Bine ati venit Vizitator ( Logare | Inregistrare )

4 Pagini V  < 1 2 3 4 >  
Reply to this topicStart new topic
> Cine E Din Resita?
inelus
postare Aug 7 2007, 11:46 AM
Postare #21


Junior
*

Grup: Members Plus
Postari: 33
Inscris la: 27-July 07
Membru nr.: 5,484



Eu am facut doua teste si mi-au iesit pozitive, la scurt timp am mers la un cabinet medical si mi-am facut o ecografie.D-na dr. Basa Elena(nu e medic ginecolog) mi-a zis ca la ecograf nu se vede nimic, ca mai tr sa astept, macar pana spre mijlocul lui august.Mie mi-a venit ciclul ultima data pe 9 iun., iar ecografia am facut-o la sfarsitul lui iulie.Acum mai astept maxim 2 sapt si merg la Timisoara;am aflat adresa unui dr.destul de bun de acolo.Mai vorbim! hug.gif
  Daca iti place acest topic recomanda pe facebook :
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Adina13Gabriela
postare Aug 9 2007, 12:04 PM
Postare #22


Silver Member
******

Grup: Silver Members
Postari: 1,531
Inscris la: 23-June 07
Din: Resita/ Caras-Severin
Membru nr.: 4,686



Ceau Lore,
De ceva vreme nu mai stiu nimic de voi.
Ce face Deian?
Am fost cu Gabi la pediatra recomandata de tine.
Multumesc pe aceasta cale pt recomandare, a meritata sa merg.
Acum sunt mai linistita.
Nu mai pot intra pe mess ca din exces de zel in incercarea de a-i face sotului meu un id am uitata sa-mi schimb parola veche ( ca nu o mai stiam ) si asa acum nu mai pot intra pe mes. Cand imi fac un nou id te anunt.
pana atunci numai bine multi pupici lui Deian.


--------------------



GABRIELA ALEXANDRA
FLAVIA MARIA
ADINA CARLA mama a doua printese
******************
  Daca iti place acest topic recomanda pe facebook :
Go to the top of the page
 
+Quote Post
loredanaghera
postare Aug 11 2007, 08:16 PM
Postare #23


Member
***

Grup: Members Plus
Postari: 456
Inscris la: 2-May 07
Membru nr.: 3,516



QUOTE(Adina13Gabriela @ Aug 9 2007, 01:04 PM) *
Ceau Lore,
De ceva vreme nu mai stiu nimic de voi.
Ce face Deian?
Am fost cu Gabi la pediatra recomandata de tine.
Multumesc pe aceasta cale pt recomandare, a meritata sa merg.
Acum sunt mai linistita.
Nu mai pot intra pe mess ca din exces de zel in incercarea de a-i face sotului meu un id am uitata sa-mi schimb parola veche ( ca nu o mai stiam ) si asa acum nu mai pot intra pe mes. Cand imi fac un nou id te anunt.
pana atunci numai bine multi pupici lui Deian.

buna adina....scuze de intarzierea raspunsului, noi suntem bine, putin mai ocupate decat de obicei, deian e plin de energie, nu are astampar, nu ma mai lasa pe net, iar seara sunt franta, m-am apucat si sa pictez peretii camerei sale, sper sa fie ok, am sa pun poze cand e gata....ma bucur ca ai mers la d-na doctor , o sa vezi ca e o dr. extraordinara....sper insa sa nu fie nevoie sa o vizitezi....ce face micuta gabi?deian merge de o manuta, isi mai pierde echilibrul din cand in cand, dar incearca deja....multumesc si de urare, am mai imbatranit cu un an.... biggrin.gif ce sa iti mai spun, vad ca mai avem o resiteanca, ii urez si eu bun venit!!!si la nevoie din cand in cand cand intru pot sa dau un sfat daca sunt in masura sa o fac.....multa sanatate si pupici.....
  Daca iti place acest topic recomanda pe facebook :
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Adina13Gabriela
postare Aug 12 2007, 12:25 PM
Postare #24


Silver Member
******

Grup: Silver Members
Postari: 1,531
Inscris la: 23-June 07
Din: Resita/ Caras-Severin
Membru nr.: 4,686




QUOTE(loredanaghera @ Aug 11 2007, 04:16 PM) *
buna adina....scuze de intarzierea raspunsului, noi suntem bine, putin mai ocupate decat de obicei, deian e plin de energie, nu are astampar, nu ma mai lasa pe net, iar seara sunt franta, m-am apucat si sa pictez peretii camerei sale, sper sa fie ok, am sa pun poze cand e gata....ma bucur ca ai mers la d-na doctor , o sa vezi ca e o dr. extraordinara....sper insa sa nu fie nevoie sa o vizitezi....ce face micuta gabi?deian merge de o manuta, isi mai pierde echilibrul din cand in cand, dar incearca deja....multumesc si de urare, am mai imbatranit cu un an.... biggrin.gif ce sa iti mai spun, vad ca mai avem o resiteanca, ii urez si eu bun venit!!!si la nevoie din cand in cand cand intru pot sa dau un sfat daca sunt in masura sa o fac.....multa sanatate si pupici.....

Buna lore,
Ne bucuram ca voi sunte-ti asa plini de energie.
gabi este bine.
ieri a papat si dovecel facut pireu in care am introdus baranzica calcica. Pana acum a papat dovlecel fiert doar in supica nu facut pireu. I-a placut a papt 100ml subtire ca dr. pediatra mi-a spus sa-i mai dau inca biberonul deoarece ea trebuie sa ii ajunga pe ceilalti si la un an sa aiba 9 kg.
La sfatul doamnei dr. am introdus si carnita de pui, prima data doar am fiert-o in supica de legume iar apoi am mixat-i in pireul de cartof si chiar in cel de dovlecel. Tot doamna doctor ne-a mai spus ca dupa ce i-am introdus carnea pot sa-i introduc si oul, doar galbenus. Ne-a mai dat sa bem de 3 ori pe zi cate 6 picaturi de sanzyme ( sunt enzime pentru ai face poafta de papa si s-o ajute la digestie). Si vigantol 4 pic. la fel cum ii dadeam eu.
Sa-ti mai povestesc ca ne place branza cu piresica. Sau piersica cu putina bana si branzica, sau mar copt cu cereale simple doar cu orez si vit.
Astea sunt cateva din bunatatile care ii plac lu Gabi sa le pape. Pe parcurs vom incerca si alte variante. Daca ai ceva ideii de altfel de papaici spune-le is pt. noi.
Mi-am creat alta id pe mess: colongin_adina@yahoo.com
ma opresc aici in sparanta ca vom putea curand sa intram in legatura.


--------------------



GABRIELA ALEXANDRA
FLAVIA MARIA
ADINA CARLA mama a doua printese
******************
  Daca iti place acest topic recomanda pe facebook :
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Adina13Gabriela
postare Aug 18 2007, 09:24 AM
Postare #25


Silver Member
******

Grup: Silver Members
Postari: 1,531
Inscris la: 23-June 07
Din: Resita/ Caras-Severin
Membru nr.: 4,686



MAMICILOR DIN RESITAAA..
CE MAI FACE-TI?
NU MAI STIM NIMIC DE VOI!


--------------------



GABRIELA ALEXANDRA
FLAVIA MARIA
ADINA CARLA mama a doua printese
******************
  Daca iti place acest topic recomanda pe facebook :
Go to the top of the page
 
+Quote Post
inelus
postare Sep 11 2007, 12:38 PM
Postare #26


Junior
*

Grup: Members Plus
Postari: 33
Inscris la: 27-July 07
Membru nr.: 5,484



Ziceti-mi si mie, voi cum ati procedat cu analizele?Exista vreo sansa sa fie gratuite sau macar o parte din ele?
Trebuie sa merg mai intai la medicul de familie?Am auzit ca sunt destul de costisitoare!!!
  Daca iti place acest topic recomanda pe facebook :
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Adina13Gabriela
postare Sep 11 2007, 07:49 PM
Postare #27


Silver Member
******

Grup: Silver Members
Postari: 1,531
Inscris la: 23-June 07
Din: Resita/ Caras-Severin
Membru nr.: 4,686



QUOTE(inelus @ Sep 11 2007, 08:38 AM) *
Ziceti-mi si mie, voi cum ati procedat cu analizele?Exista vreo sansa sa fie gratuite sau macar o parte din ele?
Trebuie sa merg mai intai la medicul de familie?Am auzit ca sunt destul de costisitoare!!!

eu pe parcursul sarcinii nu am platit analizele decat o singura data in luna 7 ca inca nu s-a dat drumu la analize gratuite iar mie-mi trebuiau si nu m-au costst decat 50 lei noi.
Acum nu mai stiu daca se mai platesc.
Dar cel mai bine este sa mergi la medicul tau de familie si el iti da trimitere. Cel putin eu asa am procedat.
Daca vreodata doresti sa vorbim mai mult adresa mea este colongin_adina@yahoo.com.
Sa ai parte de sarcina usoara! Multa sanatate!


--------------------



GABRIELA ALEXANDRA
FLAVIA MARIA
ADINA CARLA mama a doua printese
******************
  Daca iti place acest topic recomanda pe facebook :
Go to the top of the page
 
+Quote Post
inelus
postare Sep 24 2007, 11:43 AM
Postare #28


Junior
*

Grup: Members Plus
Postari: 33
Inscris la: 27-July 07
Membru nr.: 5,484



Multumesc mult!
Am facut o parte din analize cu trimitere de la medicul de fam, deci gratuit, am primit si rezultatele, care sunt bune.Analiza TORCH m-a costat insa 2,7 mil (nu este acoperita din bugetul de sanatate), dar rezultatul il aflu sapt viitoare.
Mai vorbim! wink.gif
  Daca iti place acest topic recomanda pe facebook :
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Adina13Gabriela
postare Apr 20 2008, 12:30 AM
Postare #29


Silver Member
******

Grup: Silver Members
Postari: 1,531
Inscris la: 23-June 07
Din: Resita/ Caras-Severin
Membru nr.: 4,686



mamicilor din resita unde sunteti?????????????/////// oFloare1.gif


--------------------



GABRIELA ALEXANDRA
FLAVIA MARIA
ADINA CARLA mama a doua printese
******************
  Daca iti place acest topic recomanda pe facebook :
Go to the top of the page
 
+Quote Post
mairym
postare Apr 21 2008, 09:38 AM
Postare #30


Junior
*

Grup: Members
Postari: 2
Inscris la: 21-April 08
Din: resita
Membru nr.: 21,380



QUOTE(loredanaghera @ Jun 6 2007, 11:48 PM) *
mamici din judetul caras, stiu ca va faceti timp sa mai cititi cate ceva pe net, mai ales cand e vorba de bebele vostru....ed sunt nascuta in lugoj, dar locuiesc in resita...mai e cineva????heloooouuuuuu

buna
eu abia m-am inscris in forum si nu stiu prea multe ( despre forum), dar o sa reusesc eu sa invat!
sunt din resita- govandari

  Daca iti place acest topic recomanda pe facebook :
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Reclama
postare
Postare #


Reclama









Reclama
  Daca iti place acest topic recomanda pe facebook :
Go to the top of the page
 
Quote Post

4 Pagini V  < 1 2 3 4 >
Reply to this topicStart new topic

 

RSS Versiune Lo-Fi Acum este ora: 29th March 2024 - 01:50 PM