Bine ati venit Vizitator ( Logare | Inregistrare )

3 Pagini V   1 2 3 >  
Reply to this topicStart new topic
> Spitalul Polizu?, Ce stiti despre Polizu?
Andrada76
postare May 14 2007, 02:47 AM
Postare #1


Junior
*

Grup: Members
Postari: 24
Inscris la: 12-May 07
Membru nr.: 3,676



Va rog sa-mi spuneti si mie cum este Spitalul Polizu. As prefera parerile celor care au nascut acolo.
Si ce stiti despre d-na dr. Mogos M?
  Daca iti place acest topic recomanda pe facebook :
Go to the top of the page
 
+Quote Post
mumu74
postare May 14 2007, 08:42 PM
Postare #2


Golden Member
*********

Grup: Golden Members
Postari: 6,711
Inscris la: 22-April 07
Membru nr.: 3,339



QUOTE(Andrada76 @ May 14 2007, 03:47 AM) *
Va rog sa-mi spuneti si mie cum este Spitalul Polizu. As prefera parerile celor care au nascut acolo.
Si ce stiti despre d-na dr. Mogos M?

Este un topic despre Polizu si se discuta despre dr Mogos...
Aici http://www.utilecopii.ro/forum/index.php?showtopic=1302

Aceasta postare a fost editata de mumu74: May 14 2007, 08:42 PM


--------------------
  Daca iti place acest topic recomanda pe facebook :
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Andrada76
postare May 14 2007, 11:48 PM
Postare #3


Junior
*

Grup: Members
Postari: 24
Inscris la: 12-May 07
Membru nr.: 3,676



QUOTE(mumu74 @ May 14 2007, 09:42 PM) *
Este un topic despre Polizu si se discuta despre dr Mogos...
Aici http://www.utilecopii.ro/forum/index.php?showtopic=1302

Stiu ca exista si pareri proaste, dar am intalnit si femei f.f.f multumite de dr. Mogos si nu stiu care sunt mai multe: parerile rele sau cele bune. Pana al urma nu cred ca exista vreun doctor care sa nu-si faca si dusmani si prieteni sau care sa nu greseasca, dar intrebarea este care greseste cel mai putin? pana la urma, suntem oameni, suntem supusi greselii, dar nu vrem sa greseasca cineva fata de noi, mai ales cand e vorba de un bebe.
  Daca iti place acest topic recomanda pe facebook :
Go to the top of the page
 
+Quote Post
danna68
postare May 15 2007, 12:39 AM
Postare #4


Top Golden Member
**********

Grup: Top Golden Members
Postari: 21,874
Inscris la: 3-February 07
Din: Bucuresti
Membru nr.: 1,873




Ai dreptate ...eu am ajuns la o concluzie simpla...cu cat medicul este mai faimos, are mai multe paciente, deci nici timp ptr. tine nu are suficient...eu m-am luat in evidenta la dr. Suciu de la Polizu...si am renuntat la el in luna a 6-a ...pana atunci nu facusem nici 3D nici nimic...doar eco normale...avea timp ptr mine exact 5 minute dar in acelasi timp mai erau inca 2 paciente in cabinet una se pregatea alta se imbraca...nu am cuvinte...in final am nascut la maternitatea Giulesti cu dr. Preda Mircea si pot spune ca am fost cea mai invidiata pacienta din salon...daca nu venea el personal trimitea o colega sa ma vada...am fost cautata de dr. si de 6 ori intr-o zi si mai vorbeam si la telefon de cate ori aveam ceva de spus a fost extraordinar .... e drept ca eu am facut cezariana dar la mine altfel nu se putea...o sarcina usoara iti doresc si sper sa gasesti medicul potrivit... tzuc.gif


--------------------

Cand vei privi cerul, noaptea, pentru ca eu voi locui pe una din ele, pentru ca eu voi rade acolo, atunci pentru tine va fi ca si cum toate stelele ar rade. Tu vei avea stele care vor sti sa rada!
Antoine de Saint-Exupery - Micul Print
  Daca iti place acest topic recomanda pe facebook :
Go to the top of the page
 
+Quote Post
coditza_gaby
postare May 17 2007, 11:26 AM
Postare #5


Junior
*

Grup: Members
Postari: 1
Inscris la: 14-February 07
Membru nr.: 2,102



cu parere de rau dar POLIZU e cel mai prost spital.sunt din GALATI si am fost intrnata acolo in luna a7 a de sarcina,cand m-au internat mi-au zis ca am copilul mort si dupa un sfert de ora au zis ca am un copil sanatos .apoi mi s-a pus o perfuzie de catre o infirmiera de era sa mor pana dimineata sad.gif

Aceasta postare a fost editata de coditza_gaby: May 17 2007, 11:31 AM
  Daca iti place acest topic recomanda pe facebook :
Go to the top of the page
 
+Quote Post
alice76
postare May 18 2007, 11:35 PM
Postare #6


Top Junior
**

Grup: Members
Postari: 62
Inscris la: 26-November 06
Membru nr.: 727



QUOTE(Andrada76 @ May 14 2007, 03:47 AM) *
Va rog sa-mi spuneti si mie cum este Spitalul Polizu. As prefera parerile celor care au nascut acolo.
Si ce stiti despre d-na dr. Mogos M?



Andrada,nu te sfatuiesc.Iti spun la modul cel mai sincer.Sunt una dintre fetele care au nascut cu Mogos Magdalena.Am fost profund dezamagita.In primul rand provoaca nasterea cu mult timp inainte de termen,te urca pe masa si iti rupe membranele fara sa-ti dai seama.Eu am mari probleme,umblu din doctor in doctor si trebuie sa ma operez peste o luna(cusatura a fost facuta gresit,trei franjuri si am trei granuloame,sangerez continuu iar dupa nastere m-a durut local doua luni ).Stiu ca pare o draguta dar o sa fii dezamagita!!!!!!!!Parerea mea,renunta pana nu e prea tarziu.Despre Polizu?Am o parere execrabila,personalul nu se ocupa de bebelus,asistentele niste acrituri care nu misca un deget pana nu le dai,nu te sprijina dupa nastere in nici un fel(imi tranteau bebelusul cand mi-l spalau,plangeam sa-i dea lapte si nici nu se singhiseau si in plus distinsa doamna doctor neonatolog Stoicescu, pune diagnostice false pentru a te retine cat mai mult in spital, iar dupa ce ii dai dreptul ,miraculos,copilul nu mai are nimic.Cu Mogos vei naste cu siguranta marti sau miercuri cand e de garda.Daca vrei sa te mai convingi, cauta pe Google la "Mogos Magdalena".Medicii la care merg acum, ma sfatuiesc sa o dau in judeacata pentru problemele pe care le am,dar nu mai imi irosesc timpul , ca in final sa nu se rezolve in nici un fel.Ma rog sa fiu sanatoasa sa-mi pot creste copilul.Si inca ceva ,tin sa mentionez ca nasterea m-a costat in jur de 20 mil.Daca vrei alte informatii cu placere.Nu vreau sa mai sufere si altcineva asa cum sufar eu acum.Pupici
  Daca iti place acest topic recomanda pe facebook :
Go to the top of the page
 
+Quote Post
alice76
postare May 18 2007, 11:45 PM
Postare #7


Top Junior
**

Grup: Members
Postari: 62
Inscris la: 26-November 06
Membru nr.: 727



QUOTE(coditza_gaby @ May 17 2007, 12:26 PM) *
cu parere de rau dar POLIZU e cel mai prost spital.sunt din GALATI si am fost intrnata acolo in luna a7 a de sarcina,cand m-au internat mi-au zis ca am copilul mort si dupa un sfert de ora au zis ca am un copil sanatos .apoi mi s-a pus o perfuzie de catre o infirmiera de era sa mor pana dimineata sad.gif



Asa este!Habar n-au sa puna perfuzii ,ai dreptate.Aveam mainile vinete si dupa ce ca aveam dureri provocate de contractii ,ma mai dureau si mainile.
  Daca iti place acest topic recomanda pe facebook :
Go to the top of the page
 
+Quote Post
bitzu13
postare Jun 5 2007, 10:58 AM
Postare #8


Junior
*

Grup: Members
Postari: 1
Inscris la: 31-May 07
Membru nr.: 4,068



buna fetelor eu sunt mai noua pe aici shi am deschis astazi gasind tocmai discutia despre spitalul polizu.acolo voi naste shi eu peste 2 saptamani,cu dr.dana oprescu ce stiti de ea? momentan pare dragutza dar cotizez la fiecare consultatie cate 50,00ron asa ca are shi motive, nu?
Referitor la ceaa ce au patit celelalte cu dr.Mogos Dumnezeu sa ma ierte dar cred ca nu mai exista nici scrupule printre medicii care parca se iau la intrecere care mai mult sa ia.De juramantul lui Hipocrate... nu stiu sigur daca se mai depune? avand in vedere tot ce se intampla in sistemul sanitar sad.gif .Imi pare rau pt voi care ati avut probleme,sper sa fiti tari shi sa luptati pt a le dovedi nepasarea shi inconstienta unor medici .incercati o sesizare prin intermediul unei televiziuni ,intrand pe un site shi incercati sa deschideti acest subiect ca presa este singura care ne face vorbele auzite.Nastere usoara shi Dumnezeu sa va ajute in toate!Astept parerile voastre>Multumesc
  Daca iti place acest topic recomanda pe facebook :
Go to the top of the page
 
+Quote Post
corneliamate
postare Jun 12 2007, 03:43 PM
Postare #9


Junior
*

Grup: Members
Postari: 11
Inscris la: 26-October 06
Membru nr.: 280



QUOTE(Andrada76 @ May 14 2007, 03:47 AM) *
Va rog sa-mi spuneti si mie cum este Spitalul Polizu. As prefera parerile celor care au nascut acolo.
Si ce stiti despre d-na dr. Mogos M?

Andrada, nu stiu daca ai nascut pana acum, dar vreau sa-ti spun cate putin despre drita Mogos Magdalena. Eu am cunoscut-o acum 8 ani de zile, eram fff suparata ca pierdusem o sarcina la Filantropia si am avut sangerari 2 luni de zile, eram disperata ca inca pierdeam resturi dupa chiuretaj. Drita m-a ascultat cu multa rabdare, mi-a spus cauza pierderii sarcinii (am avut o anexita destul de grava), am facut tratamente pt anexita, am facut toate analizele posibile inainte de a mai avea un copil. Prin urmare am nascut cu dr Mogos 3 copii prin cezariana la alegerea mea. Nu mi-a cerut niciodata bani sau sa se poarte urat cu mine sau sa imi dea de inteles ca nu e multumita ca nu-i dau ceva. La cezariana i-am dat mereu cat am avut posibilitatea, iar la control ii duceam mici atentii si rareori bani. Am devenit destul de apropiate, mereu imi spunea ca data am o problema s-o sun. Dupa ce am nascut primul copil am avut ceva pr in intimitatea, de vina erau starile de dupa nastere si nu mai suportam sa se apropie sotul meu de mine, si am vb fff deschis cu Drita Mogos despre aceasta probleme si mi-a dat multe sfaturi ffff de folos si am trecut cu bine peste aceasta.
Iar eu am ffff multumita de rezerva in care am fost dusa de dupa nastere, mereu am fost dusa in rezerva cu doar 2 paturi.
Asta este parerea mea despre Drita Mogos Magdalena, iar Dumnezeu sa-i dea sanatate ca m-a ajutat sa am acesti copii tinand cont ca i-am dus cu greu pana la termen.
  Daca iti place acest topic recomanda pe facebook :
Go to the top of the page
 
+Quote Post
corneliamate
postare Jun 12 2007, 03:50 PM
Postare #10


Junior
*

Grup: Members
Postari: 11
Inscris la: 26-October 06
Membru nr.: 280



Eu am mai trimis la drita Mogos cateva prietene si au fost fff multumite, eu nu stiu de ce aveti astfel de parere despre dr Mogos...
Recunosc ca si cu mine a fost rautacioasa, dar din alte motve, ca nu-mi faceam toate anlizele ce mi le cerea, ca nu luam vitaminele si mai ales ca ma ingrasam fff mult, la fiecare sarcina am luat 30kg. Mogos tine ffff mult la felul cum trebe sa arate femeia dupa ce naste. Eu sunt fffff multumita de dr Mogos si din tot sufletul o recomand. Eu n-am ajuns la dumneaei prin cunostinte de s-a purtat frumos cu mine ci am cunoscut-o cand m-am dus la camera de garda.
  Daca iti place acest topic recomanda pe facebook :
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Reclama
postare
Postare #


Reclama









Reclama
  Daca iti place acest topic recomanda pe facebook :
Go to the top of the page
 
Quote Post

3 Pagini V   1 2 3 >
Reply to this topicStart new topic

 

RSS Versiune Lo-Fi Acum este ora: 28th March 2024 - 07:00 PM