Bine ati venit Vizitator ( Logare | Inregistrare )

2 Pagini V   1 2 >  
Reply to this topicStart new topic
> Copilul Balanta, Horoscop
Andrei
postare Aug 25 2008, 08:27 AM
Postare #1


Administrator
*******

Grup: Top Golden Members
Postari: 3,706
Inscris la: 21-July 06
Din: Bucuresti
Membru nr.: 1



Copilul Balanta

24 septembrie - 23 octombrie

Planeta: Venus
Element: aer
Culoare: albastru pastel, vernil

Personalitatea copilului Balanta

Echilibrul, pasiunea si lejeritatea aerului, dau bebelusului Balanta un sarm inegalabil.

Ordonat, fidel, atent, cel nascut sub semnul balantei ofera o relatie marcata de sinceritate profunda.

Balantele iubesc pe cei asemenea lor, pe cei care poseda aceleasi calitati si defecte ca si ei. Copilul Balanta este foarte sociabil si mereu orientat catre ceilalti, alimentandu-si in felul acesta si imensa nevoie de a fi tot timpul apreciat. Este constant, perspicace si subtil.

Priviti o Balanta in sensul propriu al termenului si veti intelege in totalitate caracterul copilului vostru. Mai mult decat orice, acesti copii au nevoie de echilibru si /sau armonie.

Ei nu suporta conflictele si cauta cu orice pret sa le evite, riscand uneori sa neglijeze propriile nevoi, dorinte sau interese. In cazul unei dispute in casa, copiii Balanta sunt cei care fac cele mai mari eforturi pentru a aduce reconcilierea si pentru a restabili armonia caminului.

Optimist, deschis si foarte atent cu ceilalti, copilul Balanta este extrem de incantat de jocurile in grup. La gradinita sau in alta parte, ii va placea sa se joace cu cat mai multi copii. Printre jocurile sale preferate se numara cele de societate si cele in care poate interpreta roluri precum cel al mamei, tatalui, educatoarei etc.

In dragoste, Balanta adulta intarzie mereu sa ia o decizie clara si definitiva, sa rupa relatia sau sa paraseasca partenerul. Este un semn care, ca si Gemenii si Pestii, este predispus la mai multe casnicii.


--------------------
  Daca iti place acest topic recomanda pe facebook :
Go to the top of the page
 
+Quote Post
danna68
postare Aug 25 2008, 08:38 AM
Postare #2


Top Golden Member
**********

Grup: Top Golden Members
Postari: 21,874
Inscris la: 3-February 07
Din: Bucuresti
Membru nr.: 1,873



buna dimineata Andrei, chiar interesant acest horoscop, se potriveste ca o manusa Denisei, nici nu ma gandeam ca are legatura cu zodia smile.gif oFloare1.gif


--------------------

Cand vei privi cerul, noaptea, pentru ca eu voi locui pe una din ele, pentru ca eu voi rade acolo, atunci pentru tine va fi ca si cum toate stelele ar rade. Tu vei avea stele care vor sti sa rada!
Antoine de Saint-Exupery - Micul Print
  Daca iti place acest topic recomanda pe facebook :
Go to the top of the page
 
+Quote Post
gabrielle2003
postare Aug 25 2008, 05:56 PM
Postare #3


mami lui casian
**********

Grup: Top Golden Members
Postari: 23,491
Inscris la: 8-June 08
Din: BRASOV
Membru nr.: 25,703



QUOTE(danna68 @ Aug 25 2008, 09:38 AM) *
buna dimineata Andrei, chiar interesant acest horoscop, se potriveste ca o manusa Denisei, nici nu ma gandeam ca are legatura cu zodia smile.gif oFloare1.gif



cum eu voi naste baietelul meu in zodia balantei si daca si Denisa este asa cum scrie.................atunci e ft bine pt el si pt noi ca parinti bananab.gif


--------------------









Lista copii de octombrie 2008 si nu numai
http://www.utilecopii.ro/forum/index.php?s...p;#entry1467827



Destinul nu este legat de noroc; este mai degraba legat de alegere. Nu este un lucru pe care trebuie sa il astepti, este mai degraba un lucru care trebuie realizat
  Daca iti place acest topic recomanda pe facebook :
Go to the top of the page
 
+Quote Post
danna68
postare Aug 26 2008, 12:03 AM
Postare #4


Top Golden Member
**********

Grup: Top Golden Members
Postari: 21,874
Inscris la: 3-February 07
Din: Bucuresti
Membru nr.: 1,873




QUOTE(gabrielle2003 @ Aug 25 2008, 06:56 PM) *
cum eu voi naste baietelul meu in zodia balantei si daca si Denisa este asa cum scrie.................atunci e ft bine pt el si pt noi ca parinti bananab.gif

rolleyes.gif am pus un link cu filmulete cu ea la voi in topic, la mamici de octombrie sa vedeti cam ce vor face si bebelusii vostrii ... este chiar asa cum o descrie zodia, mi-a fost teama de aceasta zodie dar acum nu regret nici un pic partners.gif oFloare1.gif


--------------------

Cand vei privi cerul, noaptea, pentru ca eu voi locui pe una din ele, pentru ca eu voi rade acolo, atunci pentru tine va fi ca si cum toate stelele ar rade. Tu vei avea stele care vor sti sa rada!
Antoine de Saint-Exupery - Micul Print
  Daca iti place acest topic recomanda pe facebook :
Go to the top of the page
 
+Quote Post
alina_am
postare Aug 26 2008, 11:00 AM
Postare #5


Member
***

Grup: Members Plus
Postari: 221
Inscris la: 29-May 08
Din: Ploiesti acum Belgia
Membru nr.: 24,792



QUOTE(danna68 @ Aug 26 2008, 12:03 AM) *
rolleyes.gif am pus un link cu filmulete cu ea la voi in topic, la mamici de octombrie sa vedeti cam ce vor face si bebelusii vostrii ... este chiar asa cum o descrie zodia, mi-a fost teama de aceasta zodie dar acum nu regret nici un pic partners.gif oFloare1.gif



si eu am patit acelasi lucru.fratele meu si sora sotului meu sunt balante si pot sa spun ca nu au o personalitate prea placuta rolleyes.gif .dar asta nu inseamna ca si baietii mei(amandoi sunt balante nascuti la diferenta de 3 ani)vor fi la fel.sunt copii atat de iubitori citesti dragostea in ochii lor nu e nevoie sa zica mami te iubesc,e de ajuns sa ma priveasca intr-un anume fel (stiu ei smecherii partners.gif )si ma topesc la propriu.obtin intotdeauna ce vor si intradevar intr-u n grup de copii balantele sunt lideri.o zodie minunata


--------------------

  Daca iti place acest topic recomanda pe facebook :
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Anca74
postare Aug 26 2008, 08:34 PM
Postare #6


Anca, mami de Radu, zis Aby
*********

Grup: Golden Members
Postari: 5,051
Inscris la: 22-November 06
Din: Bucuresti
Membru nr.: 585



Si Radu e Balanta!


--------------------
  Daca iti place acest topic recomanda pe facebook :
Go to the top of the page
 
+Quote Post
mamiralu
postare Jun 18 2009, 01:06 PM
Postare #7


Golden Member
*********

Grup: Golden Members
Postari: 6,045
Inscris la: 15-June 09
Membru nr.: 95,033



QUOTE(gabrielle2003 @ Aug 25 2008, 06:56 PM) *
cum eu voi naste baietelul meu in zodia balantei si daca si Denisa este asa cum scrie.................atunci e ft bine pt el si pt noi ca parinti bananab.gif

si al meu tot balanta...multumim andrei


--------------------
  Daca iti place acest topic recomanda pe facebook :
Go to the top of the page
 
+Quote Post
adastero
postare Jul 19 2009, 04:29 PM
Postare #8


Junior
*

Grup: Members Plus
Postari: 45
Inscris la: 18-June 09
Membru nr.: 95,531



Balanta nu incepe pe 24, ci pe 22/23 sept, cel putin anul trecut a inceput de pe 22. Stiu asta, caci atunci am nascut eu rolleyes.gif
  Daca iti place acest topic recomanda pe facebook :
Go to the top of the page
 
+Quote Post
mamiralu
postare Nov 22 2009, 08:27 PM
Postare #9


Golden Member
*********

Grup: Golden Members
Postari: 6,045
Inscris la: 15-June 09
Membru nr.: 95,033



QUOTE(danna68 @ Aug 25 2008, 10:38 AM) *
buna dimineata Andrei, chiar interesant acest horoscop, se potriveste ca o manusa Denisei, nici nu ma gandeam ca are legatura cu zodia smile.gif oFloare1.gif


CRECA SI LUI DENIS;)


--------------------
  Daca iti place acest topic recomanda pe facebook :
Go to the top of the page
 
+Quote Post
mirela bz
postare Nov 22 2009, 10:29 PM
Postare #10


mami de septembrie 2008
******

Grup: Silver Members
Postari: 1,524
Inscris la: 23-September 09
Din: buzau
Membru nr.: 110,661



si fetele mele sunt balante !!!


--------------------
  Daca iti place acest topic recomanda pe facebook :
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Reclama
postare
Postare #


Reclama









Reclama
  Daca iti place acest topic recomanda pe facebook :
Go to the top of the page
 
Quote Post

2 Pagini V   1 2 >
Reply to this topicStart new topic

 

RSS Versiune Lo-Fi Acum este ora: 28th March 2024 - 03:44 PM