Bine ati venit Vizitator ( Logare | Inregistrare )

723 Pagini V  < 1 2 3 4 > »   
Reply to this topicStart new topic
> Mamici Din Olanda?
Vera_An
postare Dec 17 2008, 09:21 AM
Postare #11


Member
***

Grup: Members Plus
Postari: 420
Inscris la: 9-February 08
Din: Breda, NL
Membru nr.: 14,523



Geo, Alina!
Va las o adresa de messenger(vera.andrioae@yahoo.com) pt ca aici intru cam rar. Poate vorbim acolo, facem o conferinta:)
Va pup!


--------------------





  Daca iti place acest topic recomanda pe facebook :
Go to the top of the page
 
+Quote Post
geocoto
postare Dec 18 2008, 09:04 PM
Postare #12


Silver Member
******

Grup: Silver Members
Postari: 1,248
Inscris la: 30-June 08
Din: Brussels
Membru nr.: 28,333



QUOTE(Vera_An @ Dec 17 2008, 09:21 AM) *
Geo, Alina!
Va las o adresa de messenger(vera.andrioae@yahoo.com) pt ca aici intru cam rar. Poate vorbim acolo, facem o conferinta:)
Va pup!


Buna Vera, nu stiu exact de ce nu merge yahoo prea bine in seara asta.
Azi am avut ceva emotii, am fost la epilat am condus masina ce-i drept dar vreo 4 KM nu mai mult, ca de stiti si voi cum e cu distantele pe aici si apoi epilatul in sine nu stiu exact ce anume dar m-a facut sa ma simt cam rau.Nu stiu daca am avut contractii sau doar crampe de la ce am mancat dar m-a convins sa ma apuc sa-mi fac bagajul.
Maine merg la Dr sa vad ce imi mai spune, desi la cum o cunosc probabil ca nu mare lucru.Vin si socrii maine si sotul se ruga de mine sa mai rezist o noapte de parca pot sa fac eu ceva daca intru in travaliu... doh.gif barbatii astia.As mai fi avut cate ceva de facut prin casa dar azi nu s-a putut.

In rest toate bune si incerc sa fac o lista mai redusa cu ce iau la mine ca daca e sa iau tot ce cred eu de cuviinta ...cam mult.
V-am pupacit si daca nu mai intru stiti unde sunt, la spital.Am sa le tin la curent pe mamicile de decembrie .

Geo trandafir.gif



--------------------
  Daca iti place acest topic recomanda pe facebook :
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Any-Olanda
postare May 12 2009, 11:44 AM
Postare #13


Top Silver Member
*******

Grup: Top Silver Members
Postari: 2,868
Inscris la: 12-March 09
Din: The Nederlands
Membru nr.: 78,333



Buna dragele mele,

Chiar va cautam floare2.gif
Ma numesc Anisoara, sunt originara din Tulcea si locuiesc momentan in Olanda, in Swalmen (la 5 km fata de Roermond).
Daca sunteti prin apropiere si ati vrea sa ne vedem la o cafea, sunteti binevenite oFloare.gif (anitta3love@yahoo.com).

Tin sa mentionez ca in momentul de fata eu sunt o aspiranta la titlul de mamica, dar lucrez cu drag si spor bananab.gif

Va pup dulce si va doresc tot bine din lume si multa sanatate la bebelusi oFloare.gif oFloare.gif


--------------------
  Daca iti place acest topic recomanda pe facebook :
Go to the top of the page
 
+Quote Post
babytje
postare Oct 23 2009, 12:50 PM
Postare #14


Member
***

Grup: Members Plus
Postari: 483
Inscris la: 22-October 09
Din: Aici
Membru nr.: 117,228




Hoi, hoi, ma alatur si eu vou, desi vad ca nu mai prea este activitate aici, dar cine stie, poate ne adunam incet, incet.
Any...am impresia ca ti-a reusit, vei deveni mamica floare2.gif , felicitari!
Noi mai avem vreo 10 saptamani pana il vedem pe bebe.
Sarcina usoara iti doresc!
Celelalte mamici de Benelux pe unde or fi?


--------------------


  Daca iti place acest topic recomanda pe facebook :
Go to the top of the page
 
+Quote Post
ruby
postare Oct 23 2009, 05:45 PM
Postare #15


Golden Member
*********

Grup: Golden Members
Postari: 6,152
Inscris la: 20-January 09
Din: somewhere ...
Membru nr.: 65,917



QUOTE(babytje @ Oct 23 2009, 02:50 PM) *
Hoi, hoi, ma alatur si eu vou, desi vad ca nu mai prea este activitate aici, dar cine stie, poate ne adunam incet, incet.
Any...am impresia ca ti-a reusit, vei deveni mamica floare2.gif , felicitari!
Noi mai avem vreo 10 saptamani pana il vedem pe bebe.
Sarcina usoara iti doresc!
Celelalte mamici de Benelux pe unde or fi?


goede dag,

pai cum numai benelux?

eu ma numesc mirela ,locuiesc in Keulen (köln),Germania,dar am locuit in olanda 4 ani, sotul e olandez si am 2 copii ,Aiman si Ruby!

venim des in olanda tinind cont ca pina in maastricht facem 1 h ,mereu la shopping si prin supermarket dupa produsele specifice olandeze ce aici nu le gasesc !

sarcina usoara babytje,ce astepti fetita sau baietel?

Any ,tu cum mai esti mami? ti-ai mai revenit ?dikke kus tie si lui mon bebe!
  Daca iti place acest topic recomanda pe facebook :
Go to the top of the page
 
+Quote Post
TIANA28
postare Oct 23 2009, 10:34 PM
Postare #16


Silver Member
******

Grup: Silver Members
Postari: 1,719
Inscris la: 3-December 08
Din: Constanta
Membru nr.: 53,250



Cum e pe acolo? Si noi ne gandeam sa ne mutam cu tot calabalacul in Amsterdam... Momentan eu stau in Romania iar barbate-miu munceste in Amsterdam.. eram tare curioasa sa vad si parerea unei mamici.
Va poop oFloare.gif


--------------------

  Daca iti place acest topic recomanda pe facebook :
Go to the top of the page
 
+Quote Post
babytje
postare Oct 24 2009, 07:44 AM
Postare #17


Member
***

Grup: Members Plus
Postari: 483
Inscris la: 22-October 09
Din: Aici
Membru nr.: 117,228



Ce frumos ca incet, incet ne adunam smile.gif .
Multumesc Mirela! Vom avea un baietel, ceea ce ne si doream mai mult.
Sa-ti traiasca copilasii! Ce bine de ei ca vor invata 3 limbi, le va fi foarte folositor.
Eu sunt fun Keuln, imi place tare mult orasul. Am stat cateva zile acolo, anul trecut,
acolo am vrut sa-l concepem pe bebe...dar se pare ca tot in Olanda i-a priit mai mult wink.gif .

Tiana, ce varsta are copilasul tau?
Daca vrei sa te muti si tu aici, e bine sa-l dai la gradinita, asa va invata foarte repede limba.
Dar pentru asta, trebuie sa cauti din timp o gradinita. Iar de la 4 ani merge obligatoriu la scoala.
Eu cred ca e ok sa-ti cresti copilul in Olanda. Copiii sunt foarte protejati si exista multe facilitati pentru ei.
Iar daca sotul tau are de gand sa stea pe aici mai mult, ar fi bine pentru toata familia sa fiti impreuna, cel putin asa cred eu.


--------------------


  Daca iti place acest topic recomanda pe facebook :
Go to the top of the page
 
+Quote Post
TIANA28
postare Oct 24 2009, 09:59 AM
Postare #18


Silver Member
******

Grup: Silver Members
Postari: 1,719
Inscris la: 3-December 08
Din: Constanta
Membru nr.: 53,250



QUOTE(babytje @ Oct 24 2009, 08:44 AM) *
Ce frumos ca incet, incet ne adunam smile.gif .
Multumesc Mirela! Vom avea un baietel, ceea ce ne si doream mai mult.
Sa-ti traiasca copilasii! Ce bine de ei ca vor invata 3 limbi, le va fi foarte folositor.
Eu sunt fun Keuln, imi place tare mult orasul. Am stat cateva zile acolo, anul trecut,
acolo am vrut sa-l concepem pe bebe...dar se pare ca tot in Olanda i-a priit mai mult wink.gif .

Tiana, ce varsta are copilasul tau?
Daca vrei sa te muti si tu aici, e bine sa-l dai la gradinita, asa va invata foarte repede limba.
Dar pentru asta, trebuie sa cauti din timp o gradinita. Iar de la 4 ani merge obligatoriu la scoala.
Eu cred ca e ok sa-ti cresti copilul in Olanda. Copiii sunt foarte protejati si exista multe facilitati pentru ei.
Iar daca sotul tau are de gand sa stea pe aici mai mult, ar fi bine pentru toata familia sa fiti impreuna, cel putin asa cred eu.

Multumesc de raspuns oFloare.gif Deocamdata tati a venit acasa ca sa facem si noi botezul dupa care se intoarce in Amsterdam.. vedem cum ii merge si poate la anul mergem si noi. Mi-a zis ca de la 4 ani ioi dau la scoala si ca au obligatoriu lectii de inot laugh.gif .. ceea ce mi se pare super.
Bebeul nostru se numeste Toma Sebastian si are 3 luni jumate.. dar fiindca e un lungan si un grasan arata de 6 luni.
Am vazut la ticker ca mai ai 10 sapt pana nasti hug.gif .. super.. bucura-te de momentele astea.. mie si acum mi-e dor de burtica, dar minunea din bratele imi umple sufletul de bucurie.
Ce astepti.. fetita sau baietel?


--------------------

  Daca iti place acest topic recomanda pe facebook :
Go to the top of the page
 
+Quote Post
babytje
postare Oct 24 2009, 11:18 AM
Postare #19


Member
***

Grup: Members Plus
Postari: 483
Inscris la: 22-October 09
Din: Aici
Membru nr.: 117,228



Banuiesc ca Tomita este cel din poze, este extrem de scump, sa va bucurati de el!
Si noi tot baietel asteptam. Nu stiu daca imi va fi dor de burtica, dar stiu ca sunt nerabdatoare sa ajung la marimea initiala, sa-mi pot purta hainele normale.
Sa-mi zici daca va mutati in Amsterdam, ne scoatem bebeii impreuna la plimbare.
Pupici, weekend placut!


--------------------


  Daca iti place acest topic recomanda pe facebook :
Go to the top of the page
 
+Quote Post
TIANA28
postare Oct 24 2009, 12:56 PM
Postare #20


Silver Member
******

Grup: Silver Members
Postari: 1,719
Inscris la: 3-December 08
Din: Constanta
Membru nr.: 53,250



QUOTE(babytje @ Oct 24 2009, 12:18 PM) *
Banuiesc ca Tomita este cel din poze, este extrem de scump, sa va bucurati de el!
Si noi tot baietel asteptam. Nu stiu daca imi va fi dor de burtica, dar stiu ca sunt nerabdatoare sa ajung la marimea initiala, sa-mi pot purta hainele normale.
Sa-mi zici daca va mutati in Amsterdam, ne scoatem bebeii impreuna la plimbare.
Pupici, weekend placut!

da.. el este .. multumim tzuc.gif . Pozele sunt mai vechi.. cam de pe la 2 luni.. tot zic ca le schimb dar uneori nu am timp nici sa respir.
Si eu eram nerabdatoare sa-mi revin.. cand am nascut aveam 92kg.. si in 2 luni am dat jos 17.. acum mai am 5 si sunt ca inainte. Deja incap in toti blugii mei dragi.. care mi-au lipsit atat cat am fost gravida liwlol.gif
iti dai seama ca te caut daca ajungem pe acolo.. o sa fim singuri singurei.

Pupici hug.gif


--------------------

  Daca iti place acest topic recomanda pe facebook :
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Reclama
postare
Postare #


Reclama









Reclama
  Daca iti place acest topic recomanda pe facebook :
Go to the top of the page
 
Quote Post

723 Pagini V  < 1 2 3 4 > » 
Reply to this topicStart new topic

 

RSS Versiune Lo-Fi Acum este ora: 18th April 2024 - 12:12 PM