Bine ati venit Vizitator ( Logare | Inregistrare )

599 Pagini V  < 1 2 3 4 > »   
Reply to this topicStart new topic
> Bebelusi De Iunie 2008
diana1318
postare Jun 14 2008, 07:00 PM
Postare #11


Golden Member
*********

Grup: Golden Members
Postari: 9,588
Inscris la: 12-May 08
Din:
Membru nr.: 23,200



QUOTE(pregnantwoman21 @ Jun 9 2008, 09:48 PM) *
Buna!Eu sunt Denis,un baietel nascut pe 5 iunie.Am 4100g si pap tot...Imi place sa dorm si sunt foarte cuminte!
Vreau sa cunosc si alti bebelusi nascuti in mai,iunie k nu imi place sa fiu singurel.Vreau sa am multi prieteni,sa ne spunem secretele.
Aaaaaaaaa, sa va spun prima mea patanie....azi cand mami mi-a dat pampersul jos m-am pisat pe tata bananab.gif
Va astept!

Bine ati venit. hug.gif lui denis bb cuminte. Noi suntem putin mai marisoare, si relativ destul de cumintica, numai ca au chinuit-o rau colicii ... Dar camam scapat de ei .
tzuc.gif


--------------------
  Daca iti place acest topic recomanda pe facebook :
Go to the top of the page
 
+Quote Post
diana1318
postare Jun 14 2008, 07:03 PM
Postare #12


Golden Member
*********

Grup: Golden Members
Postari: 9,588
Inscris la: 12-May 08
Din:
Membru nr.: 23,200



QUOTE(bika82 @ Jun 14 2008, 06:00 PM) *
Buna si eu sunt un bebicu de iunie tot pe 5 iunie am venit pe lume si ne cheama Denis-Andrei si avem 3.450kg si 52 de cm si sunt cel mai iubit bebe din familie unicul nepotel si ca patanie am facut deja si caca si pipi in masina la tati,iar tati a zis ca pt baietel e permis orice jucaus.gif

Bine ai venit denis, hug.gif asteptam vesti de la tine, si poze. Sa cresti mare si sanatos ! tzuc.gif


--------------------
  Daca iti place acest topic recomanda pe facebook :
Go to the top of the page
 
+Quote Post
pregnantwoman21
postare Jun 15 2008, 03:55 PM
Postare #13


Junior
*

Grup: Members
Postari: 40
Inscris la: 15-November 07
Membru nr.: 9,714



QUOTE(diana1318 @ Jun 14 2008, 06:00 PM) *
Bine ati venit. hug.gif lui denis bb cuminte. Noi suntem putin mai marisoare, si relativ destul de cumintica, numai ca au chinuit-o rau colicii ... Dar camam scapat de ei .
tzuc.gif

Ne bucuram k a scapat de colici....Noi din fericire nu avem si speram k nu o sa facem baby1.gif
Sa ne mai povestiti ce faceti...Asteptam vesti cafea.gif cafea.gif
Lui Denis i-a cazut azi buricul... bananab.gif bananab.gif
  Daca iti place acest topic recomanda pe facebook :
Go to the top of the page
 
+Quote Post
bika82
postare Jun 16 2008, 05:37 PM
Postare #14


Top Member
****

Grup: Top Members
Postari: 633
Inscris la: 13-November 07
Din: Pascani-Iasi
Membru nr.: 9,574




Si bebicului meu ia cazut azi buricul si sambata o sa il botezam, inca mai are colici, dar in rest e cumintel papica si somnic


--------------------

Iubirea lui mami si a lui tati.



  Daca iti place acest topic recomanda pe facebook :
Go to the top of the page
 
+Quote Post
loredana03
postare Jun 17 2008, 10:53 AM
Postare #15


o mamica fericita
*******

Grup: Top Silver Members
Postari: 2,519
Inscris la: 17-June 08
Din: arges
Membru nr.: 26,662



felicitari tutoror femeilor care au devenit mamici in luna iunie,dar si celor ce urmeaza sa devina.
ma bucur incer pentru voi. carut.gif


--------------------










"Nu-ti fie frica de ziua de maine, Dumnezeu e deja acolo"



  Daca iti place acest topic recomanda pe facebook :
Go to the top of the page
 
+Quote Post
cris210580
postare Jun 17 2008, 05:23 PM
Postare #16


Top Member
****

Grup: Top Members
Postari: 822
Inscris la: 7-December 07
Din: IRLANDA
Membru nr.: 10,914



buna
sunt si eu o mamica de iunie,am nascut pe 8 iunie o fetita de 3.360si 49cm.i-am pus numele Bianca Anamaria ca asa ia placut tatei.e cumintica foc si doarme noaptea mai bine decat ziua.ma trezeste doar odata pe la trei,patru si dau papa si atat.
am si eu o intrebare la voi fetelor:voi alaptai bb sau ai dati la sticla?eu nu amputut sa o alaptez mai mult de 4 zile ca mia scazut foarte mult in greutate si imi refuza laptele si am dato pe lapte praf.e o mancacioasa si jumate si ma intreb cam cat ar trebui sa pape,a mea papa inte 120 si 150 ml la o masa,cateodata mai putin,mai ales noaptea.voi ce ziceti?
pupici la bebei si sanatate la mamici

p.s voi cum ati nascut,natural sau cezariana?


--------------------



  Daca iti place acest topic recomanda pe facebook :
Go to the top of the page
 
+Quote Post
bika82
postare Jun 19 2008, 04:40 PM
Postare #17


Top Member
****

Grup: Top Members
Postari: 633
Inscris la: 13-November 07
Din: Pascani-Iasi
Membru nr.: 9,574



QUOTE(cris210580 @ Jun 17 2008, 05:23 PM) *
buna
sunt si eu o mamica de iunie,am nascut pe 8 iunie o fetita de 3.360si 49cm.i-am pus numele Bianca Anamaria ca asa ia placut tatei.e cumintica foc si doarme noaptea mai bine decat ziua.ma trezeste doar odata pe la trei,patru si dau papa si atat.
am si eu o intrebare la voi fetelor:voi alaptai bb sau ai dati la sticla?eu nu amputut sa o alaptez mai mult de 4 zile ca mia scazut foarte mult in greutate si imi refuza laptele si am dato pe lapte praf.e o mancacioasa si jumate si ma intreb cam cat ar trebui sa pape,a mea papa inte 120 si 150 ml la o masa,cateodata mai putin,mai ales noaptea.voi ce ziceti?
pupici la bebei si sanatate la mamici

p.s voi cum ati nascut,natural sau cezariana?


Eu la bebicul meu in dau papa la san, sincer nu stiu cat ar trebui sa manance un bebe asa mic dar intreaba si tu medicul pediatru.....eu am nascut natural si a fost ok nu credeam ca o sa reusesc dar ma intarit DD


--------------------

Iubirea lui mami si a lui tati.



  Daca iti place acest topic recomanda pe facebook :
Go to the top of the page
 
+Quote Post
pregnantwoman21
postare Jun 19 2008, 08:14 PM
Postare #18


Junior
*

Grup: Members
Postari: 40
Inscris la: 15-November 07
Membru nr.: 9,714



QUOTE(cris210580 @ Jun 17 2008, 04:23 PM) *
buna
sunt si eu o mamica de iunie,am nascut pe 8 iunie o fetita de 3.360si 49cm.i-am pus numele Bianca Anamaria ca asa ia placut tatei.e cumintica foc si doarme noaptea mai bine decat ziua.ma trezeste doar odata pe la trei,patru si dau papa si atat.
am si eu o intrebare la voi fetelor:voi alaptai bb sau ai dati la sticla?eu nu amputut sa o alaptez mai mult de 4 zile ca mia scazut foarte mult in greutate si imi refuza laptele si am dato pe lapte praf.e o mancacioasa si jumate si ma intreb cam cat ar trebui sa pape,a mea papa inte 120 si 150 ml la o masa,cateodata mai putin,mai ales noaptea.voi ce ziceti?
pupici la bebei si sanatate la mamici

p.s voi cum ati nascut,natural sau cezariana?

Felicitari pt fetita!!!!!!!!!!! floare2.gif floare2.gif floare2.gif
La inceput in spital si eu i-am dat la sticla aprox30-40 ml la o masa .Asistentele au zis k e bine atat.Acum nu stiu sigur cat trebuie sa manance,,,,mai bine intrebi medicul
pupici si mai vb noi tzuc.gif hug.gif hug.gif
  Daca iti place acest topic recomanda pe facebook :
Go to the top of the page
 
+Quote Post
gogosica
postare Jun 19 2008, 10:10 PM
Postare #19


Member
***

Grup: Members Plus
Postari: 173
Inscris la: 19-June 08
Din: Bucuresti
Membru nr.: 26,972



Ola! Pe gazutza mea o cheama Iulia si s-a nascut pe 2 iunie. In principiu e un copilas cuminte, mai putin cand vreo bunica o alinta prea tare (probabil ca este singurul copil care uraste sa fie leganat o zi intreaga).

Aceasta postare a fost editata de gogosica: Jun 19 2008, 10:11 PM


--------------------
  Daca iti place acest topic recomanda pe facebook :
Go to the top of the page
 
+Quote Post
pregnantwoman21
postare Jun 20 2008, 12:34 PM
Postare #20


Junior
*

Grup: Members
Postari: 40
Inscris la: 15-November 07
Membru nr.: 9,714



QUOTE(gogosica @ Jun 19 2008, 09:10 PM) *
Ola! Pe gazutza mea o cheama Iulia si s-a nascut pe 2 iunie. In principiu e un copilas cuminte, mai putin cand vreo bunica o alinta prea tare (probabil ca este singurul copil care uraste sa fie leganat o zi intreaga).

Bine ai venit Iulia!!!! hug.gif hug.gif hug.gif
Ne bucuram k esti o fetita cuminte biggrin.gif biggrin.gif
Te mai asteptam pe aici ....sa ne mai povestesti despre tine...cate kg ai,daca papi bine,cum dormi noaptea 1_3ani.gif 1_3ani.gif
  Daca iti place acest topic recomanda pe facebook :
Go to the top of the page
 
+Quote Post

599 Pagini V  < 1 2 3 4 > » 
Reply to this topicStart new topic

 

RSS Versiune Lo-Fi Acum este ora: 16th April 2024 - 11:23 AM