Bine ati venit Vizitator ( Logare | Inregistrare )

5760 Pagini V  < 1 2 3 4 > »   
Reply to this topicStart new topic
> Mamici De Iunie 2009
iubita_tiana
postare Oct 4 2008, 11:07 PM
Postare #11


Golden Member
*********

Grup: Golden Members
Postari: 9,096
Inscris la: 10-November 07
Membru nr.: 9,441



eu merg marti....nu stiu ce data e... sper sa imi treaca starea ce o am prin burtica...nu stiu daca e vb de marirea uterului sau...alte probleme....


--------------------



  Daca iti place acest topic recomanda pe facebook :
Go to the top of the page
 
+Quote Post
pile
postare Oct 5 2008, 09:12 AM
Postare #12


Top Silver Member
*******

Grup: Top Silver Members
Postari: 2,321
Inscris la: 25-September 08
Din: craiova
Membru nr.: 39,118



QUOTE(iubita_tiana @ Oct 4 2008, 04:07 PM) *
eu merg marti....nu stiu ce data e... sper sa imi treaca starea ce o am prin burtica...nu stiu daca e vb de marirea uterului sau...alte probleme....

felicitari la toate!sa speram ca o sa fie bine pt toata lumea....deci hai ca o sa fim mai multe mamici de iunie:P bananab.gif bananab.gif bananab.gif eu am fost vineri la echo pt ca sunt racita si imi era cam rau...si mi-a zis ca se vede f .putin arata ca de 3-4 saptamani...si tre sa ma duc peste o sapt ...ma enerveaza la maxim starea asta...de raceala...nu am chef de nimic:( nici nu ma pot bucura .inca nici nu realizez ce se intampla jucaus.gif va pup


--------------------
  Daca iti place acest topic recomanda pe facebook :
Go to the top of the page
 
+Quote Post
pile
postare Oct 5 2008, 09:52 AM
Postare #13


Top Silver Member
*******

Grup: Top Silver Members
Postari: 2,321
Inscris la: 25-September 08
Din: craiova
Membru nr.: 39,118



QUOTE(Sabrina @ Oct 4 2008, 03:15 PM) *
Seara buna! Ma primiti si pe mine la voi aici? Si eu sunt o proaspata mamica de iunie 2009! Un vis frumos pt fiecare femeie din lume! Felicitari tuturor! jucaus.gif

nomal!e special pt tine si alte mamici de iunie 2008 si nu numai:P.... partners.gif .sper sa ai o sarcina usoara si sa fi activa aici pe forum..sa ne bucuram impreuna de toti pasii din sarcina de la inceput;) pupici la mamici cu burtici floare2.gif floare2.gif


--------------------
  Daca iti place acest topic recomanda pe facebook :
Go to the top of the page
 
+Quote Post
iubita_tiana
postare Oct 5 2008, 10:11 AM
Postare #14


Golden Member
*********

Grup: Golden Members
Postari: 9,096
Inscris la: 10-November 07
Membru nr.: 9,441




QUOTE(pile @ Oct 5 2008, 10:12 AM) *
felicitari la toate!sa speram ca o sa fie bine pt toata lumea....deci hai ca o sa fim mai multe mamici de iunie:P bananab.gif bananab.gif bananab.gif eu am fost vineri la echo pt ca sunt racita si imi era cam rau...si mi-a zis ca se vede f .putin arata ca de 3-4 saptamani...si tre sa ma duc peste o sapt ...ma enerveaza la maxim starea asta...de raceala...nu am chef de nimic:( nici nu ma pot bucura .inca nici nu realizez ce se intampla jucaus.gif va pup

3-4 sapt de la ultimul ciclul, sau atat are bebele tau?
eu as avea marti 5 sapt....la celelalte sarcini abia la 7-8 sapt am fo la medic.....sunt curioasa daca se va vedea ceva la 5 sapt..


--------------------



  Daca iti place acest topic recomanda pe facebook :
Go to the top of the page
 
+Quote Post
iubita_tiana
postare Oct 5 2008, 10:20 AM
Postare #15


Golden Member
*********

Grup: Golden Members
Postari: 9,096
Inscris la: 10-November 07
Membru nr.: 9,441



sa facem si listuta cu gravidutze de iunie 2009
Liste gravida.gif de iunie 2009

PILE-3-4 sapt
SABRINA-?
IUBITA_TIANA-4-5 sapt


--------------------



  Daca iti place acest topic recomanda pe facebook :
Go to the top of the page
 
+Quote Post
floare_albastra
postare Oct 5 2008, 10:25 AM
Postare #16


Top Silver Member
*******

Grup: Top Silver Members
Postari: 2,981
Inscris la: 28-May 08
Din: bucuresti
Membru nr.: 24,671



QUOTE(iubita_tiana @ Oct 5 2008, 10:20 AM) *
sa facem si listuta cu gravidutze de iunie 2009
Liste gravida.gif de iunie 2009

PILE-3-4 sapt
SABRINA-?
IUBITA_TIANA-4-5 sapt


Felicitari fetelor! Sa va dea Dumnezeu sanatate si o sarcina cat mai usoara!

Tania, eu aveam ciclu de 28 zile fix, si mi-am facut surecheck si barza chiar in ziua 28, cand trebuia sa vina...erau 2 liniute rosii in toata regula..Iar la eco am fost la 4 saptamani si 3 zile si se vedea o aluna sa zic asa cu un punctulet.. smile.gif Am facut eco intravaginal din 2 in 2 saptamani, pana am facut 14 saptamani.

Sigur se vede gamalia ta! tzuc.gif


--------------------
  Daca iti place acest topic recomanda pe facebook :
Go to the top of the page
 
+Quote Post
pile
postare Oct 5 2008, 10:39 AM
Postare #17


Top Silver Member
*******

Grup: Top Silver Members
Postari: 2,321
Inscris la: 25-September 08
Din: craiova
Membru nr.: 39,118



QUOTE(floare_albastra @ Oct 5 2008, 03:25 AM) *
Felicitari fetelor! Sa va dea Dumnezeu sanatate si o sarcina cat mai usoara!

Tania, eu aveam ciclu de 28 zile fix, si mi-am facut surecheck si barza chiar in ziua 28, cand trebuia sa vina...erau 2 liniute rosii in toata regula..Iar la eco am fost la 4 saptamani si 3 zile si se vedea o aluna sa zic asa cu un punctulet.. smile.gif Am facut eco intravaginal din 2 in 2 saptamani, pana am facut 14 saptamani.

Sigur se vede gamalia ta! tzuc.gif

deci am o luna pe 3 de la ultimul ciclu..eu cred ca pe 14-15 am ramas...ascum nu stiu..am fost la echo pt ca im era rau din cauza racelii si am avut o subfebrilitatea de 37.2-37.4 si m-am speriat..cu sonda normal pe burtica nu a reusit sa vada nimik doctorita mea..asa ca mi-a facut cu sonda si se vedea ceva acolo mic...tongue.gif ..mi-a zis sa vin in 1-2 saptamani sa poata vedea ceva concret..sper sa fie bine si tampenia asta de raceala sa nu imi afecteze jucaus.gif ...mi-a dat utrogestan si no-spa..acum incerc sa imi revin mai rpd ca de maine ma duc la munk...offfffffffff va pup


--------------------
  Daca iti place acest topic recomanda pe facebook :
Go to the top of the page
 
+Quote Post
iubita_tiana
postare Oct 5 2008, 10:41 AM
Postare #18


Golden Member
*********

Grup: Golden Members
Postari: 9,096
Inscris la: 10-November 07
Membru nr.: 9,441



QUOTE(floare_albastra @ Oct 5 2008, 11:25 AM) *
Felicitari fetelor! Sa va dea Dumnezeu sanatate si o sarcina cat mai usoara!

Tania, eu aveam ciclu de 28 zile fix, si mi-am facut surecheck si barza chiar in ziua 28, cand trebuia sa vina...erau 2 liniute rosii in toata regula..Iar la eco am fost la 4 saptamani si 3 zile si se vedea o aluna sa zic asa cu un punctulet.. smile.gif Am facut eco intravaginal din 2 in 2 saptamani, pana am facut 14 saptamani.

Sigur se vede gamalia ta! tzuc.gif

hm......eu am zis ca voi face saptamanal, toata sarcina....si daca nu ma va primi un singur medic saptamanal, o s merg a2-3 in paralel, trebuie sa ma vada cineva f des.....
abia astept ziua de marti...sa mi vad samburelul........

acum ma intreb, care e ziua in cre el s-a creat....si mai am o intrebare.....cum se formeaza de fapt? de ex, dca am facut bananab.gif bananab.gif in ziua de 17, si in 18 s-a eliminat ovulul doar...se poaate sa fie acea zi cea de....imperechere sa zic asa?
eu am ovulat pe 19 septebrie, si dragoste am facut pe 17 si 22........nici nu speram sa am II......


--------------------



  Daca iti place acest topic recomanda pe facebook :
Go to the top of the page
 
+Quote Post
pile
postare Oct 5 2008, 10:42 AM
Postare #19


Top Silver Member
*******

Grup: Top Silver Members
Postari: 2,321
Inscris la: 25-September 08
Din: craiova
Membru nr.: 39,118



QUOTE(pile @ Oct 5 2008, 03:39 AM) *
deci am o luna pe 3 de la ultimul ciclu..eu cred ca pe 14-15 am ramas...ascum nu stiu..am fost la echo pt ca im era rau din cauza racelii si am avut o subfebrilitatea de 37.2-37.4 si m-am speriat..cu sonda normal pe burtica nu a reusit sa vada nimik doctorita mea..asa ca mi-a facut cu sonda si se vedea ceva acolo mic...tongue.gif ..mi-a zis sa vin in 1-2 saptamani sa poata vedea ceva concret..sper sa fie bine si tampenia asta de raceala sa nu imi afecteze jucaus.gif ...mi-a dat utrogestan si no-spa..acum incerc sa imi revin mai rpd ca de maine ma duc la munk...offfffffffff va pup

si inca ceva ..mie nuimi merge bine tastatura:P asa ca daca mai lipseste vreo litera....se iarta;
) rolleyes.gif


--------------------
  Daca iti place acest topic recomanda pe facebook :
Go to the top of the page
 
+Quote Post
iubita_tiana
postare Oct 5 2008, 10:43 AM
Postare #20


Golden Member
*********

Grup: Golden Members
Postari: 9,096
Inscris la: 10-November 07
Membru nr.: 9,441



QUOTE(pile @ Oct 5 2008, 11:39 AM) *
deci am o luna pe 3 de la ultimul ciclu..eu cred ca pe 14-15 am ramas...ascum nu stiu..am fost la echo pt ca im era rau din cauza racelii si am avut o subfebrilitatea de 37.2-37.4 si m-am speriat..cu sonda normal pe burtica nu a reusit sa vada nimik doctorita mea..asa ca mi-a facut cu sonda si se vedea ceva acolo mic...tongue.gif ..mi-a zis sa vin in 1-2 saptamani sa poata vedea ceva concret..sper sa fie bine si tampenia asta de raceala sa nu imi afecteze jucaus.gif ...mi-a dat utrogestan si no-spa..acum incerc sa imi revin mai rpd ca de maine ma duc la munk...offfffffffff va pup

la cate zile iti venea ciclul? pune si tu un tiker sa stim......in cte sapt suntem fiecre.....


--------------------



  Daca iti place acest topic recomanda pe facebook :
Go to the top of the page
 
+Quote Post

5760 Pagini V  < 1 2 3 4 > » 
Reply to this topicStart new topic

 

RSS Versiune Lo-Fi Acum este ora: 28th March 2024 - 11:15 AM