Bine ati venit Vizitator ( Logare | Inregistrare )

4 Pagini V  < 1 2 3 4 >  
Reply to this topicStart new topic
> Diferenta De Varsta Intre Bebei
cristina321711
postare Jul 6 2010, 12:32 PM
Postare #11


Golden Member
*********

Grup: Golden Members
Postari: 5,595
Inscris la: 6-February 08
Din: ......
Membru nr.: 14,309



azi am mers cu Alexandra la medic sa vedem de ce e asa micuta(de inaltime)....am facut radiografie la manuta stanga sa vedem daca corespunde varsta ei cu cea a oaselor ei .....peste o saptamana mergem iar la medic sa vedem rezultatul


--------------------





you know u are in LOVE when u dont want to sleep because reality is BETTER than your DREAMS!!!!!
  Daca iti place acest topic recomanda pe facebook :
Go to the top of the page
 
+Quote Post
cristina321711
postare Jul 14 2010, 06:55 PM
Postare #12


Golden Member
*********

Grup: Golden Members
Postari: 5,595
Inscris la: 6-February 08
Din: ......
Membru nr.: 14,309



si am si rezultatul ..oasele sunt ca si cele ale unui copil de 2ani si 6 luni....motiv pentrut care nu se vede diferenta de varsta intre fetele mele oFloare1.gif


--------------------





you know u are in LOVE when u dont want to sleep because reality is BETTER than your DREAMS!!!!!
  Daca iti place acest topic recomanda pe facebook :
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Alondra
postare Jul 14 2010, 07:17 PM
Postare #13


Maya
**********

Grup: Top Golden Members
Postari: 46,926
Inscris la: 13-February 08
Din: Here and nowhere...
Membru nr.: 14,812



QUOTE(cristina321711 @ Jul 14 2010, 07:55 PM) *
si am si rezultatul ..oasele sunt ca si cele ale unui copil de 2ani si 6 luni....motiv pentrut care nu se vede diferenta de varsta intre fetele mele oFloare1.gif

Vai mami Cristina, acum am vazut....eu cred ca e absolut normal..painica ta Alexandra yami.gif preferata mea wub.gif e perfecta, eu zic sa nu-ti mai faci griji, o sa vezi ce mare o sa se faca, o sa te si intreaca, cu totiii ne intrecem parintii in inaltime! yes.gif tzuc.gif


--------------------
  Daca iti place acest topic recomanda pe facebook :
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Sara1
postare Jul 14 2010, 07:33 PM
Postare #14


Golden Member
*********

Grup: Golden Members
Postari: 4,447
Inscris la: 24-April 07
Din: Los Angeles
Membru nr.: 3,371




QUOTE(cristina321711 @ Jul 14 2010, 09:55 AM) *
si am si rezultatul ..oasele sunt ca si cele ale unui copil de 2ani si 6 luni....motiv pentrut care nu se vede diferenta de varsta intre fetele mele oFloare1.gif

Cristina draga, stiu ca de curind i-am urat Alexandrei de ziua ei, dar nu am retinut ce virsta avea (4 anisori?)! Dar din felul in care ai spus tu, esti dezamagita de rezultat! Si eu il cam banuiesc pe David (cel mic) ca ar fii cam mititel, mai ales ca Tom era mult mai inalt la virsta lui David de acum. Si deci acum ca tu ai verificat povestea asta, ce ti-au spus ca se poate face pentru remediere? Si cum te simti tu? Caci am citit pe undeva ca nu te simteai prea bine! Sanatate si pupici! hug.gif

Aceasta postare a fost editata de Sara1: Jul 14 2010, 07:34 PM


--------------------


  Daca iti place acest topic recomanda pe facebook :
Go to the top of the page
 
+Quote Post
cristina321711
postare Jul 14 2010, 07:37 PM
Postare #15


Golden Member
*********

Grup: Golden Members
Postari: 5,595
Inscris la: 6-February 08
Din: ......
Membru nr.: 14,309



QUOTE(Alondra @ Jul 14 2010, 07:17 PM) *
Vai mami Cristina, acum am vazut....eu cred ca e absolut normal..painica ta Alexandra yami.gif preferata mea wub.gif e perfecta, eu zic sa nu-ti mai faci griji, o sa vezi ce mare o sa se faca, o sa te si intreaca, cu totiii ne intrecem parintii in inaltime! yes.gif tzuc.gif

esti o scumpa floare2.gif ...si pentru mine e perfecta asa piticuta si delicata cum e, dar cum are doar 90 cm la 4 ani si nu a mai crescut mai deloc in ultimii 2 ani am zis sa vedem ce e cu ea...si iata oFloare1.gif
saptamana care vine avem programare la medic sa vedem daca e ceva de facut si daca o sa am curaj sa ii fac ver-un tratament wink.gif


--------------------





you know u are in LOVE when u dont want to sleep because reality is BETTER than your DREAMS!!!!!
  Daca iti place acest topic recomanda pe facebook :
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Alondra
postare Jul 14 2010, 07:41 PM
Postare #16


Maya
**********

Grup: Top Golden Members
Postari: 46,926
Inscris la: 13-February 08
Din: Here and nowhere...
Membru nr.: 14,812



QUOTE(cristina321711 @ Jul 14 2010, 08:37 PM) *
esti o scumpa floare2.gif ...si pentru mine e perfecta asa piticuta si delicata cum e, dar cum are doar 90 cm la 4 ani si nu a mai crescut mai deloc in ultimii 2 ani am zis sa vedem ce e cu ea...si iata oFloare1.gif
saptamana care vine avem programare la medic sa vedem daca e ceva de facut si daca o sa am curaj sa ii fac ver-un tratament wink.gif

Dar oare cel mai bun tratament nu e sa faca un sport? unsure.gif Nu stiu, intreb si eu...ca am auzit multi parinti care isi dau copii la volei, baschet ca sa se inalte..wacko.gif unsure.gif


--------------------
  Daca iti place acest topic recomanda pe facebook :
Go to the top of the page
 
+Quote Post
cristina321711
postare Jul 14 2010, 07:48 PM
Postare #17


Golden Member
*********

Grup: Golden Members
Postari: 5,595
Inscris la: 6-February 08
Din: ......
Membru nr.: 14,309



QUOTE(Alondra @ Jul 14 2010, 07:41 PM) *
Dar oare cel mai bun tratament nu e sa faca un sport? unsure.gif Nu stiu, intreb si eu...ca am auzit multi parinti care isi dau copii la volei, baschet ca sa se inalte..wacko.gif unsure.gif

da si sportul e bun...mergem in continuare cu inotul si mai vedem


--------------------





you know u are in LOVE when u dont want to sleep because reality is BETTER than your DREAMS!!!!!
  Daca iti place acest topic recomanda pe facebook :
Go to the top of the page
 
+Quote Post
cristina321711
postare Jul 14 2010, 07:56 PM
Postare #18


Golden Member
*********

Grup: Golden Members
Postari: 5,595
Inscris la: 6-February 08
Din: ......
Membru nr.: 14,309



QUOTE(Sara1 @ Jul 14 2010, 07:33 PM) *
Cristina draga, stiu ca de curind i-am urat Alexandrei de ziua ei, dar nu am retinut ce virsta avea (4 anisori?)! Dar din felul in care ai spus tu, esti dezamagita de rezultat! Si eu il cam banuiesc pe David (cel mic) ca ar fii cam mititel, mai ales ca Tom era mult mai inalt la virsta lui David de acum. Si deci acum ca tu ai verificat povestea asta, ce ti-au spus ca se poate face pentru remediere? Si cum te simti tu? Caci am citit pe undeva ca nu te simteai prea bine! Sanatate si pupici! hug.gif

da Sara a implinit 4 ani pe 26 iunie...nu sunt dezamagita pentru ca ma asteptam,dar nu as vrea parca sa o supun la un tratament hormonal cu toate ca stiu ca e foarte bine controlat procesul....a ramas sa discut cu pediatrul ei sapt viitoare si sa decidem impreuna(eu ,Clau si pediatrul)...eu sunt bine,azi am putut sa merg si la lucru
si noi va pupam hug.gif tzuc.gif tzuc.gif tzuc.gif


--------------------





you know u are in LOVE when u dont want to sleep because reality is BETTER than your DREAMS!!!!!
  Daca iti place acest topic recomanda pe facebook :
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Sara1
postare Jul 14 2010, 08:01 PM
Postare #19


Golden Member
*********

Grup: Golden Members
Postari: 4,447
Inscris la: 24-April 07
Din: Los Angeles
Membru nr.: 3,371



QUOTE(cristina321711 @ Jul 14 2010, 10:56 AM) *
da Sara a implinit 4 ani pe 26 iunie...nu sunt dezamagita pentru ca ma asteptam,dar nu as vrea parca sa o supun la un tratament hormonal cu toate ca stiu ca e foarte bine controlat procesul....a ramas sa discut cu pediatrul ei sapt viitoare si sa decidem impreuna(eu ,Clau si pediatrul)...eu sunt bine,azi am putut sa merg si la lucru
si noi va pupam hug.gif tzuc.gif tzuc.gif tzuc.gif

Iubita mea, tin pumnii sa iasa bine! Trebuie pus in balanta toate elementele pro si cele contra ale tratamentului. Te pup pe tine si pe pufoasele tale si tine-ne la curent cu ce hotarire ati luat! floare2.gif


--------------------


  Daca iti place acest topic recomanda pe facebook :
Go to the top of the page
 
+Quote Post
cristina321711
postare Jul 14 2010, 09:09 PM
Postare #20


Golden Member
*********

Grup: Golden Members
Postari: 5,595
Inscris la: 6-February 08
Din: ......
Membru nr.: 14,309



QUOTE(Sara1 @ Jul 14 2010, 08:01 PM) *
Iubita mea, tin pumnii sa iasa bine! Trebuie pus in balanta toate elementele pro si cele contra ale tratamentului. Te pup pe tine si pe pufoasele tale si tine-ne la curent cu ce hotarire ati luat! floare2.gif

multumim tzuc.gif ...o sa trec pe aici sa va spun ce am hotarat si ce o sa facem trandafir.gif


--------------------





you know u are in LOVE when u dont want to sleep because reality is BETTER than your DREAMS!!!!!
  Daca iti place acest topic recomanda pe facebook :
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Reclama
postare
Postare #


Reclama









Reclama
  Daca iti place acest topic recomanda pe facebook :
Go to the top of the page
 
Quote Post

4 Pagini V  < 1 2 3 4 >
Reply to this topicStart new topic

 

RSS Versiune Lo-Fi Acum este ora: 20th April 2024 - 07:43 AM