Bine ati venit Vizitator ( Logare | Inregistrare )

3 Pagini V  < 1 2 3  
Reply to this topicStart new topic
> Leganat Si Cu Suzeta...
loredanaghera
postare Aug 13 2007, 08:06 AM
Postare #21


Member
***

Grup: Members Plus
Postari: 456
Inscris la: 2-May 07
Membru nr.: 3,516



QUOTE(anka-iasi @ Aug 13 2007, 08:49 AM) *
aaaa uitasem,leganat nu vrea nici atat,se zbate de parca l-ar intepa perna

draga anca, nu e nici o problema, esti o fericita, nu forta copilul sa tina suzeta, e mult mai bine fara ea, deian nu a vrut-o pana la 3 luni, dar de atunci nu adoarme decat f rar fara ea....multa sanatate!!!
  Daca iti place acest topic recomanda pe facebook :
Go to the top of the page
 
+Quote Post
cristinabc
postare Aug 13 2007, 08:08 AM
Postare #22


Member
***

Grup: Members
Postari: 437
Inscris la: 20-June 07
Membru nr.: 4,590



nici mie nu mi-a placut faza cu leganatul
bia a fost bolnavioara vreo 3 sapt (rubeola,raceala) timp in care nu prea dormea bine,nu manca cum trebuie,era maraita,fapt pt care bunica a leganat-o pe picioare la adormit si eu nu mai puteam comenta atunci ca ma bucuram ca ma mai ajuta cineva cu fata ,dar apoi...au urmat mofturile
nu mai voia sa adoarma decat leganata si nu mai dovedeam sa o tin pe picioare ca era greuta,va spun drept ca ma durea operatia (am nascut-o prin cezariana) si asta a pus capac
mi-a trebuit cam o sapt sa o dezvat de leganat
ziua o oboseam cu joaca cat in casa ,cat afara si adormea bustean singura,pusa in patutul ei,iar inaintea somnului de seara o scoteam iar afara cel putin o ora si isi facea si pofta de mancare si de somn,incat nu mai avea timp de leganat,pica rupta de somn
acum avem deja 2 sapt de la izbanda si procedez la fel,o scot afara inaintea somnului
  Daca iti place acest topic recomanda pe facebook :
Go to the top of the page
 
+Quote Post
ligiamos
postare Aug 18 2007, 07:57 AM
Postare #23


Top Silver Member
*******

Grup: Top Silver Members
Postari: 3,457
Inscris la: 31-July 07
Din: Brasov
Membru nr.: 5,571



Catalina mea nu a vrut suzeta la inceput(iar mie i-mi parea tare bine ca nu as fi vrut sa suga plasicul ala) ,dar din nefericire la 7 saptamini a racit foarte tare si am stat in spital cu ea.Era foarte nervoasa din cauza injectiilor pe care i le faceau si uite asa a luat suzeta.Era singurul lucru care o linistea.Acum are 6 luni jumatate si nu mai adoarme fara ea,iar ziua e jucaria ei preferata,o intoace pe toate partile.E in stare sa o bage pe toata in gura.
Cit depre leganat am incercat acest lucru in perioada colicilor,dar nu i-a placut deloc,se zbatea ca un pestisor.


--------------------





  Daca iti place acest topic recomanda pe facebook :
Go to the top of the page
 
+Quote Post
danna68
postare Aug 20 2007, 12:56 AM
Postare #24


Top Golden Member
**********

Grup: Top Golden Members
Postari: 21,874
Inscris la: 3-February 07
Din: Bucuresti
Membru nr.: 1,873




Denissa nu a vrut leganata deloc, mai nou rar folosim si suzeta nu este "fan suzy" ... dar ii place tare sa adoarma mangaiata si pupata smile.gif


--------------------

Cand vei privi cerul, noaptea, pentru ca eu voi locui pe una din ele, pentru ca eu voi rade acolo, atunci pentru tine va fi ca si cum toate stelele ar rade. Tu vei avea stele care vor sti sa rada!
Antoine de Saint-Exupery - Micul Print
  Daca iti place acest topic recomanda pe facebook :
Go to the top of the page
 
+Quote Post
mariana panca
postare Jan 9 2008, 01:34 PM
Postare #25


Member
***

Grup: Members Plus
Postari: 364
Inscris la: 13-December 07
Din: focsani
Membru nr.: 11,157



QUOTE(simina @ May 10 2007, 03:49 PM) *
De ce nu-i bagi o suzeta in gura?Ca o sa faci rani la un moment dat,daca il lasi numai cu obiceiul asta.Am patit-o ,si stiu ca nu e placuta deloc durerea. biberon.gif

si bebe meu adoarme la san si cateodata si pe picioare invatat de tati lui !!!!!!!!am incercat cu zeci de mii de suzete...nu vrea suzeta de la 3 luni!


--------------------




  Daca iti place acest topic recomanda pe facebook :
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Reclama
postare
Postare #


Reclama









Reclama
  Daca iti place acest topic recomanda pe facebook :
Go to the top of the page
 
Quote Post

3 Pagini V  < 1 2 3
Reply to this topicStart new topic

 

RSS Versiune Lo-Fi Acum este ora: 29th April 2024 - 03:16 PM