Bine ati venit Vizitator ( Logare | Inregistrare )

5 Pagini V  < 1 2 3 4 > »   
Reply to this topicStart new topic
> Ce Inseamna Sa Fii Roman
shanty
postare May 22 2008, 11:39 AM
Postare #11


Top Member
****

Grup: Top Members
Postari: 970
Inscris la: 23-September 07
Din: constanta
Membru nr.: 7,003



mallina, cunosc sentimentul asta de ciuda si neputinta care te cuprinde cand te uiti in jurul tau si vezi numai oameni care fac orice pentru binele propriu si nimic pentru tara lor..... de asta am renuntat sa ma mai uit si la TV, sunt satula de "crimele de la ora 5" si politicieni care dorm pe banii nostrii! prefer sa imi pastrez amintirile curate.
dar de multe ori imi vin in minte cuvintele alea:....cum nu vii tu Tepes Doamne.....

Aceasta postare a fost editata de shanty: May 22 2008, 11:39 AM


--------------------
Doamne, da-mi puterea de a accepta ceea ce nu pot schimba, curajul de a schimba ceea ce imi sta in putinta, si intelepciunea de a face diferenta.

  Daca iti place acest topic recomanda pe facebook :
Go to the top of the page
 
+Quote Post
liliana2u
postare May 22 2008, 11:50 AM
Postare #12


mami de blonduta desteapta!
*********

Grup: Golden Members
Postari: 6,886
Inscris la: 10-July 07
Din: Bucuresti
Membru nr.: 5,054



nici eu nu mai am chef de TV, prefer sa petrec cu fetita mea, sa ne jucam, sa mai cream ceva, sa ne bucuram de natura..
pacat ca unul ca Tepes se naste o data la o mie de ani.. ca tare bun ar fi fost, sa mai curete raul ..!


--------------------
"Iubirea este cea mai frumoasa muzica din partitura vietii. Fara ea, ai fi un etern afon in corul imens al omenirii" (Roque Schneider)
Un copil exprima parerea lui Dumnezeu ca lumea ar trebui sa continue. (Carl Sandburg)
Tratati-va unii pe altii cu cel mai mare respect, deoarece atunci cand va uitati in ochii altuia, priviti in ochii lui Dumnezeu!

Fericirea din viata ta depinde de calitatea gandurilor tale.

  Daca iti place acest topic recomanda pe facebook :
Go to the top of the page
 
+Quote Post
ruxy
postare May 22 2008, 12:43 PM
Postare #13


Top Golden Member
**********

Grup: Top Golden Members
Postari: 37,319
Inscris la: 28-November 07
Membru nr.: 10,411



Adina...sper ca nu te-ai suparat pe noi oFloare1.gif partners.gif tzuc.gif tzuc.gif tzuc.gif
  Daca iti place acest topic recomanda pe facebook :
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Adina
postare May 23 2008, 11:31 AM
Postare #14


Silver Member
******

Grup: Silver Members
Postari: 1,644
Inscris la: 26-July 07
Din: Constanta
Membru nr.: 5,472




Rux, Shanty, Mallina, Alondramona tzuc.gif tzuc.gif

Fetelor, in niciun caz nu m-am suparat! Cum as putea oara se ma supar la asa postari frumoase? rolleyes.gif trandafir.gif trandafir.gif trandafir.gif

Proiectul l-am predat ieri ( si l-am incheiat alaltaieri ), imi pare asa de rau ca nu am putut sa includ si postarile voastre!! crybaby.gif

Dar discutia poate continua, eu ma bucur sa va aflu parerile, mai ales ca, din discutiile avute cu alte persoane despre ce inseamna sa fii roman, am ramas cu un gust tare amar... sad.gif
E minunat sa vad ca exista si persoane care vad in Romania ceva mai mult decat ceea ce e la suprafata in ziua de azi: coruptie, mizerie, nepotisme, ma bucur sa vad ca istoria nu a fost uitata!
In felul asta poate noi, cei care venim din spate, neafectati de comunism, vom reusi sa schimbam ceva pe scena politica romaneasca.
Ca va fi greu, ca vom intalni o gramada de obstacole, aceste lucruri nu le contest, dar daca oamenii ar fi uitat cu totul ce inseamna patriotismul, daca nu ar mai fi existat pic de mandrie pentru sangele daco-roman care ne curge in vene, atunci totul ar fi in zadar.
Asa ca...va multumesc inca o data ca nu ati lasat patriotismul din voi sa moara si sper sa apucam cu totii ziua in care va rasari soarele pe strada Romaniei. ( Daca nu, ne strangem cu totii, facem cateva incantatii si il aducem pe Tepes inapoi, sa vedeti ce smirna or sa stea politicienii nostri! biggrin.gif biggrin.gif )

P.S. Pentru cele care vor sa vada lucrarea mea, le-o pot trimite in format electronic. Adresa mea e adina_4ever@yahoo.com .



--------------------
  Daca iti place acest topic recomanda pe facebook :
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Alondra
postare May 26 2008, 05:13 AM
Postare #15


Maya
**********

Grup: Top Golden Members
Postari: 46,926
Inscris la: 13-February 08
Din: Here and nowhere...
Membru nr.: 14,812



QUOTE(Adina @ May 23 2008, 12:31 PM) *
Rux, Shanty, Mallina, Alondramona tzuc.gif tzuc.gif

Fetelor, in niciun caz nu m-am suparat! Cum as putea oara se ma supar la asa postari frumoase?

Proiectul l-am predat ieri ( si l-am incheiat alaltaieri ), imi pare asa de rau ca nu am putut sa includ si postarile voastre!!
Dar discutia poate continua, eu ma bucur sa va aflu parerile, mai ales ca, din discutiile avute cu alte persoane despre ce inseamna sa fii roman, am ramas cu un gust tare amar... sad.gif
E minunat sa vad ca exista si persoane care vad in Romania ceva mai mult decat ceea ce e la suprafata in ziua de azi: coruptie, mizerie, nepotisme, ma bucur sa vad ca istoria nu a fost uitata!
In felul asta poate noi, cei care venim din spate, neafectati de comunism, vom reusi sa schimbam ceva pe scena politica romaneasca.
Ca va fi greu, ca vom intalni o gramada de obstacole, aceste lucruri nu le contest, dar daca oamenii ar fi uitat cu totul ce inseamna patriotismul, daca nu ar mai fi existat pic de mandrie pentru sangele daco-roman care ne curge in vene, atunci totul ar fi in zadar.
Asa ca...va multumesc inca o data ca nu ati lasat patriotismul din voi sa moara si sper sa apucam cu totii ziua in care va rasari soarele pe strada Romaniei. ( Daca nu, ne strangem cu totii, facem cateva incantatii si il aducem pe Tepes inapoi, sa vedeti ce smirna or sa stea politicienii nostri!

P.S. Pentru cele care vor sa vada lucrarea mea, le-o pot trimite in format electronic. Adresa mea e adina_4ever@yahoo.com .


Buna Adina!Eu as vrea sa vad cum ti-a iesit lucrarea, daca esti dispusa sa trimiti.... biggrin.gif Multumesc! oFloare1.gif

alondramona@yahoo.com

Aceasta postare a fost editata de alondramona: May 26 2008, 05:14 AM


--------------------
  Daca iti place acest topic recomanda pe facebook :
Go to the top of the page
 
+Quote Post
USA
postare Jun 3 2008, 09:54 PM
Postare #16


Top Golden Member
**********

Grup: Top Golden Members
Postari: 17,963
Inscris la: 5-May 08
Din: U.S.A.-Boston MA
Membru nr.: 22,516



Eu inca urmaresc Antena 2, 3....pe internet...merge forte bine.....ma uit numai sa zic..."da......buna decizie sa pleci din tara".....SUNT ROMANCA!....MA MANDRESC CU ASTA.......dar mi se rupe inima ptr cei de acasa, CEI DE RAND.....si ce vad eu si vad de aici de departe nu se vor termina prea curand mizeriile astea.....vezi alegerile de duminica......numai unul si unul..dupa mustata, alesii.....uffff.....si plus..batai la votare ...... unsure.gif spada.gif ....am crezut ca nu inteleg eu bine....Doamne Doamne... doh.gif


--------------------
TOT CE E MAI FRUMOS PE LUME E ZAMBETUL DE COPIL!!!

Laugh as much as you breathe and love as long as you live.
  Daca iti place acest topic recomanda pe facebook :
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Adina
postare Jun 6 2008, 10:17 PM
Postare #17


Silver Member
******

Grup: Silver Members
Postari: 1,644
Inscris la: 26-July 07
Din: Constanta
Membru nr.: 5,472



QUOTE(USA @ Jun 3 2008, 10:54 PM) *
Eu inca urmaresc Antena 2, 3....pe internet...merge forte bine.....ma uit numai sa zic..."da......buna decizie sa pleci din tara".....SUNT ROMANCA!....MA MANDRESC CU ASTA.......dar mi se rupe inima ptr cei de acasa, CEI DE RAND.....si ce vad eu si vad de aici de departe nu se vor termina prea curand mizeriile astea.....vezi alegerile de duminica......numai unul si unul..dupa mustata, alesii.....uffff.....si plus..batai la votare ...... unsure.gif spada.gif ....am crezut ca nu inteleg eu bine....Doamne Doamne... doh.gif


Stiu...si pe mine m-a socat acest lucru... Macar de aveau pe cine vota, ca sa se bata, dar asa... doh.gif


--------------------
  Daca iti place acest topic recomanda pe facebook :
Go to the top of the page
 
+Quote Post
USA
postare Jun 25 2008, 09:10 PM
Postare #18


Top Golden Member
**********

Grup: Top Golden Members
Postari: 17,963
Inscris la: 5-May 08
Din: U.S.A.-Boston MA
Membru nr.: 22,516



QUOTE(Adina @ Jun 6 2008, 11:17 PM) *
Stiu...si pe mine m-a socat acest lucru... Macar de aveau pe cine vota, ca sa se bata, dar asa... doh.gif



Sti ce cred......prostia e atat de mare..incat nu are limite.......ciolanul a fost mare de ambele parti....citez emisiunea lui"Mitica...De-ale lui MItica "parca.....cea cu alegerile.....si cum spuneam.....a fost vadita treaba.......toti trebuia sa isi faca treaba pana la capat.....ca sa isi poate primi recompensa.....de aia nu cedau nici unii nici altii....offff.....Doamne...show...pe fata unsure.gif bouncy.gif


--------------------
TOT CE E MAI FRUMOS PE LUME E ZAMBETUL DE COPIL!!!

Laugh as much as you breathe and love as long as you live.
  Daca iti place acest topic recomanda pe facebook :
Go to the top of the page
 
+Quote Post
miniraton
postare Jul 8 2008, 06:21 PM
Postare #19


Silver Member
******

Grup: Silver Members
Postari: 1,576
Inscris la: 4-March 08
Din: bucuresti
Membru nr.: 16,831



QUOTE(USA @ Jun 26 2008, 07:55 AM) *
Sti ce cred......prostia e atat de mare..incat nu are limite.......ciolanul a fost mare de ambele parti....citez emisiunea lui"Mitica...De-ale lui MItica "parca.....cea cu alegerile.....si cum spuneam.....a fost vadita treaba.......toti trebuia sa isi faca treaba pana la capat.....ca sa isi poate primi recompensa.....de aia nu cedau nici unii nici altii....offff.....Doamne...show...pe fata unsure.gif bouncy.gif

off...si asa este pana la capat.
De cat timp esti plecata din tara ?


--------------------



"Hotararea de a avea un copil este cea mai importanta. Este ca si cum ai decide ca inima ta sa fie pentru totdeauna in afara corpului"
Elisabeth Stone
  Daca iti place acest topic recomanda pe facebook :
Go to the top of the page
 
+Quote Post
USA
postare Jul 8 2008, 08:12 PM
Postare #20


Top Golden Member
**********

Grup: Top Golden Members
Postari: 17,963
Inscris la: 5-May 08
Din: U.S.A.-Boston MA
Membru nr.: 22,516



QUOTE(miniraton @ Jul 8 2008, 07:21 PM) *
off...si asa este pana la capat.
De cat timp esti plecata din tara ?


Curand se fac 5 ani!......


--------------------
TOT CE E MAI FRUMOS PE LUME E ZAMBETUL DE COPIL!!!

Laugh as much as you breathe and love as long as you live.
  Daca iti place acest topic recomanda pe facebook :
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Reclama
postare
Postare #


Reclama









Reclama
  Daca iti place acest topic recomanda pe facebook :
Go to the top of the page
 
Quote Post

5 Pagini V  < 1 2 3 4 > » 
Reply to this topicStart new topic

 

RSS Versiune Lo-Fi Acum este ora: 28th March 2024 - 12:17 PM