Bine ati venit Vizitator ( Logare | Inregistrare )

10 Pagini V  « < 3 4 5 6 7 > »   
Reply to this topicStart new topic
> Trec Anii...
Lusha&Zbenguica
postare Jul 24 2009, 10:53 PM
Postare #41


Golden Member
*********

Grup: Golden Members
Postari: 6,589
Inscris la: 13-October 08
Din: Cluj-Napoca
Membru nr.: 42,418



QUOTE(ruxy @ Jul 24 2009, 11:41 PM) *
Depinde de fiecare cum simte Lusha partners.gif

ai dreptate Ruxy ..poate ca sunt putin influentata de unele persoane sau poate doar o anumita persoana de aici care de vreo 2 ani tot cu pastile antidepresie isi duce zilele ... motivele fiind multe ... si nu prea pot sa inteleg cum nu poate trece peste ...
si are doar 30 de ani dar parca i s-a terminat viata sad.gif


--------------------
2009 2010

  Daca iti place acest topic recomanda pe facebook :
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Lili
postare Jul 27 2009, 01:15 PM
Postare #42


Admin
******

Grup: Root Admin
Postari: 1,650
Inscris la: 2-April 09
Membru nr.: 82,560



QUOTE(Lusha&Zbenguica @ Jul 24 2009, 11:53 PM) *
ai dreptate Ruxy ..poate ca sunt putin influentata de unele persoane sau poate doar o anumita persoana de aici care de vreo 2 ani tot cu pastile antidepresie isi duce zilele ... motivele fiind multe ... si nu prea pot sa inteleg cum nu poate trece peste ...
si are doar 30 de ani dar parca i s-a terminat viata sad.gif



Lusha&Zbenguica, , ma bucur ca ai inteles ideea topic-lui, pana la urma smile.gif Scriam despre nostalgia dupa anii care trec, nicidecum despre depresie sau regrete. oFloare1.gif

Vorbeam despre situatii, despre emotii prin care am trecut si de care, cateodata, mi se face dor (cel mai mult ma izbeste cat de repede cresc Raul si Amalia sad.gif )...Insa, ai dreptate, sunt persoane pentru care trecerea timpului devine un factor atat de stresant si de apasator, incat ajung la depresie. Aceste persoane, probabil au acumulat multe dureri si neimpliniri, iar faptul ca nu s-au regasit inca, le deprima... Ele au nevoie de ajutorul si sustinerea noastra, deoarece singure nu au forta sa treaca peste depresie oFloare1.gif pentru ele devenind o stare definitorie cu care traiesc zi de zi...


--------------------
  Daca iti place acest topic recomanda pe facebook :
Go to the top of the page
 
+Quote Post
myshelle_f
postare Jul 27 2009, 02:41 PM
Postare #43


Top Silver Member
*******

Grup: Top Silver Members
Postari: 2,909
Inscris la: 13-February 09
Membru nr.: 71,783



QUOTE(Lili @ Jul 24 2009, 05:43 PM) *
myshelle, esti o draguta tzuc.gif ; trasaturile "fine" sunt o compilatie intre mine si tatal lor, un remix chiar smile.gif
iar tu esti o tanara mamica de mica "fotomodela" wink.gif


aici nu te contrazic - dar momentan nu prea are nimic de l amine ca sa imi asum meritele - eu doar ma mandresc wink.gif
  Daca iti place acest topic recomanda pe facebook :
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Lusha&Zbenguica
postare Jul 30 2009, 06:32 AM
Postare #44


Golden Member
*********

Grup: Golden Members
Postari: 6,589
Inscris la: 13-October 08
Din: Cluj-Napoca
Membru nr.: 42,418




QUOTE(Lili @ Jul 27 2009, 02:15 PM) *
Lusha&Zbenguica, , ma bucur ca ai inteles ideea topic-lui, pana la urma smile.gif Scriam despre nostalgia dupa anii care trec, nicidecum despre depresie sau regrete. oFloare1.gif

Vorbeam despre situatii, despre emotii prin care am trecut si de care, cateodata, mi se face dor (cel mai mult ma izbeste cat de repede cresc Raul si Amalia sad.gif ...Insa, ai dreptate, sunt persoane pentru care trecerea timpului devine un factor atat de stresant si de apasator, incat ajung la depresie. Aceste persoane, probabil au acumulat multe dureri si neimpliniri, iar faptul ca nu s-au regasit inca, le deprima... Ele au nevoie de ajutorul si sustinerea noastra, deoarece singure nu au forta sa treaca peste depresie oFloare1.gif pentru ele devenind o stare definitorie cu care traiesc zi de zi...

tzuc.gif tzuc.gif tzuc.gif
da pentru unii e foarte greu sa treaca peste durere sad.gif
cat despre trecerea timpului nici nu ai idee cat de mult te inteleg ... la noi au trecut doar 6 lunite si parca nu am apucat sa o pupacesc prea mult cand era micutza hug.gif


--------------------
2009 2010

  Daca iti place acest topic recomanda pe facebook :
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Lili
postare Jul 30 2009, 02:21 PM
Postare #45


Admin
******

Grup: Root Admin
Postari: 1,650
Inscris la: 2-April 09
Membru nr.: 82,560



QUOTE(Lusha&Zbenguica @ Jul 30 2009, 07:32 AM) *
tzuc.gif tzuc.gif tzuc.gif
da pentru unii e foarte greu sa treaca peste durere sad.gif
cat despre trecerea timpului nici nu ai idee cat de mult te inteleg ... la noi au trecut doar 6 lunite si parca nu am apucat sa o pupacesc prea mult cand era micutza hug.gif


floare2.gif pentru tine
tzuc.gif pentru micuta ta jucaus.gif


--------------------
  Daca iti place acest topic recomanda pe facebook :
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Lili
postare Oct 27 2009, 08:34 AM
Postare #46


Admin
******

Grup: Root Admin
Postari: 1,650
Inscris la: 2-April 09
Membru nr.: 82,560



trandafir.gif

nu am tinut niciodata un jurnal ( la propriu) al evenimentelor, trairilor, asteptarilor si al emotiilor vietii mele, insa nu uit nici un detaliu, il am ascuns, pe fiecare in parte, undeva intr-un coltisor al sufletului si al mintii mele...

m-am hotarat sa scriu aceste randuri ca si cum as scrie intr-un jurnal al...vietii mele; in aceste randuri imi doresc sa cuprind amintirea celor mai frumosi ani din viata mea.

au trecut, sau mai bine spus se...implinesc ( ce frumos suna) 11 ani de la prima intalnire...iti mai aduci aminte?


octombrie 1998 - "ne putem intalni?"- "da!"- "cand?"- "maine..."(27 octombrie 1998) - asa a inceput

totul- 2 saptamani si 4 zile-primul...te iubesc- plimbari- Retro, un ceai, pe care pana la urma il

beam..rece; doar atat ne permiteam- cuvinte, discutii, povesti - Jazz- Sting- rasete, multe rasete- un

tren, Portile de fier- un cadou, o cutie muzicala- primul Craciun- o gara- multe, multe rasete- un pod-

"candva, cand imi voi putea permite, iti voi lua un inel"

- facultate-primul job- prima noastra camera...cu chirie- suntem
la limita-un proces, 7 luni- am...

castigat- bucurie, multumire- rasete- va fi bine- m-au acceptat-am fost


avansat- vezi...- primul brad, al nostru- studii, sesiuni- trec anii: 1,2,3 de chirie...- la anul facem

nunta- rasete-familie - drumuri, schimbari, greutati, job, facultate, sesiuni, sedinte, chirie- 14.07.2001,

un buchet, o rochie de mireasa, un zambet, un sarut, o melodie...- mare, nisip, luna plina, scoici...10

zile "de miere"- aspiratii, asteptari, avansari, reusite- rasete- gandul unei case, a noastre- banci,

dosare, asteptari, framantari, calcule- 2 camere, etaj 4- primul nostru apartament- bucurie, renovari-

Craciun, fericire, implinire - 2002 vara, mi-e rau, trebuie sa oprim- spital-nimic grav- acasa, seara...nu

ma simt bine - analize, investigatii, diagnostic, alt diagnostic - nu stim ce are- perfuzii...nu ma simt mai

bine...- analize, tratamente, posibilitati- intrerupere an, lucru, stres, rate- un doctor- va fi bine- sunteti

tineri...faceti un ..copil- trece inca o vara- octombrie, un test, 2 linii- da, veti fi mamica- bucurie,

fericire- E baitel !- emotii, stari de bine, plimbari, un parc, o banca, discutii, planuri- renovari, job,

facultate- duminica...mergem la maternitate- travaliu, teama, epuizare si..3,240 de kg...de viata -

Raul
!

- primul an, primele emotii, incercari, noutati, peripetii- primul Craciun in 3- rasete, multe, multe


rasete- stres-facultate, ultimul an- decizii, pe cont propriu- sprijin, sustinere- va fi bine- risc, stres,

oboseala, dedicare, implicare- lipseste ceva- un test, 2 linii- E fetita ! - altceva, diferit si totusi...la fel-

fericire- implinire- un fratior nerabdator- e sora mea? - Da!- rasete, plansete de bucurie- o

familie...completa- 15.februarie- noaptea- trebuie sa mergem la spital...Amy- un soc- va fi bine-

lacrimi, multe lacrimi- sprijin, sustinere, iubire- trec...anisorii- frumusete, puritate, aniversari, vacante,

sarbatori, amintiri - tati...mami- bucurie, rasete, chicoteli si iar...multe rasete- credite, schimbari, 4

camere, rate- va fi bine- sediu, mutare, provocare, reusita- esti cel mai bun- oboseala, epuizare,

revenire- gradinita, serbari, personaje, emotii, lacrimi, fericire, mandrie- sunt ai nostrii- din nou...ma

simt rau- durere, incertitudini, posibilitati, analize, rezultate, suspiciuni si presupuneri- rmn, ct, clinici,

spitale, cautari- va fi bine- tratamente, incercari, ameliorari- reveniri- nu mai suport- nu mai pot- sunt

aici, va fi bine- familie, greutati, ingrijorare, putere- liniste- poate...- planuri, vise - asteptare- o casa,

un vis- un semn- va fi bine-risc, imprumut, credit, rate- mutare, peripetii, Rauly, Amy- asezare-

tratament schimbat - alti doctori- alte presupuneri- am obosit- de ce plangi?- te-ai schimbat- amandoi-

Rauly, Amy...noi - trec anii- va fi bine, viata merge mai departe- esti cu mine- te iubesc !



iti mai aduci aminte?
...si eu trandafir.gif

pana la urma 1+ 1 = 2, nu?

pentru tine, pentru noi...vor trece anii...multi, de acum incolo...



(multumesc unui prieten pentru aceasta poza
...acum 10 zile)


--------------------
  Daca iti place acest topic recomanda pe facebook :
Go to the top of the page
 
+Quote Post
myshelle_f
postare Oct 27 2009, 09:05 AM
Postare #47


Top Silver Member
*******

Grup: Top Silver Members
Postari: 2,909
Inscris la: 13-February 09
Membru nr.: 71,783



............. cum mai trec anii cu bune si rele! clar ...LA MULTI ANI !!!
  Daca iti place acest topic recomanda pe facebook :
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Lili
postare Oct 27 2009, 09:06 AM
Postare #48


Admin
******

Grup: Root Admin
Postari: 1,650
Inscris la: 2-April 09
Membru nr.: 82,560



QUOTE(myshelle_f @ Oct 27 2009, 11:05 AM) *
............. cum mai trec anii cu bune si rele! clar ...LA MULTI ANI !!!



floare2.gif


--------------------
  Daca iti place acest topic recomanda pe facebook :
Go to the top of the page
 
+Quote Post
ruxy
postare Oct 27 2009, 10:00 AM
Postare #49


Top Golden Member
**********

Grup: Top Golden Members
Postari: 37,319
Inscris la: 28-November 07
Membru nr.: 10,411



O iubire ca-n povesti...minunat Lili partners.gif partners.gif partners.gif




Sa dansati dansul iubirii toata viata Lili!

  Daca iti place acest topic recomanda pe facebook :
Go to the top of the page
 
+Quote Post
maria26
postare Oct 27 2009, 10:04 AM
Postare #50


Top Golden Member
**********

Grup: Top Golden Members
Postari: 16,502
Inscris la: 30-October 07
Din: pitesti
Membru nr.: 8,811



la multi ani!


--------------------



Daca privesti in sus si nu simti invidie, daca privesti in jos si nu simti dispret, atunci esti un om deosebit

Copiii sunt mainile cu care ne prindem de Rai
  Daca iti place acest topic recomanda pe facebook :
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Reclama
postare
Postare #


Reclama









Reclama
  Daca iti place acest topic recomanda pe facebook :
Go to the top of the page
 
Quote Post

10 Pagini V  « < 3 4 5 6 7 > » 
Reply to this topicStart new topic

 

RSS Versiune Lo-Fi Acum este ora: 26th April 2024 - 09:10 PM