.gif



aly, eu cred ca sansele sa fii insarcinata sunt foarte mari. mai ai putin timp pana la menstruatie...dar nu te grabi sa faci repede testul de sarcina. lasa sa treaca cel putin o saptamana daca iti intarzie menstruatia, ca sa fii sigura de rezultat.

sa dea D-zeu sa fie bebelus!

ai menstruatie regulata? daca da, mai ai putine zile pana sa afli........ partners.gif


--------------------


  Daca iti place acest topic recomanda pe facebook :
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Alexandrina
postare Mar 18 2007, 11:19 AM
Postare #18


Member
***

Grup: Members Plus
Postari: 486
Inscris la: 2-February 07
Din: Brasov
Membru nr.: 1,862



QUOTE(Alexandrina @ Mar 18 2007, 11:16 AM) *
aly, eu cred ca sansele sa fii insarcinata sunt foarte mari. mai ai putin timp pana la menstruatie...dar nu te grabi sa faci repede testul de sarcina. lasa sa treaca cel putin o saptamana daca iti intarzie menstruatia, ca sa fii sigura de rezultat.

sa dea D-zeu sa fie bebelus!

ai menstruatie regulata? daca da, mai ai putine zile pana sa afli........ partners.gif



insa simptomele pot fi si de la sindromul premenstrual...
eu am patit-o..la cateva luni dupa ce am nascut, mi-a fost asa de rau, incat ma gandeam ca sigur sunt iar insarcinata (nu prea aveam voie pt ca am facut cezariana la prima nastere..). imi era asa de rau incat nici gura pe un pahar de apa nu puteam sa o pun..imi venea sa vomit din orice..
nu ma puteam tine pe picioare..
dar nu am fost insarcinata


--------------------


  Daca iti place acest topic recomanda pe facebook :
Go to the top of the page
 
+Quote Post
madox
postare Mar 21 2007, 04:52 PM
Postare #19


Junior
*

Grup: Members
Postari: 28
Inscris la: 20-March 07
Membru nr.: 2,742



am si eu aceste simptome,sani mariti si foarte durerosi,ameteli mici,durere de burtica suportabila ca si cum ar veni CM...cine stie poate sunt graviduta sau poate imi doresc sa fiu si e pe fond psihic...trebuie sa astept pana vineri-duminica sa vad...daca intarzie atunci e de bine,dar nu prea cred de un an am aceste simptome dar se pot confunda,am mai fost graviduta dar am pierdut sarcina acum un an,la fel simteam si atunci ca vin rusii si s-a intamplat sa fie BB bb.gif tzuc.gif


--------------------
  Daca iti place acest topic recomanda pe facebook :
Go to the top of the page
 
+Quote Post
daria
postare Mar 21 2007, 08:38 PM
Postare #20


Junior
*

Grup: Members
Postari: 10
Inscris la: 1-October 06
Din: bucuresti
Membru nr.: 141



[b]buna fetelor! sunt o noua membra pe acest site si as vrea sa aflu parerea voastra. problema mea incepe cu:am avut contact sexual pe data de 16 martie. l-am inceput protejat dar din pacate prezervativul s-a rupt. menstruatia ar trebui sa-mi vina pe data de 22-23 martie. precizez ca dupa 6 ore de la contact am luat pilula de a doua zi.problema este ca de vreo doua zile am dureri de cap. e posibil sa fie de la pilula?exista riscul unei sarcini?astept raspuns sad.gif
  Daca iti place acest topic recomanda pe facebook :
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Reclama
postare
Postare #


Reclama









Reclama
  Daca iti place acest topic recomanda pe facebook :
Go to the top of the page
 
Quote Post

48 Pagini V  < 1 2 3 4 > » 
Reply to this topicStart new topic

 

RSS Versiune Lo-Fi Acum este ora: 29th March 2024 - 01:58 AM