Bine ati venit Vizitator ( Logare | Inregistrare )

3235 Pagini V  « < 2237 2238 2239 2240 2241 > »   
Reply to this topicStart new topic
> Mamici De Ianuarie 2010, Mamici de Ianuarie 2010
cristinelll
postare May 25 2010, 12:18 PM
Postare #22381


E fetita .. yupiiii
******

Grup: Silver Members
Postari: 1,575
Inscris la: 23-June 09
Din: Brasov
Membru nr.: 96,297



QUOTE(CORINA82 @ May 25 2010, 12:57 PM) *
da deci am fost in billa sa mi iau sos de soia sa fac orez liwlol.gif ...ca mi a facut mami agnes pofta si e usor dde facut...am tras si o tura in parc ...era arhi plin
mamaici spuneti mi si mie va rog...ce program aveti de scos bebeii in parc dimineata la pranz sau seara ...eu il scoteam in parc pe fili dupa masa de ora 13 ...azi erau multi multi multi copii dimineata ..e mai bine asa???? ...si dupaia somnu de pranz sa fie acasa la ei in patut...invatati ma si pe mine please

da luiza occidentalii au fff fmulta intelepciune in copii le dezvolta fff mult creativitatea si creierasu ...bune metode
offf ce ne asteapta si pe noi

Da, au o pedagogie foarte bine pusa la punct ... unii ...sa nu generalizam ca am vazut o gramada de copii prost crescuti si parintilor li se parea normal deci ...
Cat despre iesitul in parc eu stiu ca vara este bine sa ii scoti dimineata si seara, dar acum nu e inca foarte cald si parca nici soare foarte mult nu este ca sa ne fie teama sa ii scoatem si la pranz. Eu pe Luiza nu o scot mereu la fel...cateodata ma ia lenea si atunci nu o scot inainte de 15 si atunci recuperez si stam dupa 15 afara si mai ies si seara dupa masa de la 18. Dar vara sunt sigura ca o voi scoate dimineata si seara. Acum pe vremea asta o scot linistita si la pranz.

Pupici dulci tie si lui Fili

QUOTE(brenda20ro @ May 25 2010, 12:59 PM) *
Buna fetelor trandafir.gif

LA MULTI ANI !!! ANDREI sa cresti mare si santos si inalt ca bradul occasion.gif occasion.gif occasion.gif tzuc.gif

[color="#000000"]Cristinelll eu ce sa mai zic de greutatea Iustinei, azi am cantarit-o si are 5930 gr si 60 cm.Vineri avea 6 kg, dar din cauza vaccinului mi-a scazut in greutate, nu-i nimic, important e sa fie sanatoasa.
Ma bucur eneorm ca si-a revenit si mananca la 3 ore, acum ii dau intre mese ceai baby drink cu siringa de la nurofen ca nu vrea cu bibele.Trebuie neaparat sa-i dau ceiut ca-i desidratata. Aseara i-am pus o lingura de cereale in biberon, asa o sa fac cateva zile, poate se mai pufoseste, ca nici astea nu le vrea cu lingurita se lictiseste repede.

Brenda, si Luiza avea la 4 luni 6000g deci a luat intr-o luna 300 sad.gif Cam putin dar nu sunt suparata sau ingrijorata smile.gif
Fetelor, voi ce fel de cereale le dati copiilor? I-as da si eu Luizei dar nu stiu de care. Si biscuiti ESTE OBLIGATORIU FARA GLUTEN?

QUOTE(Cristina_Yannis @ May 25 2010, 01:07 PM) *
e cel mai mic si cel mai voinic....nu te supara ca Luiza ta nu e asa maricica....dar e fetitza si ele sunt mai minione si mai suple...si plus de asta a ta parca a avut si probleme dupa nastere la cateva zile....sau ma insel...si trebuie sa recupereze...mai ales ca papa si san....noi bem sucuri de mere,morcov si portocale....peste 2 sapt papam pasat sa vedem cum ne descurcam

nu te mai ingrijora ....sa-ti spun ca a-l meu copil nu-si tine capul daca vreau sa-l ridic de pe spate tras de maini si sa ajunga in pozitia sezut ....nu vrea e puturos cu toata gimnastica mea....in alte pozitii isi tine capul

hai sa va spun ca uitasem.....fetelor mi s-a facut rau la dr...i-a decalotat mai tare puta si imi era asa mila de el...a cam plans mititelu de el....imi venea s-o omor ...dar ceea ce a facuta fost bine...eu ii faceam cu mila la fiecare baie

Asa e, fetitele sunt mai micute si acum sa fim seriosi ... de unde ditamai lungana cand maica-sa are 1,62, nu? wacko.gif wacko.gif wacko.gif


--------------------







  Daca iti place acest topic recomanda pe facebook :
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Cristina_Yannis
postare May 25 2010, 12:28 PM
Postare #22382


Silver Member
******

Grup: Silver Members
Postari: 1,007
Inscris la: 10-October 09
Din: Bucuresti
Membru nr.: 114,207



QUOTE(cristinelll @ May 25 2010, 01:18 PM) *
Asa e, fetitele sunt mai micute si acum sa fim seriosi ... de unde ditamai lungana cand maica-sa are 1,62, nu? wacko.gif wacko.gif wacko.gif


eu am 1.58cm si taica-su 1.88cm...semana cu tacsu


--------------------




  Daca iti place acest topic recomanda pe facebook :
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Cristina_Yannis
postare May 25 2010, 12:29 PM
Postare #22383


Silver Member
******

Grup: Silver Members
Postari: 1,007
Inscris la: 10-October 09
Din: Bucuresti
Membru nr.: 114,207



vecina eu fac tot posibilul sa-l scot de 2 ori pe zi afara....dimineata si dupa amiaza...sa se obisnuiasca ...pentru ca or sa vina temperaturi de 40gr si n-o sa-l scot atunci...dimineata 1-2h si dupa-amiaza mai mult


--------------------




  Daca iti place acest topic recomanda pe facebook :
Go to the top of the page
 
+Quote Post
CORINA82
postare May 25 2010, 01:01 PM
Postare #22384


Silver Member
******

Grup: Silver Members
Postari: 1,369
Inscris la: 14-July 09
Din: bucuresti
Membru nr.: 99,545




saru mana de raspunsuri adevaru e ca pe drum spre casa din parc era super cald .....azi in bucuresti e toropeala


cuscra si noi te pupam ...fili din vis dupa ce a papat a cazut lat ....cu reteta a venit agnes ...si sotu cra
ce face iusti????

ce fac astia cu indemnizatia ????


--------------------

  Daca iti place acest topic recomanda pe facebook :
Go to the top of the page
 
+Quote Post
cori80
postare May 25 2010, 01:22 PM
Postare #22385


Top Silver Member
*******

Grup: Top Silver Members
Postari: 2,041
Inscris la: 10-October 07
Din: Bacau
Membru nr.: 7,884



Salutare fetelor!!!! Iar am vazut poze minunate,va pupam pe toate sunteti frumoase si printese mici si mamici frumoase cu mai multe sau mai putine kg in plus si un printisor mic care doarme cumintel in carucior.
occasion.gif occasion.gif occasion.gif pentru un baietel frumusel pe care il pupam sa cresca mare si sanatos ca frumos o sa fie sigur la ce parinti are.
Stefany am notat nr cu prima ocazie cand ajung in Iasi te sun yes.gif
Cori tiza eu am facut o ciorba radauteana si tocanitza de dovlecei si o pasta de ton cu capere yami.gif .
uff la noi bate vantul si nu putem iesi ,am o ciuda ca e asa frumos afara.
trebuie sa sun si eu la dr de fam sa ii amintesc de vaccin,am emotii la vaccinul asta ca am observat ca toti bbeiii au avut reactii adverse.


--------------------


  Daca iti place acest topic recomanda pe facebook :
Go to the top of the page
 
+Quote Post
cori80
postare May 25 2010, 01:44 PM
Postare #22386


Top Silver Member
*******

Grup: Top Silver Members
Postari: 2,041
Inscris la: 10-October 07
Din: Bacau
Membru nr.: 7,884



Cuscra ma bucur ca nu e nimic grav cu bubitele alea ,noi va pupam dulce floare2.gif
Si poze proaspete cu noi rolleyes.gif
din seria strambaturi


pe scaun la tati ce bine e


BAUUUU


laaaaaaa laaaaaa


noi doua


ignorati fata sunt cam obosita
cam atat deocamdata.


--------------------


  Daca iti place acest topic recomanda pe facebook :
Go to the top of the page
 
+Quote Post
stefany
postare May 25 2010, 02:48 PM
Postare #22387


Top Junior
**

Grup: Members Plus
Postari: 88
Inscris la: 7-December 09
Din: iasi
Membru nr.: 121,731



QUOTE(Cristina_Yannis @ May 25 2010, 12:14 PM) *
PENTRU IUBI A MEA ANASTASIA partners.gif




mmmmmm, Anastasia e innebunita dupa flori, foarte frumoase. super.gif

Iar despre prajituri, uau, ce ii mai plac lui mami yami.gif


--------------------

  Daca iti place acest topic recomanda pe facebook :
Go to the top of the page
 
+Quote Post
ssimmona
postare May 25 2010, 03:11 PM
Postare #22388


Mami de bebe dulce :)
*********

Grup: Golden Members
Postari: 6,457
Inscris la: 14-November 08
Din: Spain
Membru nr.: 48,765



Buna ziuaaa!
Roxa, ce m-a amuzat poza Karlitei biggrin.gif ce haioasa e in pozitia aia yes.gif Asteptam poze de la plimbare!!!
Corina, Filip e atat de dulce in incercarea lui de a ajunge la jucarii!!! Asa-i ca-i tot mai fascinat de ele?Parca abia acum le descopera...carlos le jumuleste bine pe cele pe care i le-am agatat de patut...

QUOTE(manu1982 @ May 24 2010, 08:26 PM) *
Simo si tu arati fff bine, de Carlos ce sa mai zic... m-a innebunit, mai ales pozele la piscina
Simo, daca nu e prea mare deranjul se poate sa aparem si noi in listuta ta? Paul s-a nascut pe 09.01 ora 12.05 prin cezariana la Spitalul Judetean din Resita la 38 saptamani si 2 zile. La nastere a avut 3350 g si 50 cm

Ma bucur ca v-au placut pozele! Mai venim si cu altele! Si sigur ca il adaugam si pe Paul in listuta, precum si pe Teo si completari la Mushetzica si celelalte fete care m-au atentionat! hug.gif tzuc.gif


QUOTE(cristinelll @ May 24 2010, 08:48 PM) *
Ce am facut noi astazi smile.gif



Deci asa cuscra...nu ti-e frica deloc de mine....va sa zica noroc cu Rody ca noi ne cand te-am atentionat ca te-ai cam dat la fund in aceasta problema...anyway BRAVO eusa_clap.gif ne bucuram ca ai ajuns la zi. Sunt convinsa ca ti-ai luat un gand de pe cap smile.gif

Vaaai frumoasele mele ... ce curte superba aveti! Ce mi-as trage si eu un hamac ca al vostru partners.gif ... ce frumos ti-ai prins parul ... iti sta tare bine ... si ce rochita minunata are norica mea! super.gif
P.S. F frumusica Zoe si interesnte sfaturile tale, ce mandra sunt ca voi avea o nora f bine dezvoltata emotional! bouncy.gif

QUOTE(Eva_hd @ May 24 2010, 09:17 PM) *
Multumim frumos Simona pentru actualizarea listei.
Eduard s-a nascut la 38 saptamani, 3100g, 50cm, cezariana.
Ieri la plimbare



Inainte de iesire din casa am "imortalizat" momentul



Vegheam sonul puiutului cazut la datorie, datorita aerului tare


O sa corectez, mami! notworthy.gif Dar mai presus de orice voiam sa va spun cat sunteti de frumosi, ce fatzuca dulce are Eduard in cea de-a doua pozica ... pupa-i-as eu mutrisoara lui inocenta anima1.gif ... tu esti f eleganta, iar sotul f grijuliu si implicat .... peisajul intregeste imaginea minunatei voastre familii! Sa fiti sanatosi, dragii mei! wub.gif

QUOTE(stefany @ May 24 2010, 10:37 PM) *
Si noi am fost azi la plimbare

Vaaai, ce rochita si ce pulovaras draguuutz ... o adevarata fashion victim biggrin.gif ... eusa_clap.gif
Iar tu mami ai un bust de invidiat! blush.gif

Cori, ce scumpa e Alex. ce-mi plac bluzitele ei ... cel cu portocala e tare fain! Doamne cata cochetarie la noi pe topic!!!!! rolleyes.gif


--------------------
  Daca iti place acest topic recomanda pe facebook :
Go to the top of the page
 
+Quote Post
ssimmona
postare May 25 2010, 03:19 PM
Postare #22389


Mami de bebe dulce :)
*********

Grup: Golden Members
Postari: 6,457
Inscris la: 14-November 08
Din: Spain
Membru nr.: 48,765



Si cu scuzele de rigoare pt intarziere, ii uram din suflet lui Andreiut o a 5-a lunita plina de zambete si reusite!!!


--------------------
  Daca iti place acest topic recomanda pe facebook :
Go to the top of the page
 
+Quote Post
agnes
postare May 25 2010, 03:23 PM
Postare #22390


fericita mamica de printz si printzesa ...
*******

Grup: Top Silver Members
Postari: 2,457
Inscris la: 7-July 09
Din: bucuresti
Membru nr.: 98,363



QUOTE(cori80 @ May 25 2010, 02:44 PM) *
Cuscra ma bucur ca nu e nimic grav cu bubitele alea ,noi va pupam dulce floare2.gif
Si poze proaspete cu noi rolleyes.gif
din seria strambaturi


pe scaun la tati ce bine e





ignorati fata sunt cam obosita
cam atat deocamdata.



Deci fetitza asta mica si scumpa a ta .....imi vine s-o pap ......e o dulce , o grasunica si o frumoasa ......iar tu mami aratzi de milioane .........2 fete frumoase ........are tati cu ce se mandri yes.gif .

Fetelor sarut-mana de urari ....multumim mult , mult de tot .....va pupa mami Cra biggrin.gif ( ah ce-mi place mai nasa numele asta zice tot despre mine ..... liwlol.gif doh.gif )


--------------------
  Daca iti place acest topic recomanda pe facebook :
Go to the top of the page
 
+Quote Post

3235 Pagini V  « < 2237 2238 2239 2240 2241 > » 
Reply to this topicStart new topic

 

RSS Versiune Lo-Fi Acum este ora: 28th March 2024 - 04:44 PM