Bine ati venit Vizitator ( Logare | Inregistrare )

4 Pagini V  < 1 2 3 4 >  
Reply to this topicStart new topic
> Urgent! Va Rog Sa Ma Ajutati!, Fetita mea vomita fiere!
Alexandrina
postare Dec 10 2010, 06:50 PM
Postare #11


Member
***

Grup: Members Plus
Postari: 486
Inscris la: 2-February 07
Din: Brasov
Membru nr.: 1,862



pai nici eu nu sunt cu antibioticul, dar am tras o sperietura.....
mi-e frica sa nu fie cine stie ce bacterie...sau stafilococ, sau ce naiba o mai fi..
ca nici nu mai indraznesc sa emit opinii cu atatea cate sunt in jur. oricum, cu siguranta nu il pot da azi antibioticul, pentru ca e nemancata.

mi-a spus ca mi l-a dat pt gatul rosu pe asta (am tratat-o de gat rogu de n ori cu pastile homeopate, dar nu stiu ce sa mai fac de frica)




QUOTE(USA @ Dec 10 2010, 06:36 PM) *
Pupik...sincer, nu sunt doctor, dar mi se pare aiurea sa ii dai antibiotic...bine, yo sunt si impotriva antibioticului, in general, tuu stii ce e mai bine, clar......metroclopramid, stiu ca e bun.....o doar capul dupa atata voma..asta clar....freaca putin cu spirt si sa poarte ceva pe cap......dai sa bea ceiut de menta de preferat, neindulcit si fara lamaie......si eventual painica putin coapta.....poate gatuletul sa fie iritat de la atata voma....febra face de la indigestia din stomac.....daca nu este foarte mare, e ok.....fai o frectie cu otet =scade febra si sa stea in pat pe lateral sa nu faca aprindere la plamani.....si ii va trece....
Multa sanatate!



--------------------


  Daca iti place acest topic recomanda pe facebook :
Go to the top of the page
 
+Quote Post
USA
postare Dec 10 2010, 06:55 PM
Postare #12


Top Golden Member
**********

Grup: Top Golden Members
Postari: 17,963
Inscris la: 5-May 08
Din: U.S.A.-Boston MA
Membru nr.: 22,516



QUOTE(Alexandrina @ Dec 10 2010, 07:50 PM) *
pai nici eu nu sunt cu antibioticul, dar am tras o sperietura.....
mi-e frica sa nu fie cine stie ce bacterie...sau stafilococ, sau ce naiba o mai fi..
ca nici nu mai indraznesc sa emit opinii cu atatea cate sunt in jur. oricum, cu siguranta nu il pot da azi antibioticul, pentru ca e nemancata.

mi-a spus ca mi l-a dat pt gatul rosu pe asta (am tratat-o de gat rogu de n ori cu pastile homeopate, dar nu stiu ce sa mai fac de frica)

Sincer.....daca e doar ptr gatul rosu...yo zic sa nu il dai...mai ales acum cu stomacelul ei in pionezeee...mai bine lasa fata sa isi treaca si ii faci ceva teste/analize la gatulet...de ce pomeneai tu..ca sa fiii sigura de ce are..am auzit de la fete....ca depinde enorm de ce fel de stafilococ e, anumite antibiotice nu dau rezultate la anumiti "prapaditi" biggrin.gif din astia din gatulet... si il dai degeaba....antibioticul ii mai ataca si flora din stomac care si asa e in refacere acum...
Dar, tu stii ce e mai bine...yo doar iti zic pareri....pupik si sa fiti bine curand!

Aceasta postare a fost editata de USA: Dec 10 2010, 06:57 PM


--------------------
TOT CE E MAI FRUMOS PE LUME E ZAMBETUL DE COPIL!!!

Laugh as much as you breathe and love as long as you live.
  Daca iti place acest topic recomanda pe facebook :
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Alexandrina
postare Dec 10 2010, 07:06 PM
Postare #13


Member
***

Grup: Members Plus
Postari: 486
Inscris la: 2-February 07
Din: Brasov
Membru nr.: 1,862



si cel mai speriata sunt de faptul ca a pierdut destul de mult in greutate. este o fetita slabuta si acum, cu starea asta de rau si cu cat a vomitat...

merci mult pentru sfaturi.


--------------------


  Daca iti place acest topic recomanda pe facebook :
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Alexandrina
postare Dec 10 2010, 07:08 PM
Postare #14


Member
***

Grup: Members Plus
Postari: 486
Inscris la: 2-February 07
Din: Brasov
Membru nr.: 1,862





chiar saptamana trecuta i-am facut analiza in gat la gradi (ca era un caz de scarlatina) si i-au iesit f bune analizele, nu avea nimic)



QUOTE(USA @ Dec 10 2010, 06:55 PM) *
Sincer.....daca e doar ptr gatul rosu...yo zic sa nu il dai...mai ales acum cu stomacelul ei in pionezeee...mai bine lasa fata sa isi treaca si ii faci ceva teste/analize la gatulet...de ce pomeneai tu..ca sa fiii sigura de ce are..am auzit de la fete....ca depinde enorm de ce fel de stafilococ e, anumite antibiotice nu dau rezultate la anumiti "prapaditi" biggrin.gif din astia din gatulet... si il dai degeaba....antibioticul ii mai ataca si flora din stomac care si asa e in refacere acum...
Dar, tu stii ce e mai bine...yo doar iti zic pareri....pupik si sa fiti bine curand!



--------------------


  Daca iti place acest topic recomanda pe facebook :
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Alexandrina
postare Dec 10 2010, 07:12 PM
Postare #15


Member
***

Grup: Members Plus
Postari: 486
Inscris la: 2-February 07
Din: Brasov
Membru nr.: 1,862



exudat


--------------------


  Daca iti place acest topic recomanda pe facebook :
Go to the top of the page
 
+Quote Post
USA
postare Dec 10 2010, 07:25 PM
Postare #16


Top Golden Member
**********

Grup: Top Golden Members
Postari: 17,963
Inscris la: 5-May 08
Din: U.S.A.-Boston MA
Membru nr.: 22,516



Pai si atunci....mai bine ii dai ceva vitamine.....si a mea e slabutaaa......si noi ne luptam cu probleme de somn....si ii dau multivitamine ptr bebelusi......doza ca ptr 1 an....la sfatul pediatrei...ideea e ca acest dozaj si cantitatea ptr acea varsta, orice extra ce corpul nu are nevoie le poate usor elimina....asta si pentru ca am trecut peste perioade "razboi" la masa....so, de ce nu consideri ceva vitamine, naturiste....agreez polenul granule.....fata imi ia in fiecare dimineata cateva/o gurita...de granule de polen si le topeste in gurita...sunt si bune la gust si extrem de bune ptr orice bacterie asemnea...

Aceasta postare a fost editata de USA: Dec 10 2010, 07:27 PM


--------------------
TOT CE E MAI FRUMOS PE LUME E ZAMBETUL DE COPIL!!!

Laugh as much as you breathe and love as long as you live.
  Daca iti place acest topic recomanda pe facebook :
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Alexandrina
postare Dec 10 2010, 07:29 PM
Postare #17


Member
***

Grup: Members Plus
Postari: 486
Inscris la: 2-February 07
Din: Brasov
Membru nr.: 1,862



a mea este destul de inaltuta si eram multumita de greutatea ei (la aproape 5 anisori avea 17 kg).
nu stiu ce o fi mancat sau nu la gradi in ultima vreme ca a sarit dintr-o data la 16.
si acum cu indigestia asta o mai fi pierdut inca vreo jumatate de kilogram.
sunt super speriata!



QUOTE(USA @ Dec 10 2010, 07:25 PM) *
Pai si atunci....mai bine ii dai ceva vitamine.....si a mea e slabutaaa......si noi ne luptam cu probleme de somn....si ii dau multivitamine ptr bebelusi......doza ca ptr 1 an....la sfatul pediatrei...ideea e ca acest dozaj si cantitatea ptr acea varsta, orice extra ce corpul nu are nevoie le poate usor elimina....asta si pentru ca am trecut peste perioade "razboi" la masa....so, de ce nu consideri ceva vitamine, naturiste....agreez polenul granule.....fata imi ia in fiecare dimineata cateva/o gurita...de granule de polen si le topeste in gurita...sunt si bune la gust si extrem de bune ptr orice bacterie asemnea...



--------------------


  Daca iti place acest topic recomanda pe facebook :
Go to the top of the page
 
+Quote Post
USA
postare Dec 10 2010, 07:33 PM
Postare #18


Top Golden Member
**********

Grup: Top Golden Members
Postari: 17,963
Inscris la: 5-May 08
Din: U.S.A.-Boston MA
Membru nr.: 22,516



QUOTE(Alexandrina @ Dec 10 2010, 08:29 PM) *
a mea este destul de inaltuta si eram multumita de greutatea ei (la aproape 5 anisori avea 17 kg).
nu stiu ce o fi mancat sau nu la gradi in ultima vreme ca a sarit dintr-o data la 16.
si acum cu indigestia asta o mai fi pierdut inca vreo jumatate de kilogram.
sunt super speriata!

Aris are 14Kg la 4 ani....si ea e lunga ca si dady....
Yo zic sa nu te mai sperii.....lasa sa treaca problemuta la stomac..si apoi mai vezi tu....analize la sange i-ai facut, ever?....

Aceasta postare a fost editata de USA: Dec 10 2010, 07:33 PM


--------------------
TOT CE E MAI FRUMOS PE LUME E ZAMBETUL DE COPIL!!!

Laugh as much as you breathe and love as long as you live.
  Daca iti place acest topic recomanda pe facebook :
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Sara1
postare Dec 10 2010, 07:36 PM
Postare #19


Golden Member
*********

Grup: Golden Members
Postari: 4,447
Inscris la: 24-April 07
Din: Los Angeles
Membru nr.: 3,371



QUOTE(Alexandrina @ Dec 10 2010, 09:29 AM) *
a mea este destul de inaltuta si eram multumita de greutatea ei (la aproape 5 anisori avea 17 kg).
nu stiu ce o fi mancat sau nu la gradi in ultima vreme ca a sarit dintr-o data la 16.
si acum cu indigestia asta o mai fi pierdut inca vreo jumatate de kilogram.
sunt super speriata!


E normal sa piarda in greutate dupa voma, nebaut si nemincat! Greutatea nu este o problema acuma, caci o sa o recupereze cit ce isi revine! Dureaza vreo 2-3 zile pina isi revine complet cu toate. Iti trebuie doar rabdare, hidratare si antitermice. Daca dureaza mai mult, abia atunci trebuie sa incepi sa-ti faci probleme cu antibiotice. Incearca Esberitox si vitamina D-eu asta folosesc si slava domnului anul asta inca n-am avut probleme cu micii mei care erau mai tot timpul bolnaviori. Sanatate!


--------------------


  Daca iti place acest topic recomanda pe facebook :
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Alexandrina
postare Dec 10 2010, 07:42 PM
Postare #20


Member
***

Grup: Members Plus
Postari: 486
Inscris la: 2-February 07
Din: Brasov
Membru nr.: 1,862



i-am facut analize la 3 anisori, erau bune, nu era nici macar anemica.
dr zice mereu ca nu are sens sa o chinui sa o las in pace.




QUOTE(USA @ Dec 10 2010, 07:33 PM) *
Aris are 14Kg la 4 ani....si ea e lunga ca si dady....
Yo zic sa nu te mai sperii.....lasa sa treaca problemuta la stomac..si apoi mai vezi tu....analize la sange i-ai facut, ever?....



--------------------


  Daca iti place acest topic recomanda pe facebook :
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Reclama
postare
Postare #


Reclama









Reclama
  Daca iti place acest topic recomanda pe facebook :
Go to the top of the page
 
Quote Post

4 Pagini V  < 1 2 3 4 >
Reply to this topicStart new topic

 

RSS Versiune Lo-Fi Acum este ora: 28th March 2024 - 12:39 PM