Bine ati venit Vizitator ( Logare | Inregistrare )

2 Pagini V   1 2 >  
Reply to this topicStart new topic
> Nasterea La Spitalul Cf2
dodo80
postare May 19 2009, 08:36 AM
Postare #1


Top Silver Member
*******

Grup: Top Silver Members
Postari: 3,306
Inscris la: 8-May 09
Din: Bucharest
Membru nr.: 89,003



Buna mamici sau viitoare mamici..


Caut de ceva timp relatii despre nasterea la Cf2. Am gasit numai ceva referitor la dr Margaritescu.
Ca sa ne fie mai usor, propun ca fiecare dintre voi care a trecut prin asta sau stie de la alte persoane, SA POSTEZE aici. oFloare1.gif

Probabil mai gasim informatii la alte rubrici, dar este destul de greu sa iei toate paginile la rand. Sper ca ma intelegeti. As dori ca aici sa scriem numai despre cum decurge o nastere acolo, cum se poarta personalul medical, ce tarife se practica, si nu "ce gatim azi, maine", "unde am mers in weekend", etc.

Eu sunt o viitoare mamica si intentionez sa nasc cu dna doctor Florina Mihalache.
Multa sanatate va doresc! floare2.gif


--------------------




Uploaded with ImageShack.us
  Daca iti place acest topic recomanda pe facebook :
Go to the top of the page
 
+Quote Post
gandacel
postare Jul 28 2009, 12:45 PM
Postare #2


Junior
*

Grup: Members
Postari: 3
Inscris la: 28-July 09
Membru nr.: 101,745



Buna Dodo80! Si eu urmeaza sa nasc la CFR 2, tot cu doctor Mihalache, pe la sf. lui octombrie. Cand ai DPN? Si eu caut informatii recente despre nasterea la acest spital. Cele mai multe pareri sunt pozitive (despre conditii si doctori) si asta imi creste optimismul, dar din cate am citit, parerea despre asistentele de la copilasi nu e tocmai buna...daca cineva a nascut recent acolo si ne poate da mai multe informatii, asteptam cu mult interes. Numai bine tuturor!
  Daca iti place acest topic recomanda pe facebook :
Go to the top of the page
 
+Quote Post
raflioro
postare Aug 19 2009, 05:41 PM
Postare #3


Junior
*

Grup: Members
Postari: 1
Inscris la: 12-May 09
Membru nr.: 89,452



QUOTE(gandacel @ Jul 28 2009, 01:45 PM) *
Buna Dodo80! Si eu urmeaza sa nasc la CFR 2, tot cu doctor Mihalache, pe la sf. lui octombrie. Cand ai DPN? Si eu caut informatii recente despre nasterea la acest spital. Cele mai multe pareri sunt pozitive (despre conditii si doctori) si asta imi creste optimismul, dar din cate am citit, parerea despre asistentele de la copilasi nu e tocmai buna...daca cineva a nascut recent acolo si ne poate da mai multe informatii, asteptam cu mult interes. Numai bine tuturor!

Bunaa gandacel ..si eu tot la CFR2 as vrea sa nasc, sunt pacienta Dr Mihalache. Recunosc ca m-au preocupat mai putin asistentele de la bebei..principala mea problema e cu nasterea.Am un prag destul de scazut la durere si un organism care se reface mai greu..de asta imi e tare teama, ca nu stiu cum voi reactiona in momentul acela. Sper sa fie bebe sanatos, ca dupa ce ajung cu el acasa, il pun eu pe picioare.Unde iti faci ecografia din sapt 32?

Numai bine,
Ana
  Daca iti place acest topic recomanda pe facebook :
Go to the top of the page
 
+Quote Post
andreeak
postare Aug 24 2009, 09:25 AM
Postare #4


Top Silver Member
*******

Grup: Top Silver Members
Postari: 2,337
Inscris la: 23-May 07
Din: Bucuresti
Membru nr.: 3,874




QUOTE(gandacel @ Jul 28 2009, 01:45 PM) *
Buna Dodo80! Si eu urmeaza sa nasc la CFR 2, tot cu doctor Mihalache, pe la sf. lui octombrie. Cand ai DPN? Si eu caut informatii recente despre nasterea la acest spital. Cele mai multe pareri sunt pozitive (despre conditii si doctori) si asta imi creste optimismul, dar din cate am citit, parerea despre asistentele de la copilasi nu e tocmai buna...daca cineva a nascut recent acolo si ne poate da mai multe informatii, asteptam cu mult interes. Numai bine tuturor!

Eu am nascut in aprilie la CF2 si am fost dezamagita.(primul copil tot la CF2 l-am nascut si atunci a fost super)Asistentele de la neonato sunt scarboase rau-eu am nascut la 2 dimineata si mi-au adus fata abia la ora 16 dupa ce am facut circ.In tot timpul asta nu au avut bunul simt sa vina sa-mi spuna ce se intampla,de ce nu-mi aduc copiulul.Seara la baie ,veneau luau copii si ii aduceau semidezbracati -toate usile erau deschise si se facea un curent de ma mir ca nu s-a imbolnavit nici un bebe.
Scarboase mai sunt si infirmierele, pe care daca faci greseala sa le deranjezi mai au putin si iti dau 2 palme.Intr-o noapte am facut dus si apa a intrat in salon ,asa ca am chemat o infirmiera sa satearga cu nopul.A facut o criza-cica de ce am facut dus la ora aia wacko.gif ca de i-am dat de lucru cand se relaxa si ea.
Am vazut ca vei naste in octombrie asa ca ai grija sa nu nimeresti in vreun pat la geam pt ca bate un vant...degeaba sunt termopane daca nu sunt bine puse.
Dacas mai ai intrebari...lew astept.
Sarcina usoara in continuare!


--------------------



1. Dennis* 12 februarie 2009* Pui de Mikaela
2. Denis* 25 februarie 2009* pui de Loredana03
3. Ioana Miruna* 27 martie 2009* Pui de Bebepis
4. David Gabriel* 27 martie 2009* Pui de Doinitzagabriela
5. Matei* 1 aprilie 2009* Pui de Costi
6. Andrei Theodor* 3 aprilie * Pui Mami de Teo
7. Maria Anastasia* 7 aprilie 2009 * Pui de Anastasia 80
8. Gabriel* 7 aprilie 2009* Pui de Maria_Corina29
9. Renata Maria* 11 aprilie 2009* Pui de LilBB
10. Theodor Florin * 12 aprilie 2009 * Pui de Nilufera
11.Andrei Razvan*12 aprilie*pui de danutza75.
12. Antonia Maria * 13 aprilie 2009 * Pui de mihaela_2011
13.Andrei Robert
* 13 aprilie 2009 * Pui de Andree29
14. Maria* 14 aprilie 2009* Pui de AndreeaK
15. Arina Elena * 14 aprilie 2009 * Pui de Manu 1981
16. Daria*14 aprilie 2009 * Pui de alina_zugravu18
17. Alice* 15 aprilie 2009* Pui de Di @
18. Antonia Maria* 15 aprilie 2009 * Pui de Milioana
19. George Sebastian* 23 aprilie 2009* Pui de Marylena7
20. Nikolas* 23 aprilie 2009* Pui de Meaw_ela
21. Sara Maria* 26 aprilie 2009* Pui de Alinaspa
22. Christian Pavel* 28 aprilie 2009 * Pui de Mamigeo
23. Natalia Gabriela* 30 aprilie 2009 * Pui de cristina_natalia
24. Amalia Andreea * 2 Mai 2009 * Pui de Anamaria_c
25. Vlad Daniel* 6 mai 2009 * Pui de AngiC
  Daca iti place acest topic recomanda pe facebook :
Go to the top of the page
 
+Quote Post
MIOSA
postare Sep 3 2009, 09:59 AM
Postare #5


Silver Member
******

Grup: Silver Members
Postari: 1,927
Inscris la: 1-September 09
Din: BUCURESTI
Membru nr.: 107,231



SALUTARE!!

EU AM NASCUT ACUM 5 ANI LA CFR2 SI A FOST OK. ASISTENTELE SUNT CAM PUSE PE SPAGA SI SA SCAPE DE COPII ( II ADUC IMEDIAT IN SALON CU MAMICILE ASTFEL INCAT SA NU SE MAI PREOCUPE ELE PREA MULT DE BEBELUSI). SALOANELE ERAU CURATE, APA CALDA IN PERMANENTA, PATURI EXTREM DE CONFORTABILE. IN REST ATMOSFERA SPECIFICA SPITALELOR. DAI ESTI BAGAT IN SEAMA , NU DAI ESTI AMANAT, CERTAT ETC. EU ZIC SA NU VA MAI FACETI PROBLEME PENTRU CA MAI MULT DE 4-5 ZILE NU STATI ACOLO. SCAPATI REPEDE SI NU ARE SENS SA VA STRESATI DE ATMOSFERA DE ACOLO. CEEA CE CONTEAZA CEL MAI MULT ESTE RELATIA PE CARE O AVETI CU DOCTORUL CU CARE VETI NASTE.
O ZI BUNA
  Daca iti place acest topic recomanda pe facebook :
Go to the top of the page
 
+Quote Post
dodo80
postare Nov 11 2009, 07:17 PM
Postare #6


Top Silver Member
*******

Grup: Top Silver Members
Postari: 3,306
Inscris la: 8-May 09
Din: Bucharest
Membru nr.: 89,003



QUOTE(gandacel @ Jul 28 2009, 12:45 PM) *
Buna Dodo80! Si eu urmeaza sa nasc la CFR 2, tot cu doctor Mihalache, pe la sf. lui octombrie. Cand ai DPN? Si eu caut informatii recente despre nasterea la acest spital. Cele mai multe pareri sunt pozitive (despre conditii si doctori) si asta imi creste optimismul, dar din cate am citit, parerea despre asistentele de la copilasi nu e tocmai buna...daca cineva a nascut recent acolo si ne poate da mai multe informatii, asteptam cu mult interes. Numai bine tuturor!

Buna, Gandacel

Cum afost nasterea? eu nu am mai intrat pe discutia asta pana acum. Imi cer scuze..
Numai bine! SANATATE ITI DORESC!
+ oFloare1.gif


--------------------




Uploaded with ImageShack.us
  Daca iti place acest topic recomanda pe facebook :
Go to the top of the page
 
+Quote Post
o@n@
postare Dec 1 2009, 12:10 PM
Postare #7


Member
***

Grup: Members Plus
Postari: 102
Inscris la: 7-August 09
Din: Bucuresti
Membru nr.: 103,326



Salut pe mamici si viitoarele mamici!

Si eu urmeaza sa nasc la CF 2... pe 3ianuarie.
Ma cam ingrijoreaza ce am citit despre asistentele de la neonato!
Sper ca s-au mai dat pe brazda!

Va pup!



--------------------
  Daca iti place acest topic recomanda pe facebook :
Go to the top of the page
 
+Quote Post
deea2008
postare Dec 1 2009, 04:08 PM
Postare #8


Mamica rasfatatei Giulia
****

Grup: Top Members
Postari: 851
Inscris la: 17-December 08
Din: Bucuresti
Membru nr.: 57,933



Hmmm sa va spun de nasterea la CF2????????????

Am FOST pacienta dr MIHALACHE, cea mai mare greseala pe care am facut-o ! Dupa ce am citit zeci de pagini cu aprecieri la adresa ei am fost ft ft ft dezamagita si ma intrebam cum de nimeni nu a spus nik rau de ea? Am nascut mai multe mamici de august acolo plus ca m-am imprietenit si cu altele acolo ! Numai pareri proasta !
In afara ca in spital este intr-adevar curatenie altceva nu am ce sa mai zic de bine ! Doctora s-a purtat oribil, nasterea nu a durut dar tratamentul din timpul nasterii si tot ce a urmat dupa ...nu am cuvinte !
Cand eram dilatata 9 mi-a spus dr ca dc stia mai bine imi facea cezariana ca nu are loc sa iasa ! Lichidul era ciudat dar cd am auzit si am intrebat ce se intampla nu mi s-a raspuns ! Fetita s-a nascut sanatoasa dar au tinut-o 24h la oxigen cik din vina mea ca nu am impins . Minciuni! Apoi i-au pus branula in manuta si i-au administrat antibiotice ( oare nu cumva datorita lichidului) ? Nu mi s-a spus de ce !
Copilul a ajuns la mai bine de 24 h dp nastere la mine in salon si asta pt ca am facut scandal ! Abia ma puteam tine pe picioare si toata noaptea si ziua urmat am stat pe holuri ca sa-mi aduca sau sa-mi spuna ceva de fetita ! Toti ma vedeau dar nimeni nu venea sa-mi spuna ceva desi am dat cu bani in dreapta si-n stanga !
In final am trecut la amenintari !
Asistentele groaznice ! Copii noaptea la terapie intensiva lasati nesupravegheati ! Eram cu fetita in brate acolo pt ca ii era foame si ma uitam la ceilalti ebelusi sa vad dc sunt in regula ca urlau de ore bune si lumina era stinsa si nimeni acolo! Se putea intampla orice ! De la 3 dim pana la 7 am asteptat sa vina cineva acolo pe sectie ! A venit o asis grasa si urata cu ochii umflati de somn deranjata de plansetele copiilor nostri ! S-au purtat oribil cu toate mamicile ! Pai cum s a fi lauza si sa mai ai si lapte dp asa experiente acolo ? Ti pau dc nu aveai lapte, tipau dc plangea bebe si numai asa!

Or fi si medici buni dar de Mihalache nu vreau sa mai aud! Am uitat sa va zic partea cea " mai frumoasa"! in timpul nasterii mi-a rupt noada ! Initial nu arecunoscut, abia la 6 sapt do a recunoscut ! Nu am putut sta in fund deloc , nici acum nu pot sta mult timp asezata ! Am dureri si prob mai dureaza pana se va suda la loc !

Macar alegeti alti doctori ! Eu am facut greseala sa o recpmand pana sa nasc si a nascut o fata cu ea un copilas caruia i-a fost fisurata clavicul si nu a fost singurul !


--------------------
  Daca iti place acest topic recomanda pe facebook :
Go to the top of the page
 
+Quote Post
deea2008
postare Dec 1 2009, 04:11 PM
Postare #9


Mamica rasfatatei Giulia
****

Grup: Top Members
Postari: 851
Inscris la: 17-December 08
Din: Bucuresti
Membru nr.: 57,933



Am uitat sa precizez ca la externare s-au incurcat fisele si fetei mele i se prescrisese un tratament de care nu avea nevoie ! Mi-am dat repede seama de greseal din fericire inainte sa se ia o alta masura gresita si neonatoloaga si-a cerut scuze ? La ce bun ? Poate asa i-a incurcat tratamentul cu antib ala si cd s-a nascut !!! ORIPILATA sunt de ce se petrece in Romania si de cat de putin conteaza viata unor micuti pt care noi parintii luptam sa-i facem si sa-i nastem sanatosi !


--------------------
  Daca iti place acest topic recomanda pe facebook :
Go to the top of the page
 
+Quote Post
dorina_ndr
postare Dec 1 2009, 10:29 PM
Postare #10


Junior
*

Grup: Members
Postari: 3
Inscris la: 21-October 09
Din: valencia
Membru nr.: 116,416



ce sa va spun fetelor in romania trebuie sa impingi banii ca daca nu, nu te baga nimeni in seama eu am nascut in spania si va spun ca a fost super bine am fost tratata super de toti si de aistentele din spital si de medici nu am avut chiar nevoie de nimic de acasa am avut tot ceea ce vroiam si mancarea super buna ,pe cand in romania nu cred ca e la fel nici macar nu am dat nici un ban la medici doamne fereste asta mai lipsea pa va pup baftaaaa la banii
  Daca iti place acest topic recomanda pe facebook :
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Reclama
postare
Postare #


Reclama









Reclama
  Daca iti place acest topic recomanda pe facebook :
Go to the top of the page
 
Quote Post

2 Pagini V   1 2 >
Reply to this topicStart new topic

 

RSS Versiune Lo-Fi Acum este ora: 27th April 2024 - 11:13 PM