Bine ati venit Vizitator ( Logare | Inregistrare )

3 Pagini V   1 2 3 >  
Reply to this topicStart new topic
> L-am Inselat Si M'a Parasit
maria22
postare Sep 5 2010, 12:10 AM
Postare #1


Junior
*

Grup: Members Plus
Postari: 9
Inscris la: 4-September 10
Membru nr.: 173,198



o sa incerc sa povestesc foarte pe scurt am fost casatoriti 12 ani iar in ultimul an ne racisem treptat unul de altul el petrecea cu prietenii iar eu stateam acasa.. pe net..azi asa maine asa pana cand dupa cateva luni bune de conversat am ajuns sa ma intalnesc cu tipul respectiv care parca ma readusese la viata simteam iarasi sentimentul dragostei si eram fericita..intr-o buna zi am aflat ca sotul intentase divort cu ceva timp deci m;am trezit ca trebuie sa ma prezint la tribunal...a plecat de acasa la parinti si m'a lasat sa ma descurc singura cu cei doi copiii ai nostri...se vedea ca era derutat si ca nu stia exact ce sa faca, nu era fericit cu decizia pe care o luase insa mergea glont spre calea despartirii...pana la urma ne-am despartit..a trecut 1 an si jumatate de atunci insa eu in fiecare dimineata traiesc acelasi cosmar..lipsa lui din casa..tipul cu care l;am inselat atunci e prezent in continuare in viata mea m'a ajutat foarte mult si cu copiii pe care ii iubeste iar dragostea e reciproca si mi-a ramas alaturi desi nu snt ca femeie decat un pachet de nervi plangand din senin si recunoscandu-i in fata chiar cu lacrimi in ochi ca mi-e dor de familia pe care am avut-o.
de la cunoscuti am inteles ca si sotului meu i-a fost greu o perioada de timp se vedea ca nu e fericit insa mi-a spus clar ca acasa nu se mai intoarce niciodata...eu sufar in continuare si nu pot accepta inca nu pot trai cu mine insami ma simt mult prea vinovata pentru ceea ce am facut, sotul meu e fost prima mea relatie serioasa si in mom de fata consider ca barbat mai bun nu voi mai gasi ca el...sau asa vedem noi unele femei pers pe care am pierdut-o ca fiind fara defecte? ce as putea face? ma macina gandul ca alta ii va fi sotie, ca alta va fi in locul care a fost odata al meu si nu am stiut sa-l pretuiesc:( nu pot trece peste aceasta greseala acest esec al vietii pe care numai cu mana mi-a mi l-am facut...asa cum spune actualul meu prieten trebuie sa trec peste sa gasesc forta necesara pentru cei doi copiii insa nu reusesc...am 29 de ani si fostul meu sot 38 insa el isi vede linistit si impacat de viata, iesiri seara de seara se comporta exact ca un barbat fara obligatii..si eu sufar dupa el desi am pe cineva care tanjeste dupa sufletul meu curat,,nu impovarat de amintiri si regrete...multumesc ca ati citit si daca se poate un sfat, pretuiti ce aveti, mergeti seara de seara si saruta-ti-va sotul spune-ti-i ca'l iubiti neconditionat si priviti-le partile bune nu faceti ca mine sa vedeti intai defectele, trec ele si el siti fericite ca ai vostri copilasi au un tatic in casa, ai mei nu mai au:(
  Daca iti place acest topic recomanda pe facebook :
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Lusha&Zbenguica
postare Sep 5 2010, 04:50 AM
Postare #2


Golden Member
*********

Grup: Golden Members
Postari: 6,589
Inscris la: 13-October 08
Din: Cluj-Napoca
Membru nr.: 42,418



draga maria, imi pare rau ca treci prin asa ceva ..... e pacat ca ti-ai dat seama prea tarziu de ceea ce ai pierdut
daca el nu vrea sa se mai intoarca la tine si la copii nu il poti forta
mergi inainte si daca cel care este langa tine acuma te iubeste atunci incearca sa nu il pierzi si pe el traind in trecut
fa exact ceea ce ai spus la final .... bucurat-te ca este langa tine - nu esti singura totusi - si daca se poarta si frumos cu copii tai este si mai bine .... poate ca vazandu-te nefericita va renunta sa mai lupte cu trecutul tau si iti va fi de doua ori mai greu


--------------------
2009 2010

  Daca iti place acest topic recomanda pe facebook :
Go to the top of the page
 
+Quote Post
mia22_ro
postare Sep 5 2010, 07:24 AM
Postare #3


MAMI DE NATALIA-REBEKA
*********

Grup: Golden Members
Postari: 5,662
Inscris la: 10-January 09
Din: ROMANIA
Membru nr.: 63,850



buna oFloare1.gif
doresc sa fiu cat se poate de sincera cu tine si umpic cam dura....
ok, l-ai iubit pe fostul sot si nu ti-ai dat seama cat de mult il iubesti, ai cautat atentie in bratele unui alt barbat....inseamna ca ai avut tu un motiv sa cauti pe altcineva, nu?
cum se purta el cu tine, era rece cu tine sau a aflat ca-l inselai si apoi a plecat de la voi....


--------------------

  Daca iti place acest topic recomanda pe facebook :
Go to the top of the page
 
+Quote Post
anku
postare Sep 5 2010, 08:20 AM
Postare #4


Top Golden Member
**********

Grup: Top Golden Members
Postari: 10,724
Inscris la: 15-September 08
Din: sibiu ,acum Bavaria
Membru nr.: 37,683




mai ...ma ierti ...e Dumnica....si e pacat
dar in final spui undeva ca cineva iti iubeste sufletul curat....din momentul in care destrami casatoria ducandu-te la altul....sufletul tau nu mai este asa curat!!!ceea ce ai facut se numara printre pacatele grave!!!
dar eu nu sunt aici sa te judec....ca iti pare tie deajuns rau.... sad.gif
si eu zic sa cauti sa nu traiesti in trecut dc vrei sa pastrezi barbatul actula langa tine...
plateste fostul sot pensie la copii???
p de o parte poate ca si el si-a cautat motiv cu inselatul asta sa se desparta de tine dc spui ca ducea asa o viata numai in petreceri ...
oricine tb sa inteleaga ac in momentul cand ai copii nu mai poti face ce faceai la tinerete....
relatia mea cu sotul nu inseamna nici macar conversatie,ci zi de zi doar reprosuri si observatii si critica idioata,nu face nici cat negru sub unghie....eci cum spuneam,de 2 ani jumate noi nu am avut odata o nopate mai asa...dar NICIODATA .m-am jurat sa nu fac asa ceva ,desi fff multe perspoane imi spun sa-mi caut si eu p cineva dar sa fiu discreta,ca vine vremea de ma imbolnavesc...NU...NICIODATA...asa cum mi l-am luat ca l-am vazut si inainte,asa cum l-am iubit cand la-m cunoscut...asa vreau sa fiu mereu....bine,eu il iubesc mult,el cred ca nu...dar nu voi alerga niciodata in bratele altuia nici dupa ce o muri...sau poate mor eu inaintea lui...mai stii???
te poop draga mea...si ....nici nu stiu unde sa cauti sa nu te mai invinovatesti...
mie mi-a venit in cap si faptul ca poate el si-a cautat motiv....
vezi ca dc continui sa te invinovatesti ,poti da in depresii si altele...si ai 2 copii...poate chiar un psiholog sau spovedirea te-ar ajuta sa nu te mai invinovatesti
cauta sa vezi...cat timp a fost cu tine in viata sotului tau nu s-a perindat nici o femeie??? hug.gif


--------------------


"Exista frunze care nu cad, oricat de puternic ar fi vantul; exista clipe, oameni si fapte care nu se uita, chiar daca uitarea este o lege a firii."
  Daca iti place acest topic recomanda pe facebook :
Go to the top of the page
 
+Quote Post
roxanne
postare Sep 5 2010, 10:35 AM
Postare #5


Golden Member
*********

Grup: Golden Members
Postari: 7,872
Inscris la: 22-May 08
Din: Resita
Membru nr.: 24,063



Din cate am inteles, sper c-am inteles bine,el oricum divorta de tine, indiferent daca il inselai cu barbatul cunoscut pe net, sau nu...Atunci de ce-ti mai bati capul? Cand cineva nu mai vrea sa aiba de-a face cu tine te paraseste nu-i asa?....De unde stii tu ca "petrecea cu prietenii"? Si ce intelegi tu prin a petrece cu prietenii? ...petreceri cu alcool si femei sau excursii la munte?


--------------------
  Daca iti place acest topic recomanda pe facebook :
Go to the top of the page
 
+Quote Post
marimaria
postare Sep 5 2010, 10:51 AM
Postare #6


Top Silver Member
*******

Grup: Top Silver Members
Postari: 2,578
Inscris la: 7-January 09
Din: Torino, Italia
Membru nr.: 63,039



QUOTE(roxanne @ Sep 5 2010, 12:35 PM) *
Din cate am inteles, sper c-am inteles bine,el oricum divorta de tine, indiferent daca il inselai cu barbatul cunoscut pe net, sau nu...Atunci de ce-ti mai bati capul? Cand cineva nu mai vrea sa aiba de-a face cu tine te paraseste nu-i asa?....De unde stii tu ca "petrecea cu prietenii"? Si ce intelegi tu prin a petrece cu prietenii? ...petreceri cu alcool si femei sau excursii la munte?

smile.gif
cand ceva se rupe incet, incet....nu mai are rost sa carpim.


--------------------
  Daca iti place acest topic recomanda pe facebook :
Go to the top of the page
 
+Quote Post
maria22
postare Sep 5 2010, 11:32 AM
Postare #7


Junior
*

Grup: Members Plus
Postari: 9
Inscris la: 4-September 10
Membru nr.: 173,198



sotul meu nu era comunicativ eu vbeam si el tacea nu-l simteam asa aproape de mine ma saturasem sa cersesc afectiune si am mers la ambitie o ambitie prosteasca ceva gen bun daca tu nu faci niciun pas sa te apropii atunci nici eu nu voi mai face ca ma cam saturasem, aveam impresia ca nu ma iubeste deloc insa apoi am inteles ca orice persoana iubeste in felul ei nu cu fixurile mele ca daca ma iubeste tre sa-mi aduca flori macar de ocazii sau ciocolata...conversand luni de zile cu acea persoana simteam ca este exact ceea ce am nevoie de aceea si si cazut in pacat, adica am pacatuit in primu rand cu sufletul..sotul meu desi nu era ferm convins ca l'am inselat a divortat si in plus a spus si la toti cunoscutilor motivul si anume ca a fost inselat si din aceasta cauza divorteaza...m'am rugat de el cu lacrimi in ochi sa ne impacam i-am zis ca il iubesc si l'am rugat sa ne mai dam o sansa pentru copiii insa nu a vrut sub nicio forma..si acum este liber isi vede de viata lui libera, primim pensie alimentara si atat si aia foarte mica...eu cu prietenul meu suntem cei care plimbam copiii la munte la mare pe unde reusim,el isi duce copiii la parintii lui si nu petrece foarte mult timp cu ei, stau si ma gandesc ce va urma, sa se recasatoreasca si sa isi faca alti copilasi? si cu cei doi ce se va intampla ii va lua in sanul noii familii cu mamica nr 2? oricat de tare am gresit fata de el acest cadru nu il pot accepta pentru ca m'am chinuit mult tare cu acesti copilasi ca sa ajunga una sa se zambeasca fals in fata si toata lumea sa aibe impresia ca ce mamica noua si buna au copilasii mei...
fetelor cate din voi ati lua un barbat cu copiii? eu nu as lua si stiti de ce ? pentru ca m'as gandi tot timpul la acei copiii care nu mai au in casa un tatic asa cum tanjesc ai mei sa aibe si nu mai au..prietenul meu nu a mai fost casatorit niciodata si nu are copiii si nu cred ca as fi dispusa sa ma pun eu acum pe facut copiii, mi se par incurcaturi prea complicate de aceea in mintea mea cea mai buna solutie suntem noi 4 care am fost candva...dar el nu mai vrea...mi-a spus cineva ca din momentul in care ti se naste un copil orice decizie pe care o iei trebuie sa se raporteze la el...insa el nu a facut asa..mi-a zis ca asta e copiii vor creste si se vor obisnui cu ideea ca parintii lor s-au despartit..desi a trecut 1 an jumate eu nu imi revin,credeti ca am nevoie de mai mult timp sa imi revin? asa cum scris cineva mai sus ceva de deppresie eu am cazut de mult in ea si nu mai pot iesi..oricum multumesc pentru raspunsurile voastre mult de tot
  Daca iti place acest topic recomanda pe facebook :
Go to the top of the page
 
+Quote Post
laurab
postare Sep 5 2010, 11:51 AM
Postare #8


fericita mamica de fetita
*********

Grup: Golden Members
Postari: 5,148
Inscris la: 14-March 09
Din: baia mare
Membru nr.: 78,703



Nu te supara ca sunt rea, dar ai gresit, l-ai inselat.... cum ai fi vrut sa reactioneze? Sa te felicite, sa-ti aduca un buchet de flori?
Dupa cum am retinut, tu erai o copila cand te-ai casatorit, nici nu erai majora.... a facut ce a vrut din tine, fostul tau sot...
la cati ani te-ai casatorit? tu nici nu ai apucat sa-ti traiesti deplin copilaria, tineretea, acum o traiesti.
Te-ai trezit femeie in casa, cu copii, pe cand el era deja satul de petreceri, iesiri cu prietenii....
De ce tot ii bagi la inaintare pe copii, in orice problema? Tu de ce nu te-ai gandit la copiii tai , cand l-ai inselat pe tatal lor?
TU, si numai tu esti vinovata de tot ce se intampla in viata ta.... cu mana ta ti-ai facut-o, poate avea un motiv anume sotul tau, sa plece de acasa cu prietenii....
Te intrebi cine s-ar casatori cu un barbat care are copii... intrebarea mea este: cine s-ar casatori cu o femeie care are 2 copii? cine isi ia responsabilitatea sa creasca copiii altora? Hai sa spunem ca in caz ca se casatoreste prietenul tau cu tine, nu-i poti impune ca el sa-ti creasca copiii tai, iar tu sa nu-i faci lui, un copil, sa fie sange din sangele lui..... esti cam egoista , nu crezi? Vrei ca toata lumea sa-ti acorde NUMAI tie atentie, NUMAI la tine te gandesti, si la ceilalti nu....


--------------------



  Daca iti place acest topic recomanda pe facebook :
Go to the top of the page
 
+Quote Post
maria22
postare Sep 5 2010, 11:54 AM
Postare #9


Junior
*

Grup: Members Plus
Postari: 9
Inscris la: 4-September 10
Membru nr.: 173,198



anku poate nu m'am exprimat eu bine si-asa dupa fiecare postare am vazut ca am scris la repezeala si am facut cateva grelesi scuze insa ceea ce am vrut eu sa spun cu sufletul curat e ca prietenul meu tanjeste dupa un suflet curat si din moment ce ma iubeste isi doreste ca sufletul meu sa fie curat in sensul ca ar vrea sa privesc inainte spre el si nu inapoi..crede-ma ca daca as fi avut sufletul curat nu as mai fi suferit asa mult..
  Daca iti place acest topic recomanda pe facebook :
Go to the top of the page
 
+Quote Post
maria22
postare Sep 5 2010, 11:57 AM
Postare #10


Junior
*

Grup: Members Plus
Postari: 9
Inscris la: 4-September 10
Membru nr.: 173,198



QUOTE(laurab @ Sep 5 2010, 12:51 PM) *
Nu te supara ca sunt rea, dar ai gresit, l-ai inselat.... cum ai fi vrut sa reactioneze? Sa te felicite, sa-ti aduca un buchet de flori?
Dupa cum am retinut, tu erai o copila cand te-ai casatorit, nici nu erai majora.... a facut ce a vrut din tine, fostul tau sot...
la cati ani te-ai casatorit? tu nici nu ai apucat sa-ti traiesti deplin copilaria, tineretea, acum o traiesti.
Te-ai trezit femeie in casa, cu copii, pe cand el era deja satul de petreceri, iesiri cu prietenii....
De ce tot ii bagi la inaintare pe copii, in orice problema? Tu de ce nu te-ai gandit la copiii tai , cand l-ai inselat pe tatal lor?
TU, si numai tu esti vinovata de tot ce se intampla in viata ta.... cu mana ta ti-ai facut-o, poate avea un motiv anume sotul tau, sa plece de acasa cu prietenii....
Te intrebi cine s-ar casatori cu un barbat care are copii... intrebarea mea este: cine s-ar casatori cu o femeie care are 2 copii? cine isi ia responsabilitatea sa creasca copiii altora? Hai sa spunem ca in caz ca se casatoreste prietenul tau cu tine, nu-i poti impune ca el sa-ti creasca copiii tai, iar tu sa nu-i faci lui, un copil, sa fie sange din sangele lui..... esti cam egoista , nu crezi? Vrei ca toata lumea sa-ti acorde NUMAI tie atentie, NUMAI la tine te gandesti, si la ceilalti nu....



am gresit mult intr-adevar dar si tu gresesti in ceea ce afirmi, dar e doar parerea ta, multumesc ca ti-ai exprimat-o:)
  Daca iti place acest topic recomanda pe facebook :
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Reclama
postare
Postare #


Reclama









Reclama
  Daca iti place acest topic recomanda pe facebook :
Go to the top of the page
 
Quote Post

3 Pagini V   1 2 3 >
Reply to this topicStart new topic

 

RSS Versiune Lo-Fi Acum este ora: 28th March 2024 - 11:10 PM