Bine ati venit Vizitator ( Logare | Inregistrare )

3223 Pagini V  « < 1816 1817 1818 1819 1820 > »   
Reply to this topicStart new topic
> Mamici De Aprilie 2009
manu1981
postare Jan 28 2010, 12:29 PM
Postare #18171


Golden Member
*********

Grup: Golden Members
Postari: 5,273
Inscris la: 3-March 09
Din: Arges
Membru nr.: 75,566



QUOTE(danutza75 @ Jan 28 2010, 02:22 PM) *
Da, stiu ca asa ar merge, dar nu am scaner ...

Ma tin sa-ti spun de duminica - am facut papanasi puiului meu duminica si a papat cu mare placere ! Asa ca multumim pentru reteta ! tzuc.gif

Cu multa placere tzuc.gif , ma bucur ca i-au placut smile.gif


--------------------



Cine vrea sa afle mai multe despre noi ne poate vizita pe blog http://www.utilecopii.ro/forum/index.php?showforum=244

"Nimic nu poate modela mai bine sufletul unui bărbat, decât femeia de lângă el."
"Bărbatul și femeia nu sunt doi oameni, ci unul singur. Jumătatea întregului nu poate face copii."
"Sfințenia vine din dragoste. Toți cei ce cred și iubesc cu adevărat sunt sfinți."

Sfantul Ioan Gura de Aur


  Daca iti place acest topic recomanda pe facebook :
Go to the top of the page
 
+Quote Post
manu1981
postare Jan 28 2010, 12:30 PM
Postare #18172


Golden Member
*********

Grup: Golden Members
Postari: 5,273
Inscris la: 3-March 09
Din: Arges
Membru nr.: 75,566



QUOTE(alinaspa @ Jan 28 2010, 02:21 PM) *
plecam pe la doctori ... revenim cu detalii.

Asteptam vesti smile.gif Si noi tre sa mergem zilele astea sa vedem cat a mai luat in greutate pitica smile.gif


--------------------



Cine vrea sa afle mai multe despre noi ne poate vizita pe blog http://www.utilecopii.ro/forum/index.php?showforum=244

"Nimic nu poate modela mai bine sufletul unui bărbat, decât femeia de lângă el."
"Bărbatul și femeia nu sunt doi oameni, ci unul singur. Jumătatea întregului nu poate face copii."
"Sfințenia vine din dragoste. Toți cei ce cred și iubesc cu adevărat sunt sfinți."

Sfantul Ioan Gura de Aur


  Daca iti place acest topic recomanda pe facebook :
Go to the top of the page
 
+Quote Post
bebepis
postare Jan 28 2010, 12:37 PM
Postare #18173


Silver Member
******

Grup: Silver Members
Postari: 1,268
Inscris la: 26-November 08
Membru nr.: 51,511



Fetelor, cred ca plec la munte acum, in 2-3 ore. A venit dr de dimineata sa o vada pe Ioana si a zis ca are rinofaringita, dar nimic grav; nu e de antibiotic. Ne-a incurajat sa plecam linistiti. In schimb, azi-noapte nu stiu ce a avut dar atata s-a fatait si s-a vaietat...ori de la dinti, ori de la burtica; temperatura nu mai avea. Am inceput sa-i dau antitermice mai rar (de dimineata avea doar 37,2 iar azi-noapte pe la 4 avea 35,6, se racise de tot saracuta sad.gif ). Eu cand cu ea in brate, cand pe langa patutul ei, asa mi-am petrecut noaptea. Nu mai pot, credeti-ma! As pleca si pe jos, asa de nebuna!

Am vazut in graba pozele cu miresici (Corina, Costi, Manu); fff frumoase. Cred ca am sa pun si eu o poza cu mine si al meu sot; noi am facut nunta in iunie 2007.

Manu, sa folositi sanatosi canapeaua!

Ieri (de fapt am inceput de alalaltaieri) i-am facut tort buburuzei mele, mai ales ca au venit si socrii pe la mine si am zis sa-i impresionez nitel! rolleyes.gif A iesit fff bun, dar nu va mai pun poze cu el din cauza de diete si pofte de dulce necontrolabile. Eu am slabit in 2 luni 3 kg si nu am renuntat la dulciuri si la nici un fel de alta mancare; dar am redus DRASTIC portiile de mancare si am incercat sa nu mai mannanc nimic dupa 6-7 pm. Cred ca daca renuntam si la dulciuri slabeam 6 kg dar pofta bat-o vina mai greu de infranat! doh.gif
Si acum poza promisa:

Si una de la cununie pt ca mi-a placut f tare rochita mea (ce-am mai cautat la ea...)


--------------------

  Daca iti place acest topic recomanda pe facebook :
Go to the top of the page
 
+Quote Post
danutza75
postare Jan 28 2010, 12:38 PM
Postare #18174


Top Silver Member
*******

Grup: Top Silver Members
Postari: 2,111
Inscris la: 10-December 09
Din: Buzau
Membru nr.: 121,783




QUOTE(manu1981 @ Jan 28 2010, 12:28 PM) *
Uite textul de pe realitatea.net
Mămicile din Uniunea Europeană ar putea beneficia de un concediu de maternitate mai lung cu patru săptămâni decât în prezent și de o indemnizație de maternitate egală cu ultimul salariu. Aceste prevederi fac parte dintr-un proiect care a primit miercuri aviz favorabil din partea Comisiei pentru ocuparea forței de muncă din Parlamentul European.

Documentul, care oferă mai multe drepturi mamelor, a fost propus Comisiei pentru ocuparea forței de muncă de către eurodeputatul român Rovana Plumb. Potrivit acestui act, durata concediului de maternitate a fost extinsă de la 14 la 18 săptămâni. Salariatelor aflate în concediu li se va plăti salariul integral.

O altă prevedere importantă este aceea că femeile gravide nu pot fi concediate în timpul sarcinii și nici 12 luni după terminarea concediului de maternitate. În plus, ele nu pot fi obligate să muncească peste program în perioada de trei luni înainte de naștere și nici 12 luni după naștere.

În cazul nașterii premature sau dacă bebelușul este spitalizat la naștere, statele membre ale Uniunii Europene trebuie să garanteze mamei un concediu suplimentar, plătit integral. În cazul nașterilor multiple, perioada concediului de maternitate va crește cu o lună pentru fiecare copil. De asemenea, perioada concediului de maternitate poate fi extinsă cu cel puțin opt săptămâni în cazul nașterii unui copil cu dizabilități.

Dacă aceste propuneri vor fi adoptate fără alte amendamente în forurile europene se vor aplica după doi ani în toate statele membre UE.

Acum nu stiu la ce se refera exact acel concediu de maternitate, ca din cate inteleg eu, e vorba de concediul pre si post natal unsure.gif

Aha, multumesc frumos ! hug.gif


--------------------
  Daca iti place acest topic recomanda pe facebook :
Go to the top of the page
 
+Quote Post
manu1981
postare Jan 28 2010, 12:45 PM
Postare #18175


Golden Member
*********

Grup: Golden Members
Postari: 5,273
Inscris la: 3-March 09
Din: Arges
Membru nr.: 75,566



QUOTE(bebepis @ Jan 28 2010, 02:37 PM) *
Fetelor, cred ca plec la munte acum, in 2-3 ore. A venit dr de dimineata sa o vada pe Ioana si a zis ca are rinofaringita, dar nimic grav; nu e de antibiotic. Ne-a incurajat sa plecam linistiti. In schimb, azi-noapte nu stiu ce a avut dar atata s-a fatait si s-a vaietat...ori de la dinti, ori de la burtica; temperatura nu mai avea. Am inceput sa-i dau antitermice mai rar (de dimineata avea doar 37,2 iar azi-noapte pe la 4 avea 35,6, se racise de tot saracuta sad.gif ). Eu cand cu ea in brate, cand pe langa patutul ei, asa mi-am petrecut noaptea. Nu mai pot, credeti-ma! As pleca si pe jos, asa de nebuna!

Am vazut in graba pozele cu miresici (Corina, Costi, Manu); fff frumoase
. Cred ca am sa pun si eu o poza cu mine si al meu sot; noi am facut nunta in iunie 2007.

Manu, sa folositi sanatosi canapeaua!

Ieri (de fapt am inceput de alalaltaieri) i-am facut tort buburuzei mele, mai ales ca au venit si socrii pe la mine si am zis sa-i impresionez nitel! rolleyes.gif A iesit fff bun, dar nu va mai pun poze cu el din cauza de diete si pofte de dulce necontrolabile. Eu am slabit in 2 luni 3 kg si nu am renuntat la dulciuri si la nici un fel de alta mancare; dar am redus DRASTIC portiile de mancare si am incercat sa nu mai mannanc nimic dupa 6-7 pm. Cred ca daca renuntam si la dulciuri slabeam 6 kg dar pofta bat-o vina mai greu de infranat! doh.gif
Si acum poza promisa:

Si una de la cununie pt ca mi-a placut f tare rochita mea (ce-am mai cautat la ea...)

Multumim floare2.gif
Chiar ca avem numai mamici care au fost miresici foarte frumoase p-aici, si voi va incadrati foarte bine in categorie floare2.gif E normal, la ce copii frumosi avem, sa fie si parintii frumosi blush.gif

Distractie placuta la munte! Va asteptam cu poze! Tot spre Campulung va orientati? smile.gif

Aceasta postare a fost editata de manu1981: Jan 28 2010, 12:47 PM


--------------------



Cine vrea sa afle mai multe despre noi ne poate vizita pe blog http://www.utilecopii.ro/forum/index.php?showforum=244

"Nimic nu poate modela mai bine sufletul unui bărbat, decât femeia de lângă el."
"Bărbatul și femeia nu sunt doi oameni, ci unul singur. Jumătatea întregului nu poate face copii."
"Sfințenia vine din dragoste. Toți cei ce cred și iubesc cu adevărat sunt sfinți."

Sfantul Ioan Gura de Aur


  Daca iti place acest topic recomanda pe facebook :
Go to the top of the page
 
+Quote Post
manu1981
postare Jan 28 2010, 12:45 PM
Postare #18176


Golden Member
*********

Grup: Golden Members
Postari: 5,273
Inscris la: 3-March 09
Din: Arges
Membru nr.: 75,566



QUOTE(danutza75 @ Jan 28 2010, 02:38 PM) *
Aha, multumesc frumos ! hug.gif

Cu placere. Nu stiu cat te-a lamurit ca pe mine m-a bagat putin in ceata wacko.gif


--------------------



Cine vrea sa afle mai multe despre noi ne poate vizita pe blog http://www.utilecopii.ro/forum/index.php?showforum=244

"Nimic nu poate modela mai bine sufletul unui bărbat, decât femeia de lângă el."
"Bărbatul și femeia nu sunt doi oameni, ci unul singur. Jumătatea întregului nu poate face copii."
"Sfințenia vine din dragoste. Toți cei ce cred și iubesc cu adevărat sunt sfinți."

Sfantul Ioan Gura de Aur


  Daca iti place acest topic recomanda pe facebook :
Go to the top of the page
 
+Quote Post
maria_corina29
postare Jan 28 2010, 01:02 PM
Postare #18177


Golden Member
*********

Grup: Golden Members
Postari: 4,658
Inscris la: 18-September 08
Din: pitesti
Membru nr.: 38,133



QUOTE(MAMI DE TEO @ Jan 28 2010, 01:51 AM) *
CE FRUMOS AI FOST IMBRACATA....FFF ELEGANTI ,ASORTATI..MI-E DRAG DE VOI.... tzuc.gif


QUOTE(manu1981 @ Jan 28 2010, 12:27 PM) *
Foarte frumosi, ca de fiecare data floare2.gif


QUOTE(alinaspa @ Jan 28 2010, 01:09 PM) *
floare2.gif floare2.gif floare2.gif

va multumesc mult fetelor, eu la nunta a doua am fost dupa o nastere, cu kg acumulate, nu stiu cum sa fac sa va pun poze si de la prima nunta, sper sa reusesc sa le fotografiez. acolo eram intr-adevar slaba, am avut rochita pe corp si fara modestie, va spun ca mi-a stat superb. anima1.gif

QUOTE(bebepis @ Jan 28 2010, 02:37 PM) *
Fetelor, cred ca plec la munte acum, in 2-3 ore. A venit dr de dimineata sa o vada pe Ioana si a zis ca are rinofaringita, dar nimic grav; nu e de antibiotic. Ne-a incurajat sa plecam linistiti. In schimb, azi-noapte nu stiu ce a avut dar atata s-a fatait si s-a vaietat...ori de la dinti, ori de la burtica; temperatura nu mai avea. Am inceput sa-i dau antitermice mai rar (de dimineata avea doar 37,2 iar azi-noapte pe la 4 avea 35,6, se racise de tot saracuta sad.gif ). Eu cand cu ea in brate, cand pe langa patutul ei, asa mi-am petrecut noaptea. Nu mai pot, credeti-ma! As pleca si pe jos, asa de nebuna!

Am vazut in graba pozele cu miresici (Corina, Costi, Manu); fff frumoase. Cred ca am sa pun si eu o poza cu mine si al meu sot; noi am facut nunta in iunie 2007.

Manu, sa folositi sanatosi canapeaua!

Ieri (de fapt am inceput de alalaltaieri) i-am facut tort buburuzei mele, mai ales ca au venit si socrii pe la mine si am zis sa-i impresionez nitel! rolleyes.gif A iesit fff bun, dar nu va mai pun poze cu el din cauza de diete si pofte de dulce necontrolabile. Eu am slabit in 2 luni 3 kg si nu am renuntat la dulciuri si la nici un fel de alta mancare; dar am redus DRASTIC portiile de mancare si am incercat sa nu mai mannanc nimic dupa 6-7 pm. Cred ca daca renuntam si la dulciuri slabeam 6 kg dar pofta bat-o vina mai greu de infranat! doh.gif
Si acum poza promisa:

Si una de la cununie pt ca mi-a placut f tare rochita mea (ce-am mai cautat la ea...)

ce vad eu aici...foto cu florentina, iti multumim ca te-ai aratat in sfarsit, chiar ma gandeam ca esti singura pe care nu am vazut-o(din cele mai vechi pe forum.) si tu esti foarte frumoasa, la fel si sotul tau. stii deja: ioana semana in ansamblu cu sotul tau.
ma bucur ca ioana e mai bine si puteti pleca la munte, sa aveti distractie maxima si multa multa zapada, vad ca iese si soarele, numai bine pentru plimbare


--------------------


  Daca iti place acest topic recomanda pe facebook :
Go to the top of the page
 
+Quote Post
maria_corina29
postare Jan 28 2010, 01:17 PM
Postare #18178


Golden Member
*********

Grup: Golden Members
Postari: 4,658
Inscris la: 18-September 08
Din: pitesti
Membru nr.: 38,133



am reusit sa fotografiez cateva, calitatea foto este fff slaba dar sper sa intelegeti ceva:









--------------------


  Daca iti place acest topic recomanda pe facebook :
Go to the top of the page
 
+Quote Post
andree29
postare Jan 28 2010, 01:19 PM
Postare #18179


Top Silver Member
*******

Grup: Top Silver Members
Postari: 2,031
Inscris la: 30-September 08
Din: cluj
Membru nr.: 39,800



Fac si eu prezenta putin mai tarziu ,imi pare asa de rau ca nu am poze pe cd noi am facut nuta in 1999,si atunci nu erau camere digitale am scaner dar nu am tus la imprimanta asa ca nu cred ca are rost sa ma chinui sa incerc ,oricum toate pozele cu mirese sunt superbe,Corina imi place mult rochita ta neagra.
Si sotul meu a pus in 11 ani 24 kg.
Dar am sa va pun poze cu Andrei de azi avem batic ca si a lui Teo






--------------------
  Daca iti place acest topic recomanda pe facebook :
Go to the top of the page
 
+Quote Post
manu1981
postare Jan 28 2010, 01:25 PM
Postare #18180


Golden Member
*********

Grup: Golden Members
Postari: 5,273
Inscris la: 3-March 09
Din: Arges
Membru nr.: 75,566



QUOTE(maria_corina29 @ Jan 28 2010, 03:17 PM) *
am reusit sa fotografiez cateva, calitatea foto este fff slaba dar sper sa intelegeti ceva:

Ce tanara erai acolo! Ti-a stat foarte frumos smile.gif Cati ani aveai?


--------------------



Cine vrea sa afle mai multe despre noi ne poate vizita pe blog http://www.utilecopii.ro/forum/index.php?showforum=244

"Nimic nu poate modela mai bine sufletul unui bărbat, decât femeia de lângă el."
"Bărbatul și femeia nu sunt doi oameni, ci unul singur. Jumătatea întregului nu poate face copii."
"Sfințenia vine din dragoste. Toți cei ce cred și iubesc cu adevărat sunt sfinți."

Sfantul Ioan Gura de Aur


  Daca iti place acest topic recomanda pe facebook :
Go to the top of the page
 
+Quote Post

3223 Pagini V  « < 1816 1817 1818 1819 1820 > » 
Reply to this topicStart new topic

 

RSS Versiune Lo-Fi Acum este ora: 18th April 2024 - 06:08 AM