Bine ati venit Vizitator ( Logare | Inregistrare )

4 Pagini V  « < 2 3 4  
Reply to this topicStart new topic
> Zinnat
andaro
postare Jun 18 2010, 05:08 PM
Postare #31


Golden Member
*********

Grup: Golden Members
Postari: 8,193
Inscris la: 18-October 08
Membru nr.: 43,214



Sarei i-a dat Fixotide 2x1ml/zi...si atat....nu mi a zis dr ca ar mai trebui ceva in amestec...si chiar n am experiente cu aceste aparete...

in spital nu ne-a facut aerosoli....


--------------------




SPINII de azi sunt FLOAREA zilei de maine.
  Daca iti place acest topic recomanda pe facebook :
Go to the top of the page
 
+Quote Post
andral
postare Jun 19 2010, 07:36 AM
Postare #32


Silver Member
******

Grup: Silver Members
Postari: 1,609
Inscris la: 9-December 08
Din: BARLAD
Membru nr.: 55,508



QUOTE(andaro @ Jun 18 2010, 05:08 PM) *
Sarei i-a dat Fixotide 2x1ml/zi...si atat....nu mi a zis dr ca ar mai trebui ceva in amestec...si chiar n am experiente cu aceste aparete...

in spital nu ne-a facut aerosoli....

probabil nu trebuie amestecat cu altceva sau poti intreba in farmacie de unde ai luat aparatul sau fiolele...andrei facea aerosol cu substanta amestecata cu ser fiziologic,ceva de gen 0.5 substanta si 1 ml ser...fixotide sau flixotide ,incercam sa caut pe net despre substanta voastra

Aceasta postare a fost editata de andral: Jun 19 2010, 07:56 AM


--------------------
l
  Daca iti place acest topic recomanda pe facebook :
Go to the top of the page
 
+Quote Post
andaro
postare Jun 19 2010, 11:16 AM
Postare #33


Golden Member
*********

Grup: Golden Members
Postari: 8,193
Inscris la: 18-October 08
Membru nr.: 43,214



e Flixotide...am popat o litera....tongue.gif

in ceeea ce priveste rezultatele....chiar nu stiu ce sa zic...tuse mai are, nasucul parca mai curge...insa pe langa acesti aerosoli continuam si cu tratamentul dat la externarea din spital martea trecuta.... wacko.gif


--------------------




SPINII de azi sunt FLOAREA zilei de maine.
  Daca iti place acest topic recomanda pe facebook :
Go to the top of the page
 
+Quote Post
andral
postare Jun 19 2010, 06:04 PM
Postare #34


Silver Member
******

Grup: Silver Members
Postari: 1,609
Inscris la: 9-December 08
Din: BARLAD
Membru nr.: 55,508




QUOTE(andaro @ Jun 19 2010, 11:16 AM) *
e Flixotide...am popat o litera....tongue.gif

in ceeea ce priveste rezultatele....chiar nu stiu ce sa zic...tuse mai are, nasucul parca mai curge...insa pe langa acesti aerosoli continuam si cu tratamentul dat la externarea din spital martea trecuta.... wacko.gif

poate trec toate in cateva zile...in cazul baietelului meu i.au trecut toate cam in 2 sapt poate si mai bine...trei zile sirop antib si ketof ,timp in care a inceput sa tuseasca tot mai des si sec,a facut si febra ,apoi a ajuns la injectii cam 6 zile,picaturi de ambroxol,aerosoli(pe care insa nu ia prea facut pt ca se zbatea si urla continuu),apoi la iesire sirop pt tuse(a tusit inca 8 zile dupa iesirea din spital-tuse plina ) si tratament cu singulair 3 luni..dupa o luna si 10 zile a racit iar ,fringoamigdalita si am ajuns la zinnat sirop...o data cu zinnat i.am dat imunorezistan si acum i.am luat septilin...dr de fam a zis inainte de raceala la plamani ca ar fi bine sa.i dau septilin ,pediatra mia dat mereu diverse pt intarire si imunizare(pikovit,picaturi beres drops,vitamina c,oscilococinum,lantigen b,acum mai nou bio cin care e de negasit) ...dar daca intra boala in casa de cele mai multe ori ia si el


--------------------
l
  Daca iti place acest topic recomanda pe facebook :
Go to the top of the page
 
+Quote Post
ruxy
postare Jun 19 2010, 06:08 PM
Postare #35


Top Golden Member
**********

Grup: Top Golden Members
Postari: 37,319
Inscris la: 28-November 07
Membru nr.: 10,411



Fetelor vin si eu cu un sfat, indraznesc deoarece si eu am trecut prin foarte multe cu copiii...mergeti si cautati medic homepat foarte bun, interesati-va in zona la voi...veti rezolva multe din neplacerile legate de racelile copilariei cu tratamentele homeopate si nu veti mai ajunge la antibiotic peste antibiotic...sanatate multa trandafir.gif
  Daca iti place acest topic recomanda pe facebook :
Go to the top of the page
 
+Quote Post
andral
postare Jun 19 2010, 06:13 PM
Postare #36


Silver Member
******

Grup: Silver Members
Postari: 1,609
Inscris la: 9-December 08
Din: BARLAD
Membru nr.: 55,508



QUOTE(ruxy @ Jun 19 2010, 06:08 PM) *
Fetelor vin si eu cu un sfat, indraznesc deoarece si eu am trecut prin foarte multe cu copiii...mergeti si cautati medic homepat foarte bun, interesati-va in zona la voi...veti rezolva multe din neplacerile legate de racelile copilariei cu tratamentele homeopate si nu veti mai ajunge la antibiotic peste antibiotic...sanatate multa trandafir.gif

despre tratamente homeopate care au ajutat copilasi sa nu mai ia antibiotic am mai auzit ..la noi nu sunt ,doar in alt judet..ma bate gandul si pe mine..pe langa alt gand de a merge la salina anul acesta as vrea sa duc copilul la homeopat


--------------------
l
  Daca iti place acest topic recomanda pe facebook :
Go to the top of the page
 
+Quote Post
ruxy
postare Jun 19 2010, 06:19 PM
Postare #37


Top Golden Member
**********

Grup: Top Golden Members
Postari: 37,319
Inscris la: 28-November 07
Membru nr.: 10,411



QUOTE(andral @ Jun 19 2010, 07:13 PM) *
despre tratamente homeopate care au ajutat copilasi sa nu mai ia antibiotic am mai auzit ..la noi nu sunt ,doar in alt judet..ma bate gandul si pe mine..pe langa alt gand de a merge la salina anul acesta as vrea sa duc copilul la homeopat

Este foarte buna homeopatia, salina la fel si chiar baile cu izvoarele termale sunt de mare ajutor...incearca si esberitox, toamna si primavara, zece zile pe luna....pe mine m-a ajutat mult...
  Daca iti place acest topic recomanda pe facebook :
Go to the top of the page
 
+Quote Post
mamadematei
postare Jun 28 2010, 12:27 PM
Postare #38


Junior
*

Grup: Members Plus
Postari: 45
Inscris la: 18-May 10
Din: Bucharest
Membru nr.: 147,756



Si noi am incercat Esberitox si suntem la fel de incantat. Matei are 4 ani s jumatate si merge la gradinita. Ne luptam si noi cu racelile in cascada iar Esberitoxul a dat cele mai bune rezultate de pana acum. Am mai scris despre asta. Oricum, am recurs doar la tratamente naturiste de fiecare data si nu am ajuns niciodata pana acum la antibiotic.
Despre Esberitox noi am aflat de la o farmacista (si apoi ne-a confirmat si pediatra) dela o farmacie de pe Calea Victoriei (pentru mamicile in Bucuresti) care are si un site unde era pus prospectul (www.3f.ro) dar acum vad ca exsta si site-ul in limba romana chiar al medicamentului www.esberitox.ro cu informatii detaliate. Si este foarte bun si in bronsite, ca adjuvant al unui tratament mai puternic. sau chiar singur in cazurile mai usoare. Asta apropo de intrbarea cu Broncho Vaxon.
  Daca iti place acest topic recomanda pe facebook :
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Reclama
postare
Postare #


Reclama









Reclama
  Daca iti place acest topic recomanda pe facebook :
Go to the top of the page
 
Quote Post

4 Pagini V  « < 2 3 4
Reply to this topicStart new topic

 

RSS Versiune Lo-Fi Acum este ora: 29th March 2024 - 12:04 AM